Zvýšená teplota 7 mesačnej dcérky

brambie
1. mar 2013

dievcata, moja dcerka sedem mesacna, ma teplotu v konecniku 38,3 stupnov. ma horucu len hlavicku, celo aj rucky nie su horuce. teplota jej stupne rano, v noci sa ochladi a uz je tomu tak druhy den. prosim poradte, co mam robit.

lulu090
1. mar 2013

@brambie teplota merana v konecniku - odratava sa 0.5 stupna. je tatoteplota ktoru uvadyas uz po odratani?

aduskatt
1. mar 2013

no tak snad ist lekarovi🙂 lepsiu radu asi nedostanes, kedze maloktora studovala medicinu a ak aj niektora ano, tak na MK to dietatko nevidi..... drzim palce, nech ste v poriadku

brambie
autor
1. mar 2013

@lulu090 bez odratania

brambie
autor
1. mar 2013

@aduskatt viem si predstavit odpoved mojej lekarky....kupte si cipky ....ano trebalo by vymenit dokinu len neviem za aku...

soldi
1. mar 2013

@brambie teplotu 37,8 by som neriesila, pokial nejavi ziadne ine znamky choroby.
moj maly maval do roka bezne teplotu do 38- nemal este vyvinutu termoregulaciu. dokonca este teraz v lete mal 39,3 (po odcitani) len z prehriatia na slnku. neriesila som, ustupilo to same.

lulu090
1. mar 2013

@soldi suhlasim

brambie
autor
1. mar 2013

@soldi aj ked je viac dni za sebou ?

soldi
1. mar 2013

@brambie ma nejake ine priznaky choroby? kasle, sopli, je malatna, zle spi, alebo je naopak nadmerne spava?

brambie
autor
1. mar 2013

@soldi kasle trochu nad ranom, spi mozno trosku viac ale inak sa mi na nej nezda nic podozrive. zda sa mi zvlastne iba to, ze ma horucu tu hlavicku zozadu nie na cele a vystupuje teplota rano....to je bezne ?

soldi
1. mar 2013

@brambie a nemoze byt proste prehriata zo spanku? 🙂
myslim, ze si robis zbytocne starosti. aj ked to chapem, tiez som si robila, ale potom som zistila, ze to tak ma vlastne stale a o nic nejde. takze som neriesila 🙂

inak, co som vypozorovala- zvysenu teplotu mal vzdy po spanku, jedle, placi a hre. takze skoro stale 😀

brambie
autor
1. mar 2013

@soldi dakujem, skusim sa trochu ukludnit 🙂

soldi
1. mar 2013

@brambie a este jedna vec- male deti znasaju vysoke teploty ovela lepsie nez my dospeli 🙂
moj maly teda este chory nastastie nebol (klop klop) ale cca dva tyzdne dozadu mal tiez v noci teplotu 38,8 (po odcitani) ale kedze okrem toho, ze bol horuci nejavil ziadne znamky choroby, tak som nezrazala ani ziadno neriesila- akurat som ho na spanok menej obliekla.
rano uz bol fit.
myslim, ze sa jednalo o zuby, ma napuchnute dolne patky 🙂

takze moja rada na zaver- pokial sa Ti mala zda v pohode, tak vobec zvysenu teplotu neries. a cipky su uplne zbytocne, kym teplota nevystupa nad 38,5-39 🙂

lulu090
1. mar 2013

@brambie moj 4. mes. syncek ma vzdy teplotu37,4 - 37, 7. na zaciatku som sa zlakla, no dr. mi povadala, ze je to normalnea uz to neriesim

prevenar
2. mar 2013

@brambie tu mas dobry clanok o teplote ako takej, ci z ockovania, alebo nie .

http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

veronkarisko
2. mar 2013

@lulu090 takú teplotu mal po odpočítaní 0,5 stupna? lebo my sme mávali pred prvým očkovaním vždy teplotu 36,5 po odpočítaní a teeraz po očkovaniach máme už 36,8-37 po odpočítaní. Nie som ani odporca ani zástanca očkovania, len som si to tak všimla....

brambie
autor
2. mar 2013

@prevenar mam precitane, odoberame Vitalitu...mna skor ako teplota samotna prekvapovalo to, ze bola horuca hlavicka , nie celo a rucky ako som sa s tym zatial stretla...mala nie je ockovana.

prevenar
2. mar 2013

@brambie odmerala si jej teplotu hlavy a teplotu ruk ? a bola rozdielna ? kolko stupnov bol rozdiel ?

- ci si teplotu len odhadovala , podla toho ako sa ti "zda" . ak hej, tak to nikdy nerob. nikdy neodhaduj teplotu tym ,ze sa malej dotykas, je to totalny nezmysel robit take nieco. dobra pomocka je dialkovy infrateplomer , rychlo zmerias teplotu na roznych castiach tela a aj v spanku.

ide ma trafit, ked manzelka pribehne "mala je taka horuca!" - ja ,ze hej ? povedal kto ? tvoja ruka ? - odmeriam teplotu - 36 ^^ 😕 😅

to je dobre ,ze nie je ockovana ..dobry vyhlad na zdravy zivot. 🙂

brambie
autor
2. mar 2013

@prevenar teplotu som jej merala z konecnika, na zaklade toho, ze sa mi zdala horuca hlavka.
to, ze bola horucejsia ako inokedy som, ucitila hned.