Zvýšené trombocity na 1000

anjelik87
11. nov 2013

Strasne sa bojim ☹ dnes sme boli s malym na krv, teraz som volala o vysledky ma zvysene trombocity na 1000 a hemoglobin 9. Co znamena tato kombinacia??? Zajtra mame ist na hematologiu... Ach boze moj ☹ bojim sa lebo dok povedala ze su z toho krvne zrazeniny. . Ako sa to lieci???? Maly ma rok. Normalne hodnoty trombocytov su 220-500 a on ma 1000! ☹ co to znamena???

skopion911
11. nov 2013

Ahoj. Ja som mala po porode tiez takto vysoke trombocyty. Uz treti rok chodim na hematologiu a tusim sa jej uz dozivotne nezbavim, pretoze mam vysledky trobocytov stale vyssie ako je norma. Musela som si pichat 2 mesiace injekcie na riedenie krvi kym mi hladina neklesla na 500. Tak vysoke trombocyty mozu sposobit krvnu zrazeninu v tele a v podstate smrt. Hematologicka ma poslala aj na vysetrenia, ci nemam vnutorne krvacanie, pripadne nejaku krvnu zrazeninu.
Ale ako sa to bude riesit vo vasom pripade s malym babatkom, to neviem. Urcite vam hematolog povie co a ako dalej. Bude urcite zistovat dalsimi vysetreniami, preco je taka vysoka hladina a nariadi liecbu.