Zvýšená hodnota kyseliny listovej

kajoma
23. nov 2016

Prosim,mate niekto prakticku skusenost s tym,ze male dieta (od 6 mes.do 4 r napriklad), ma zvysenu hodnotu kys.listovej a niektorych vitaminov v krvi? Ten vysledok,t.j.mnozstvo kys.listovej sa stale zvysuje,pritom dost zle jedava,tak nechapem,z coho sa jej to.tvori. Lekarka (gastroenterologicka) si to nevie vysvetlit ale ani nevie co s tym a ci moze to mat nejake negat.dopady.... ??. A hlavne,ci to nemoze signalizovat iny zdr.problem alebo.tazkosti atd. Ak ste sa s tym stretli,napiste prosim

angela5
23. nov 2016

@kajoma a merali mu aj hladinu B12?

alyn
23. nov 2016

Ahoj, neviem toho vela, ale Kedze som tehu a citala som o kys listovej aj anglicke zdroje, nasla som aj to ze podla nejakej studie nie je dobry nadbytok, vraj neskor to davali do suvisu s pripadnym zvys rizikom rakoviny rektu ak si dobre pamatam. Ale neviem odkial a ako sa mu moze tvorit nadbytok kys lstovej. SKUs zahranicne zdroje. Hematologicka by mozno vedela viac. Su kuracie genov, kedy je problem so sprac kys listovej, napr. Ja ho mam Mthfr sa to vola, ale tam nie je nadbytok ale problem s metamorfovanim kys listovej tak, aby bola telu prospešná.

alyn
23. nov 2016

Mu ta cie genov slovník mi to prepisuje na kuracie

kajoma
autor
24. nov 2016

Chodime aj na hematologiu. Odtial nas poslali na gastro a tam sa len cuduju. Tiez som citala ohl.tej.rakoviny a toho sa desim. Ale snad by potom mala aj ine vysl.zmenene? Napr.cervene a biele krvinky....?

kajoma
autor
24. nov 2016

@angela5 ma aj hyper B12

alyn
24. nov 2016

@kajoma to podľa mna az oveľa neskor, nemyslim že by to hned mal. A tie geneticke mutacie krvi mu hematologicka testovala? Citala som že vtedy vraj môže byt uvysena kys listová u niekoho(včera vecer)

kajoma
autor
24. nov 2016

To neviem. Este mame ist do nejakej metabolickej amb.tak.uvidim. Tych hodnot je v tej sprave vela. Ja sa v tom fakt nevyznam.... ;(

alyn
24. nov 2016

@kajoma držím palce. Viem že lekari to v dnešnej dobe nemajú radi ale niekedy zostava najviac na rodicoch..co si sama nenaštuduješ nezistis.. Inak sa aj navonok prejavuje? Je na nom niečo vidno?

angela5
24. nov 2016

@kajoma zevraj niekedy pri znizenej hladine vitaminu B12 byva zvysena hladina kys.listovej.. Alebo pri syndrome 'slepej klucky' syndrom kratkeho creva, Ale neplas sa nie je to nic vazne. Ak vies anglicky tu je link http://www.livestrong.com/article/284723-what-c...

kajoma
autor
24. nov 2016

Anglicky natolko neviem, tak dufam,ze to bude ozaj nieco neskodne.... my mame vselijake zdr.problemy,tak.tazko napasovat,kt.problem signalizuje co ,aky prejav atd. V kazdom pripade dakujem za rady a nazory

zanetamatej
21. apr 2017

Ahoj, moj syn ma tiez velmi vysoku hladinu kyseliny listovej, norma je od 1 do 29 a on ma 45. Ma crevne problemy, chodime gastroenterologovi, on to neriesi ze mu to stale vo vysledkoch svieti, este mu pridava jeden liek na zelezo co obsahuje ! dospelacku davku kys.listovej a stale mi to vrtalo v hlave preco nic nevravi na nadbytok tej kys.listovej, tak som hladala na nete a docitala som sa o nebezpecenstve nadbytku B9 a o tej rakovine no bojim sa, dnes som sme boli zas a odbere, kyselina vysoka, pytala som sa dr. a on tiez nevie preco a z coho to ma zvysene a o skodlivosti nadbytku takmer nic nevedel,a kedze ma menej zeleza v krvi, takze ma brat to zelezo aj s B9 nadalej na vobec sa mi to nepaci, KAJOMA, vies nieco nove ohladne toho? Viete niekto poradit v tomto probleme? Syn ma 6 rokov, lymfonodularnu hyperplaziu, polypy v hrubom creve, inak aj problemy s nosnou mandlou.. len tej B9 sa bojim ci to skodi ci neskodi ☹