Zväčšený semenník u 6-týždňového syna. Máte skúsenosť?

simonka99
23. mar 2008

Ahojte,rada by som sa spytala,ci ma niekto skusenosti s tymto problemom-moj maly syncek-6 tyzdnovy ma jede semennik 4x vacsi ako druhy,vraj pri zostupe z bruska do mieska stahol aj nejaky vacok naplneny vodou.Lekari mi povedali,ze do polroka by sa to malo same upravit.Zijem v zahranici,tak by ma zaujmali vase skusenosti

dandinda
23. mar 2008

Ahoj, ja osobne s tym nemam skusenost, ale sestrin maly mal zvacseny semenik, no on to nemal od narodenia, objavilo sa mu to okolo roka, teraz ma 20 mesiacov, poslali ich na urologiu a urolog skonstatoval, ze ma prietrz, teda pruh 😒 zhruba pred mesiacom absolvoval operaciu, vyzera ze to bude ok. 😉 Ale to asi nebude vas problem ☹ verim, ze sa to tvojmu syncekovi upravi 🙂

tatko_bubko
23. mar 2008

Simonka - navstiv urologa. 4x je moc. My chlapi nemame sice semenniky ani zdaleka rovnake ako vy zeny mate rovnake prsia 😕
Ale 4x, to nie. mozno o 25-50%... to by slo...

zzz
23. mar 2008

ahoj, nas maly to ma od narodenia, on ma obidva naliate..........ze vraj by to malo postupne prejst...tekutina by sa mala vstrebat....ak by nahodou nie, tak potom sa to riesi,ale to az ked bude mat, myslim,ze 2-3 roky....ale myslim,ze sa mu to uz vstrebava, uz to nema take naliate.....tak pohoda,ze vraj sa to stava....

mimochodom, pocula som uz aj o ovela zlozitejsich pripadoch, ked semenik "zabludil" a skoncil v stehne...

boden
24. mar 2008

Ahoj simonka, chlapci tento problem po narodeni mavaju casto. My sme s tym boli na detskej chirurgii asi uz od prveho mesiaca po narodeni sme chodili na pozorovanie ci sa mu to zmensuje. Niektorym detom sa to vstrebe same ine musia ist na operaciu. Vela som o tom nasla aj na nete... Viem len cesky nazov: vodni kyla. Tak skus 🙂. Prajem vela stastia aby sa to vstrebalo aj vam

eva4444
25. mar 2008

ahoj simonka aj moj petrik mal jedno vajko vacsie, mal tam nejaku tekutinu, ukazali sme to detskej pri prehliadke, ta si zapisala,a pri dalsej prehliadke 5,5m to uz nemal, same sa to vstrebalo.
neboj 😉

krystina74
26. mar 2008

ahoj simonka, aj mojmu malemu zistila dr. zvacseny semennik a mam sledovat ci mu to nebude tvrdnut. ale do pol roka by sa mal vstrebat. Ak nie som pripravena ze bude mat tu vodni kilu ako pisala boden, pretoze je to u nas dedicne ja mam pruh ale prejavi sa len v tehotenstve a moja dcera bola operovana v 3 rokoch na pruh- t.j. mala prierz, brusna stena nebola zrastena a stale sa jej to naplnilo tekutinou. Pri zatlaceni sa to vratilo do povodneho stavu. Taku operaciu robia ako na pase 🙂 neboj 🙂