Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

ikulka
1. dec 2008

ahojky jeeej eliska no som šťastná aj za teba, veru dobre si spravila, že si sa nedala. aj my ideme na tu gyndu len neveim ešte kedy čakalos a na výsledky z moču....no ja mám z toho strááášný ztrach naša saška je ako tvoja sara, preto ťa chápem dvojnásobne.....ja by som tiež robila ako ty, zaplatila by som aj neveim čo len ay jej to bolo lepšie....
no ked objednaju nás dám vedieť

danona
2. dec 2008

eliska-no ked je dobry lekar, clovek ma hned lepsiu naladu.. 🙂 tiez drzim palce 😵
ikulka-neda sa vam to tak rozmasirovat ci rozcvicit ako sa zadarilo nam? ☹

eliska7
autor
2. dec 2008

danona teba som pochvalila dr.,žesa ti to podarilo 😵 aj ja to skušam,aj si to trocha ťahala od seba ked si to masirovala?

danona
2. dec 2008

😵 dik, najskor nie, az ked sa to v strede natrhlo, potom uz ano, no jemne, nie veelmi, bala som sa ze to moze krvacat ked to velmi nasilu roztrhnem.. 😒 ja si myslim, ze sme to este dobre /vdaka tebe/ zachytili..
🙂

eliska7
autor
2. dec 2008

🙂

renatam
2. dec 2008

navštív svojho pediatra, keď to je zrastené len jemne, rozruší to na amulancii. Ak vac- t.j. dlhšiu dobu, pošle ťa na gynku s malou. Vyšetrenie neotá+aj, lebo prekážka v odtoku moču može viesť k infekci moč.ciest až obličiek. neboj, nie je to nijaký veľký zákrok,potom natieraj malej genitál framykoinom masťou + Dermazulen.

jarra
3. dec 2008

No teda o tomto som ani ja nic netusila, len tu tak pozeram temy a na toto som narazila. Hned rano to malej skontrolujem, dufam ze to bude ok. To je strasne ze pediatri na to neupozornuju 😠 . Vsetkym drzim palce

junovka
3. dec 2008

jarra, a kolke mamicky o tom este nevedia 😖 hmmmmmm 😒

ikulka
4. dec 2008

dievčatá tak dens som volala s dr, idem si zajtra pre lístok na tu gyndu. len mám z toho obavy, vraj tu v martine je nejaká strašná tá doktorka, tak hladám či nieje niečo lepšie v okolí, neviete poradiť?

ankam
4. dec 2008

baby ale mna najviac stve ze sa mi na to neda mala pozriet-uz pomaly ani prebalit-lebo stale jej to chcem pozriet a sa hadze-tak dufam ze to ma OK.No a uz nesprchujeme ale kazdy vecer sedavy kupel-aspon ako prevencia 😀

eliska7
autor
4. dec 2008

skuste sa dvaja pozreť,lebo ked sa brani nič neuvidiš 😒

lili91
4. dec 2008

no, ja sa pridavam...zda sa, ze aj nasa mala to ma zrastene... ☹ vchod do posvy vidiet ale tie male pysky sa oddelit nedaju. pojdeme k doktorke. som z toho velmi nestastna...mala mala po narodenini rozne zdravotne problemy, tak sme si toho uz preskakali dost a este aj toto! a este ma napadla taka vec...co si o tom myslite?...ze ci tento problem alebo ten zakrok moze mat nejaky vplyv na sexualny zivot dievcatiek ked vyrastu...myslim na orgasmus a tak...

eliska7
autor
5. dec 2008

určite nie,to by musela mať až taku žlazovu hrču miesto pyskov aby boli nejake problemy.ja som sa otomto rozpravala s dr. a čo sa tyka psychiky každy mame inu pamäť,su deti čo si pamätaju hrozne vela,ine len malo.ja som sa rozhodla hlavne koli tomuto dať to malej do poriadku v kratkodobej anesteze,lebo nechcem aby preživala traumu,ked jej v dospelosti bude "chlap nohy rozťahovať"stačilo nam čo už koli tomu prežila,ked to bude treba viac raz,lebo aj ked to napravia,je možna recidiva,určite ju dam uspať.na jednu injekciu do nohy skor zabudne ako na nasilne držanie a rozťahovanie noh a narezavanie šušurky 😖 iked potom tie bolesti su rovnake,ale aspon nevie zčoho

ankam
5. dec 2008

a co by sa stalo-kebyze o tom nevieme,ani si nevsimneme a tie pysk su zrastene?bolelo by ju to alebo co?

ankam
5. dec 2008

uuuuuuuf ja som za nastvana ze sa take nieco moze stat.dnes asi malu poviazem.......... 😀

junovka
5. dec 2008

ankam, ja som sa tiez pytala, keby ze som tu neprisla a nevedela by som to, kedyby sa na to prislo?,Ona mi povedla, teda gyndoska, ze aj tak raz tak ci tak by som sem prisla s dcerkou, nakolko by mala problem s mocnim, popiskavala by sa a dokonca vraj by hrozilo ochorenie obliciek 😝 ...ufff 😖 Esteze som sla najprv s mojou starsiou dcerkou, lebo inak by som sa to nedozvedela doteraz ☹ 😔

ankam
5. dec 2008

aaaaaha 😉

ankam
5. dec 2008

no baby necem aby to vyznelo ako skodoradost,ale nemame to tak sa strasne tesim 🙂 🙂 🙂

eliska7
autor
5. dec 2008

aj my s tebou 🙂 🙂 junovka,aj mne to povedala dr.

ada11
5. dec 2008

bamuľky, moja Maťka to absolvovala už tri razy, naposledy v júny, odvtedy naťahujeme šušurku a zase sa jej to od konca zrastá. Už neviem čo s tým. ☹

junovka
5. dec 2008

ada11, ufff ......😝 , to ma ani nestras, ze sa znova zrasta 😲 ....v pondelok ideme s Nely na kontrolu, tak duuuuuuuuuufam, ze vsetko je tak ako ma byt 😠

eliska7
autor
6. dec 2008

jaj veru,mne to dr.vravela,už som to vyšie pisala,je to hrozne,čim viac sa starame tým je to nahovno,ja saru poctivo natieram dokonca po každom cikani a odkedy sme boli u dr.tiež sa jej stiahol vag.otvor,takže nastopercent jej budu robiť ten zakrok,ale dohodnem to až po novom roku.

lili91
8. dec 2008

tak dnes sme boli u doktorky. potvrdila moje obavy, mala to ma zrastene...ale len trosicku, naozej len pysky. no mame papier ku gynekologicke. esteze je to presne ta moja (je aj detska), chodim knej uz 10 rokov a som spokojna, tak mam z toho taky lepsi pocit...uvidime, co povie

danona
8. dec 2008

ahojte- bola som dnes u svojej dr na preventivke, je aj detska gyn., som jej povedala co sme mali, tak chcela vidiet aj malu, ze ju aspon kukne.. malinkej dala cukriky /cim si ju hned kupila 🙂 /, povedala ze to vyzera v poriadku, este ma trocha cervene kde som jej to oddelila.. keby nieco mame hned prist.. 🙂 tak som happy.. 🙂
lili-drzim palceky 😉

spathiger
8. dec 2008

Dievcata, teraz troska iny pohlad na vec. Neberte to ako vrtanie, len mam pocit, ze nastala panika.. Nezda sa vam trocha divne, ze nam to nase mamy nerobievali, dokonca o tom ani nepoculi a nic sa nestalo? Lebo podla tychto statistik by mala mat takmer cela nasa zenska generacia zrastene pisule. Vychadzam z toho, ze pomaly kazda pisete, ze vasa babulka ju ma aspon troska 'zlepenu'. Zrejme sme ich zamlada mali aj my tak troska 'zlepene', no kedze sa nam tam mamky 'nevrtali', tak s pisulami teraz problem nemame. Tymto sa absolutne nechcem nikomu posmievat, ani nic podobne. Len tak uvazujem, ci tou prehnanou starostlivostou skor neskodime. Tiez mam dceru a okrem umyvania cikulky cistou vodou som jej tam nikdy nic nestrkala..ziadne olejceky, kremy, ci neviemco na vate. A pokial viem, je v poriadku. Ono to ma svoje ph a svoju mikrofloru, ziadne 'zazracne' vodicky a pod. tam nepatria.. Nielen podla mna..

lili91
8. dec 2008

spathiger , neviem, ci nastala panika, ale asi kazda mamina, ktora si toto precita a doteraz o tom nevedela, svoje dievcatko skontroluje. no a ak niektorym nie je vidno ani posvovy vchod, asi to v poriadku nie je. 😔 s tymi olejcekmi a kremikami to je podla mna trochu ina vec...tiez som to dcerke nikdy nejako specialne vatovymi tycinkami nevytierala a ani sa nechystam to robit...prave kvoli ph atd.

ada11
9. dec 2008

spanthiger, ja som tiež nikdy staršej dcérke nijak zvláštne nečistila šušku, ale keď sa jej začal moč vracať do pošv. vchodu a začala jej vždy po cikaní vytekať /stále bola mokrá/, tak sa mi to nezdalo. Kebyže jej tam nepozriem a nezačnem konať, tak by o 1-2 týždne nemala kade cikať-malo to zrastene, nie zlepené až po ústie močovej rúry. Už si vytrpela dosť, tak teraz jej to kontrolujem, a aj Dr. mi kázal kontrolovať a naťahovať šušku ešte niekoľko mesiacov. Kebyže si zažila aký stres a bolesť majú z toho zákroku tie dievčatká /aj maminy/, tak by si nehovorila o panike. Mám aj mladšiu dcérku a veru u nej to kontrolujem tiež.

danona
9. dec 2008

spathiger-vobec s tebou nesuhlasim.. ja som velmi rada, ze sa tu o tom pise, inak by sme dopadli horsie, ako sme boli.. 🙄 vdaka tejto teme som sa poucila, zistila to, co mal zistit pediater... dievcatkam ma pediater pisulky kontrolovat.. co som citala tak aspon v 12 mes., 18mes. a v troch rokoch.... bohuzial nie vzdy sa tak deje /aspon u nasej dr som nieco take ani raz nevidela.. 😖 /. Mozno ak by fungovala prevencia u pediatrov /tym nechcem hadzat vsetkych do jedneho kosa/, nemuseli by sme tu vypisovat a navzajom si davat taketo rady.. 😉
zelam ti aby si taketo problemy s detmi nemala.. 😔
lili, ada - kremiky, cistenie - suhlasim..

eliska7
autor
9. dec 2008

veru veru baby,vela veci sa robilo a nerobilo volakedy,vela bolo nespravnych metod ohladom hocjakej liečby,možno keby dr.kontrolovali dievky aj volakedy nebolo by tolko zapalov močovych,obličkovych,lebo to su problemy ktore s tým uzko suvisia.ani mna ako zdrav.sestru toto nikto neučil-ale život saám,ked sa sarka pytala ako ročna cikať a potom neskor,jej stale cvrkavalo do gatiek,alebo sa pomočila aj 6 raz za den hladala som kde je chyba,až som sa dopatrala ,že je to zrastením pyskov,takže tie čo nemate problemy budte len radi a každa žena čo vie aka je bolesť pri gynekologickych ochoreniach,vie ako musi jej dievčatko trpeť pri zakroku.každý mame iny prah bolesti,pre niekoho to je len štipkanie,no premna je to ako rezanie žiletkou,som citlivejšia,možno aj preto tak so sarkou citim,vo štvrtok ideme na kontrolu,vdaka dobrej dr.sarka sa teši na bonbony a nie na bolesť

spathiger
10. dec 2008

Nemam nic proti tejto teme, ani proti tomu, aby ste kazda svoje dietatko skontrolovali a pripadny zisteny problem riesili. Mam 3 deti a robim to aj ja. Len som proti nasiliu a samoliecitelstvu. Diskusie su na to, aby sme sa nieco nove dozvedeli, vypoculi si skusenosti mamiciek, ale zistenie problemu, jeho rozsah a liecbu, by som uz zverila lekarovi. Tiez som o vela veciach nemala ani tusenia a stale nemam. Je mi jasne aj to, ze veda ide dopredu. Co sa nerobilo kedysi, robi sa teraz a naopak, od inych veci sa upusta. Viem to porovnat, kedze mam uz 2 velke deti a teraz male babatko. Len sa snazim poradit, ze menej je niekedy viac a prv, nez zacnem konat, tak si nieco okolo toho nacitam a poradim sa s odbornikom. Nie jednym, ak treba. A dakujem, ze mi zelate zdrave deticky, to iste zelam aj ja vam. Uprimne. Tiez sme si kadecim presli, preto viem pochopit strach rodica o zdravie a zivot dietatka. Tak este raz, vela zdravia, stastia a lasky vsetkym detickom.