Zvýšené teploty 3 týždne po očkovaní

nikolad7
22. nov 2020

Dobrý deň maminky,
nemali ste niekto podobnú skusenosť? Mám 5,5mesačného syna, žijeme v ČR, uvadzam to preto, že sa tu očkuje iným sposobom ako na SK. Prvé očkovanie sme mali prvú dávku Hexavakciny to bolo uplne v pohode bez teplot bez vsetkeho, dokonca nam v noci ukážkovo spinkal.
26.10. sme boli na prvej dávke očkovania proti Rotavirom a Prevenar od vtedy má stále zvýšené teploty (37-37.4), odložili nám teda dalšie očkovania (druhé davky). Boli sme už dva krát na odbere krvi(krvny obraz a CRP, vyter z nosa, z ritky a zo stolici...všetko mame v poriadku. Zuby nám dr. vylúčila, že nemá vobec napuchnuté dasná...teraz nás poslala na sono bruška, hlavy a odporúča nám testy na Covid...najprv som bola kludná kedže som si myslela, že sú to asi zuby ale ked nam to doktorka vylúčila zostávam zufalá, čo mu môže byť :-/ Malý je väčšinu dňa mrzutý a uplakaný...

nelca0510
22. nov 2020

@nikolad7 ťažko s touto situáciou. Bud rada ze mas takú doktorku, ktora ta kade-tade pošle, aby sa prišlo na príčinu. Veľa zdaru🙂

anjelicek26
22. nov 2020

do 37.5 je absolútne normálna a bežná telesná teplota deti do jedného roka. Más normálne zdravé dieťa, lekárka sa cudujem, že vôbec robí testy dokola.

nikolad7
autor
22. nov 2020

@anjelicek26 doktorka ma asi iny nazor a pytala som sa ci ma s tym niekto skusenost,nie kolko je bezna teplota do jedneho roka😉pekny den

nevenka
22. nov 2020

Vies co, hlavne je CHYBA miesat naraz 2 vakciny, rotavirusy a proti pneumokokom! Vakcina proti rotavirusom je "ziva" vakcina, ta by sa nemala v ziadnom pripade miesat s inou nezivou vakcinou. Nikde na svete,...ze to tak robia, je druha vec. Ja som nikdy nedala ockovat naraz 2 vakcinami, u nas je hexa plus prevenar, ale nie, radsej 2 tyzdne odstup. Nech imunita vie, co ma robit. Nie naraz vsetko riesit. U Vas bojovat s oslabenymi rotavirusmi a do toho este dalsia vakcina, dost aj pre kona 🤔... Podla mna, moze tou teplotou reagovat, lebo imunita nevie, co skor. Radu asi ziadnu inu nemam, len vydrzat. Pripadne skuste aj tie testy na vsetko mozne, ked Vas uz posiela...Drzim palce, nech to rychlo prejde.

anjelicek26
22. nov 2020

@nikolad7 môj syn má takú bežnú teplotu dodnes, toľko k skúsenosti, peace👌po troch týždňoch nemá zmysel to spájať s očkovaním.

nikolad7
autor
22. nov 2020

@anjelicek26 a preto máme syna cely den podraždeného a uplakaného a pred 3týždnami to bolo bezproblémové dieťa... asi mate pravdu🙄

anjelicek26
22. nov 2020

@nikolad7 mozu mu ist zuby, mat rastovy spurt, ved deti sa menia skokovo. Mojim vysli prve zuby v 4roch mesiacoch. Skus pozriet dolne dasna a dat mu ponatierat zubky geom a dat mu chladeny vankusik ci zirafu na hryzenie.

lenka2710
22. nov 2020

@nikolad7 aj môj ma bezne teploty okolo 37-37,3 a Dr mi povedala ze je to z takých deti ok, nemám sa vzrusovat a inak deti sa menia! Môj ma teraz 5 mesiacov, pred mesiacom bol úplne iný, lezkal usmieval sa, teraz je to jedno umrncane klbko, vyspaty reve, najedeny reve a takto celý deň, takže je možné že ma len obdobie! Rastový spurt, zúbky, môj ustavične niečo tisne do úst, nejaký čas to trvá, kým sa prerezu, tiež to nieje z večera do rána
A pokiaľ máte výsledky všetky ok, tak neviem co iné by mu ešte bolo 🤷‍♀️

lenka2710
22. nov 2020

@nikolad7 a možno mal zvýšené teploty aj pred tým, len keď si nemerela a on bol v pohode, tak ani o tom nevieš! Ja by som si to tiež neuvedomila, keby som mu raz nemerela teplotu len tak, že koľko má a mal 37,2, na druhý deň zasa a pritom bol usmievavý a nič mu nebolo, ale hovorím, deti majú obdobia, že bol pred 3 týždňami v pohode, neznamená ze bude taky stále, môj bol tiež taky a teraz je z neho umrncane klbko a s očkovaním to nespájam, to sme mali pred skoro 2 mesiacmi

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adula12
25. nov 2020

@nikolad7 ako sa nedivte ked ste skombinovali 2 brutal vakciny dokopy a ratam ze aj v plnej davke. Jeho telo reaguje, teplota je to v pohode, skor to ze je mrchavy by na hnevalo viac. Uz len cakat.... odporucanie do buducna, kazde jedno ockavanie delit na 2 davky!!!