Zvracanie 17 mesačného syna pri plači

dana06
29. mar 2020

Ahojte, chcem sa opytat.
Sym ma 17 mesiacov. A zacal robit dost casto ze ked sa rozplace - co je vacsinou ked spadne alebo si nejak ublizi. Tak ked sa rozplace tak zacne ho natahovat na zvracanie.
Robieval to pri placi obcas ale teraz je to takmer zakazdym ked place.
Roplace sa zacne z toho kaslat tak ze ho natahuje a vyzvracia co jedol.
Prosim nemate s tym nekto skusenost? Nemoze mat nejaky problem s travenim alebo niecim?
Ja som to asi ked mal 14 mesiacov spominala pediatricke a vravela ze je to normalne.
Ale moc normalne sa mi to uz nezda.
Dakujem

karhu
29. mar 2020

nase ma teraz obdobie vzdoru a tiez ked nie je po jeho tak toto skusa, rev, dokonca akoze kasel a akoze ho napina na zvracanie, nevsimam si, neustupim, prestane

pribinak
29. mar 2020

No máš doma drama queen, teda king.

lenka2710
29. mar 2020

@dana06 moja ma 5 rokov a keď sa fakt brutal rozreve začne kašľať a naťahuje ju, zvracat nezvracia ale donaťahuje ju dosť! Tvoj je ešte maličký, tak to asi tak neudrží ako už väčšie dieťa, neviem, chcela som ti len napísať, že to robí aj moja a to ma už 5 rokov

tanyan
29. mar 2020

príliš časté zvracanie môže poškodiť napríklad aj hlasivky a podobne. skús mu ukázať, že sú iné spôsoby ako sa vysporiadať s nepríjemnou situáciou.
možno to tvoja pediatrička vidí často a je to pre ňu bežné, ale normálne to nie je...

simona92101
29. mar 2020

@dana06 taketo teatralne place s naslednym vracanim mala od malicka moja neter,a ma to doteraz a to uz ma 11 rokov(uz nereve,ale ked je nervozna,zo skoly pred pisomkou tak vzdy zvracia) .presne ako pises,rev,kaslanie a potom šabla,detska lekarka sa smiala ze po kazdej ich navsteve museli vymalovat 😂 niektore deti z toho vyrastu,niektore zial nie.

janickacrazy
29. mar 2020

@dana06 u nás v školke to robila jedna malá, lebo mala strach zo školky a nechcela tam chodiť, bol to pre nu veľký stres a verím tomu, že to nerobila naschvál určite, nedokázala to ovládať, postupom času si zvykla, ale bolo treba neustále uisťovanie, že mama pre nu príde, atd. trvalo to dosť dlho, niekoľko mesiacov, potom to prešlo, nemyslím si, že je to problém s trávení, skor problém s tým, že nevie spracovať emócie, tvoj je ešte malý, hádam to prejde vekom

kittykat22
29. mar 2020

@dana06 ma to kamaratky syn. Reve hystericky az sa povracia. Mala by si najst prijatelny sposob ako tento zlozvyk odfiltrovat. Je blbe, ked si dieta zvykne a berie ako standard kaslanie a vracanie. Tazko sa toho neskor zbavuje.

iwesska
29. mar 2020

Moja bude mat 6r.a zacala to robit nedavno. Ked sa jej nieco nepaci,reve tak,ze nedycha a par minut na to sa povracia a potom sa ukludni. Na nervy toro🙄

nina37
29. mar 2020

syn bude mat za mesiac 6r,ked place zacne kaslat dusit sa az ho napina na zvracanie-nevie spracovat emocie

evkamotka
29. mar 2020

Moj ma 2.5 a hej, ked mu pri placi zabehne, povracia sa. Reakcia na zabehnutu slinu/sopel