Zvracanie 21 mesačného dieťaťa. Čo robiť?

julka1979
1. jún 2013

dobry den poradte mi co mam robit mali ma 21 mesiacov a od noci mi zvracia,dnes mu davam zatial len tmavy nesladeny cajik.dakujem

iva87
1. jún 2013

Ahoj u nas sa dnes tiez zvracia, ja davam cierny caj, mineralku, papat sice nechce, ale mam nachystane suchare, piskoty a dala som mu smectu. Snazit sa do neho dostat co najviac tekutin aj ked po lyzickach, drzim palce nech to drobcom co najskor prejde 😉

adrika037
1. jún 2013

Ahoj Julka1979, diéta je super, ale zvracanie môže mať viac príčin a ty si nenapísala, či je chorý, alebo niečo pojedol. V každom prípade po treťom vracaní som ja vždy utekala na pohotovosť.

janinah
1. jún 2013

a ten čajík v sebe udrží?ak nie,tak choďte na pohotovosť na infúzie..ak áno,tak ho dávaj čím viac a skús aj suchár v čaji rozmočený a potom dietu čo bežne pri tomto sa dáva,hnačkuje aj? horúčku má?

aristka
1. jún 2013

ak ti vracia daj mu nospu a smectu a dietu ,plus tekutiny ak sa to nezastaví choď na pohotovosť,aby sa predišlo dehydratáciii a následných komplikácií

janaleskova
1. jún 2013

Aj my sme mali tento problem radsej sme sli k doktorke a toto su rady ktore nam dala - cierny caj, tak minutku luhovat nie viac, doporucila nam enterinu - pripravok na taketo tazkosti spolu s probiotikami, ak dietatko chce nejaky rozok alebo sucharik, ak nie tak nenutit, absolutne vylucit mliecne produkty, urobit vyvar ale len cisto zeleninovy bez masa a ten pomalicky davat, najskor len cisty, potom s mrkvickou....masko ma bielkovinu ktoru chory zaludok tazko spracuje takze tak 3 dni si dat od maska pokoj....a veeeela tekutin to je najdolezitejsie 🙂 , skore uzdravenie prajem

veronika2103
1. jún 2013

odporucam po troske davat original colu tak na lyzicku...caj vyvolava zvracanie