Zúžená predkožka u 2,5 ročného syna

lus2909
16. jan 2018

Ahojte dievcence dnes sme boli u dr. na preventivku a maly ma zuzenu predkozku teda neda sa mu pretiahnit pindur poslala nas na urologiu, viete mi niektora poradit ako to riesit mala ste s tym niektora problem? Dakujem maly ma 2,5 roka

luckarisko74
16. jan 2018

@lus2909 ahoj my sme urologa navstivili pred par dnami.....ale zacnem od zaciatku....starsi syn ked mal pat rokov mu to pozerala detska doktorka a ze mame ist na urologiu ze treba to riesit ....sice sme nemali ziadne problemy ale tak verila som jej tak sme sli....hned ako sme prisli tak ze to treba stiahnut a sup ani neviem ako a bolo po vsetko....ale....maly nechcel cikat....bolelo ho to par dni....ked sme isli na kontrolu o dva tyzdne nechcel mi ani vojst do ordinacie....doteraz si to pamata a to bude mat 10....ale odvtedy to mame ok....mladsi syn mal vtedy par mesiacov som sa pytala urologa ako s nim ci stahovat aby sme tomu predisli....povedal mi ze do dvoch rokov to nerieste vobec len umyte....teraz bude mat maly pat....ide mu to tak do polovicky....lenze som hlupa chcela som vyskusat ten slezovy krem aby sme predisli tomu co predtym asi dvakrat som mu to potrela a o par dni nato ho mal cely cerveny ....zapaleny a plno hnisu....takze jemu to teda dost uskodilo...ked sa mu to po par dnoch ukodnilo isli sme k urologovi rozhodnuta som bola ze na silu sa nic strhavat nebude...ale doktor ma prekvapil....pozrel mu to a ze takyto nalez ma vela deti v jeho veku....nema to zrastene ani zuzene ale akokeby nevyvinute este uplne a ze to povoli....mame prist za pol roka....pytala som sa aj na korkidoidovu masticku o ktorej som citala ze pomaha pro tom na to mi povedal ze to sa dava ked je zrastrene alebo zuzene....este sa ma opytal ze keby chcem on mu to stiahne nasilu ale ze nie je to potrebne a nerobi to rad lebo deti z toho maju traumu....mame prist o pol roka tak hadam sa nam to podari dovtedy....na tvojom mieste kym nema problem by som tam urcite nesla....a este dodam ze urolog bol ten isty u ktoreho som bola so starsim a vtedy strhaval a teraz nie....

lenadka
16. jan 2018

@lus2909 práve naše babky sťahovali aj naše mamy, mne svokra muza stresuje, ze sa nášmu nedá stiahnuť. Má dvoch synov asi to nehovorí len tak ak by to nerobila. No moja dr tvrdí že je ešte čas, že zbytočne nasilu, ak sa to raz nedá tak to skončí operáciou či to budem siliť alebo sa na to vykašlem. Tak nekašlem natieram tým slezovym krémom a pokúšam sa stiahnuť ale veľký pokrok nevidím.

paladia
16. jan 2018

@sashabb skus to vysvetlit tomu chudakovi chlapcovi.
@ukulela ja som to napriklad rozlíšiť nevedela,preto som sa obratila na lekar a ako som zistila,spravila som dobre. Toto rozhodnutie je ale na kazdej matke a kazda by mala vediet objektivne posudit svoje znalosti z oblasti mediciny a anatomie....Na zaklade svojej skusenosti mozem konzultaciu odporucit. A kto sa ako rozhodne, je jeho vec. Len som chcela upozornit,ze je aj take riziko ako zapal penisu a predkozku netreba podcenovat.

lus2909
autor
16. jan 2018

@sashabb dakujem za clanok super vysvetlenie a dakujem aj ostatnym mamickam zatial neriesime a uvidime budem vas priebezne informovat ako to dopadlo

justice2008
17. jan 2018

slezovy krem niekomu uvolni za dva tyzdne, niekomu za dva mesiace. Ak chce ist niekto prirodnou cestou namiesto kortikoidov pripadne obriezky kludne viac info do spravy

asocial
17. jan 2018

@lus2909 uprimne, ja by som to neriesila este tiez, pokial nie su problemy..moj mladsi syn ma vyse 2 rokov, a nejde mu to vobec..

starsiemu synovi to slo tak postupne, pomalicky, ani teraz to nema uplne (lekarka povedala teraz na prehliadke, ze je to ok) . ma 5

moj manzel, ktory nie je Slovak, bol uplne prekvapeny, lebo u nich sa to nerobi vobec...

myjusiatko
17. jan 2018

Asi najlepsi clanok na tuto temu, aky som kedy citala.

http://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecova...

lus2909
autor
17. jan 2018

@myjusiatko super dakujem

majka1980192
29. jan 2018

@maaaria3 My sme mali kremik zhruna pred 3mi rokmi a pohoda,islo to pekne az doteraz.Aj napriek kazdodennej hygiene sa mu to zuzilo skoro uplne v priebehu cca 2 tyzdnov.Som z toho na nervy,kazdopadne skusam znovu natierat a uvidim.Maly ma 6,5

monikamama
29. jan 2018

mojmu muzovi sa to dalo stiahnut az po tom ako sme sa spoznali a to mal 26 rokov. takze len tak z nicoho nic mu to same nezide, ale kazdy je iny . ja som so svojim bola a dva krat mu to stahovali ale on to mal uz zapalene a bolelo ho to tak sme museli. ale uz tam viac s nim ist nechcem len problem je ze ma velmi uzku kozu. ja som urcite za stahovanie doma pri kupani. druhy syn ma rok a pol a pekne aj jemu stahujem a umyvam a smeje sa na tom.

gin124
23. feb 2018

@blackcat8885 My sme cakali do 3,5r a nic a tak musel ist na obriezku syn. Marodovali sme 3tyzdne bolelo ho to hlavne prve 3-4dni ale zvladal to dobre. Zalezi od lekara niektori to netiesia v takom veku

Ano, naprostá většina lékařů chlapce zbytečnou amputací předkožky nemrzačí. Na 95% amputací předkožky ze "zdravotních důvodů" je naprosto zbytečných a takové řešení je z etického hlediska UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ!!! Průměrný věk, kdy ta předkožka lze stáhnout je až 10,4 roku. Žel i u nás existují obřízkuchtiví doktoři a mohou k tomu mít různou motivaci. Žel, u vás už se stalo. Nepíšu to kvůli vám, ale píšu to kvůli ostatním účastnicím.

gin124
23. feb 2018

@paladia Mohou, dnes už jsou na internetu spolehlivé návody. Ano, někdy, když vznikne jizevnatá fimóza je nutná operace, ale to neznamená, že ta operace musí být zmrzačující amputace předkožky, obřízka. Jenže já neznám na Slovensku žádného lékaře, kterého bych mohl z klidným srdcem doporučit. Jedni, tam byla operace nutná, na mé doporučení cestovali z Bratislavy až do Ústí nad Orlicí. Jinak bych mohl doporučit i pana docenta Rauchenwalda v Donauspital ve Vídni. To by ale nebylo levné.

gin124
23. feb 2018

@sashabb Mnohdy tu obřízku podstoupit nemuseli. Teď je na našem německém fóru nový případ. V 54 letech sekundární fimóza a diabetes. Sám bych ještě před měsícem v takovém případě tu obřízku doporučil. Nakonec to dotyčný pán vyřešil bez obřízky. Od zbytečné obřízky ho zachránilo pouze to, že na internetu narazil na naše fórum. https://www.beschneidungsforum.de/.
Mám výhledově v plánu založit obdobné fórum i v češtině.

gin124
23. feb 2018

@paladia Můžete si ušetřit námahu s vysvětlováním. Existují internetové stránky i s poradnou:
https://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecov...

gin124
23. feb 2018

@myjusiatko Sorry, vás jsem přehlédl.

myjusiatko
23. feb 2018

@gin124 radsej nech je to tu 5x, nez ani raz.

gin124
23. feb 2018

Žel ten pan doktor jak jsem zjistil rodičům neodpovídá a mimoto působí v zahraničí. Ohledně matek jako vy, bych doporučil poradnu toho primáře, co tam jeli z Bratislavy.
http://liborjanecek.cz/poradna
On je v tom Ústí nad Orlicí pouze v úterý, jinak působí jako primář v Oblastní nemocnici v Kolíně.

vladenka2
1. apr 2018

@luckarisko74 mozem sa spytat u koho ste boli? Dakujem

luckarisko74
1. apr 2018

@vladenka2 my sme boli u doktora Nemcovica v nemocnici

sova10
21. jan 2020

Pána doktora Janečka z Ústí nad Orlicí môžeme odporučiť, máme zákrok úspešne za sebou u nášho 7 ročného syna, cestovali sme zo Stredného Slovenska, riadna dialka, ale stálo to zato. Syn bol diagnostikovaný na fimózu, parafimózu(cikal veľmi zdĺhavo už iba cez minidierku) a na Slovensku na jeho diagnózu bolo jediné riešenie - amputácia predkožky: Detská urológia BB, pani doktorka Dobríková, rovnako u pána doktora Bánskeho v BA - plastická chirurgia). Ešte chcem upozorniť, že úspešnosť zákroku je u pána doktora Janečka cca 70%, to znamená, že u dvoch z troch chlapcov sa záchranná operácia predkožky podarí, takto nám to pán doktor prezentoval, keď sme sa rozhodovali túto operáciu podstúpiť.