Zvracanie v aute

14. jan 2023

Zaujima ma ci niekto mate skusenost ze vase dieta zvracia v aute (moje ma 3roky a zvracia v aute asi id 1roka), aj na kratku 20-30 min cestu musim davat kinedryl, inak sa vzpiera, zvracia....
Mate niekto taku skusenost, ze vášmu dietatu z cesty v aute bolo velmi zle, ale v lietadle to bolo v pohode?
Chystame dlhyy let vyse osem hodin, snazim sa psychicky pripraviť....

pininka1
14. jan 2023

No ja mam vlastnu skusenost a v lietadle mi sice bolo menej zle ale bolo, ja by som sa urcite poistila.

martinka13
14. jan 2023

Naše deti síce vracali len pár krát, ale neradi cestujú autom. Stále mrnčia, že im je zle. Syn to teraz, keď je starší, zvláda lepšie. Nikdy sme nechodili na dovolenky autom. Vždy len lietadlom. Aj 12 hodinový let zvládajú úplne bez problémov. Najhoršia je vždy cesta na letisko 😀

autor
14. jan 2023

@martinka13 tak toto ma trosku upokojuje :D ale presne, tych 40min do Schwechatu mi robi tiež poriadne nervy

anjelicek26
14. jan 2023

A sedi po smere a vpredu? Tam musis dat dieta, co zvracia, je to pre deti, ktorym je zle, najlepsia alternativa...

joe33
14. jan 2023

Žiadne ťažké jedlo pred dlhou cestou by nemalo jesť a hlavne keď býva dieťaťu zle nemalo by sa pozerať von z bočného okna ale pozerať dopredu.

adri266
14. jan 2023

@anjelicek26 Dcere pomohlo az to, ked zacala sediet na prednom sedadle. Ani sedenie vzadu v strede, kde videla cez sklo, nepomahalo.

adri266
14. jan 2023

V lietadle jej zle vobec nebolo, ale raz mala problemy s usami.

elenajezova
14. jan 2023

Moja dcérka to tak mala, časom z toho vyrástla ..

lulu0123
14. jan 2023

Mne samej byva zle v aute ked sedim vzadu a v lietadle mi nikdy zle nebolo.

kacena4
14. jan 2023

ja zvraciam na mieste spolujazdca aj teraz naučila som sa lízať lizatko po ceste a v lietadle to bolo menej ale bolo. viac ma boli usi, takze som zuvala zuvacku

zuzkaa1991
14. jan 2023

Ja mam 31r ci kolkko a stale mi je zle aut3 to iste mojej malej od narodenia a vzdy cirkusovala az 1.5r ked sa prvýkrát povracala.zistila som ze je jej zle...ano aj po 15min mi povie ze je jej zle.kynedril jej nedavam na taku trasu kedze byvame mimo.mesta a každý den sme v aute do škôlky na nakupy atd
Urcite neprekurovat auto aj ked mi je zima kurime mierne povie mi ze je zle tak trosku otvorim okno v predu nech ide nanu trosku vzduch (nie fukat na tvar) da si dole ciapky poprípade rozopnut bundu ak ma sal aj to dat dole alebo nedavat do auta;) skratka nech nie je dieta zababusene plus mliecne vyrobky nedavat dost dlhu dobu pred.cestou ;)
To je to co mne zabera a mojej malej uz ma.skoro 5r a stale tak cestujeme bez nehody(jasne ak v lete zje zmrzlinu je to ine kafe 🤣🤣takze ak idem3 na dlhsiu cestu nejedava vobec.mliecne) verim ze som vam poradila...
A este jedna vec ziadny mobil tablet hračky pozerať len a len do predu;) to co mne pomaha pomaha aj malej skuste tak a vydrzi aj 30min

3009
14. jan 2023

Skús cocculine-homeopatikum, ktoré sa zmúľa pred cestou aj počas cesty ak je jej zle. Mne už roky pomáha a to som už dosť stará.

maribell
14. jan 2023

Mne aj môjmu synovi (8r.) býva v aute zle. V lietadle nám nič nebolo 🙂.

mirka414
14. jan 2023

To prejde moja ovracala všetko a všade 🤪nové auto rovno zo servisu ,letusku v lietadle..po čase to automaticky prešlo teraz v puberte robí iné veci na tieto detské problémy spomínam s láskou 😂

sojorez
14. jan 2023

Nevyrastla som z toho dodnes. V aute sedim ako vodic alebo spolujazdec s vyhladom rovno, ine miesta s miskou v ruke. Kazdy hopskok na ceste, zakruty citim v zaludku aj ako vodic a spolujazdec. Ako spolujazdec nezvladam ani kuknut napr. do mobilu alebo mapy. Dialkove autobusy s vydychanym vzduchom nedavam vobec, v mhd stojim vodicovi za plecom a pohladom hypnotizujem cestu a odratavam zastavky so ciela. Vlaky v pohode - v smere jazdy, lietadlo problem pri vzlietani a pristavani + turbulencie. Nafukovacky, vacsie lode (okrem kajaku, tam to nejak zvladam, ak nie su vlny), kolotoce su katastrofa, hned ma natahuje, rovnako hry/ telka s rychlymi svenkami kamerou. Kinedryl, cocculine, zazvor... Nic nepomaha.