Zväčšená nosná mandľa u trojročného syna

pericolosa
14. máj 2018

Vie mi niekto poradit co pomaha na zvacsenu nosnu mandlu??Syn 3 roky po ockovani a nalsednej znizenej imunite z ockovania chytil nejaku vyrozu pri ktorej sa mu zvacsila nosna mandla a uz je to viac ako mesiac a stale to este nie je ok. Co by mu pomohlo?Ma niekto skusenosti s kvapkanim propolisu alebo rakytnikoveho oleja?

fila1985
14. máj 2018

nam pomohol grepofit sprej do nosa a striekanie koloidneho striebra do nosa

petruldo
14. máj 2018

Asi ťa nepoteším, jedine vybrať alebo počkať až atrofuje vekom.

ukulela
14. máj 2018

ja by som to s ockovanim nespajala. mandla sa zvacsuje pri kazdej chorobe, problem je, ked sa potom nezmensuje. nas mal uz problem velky, po zapale stredneho ucha opakovanom, sme museli dat mandlu vybrat. (pred tym sme skusali zlepsit imunitu, posledne boli kortikoidy v sperji, tie ale nezabrali dlhodobo .... pomahalo aspon mierne inhalovanie vincentky, najma na noc. ale definitivne pomohla az operacia, nelutujem. od septembra do februara to bolo 5 dni v skolke a 2 tyzdne doma dokola. od operacie ani raz nebol chory a uz su to 3 mesiace. rozhodli sme sa aj preto, lebo uz mal apnoe v spanku kvoli velkej mandli a cez den dychal iba ustami.

iwwka29
16. máj 2018

@ukulela a kde ho poerovali prosim? Nas ma 13,5kg 3roky a ze iba na kramaroch to robia.Sme z Banoviec.ani yrencin do 15kg neoperuje

ukulela
16. máj 2018

v BB na sukromnej orl klinike. v bb to robia aj v detskej fakultnej - neviem o obmedzeni.

pericolosa
autor
16. máj 2018

@fila1985 som si kupila to striebro...ale priznam sa ze mam pred tym respekt. ako ste to striekali??kolkokrat denne??a v akom to bolo stave myslim ta mandla. Lebo moj syn zatial iba pochrapkava v noci a cez den ma ako keby upchaty nos ale dycha nosom este.

sasssica
16. máj 2018

Skuste inhalovat s inhalatorom a vincentkou Nam to neskutocne pomohlo

sijust
16. máj 2018

@pericolosa nosna mandla sa zvacsuje pri kazdom prechladnuti,ked je plny nos,ale mala by sa vratit do povodnej velkosti po skonceni choroby. ak pretrvava chrapanie,huhnanie,pocit upchateho nosa,dychanie ustami,skripanie zubkami,pocikavanie sa nocne dlhsiu dobu,treba navstivit orl. dcerka sa trapila s mandlou a my s nou skoro dva roky. robili sme vsetko mozne,nic dlhodobo nezaberalo.tak sme sa odhodlali,dali jej ju vybrat a je pokoj uz skoro rok. drzim palce,nech je to v poriadku.

dzina007
16. máj 2018

@iwwka29 moj syn mal 2 roky ked mu vyberali nosovu mandli. Mal tak mozno 13kg

pericolosa
autor
16. máj 2018

@sasssica inhalujeme stale pocas choroby...ale mam pocit ze uz je voci tomu imunny🙂

manoka4
16. máj 2018

@iwwka29 v Leviciach v Sanate operujú tuším aj menšie deti. Pán Dr. Földi.

dzina007
16. máj 2018

@pericolosa inak nam uz na zmensenie nepomohlo nic... pol roka sme striekali aj aerius pili... mali aj kortikoidny sprej do nosa a nic nepomohlo... musela von... u oboch deti... starsi ju mal velmi velku ze ledva cez nos dychal. Mladsi ju nemal ani tak velku ale tlacila mu na usi a trochu nepocul.

pericolosa
autor
16. máj 2018

@dzina007 hmm.....asi u kazdeho je to inak. a ta operacia bola v pohode??Museli ste byt v nemocnici??ci ako sa to robi?

dzina007
16. máj 2018

@pericolosa to bola jednodnova chirurgia rano sme prisli na obed odchadzali.
Ono u nas lekarka dava najprv vsetkym detom spreje. A az ked tie nezaberaju rozhodne sa dat prec. Bohuzial u nas fakt nepomohli ani jednemuna voda v usiach a hluche dieta nieje nic moc a druhe zas mavalo v noci apnoe kvoli mandli.
Ale poznam deti ktorym fakt tie spreje od krcnej a letne obdobie bez infektov pomohli a na operaciu ist nemuseli

katka0609
16. máj 2018

Dobrý večer. chcem sa opýtať ako to robia? Pri nejakom znecitliveny? Ak je to ambulantne? My tiež dýchame ústami už som zúfalá sa to ťahá už dlhšiu dobu 😓😓

sijust
17. máj 2018

@katka060 v nasom pripade to bolo v celkovej anesteze,mala obrovsku mandlu a nikdy by som ju nenechala trapit sa,aby jej zviazali ruky resp.drzali a trhali pri vedomi. a chceli sme aby sa to spravilo uz tak,ze nedorastie,aspon nie tak skoro.

fila1985
18. máj 2018

@pericolosa striebro som kupila a bola k tomu flasticka ako sprej a stym mu to striekam do nosa tak dva tri razy denne do nosa a k tomu ten grepofit sprej s grepovych jadierok, my sme sa takto dostali aj z moraxelly v nose a aj chrapanie sme odstanili v noci s tymto a este pouzivame vincentku na inhalovanie. tieto tri veci a pomohlo neskutocne. este aj teraz mu to streknem preventivne.

pericolosa
autor
18. máj 2018

@fila1985 super dakujem velmi pekne.

iwwka29
18. máj 2018

@fila1985 ahoj obe sa daju kupit v lekarni?ako spreje?a za kolko ste videli ze to pomaha? My mame termin na op.o mesiac ale v noci kasle a to je z tej mandle.tak ze ci by mu to aspon trosku pomohlo od toho kaslania...a ako inhalujete cez nejaku specialnu masinu?

katren
18. máj 2018

@pericolosa nam ORL odporucila Imunoglukan, ze je vedecka studia ze zmensuje mandle...ale nasi boli vyberat aj tak v PN jednodnovka 😉 o 8 prijem.a o 17 sme boli doma

fila1985
19. máj 2018

@iwwka29 inhalujeme cez inhalator dam nalejem vincentku, masku si nasadi na tvar a to dycha,je to super. za tyzden som videla vysledky. kupila som to cez internet.

sonah
21. máj 2018

@fila1985 prosim ta ako sa presne vola to striebro? Dakujem

fila1985
25. máj 2018

@sonah dr juice koloidne striebro

svetlanat
2. nov 2019

Prosim ake mate skusenosti s pooperacnym stavom? Ako to dietatko zvladalo?
My sme 5 dni po operacii . Nosnemandle + prepuchnutie bubienkov kvoli vodicke...
vybrali sme 5 dni ATB a dbesma teploty . Musim mu davat 3x denne brufen proti bolesti lebo ho to boli... a nevie hybat ani hlavou. . Rozprava huhnacwjsie ako pred operaciou a

dzina007
2. nov 2019

@svetlanat to ze huhne by ani tak nevadilo.. ale ked ma teploty a bolesti to dobre nieje... syn ked mal teploty tak skoncil na atb lebo sa mu tam vytvoril zapal... sla by som na pohotovost asi... osobne myslim ze bude potrebovat este atb ze tych 5 dni bolo malo

frick
18. nov 2022

@fila1985 ahoj prosím ťa ten grepofit sprej je tento? https://anezka.sk/grepofit-nosol-aqua-prirodny-...