Zvýšený antistreptolyzín O

smartik11
6. feb 2015

Ahojte! mam taky problem moja dcera uz od leta ma zvysene Aslo na 1000 a viac momentalne sme dobrali Penicilin mali sme liecbu 3 mesacnu ale bohuzial Aslo nekleslo :( neviete mi poradit kde by mohlo byt to ohnisko zapalu?? uz som zufala budem vdacna za kazdy prispevok,kazdu radu....

sisaha
6. feb 2015

@smartik11 mandle?

michluc
6. feb 2015

@smartik11 ja som mala problem so zvysenym aslom dva roky..bola som na vsetkych moznych vysetreniach a nic...zevraj nejaky neprechodeny zapal...a same to potom preslo..dva roky som mala v kuse sople.

sisa_h
6. feb 2015

mononukleoza to nebude?? mojej kamosky syn mal v lete 3600 od augusta do januara na atb kleslo pod 300 a za tu dobu nebol ani v skolke... tiez ju nahovarali ze vybrat mandle ale imunologicka nakoniec zhodnotila ze dobre ze nedali vybrat vraj vyzera ze prekonal infekcnu mononukleozu ale ze sa to potvrdi az neskor pri dalsich odberoch.

smartik11
autor
6. feb 2015

@michluc dakujem za tvoju reakciu tak to je trohu ine moja dcera nema totis ziadne priznaky stale mi odporucaju vyber mandli ale ak nie su to mandle potom co?? zbytocne trapenie..

michluc
6. feb 2015

@smartik11 ano aj to mi odporucali ale nesla som,uz nevedeli co to moze byt.

smartik11
autor
6. feb 2015

@sisaha nuz moze byt aj to este cakam na vysledok vyterov z hrdla lebo tie este nemame🙂 z nosa je vysli negativne pondelok by mali byt aj tie z hrdla a ze vraj potom budeme musiet to riesit imunologickou..
inac zrovna imunoalergicka jej zistila ze ma zvysene aslo minuli rok a preto nas poslala ku krciarovy a ten nam dal liecbu mesacnu Penicilin a po dobrati sme boli znovu na odber krvy a vysledok rovnaky stale zvysene aslo dokonca jej robil tiez vytery z nosa a hrdla a boli negativne tak som zvedava co teraz?? ako sa to bude riesit

liebling98
6. feb 2015

@smartik11 ASLO sú protilátky proti streptokokom. Nemala v lete angínu, šarlach? Aké má iné zápalové parametre? CRP, sedimentácia, leukocyty?
Tu sa dozvieš viac, čo by to mohlo byť. http://m.vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000665/142950...

smartik11
autor
6. feb 2015

@sisaha boli sme aj u krciara a mala negativny nalez este minuli rok

janinah
6. feb 2015

choďte na infekčné ešte

jaaty
6. feb 2015

@smartik11 ja som s tým mala problém na strednej škole. Najskôr penicilín a potom injekčne pendepon skoro rok. Pomohlo až vybratie krčných mandlí.

smartik11
autor
6. feb 2015

@liebling98 dakujem idem to skontrolovat ;)

liebling98
6. feb 2015

@sisa_h ASLO nemá s mononukleózou nič spoločné. ASLO sú protilátky proti beta-hemolytickým streptokokom (antistreptolyzín O), mononukleóza je ochorenie spôsobené Epstein-Barrovej vírusom.

smartik11
autor
6. feb 2015

@jaaty toho sa obavam :( snad sa dojde na nejake rozumne riesenie dakujem 🙂

libka1
6. feb 2015

tiez ma napadli hned mandle 😅

smartik11
autor
6. feb 2015

@liebling98 CRP mala v norme ked jej robili testy snad este pockat do toho pondelka a potom to zacat konzultovat s Lekarkou 🙂
Dakujem ti velmi pekne za radu 🙂

smartik11
autor
6. feb 2015

@liebling98 co sa tyka leukocytov ma tam napisane MCV 75.3 fl ale to bohuzial neviem co znamena a monocyty mala 10.07% tieto vysledky mala viac zvyraznene ine boli vsetky v norme

sisa_h
6. feb 2015

@liebling98 toto tvrdila imunologicka kamoske ... reprodukovala som informaciu

liebling98
6. feb 2015

@smartik11 MCV sa vzťahuje na erytrocyty, je to stredný objem erytrocytov.
Pozri si niečo o reumatickej horúčke. Preto sa pri streptokokovej angine pichá Pendepon, ako prevencia proti neskorším následkom, ktoré závažne môžu postihnúť srdce, obličky, kĺby. Určite trvaj u lekárky na zistení príčiny. Ak má CRP, sedimentáciu a leukocyty v norme, znamená to, že u nej neprebieha akútna bakterialna infekcia. Kým sa hodnoty dostanú do normálu, môže to trvať aj niekoľko mesiacov. Preto som sa pýtala na dynamiku hodnôt.

liebling98
6. feb 2015

@sisa_h Ok, mohol prekonať viac ochorení súčasne alebo krátko po sebe. Zrejme si kamarátka nezapamätala všetky odborné informácie, ktoré na ňu lekárka vychrlila.