Ako uspať bábätko?

16. máj 2023

Ahojte dievčatá. Potrebovala by som radu lebo už som zúfalá z môjho syna, čerstvo polročného.
Už tak týždeň sa trápime s uspavanim. Doteraz som uspavala tak že som ho dojčila a pritom mi zaspal. Ale už s týmto spôsobom chcem skončiť no a tu je ten problém že má problém zaspať. Dám ho do postieľky, že zaspí možno sám, tak reve. Hojdam ho na rukách, reve. Dám ho do kočíka, reve. Ležím vedľa neho a hladkám ho po ličku, spievam mu, reve. A vidím na ňom že je unavený lebo si pretiera očká a zíva. A potom radšej rezignujem, priložím si ho, párkrát potiahne a zaspí. Ale nechcem ho takto uspavat do 4 rokov.

alzbeta311
16. máj 2023

Cumel odmieta?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. máj 2023

@alzbeta311 cumlík vypluva

autor
16. máj 2023

@elizabet173 je pravda že od začiatku je tak naučený zaspávať. A nie že by som mala problém mu to prso ponúknuť a tak ho uspať, to nie, ale chcela som aby zaspával aj inak. Predsa len neviem ako dlho budem dojčiť, či nestratim zo dňa na deň mlieko

petamich
16. máj 2023

skus is na to postupne, napr. dat mu ten prsnik ale nenechat ho na nom zaspat, ked uz bude takmer uspaty, tak vtedy mu ten prsnik vezmi, za pokus to stoji 🙂 ono hlavne pozor na to, aby si mu nevymenila jednu spankovu asociaciu za druhu, teraz ma prsnik, ked ho budete skusat uspavat na rukach, mozete vymenit prsnik za ruky, tak to skratka funguje 😵‍💫

autor
16. máj 2023

@petamich ďakujem, vyskúšam to 🙂

betulinka1
16. máj 2023

Ked vypluva cumel Skus ine znacky. Ja som tiez dlho hladala, ktory mu vyhovoval.

leniel
16. máj 2023

nebude takto zaspavat 4 roky, preco si to myslis??? obe moje deti zaspavali na prse. najjednoduchsi, najrychlejsi, najpohodlnejsi sposob. nedam na to dopustit, konecne si lahnem ✌🏻ma len 6 mesiacov, preco ho to chces preucat? ked dozrie, odpadne. Moj syncek ma 16 m a uz sa deje to, ze polahky minule zalomil s dedkom bez jedineho naznaku, ze by potreboval mna, a aj vecer pri ukladani sa sice nacucka, ale uz sa vacsinou odpoji, par krat si zo mna urobi preliezku a potom ho uhladkam k spanku. Nebojuj s babatkom, si tu pre neho, rob veci tak, ako mu vyhovuju 😉 ani sa nenazdas a bude to prec, pojde do skolky, priputa sa viac k ockovi a este si aj do vankusa poplaces co ti bude luto ako rychlo to ubehlo

leniel
16. máj 2023

a mlieko zo dna na den nestratis, to sa nedeje (nie po pol roku dojcenia). pokial normalne dojcis na poziadanie, mlieko bude. plati priama umera - kolko mlieka babo vypije, tolko sa opat vytvori. cim menej sa bude dojcit, tym menej sa bude mliecka tvorit. az jedneho dna si babo povie ze staci a ty si to ani nevsimnes - tzv.prirodzeny samoodstav. U mojej dcerky od 2 rokov... kolkokrat ju napadlo len raz za tyzden si cucnut

jaskolka
17. máj 2023

Syna som dojcila už len pred spaním do vyše roka, asi 15 mesiacov. Potom som prestala, lebo som bola už zase tehotná a bolo to pre mňa veľmi vyčerpávajúce, doslova z dňa na deň som ho od stavila. Mlieka som už mala minimum, on chcel len kvôli "prsníku v puse" a zaspatiu. Párkrát poplakal, dostal mlieko do fľaše, uložil ho manžel a bolo. Potom som dojcila dcéru, párkrát som mu ponúkla, či nechce aj on, pozrel na mňa, či mi preskočilo a ukázal mi fľašku,ze on pije už z nej. 😆
Čiže neboj sa, že budeš ho dojčiť do 4 rokov. Podľa mňa aj vyslovene iný dôvod nemáš, tak proste mu daj ten prsník na zaspatie. Keď ti na ňom nevisi celú noc, že si len potiahne a spi, zbytočne budeš teraz stresovať vás oboch, nervacit sa a časom odmietne to možno aj sam

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svokrinjazykmonika
17. máj 2023

Zbytočne vás oboch trápiš, zaspávanie na prsníku nie je zlozvyk, je to úplne prirodzené. Ja na to nedám dopustiť, ľahne, napije a spí. Keď si predstavím, žeby som ju musela hodinu vždy drngať na rukách alebo v kočíku alebo kde... neexist.

ivka21
17. máj 2023

Môjmu pomahalo taky ten uspavaci mojkacik co sa natiahne a cumlik.

elmivelmi
17. máj 2023

podla mna zbyticne to teraz ides preucat.Ako na prsniku je to celkom jednoduchsie.Na ruky si ho neuc,to ho vhces na rukach do 4r hojdat?Ked sa odstavi potom skusaj prinnik lezat.

autor
17. máj 2023

@betulinka1 ako on ten cumel vypluval včera v noci počas uspavania,nechcel ho. Za iných okolností ho nevypluva.

autor
17. máj 2023

@leniel takéto uspavanie vyhovovalo mne a aj synovi, len som myslela že by už aj bol čas ho od toho odnaucit, ale máš pravdu, je to veľmi skoro 🙂

nevenka
17. máj 2023

@leniel suhlasim. Mam 4 deti a toto posledne si uzivam, lebo viem, ze to rychlo skonci. Ked sa pozriem na toho 9,5 rocneho o skoro 8 rocnu, tak nechapem, kam to uletelo. Ked mala 20 mesiacov, tak povedala, dakujem, neposim si a dokojili sme zo dna na den 😔.
Skus cumlik zn. MAM, nasi len ten vzali.

anavixy
17. máj 2023

To, ze ho takto nechces uspavat do 4 rokov neznamena, ze ho tak nemozes uspavat ked ma POL roka 🫣 ved to je malinke babatko, naco sa pripravujes o zaruceny sposob uspavania, nauci sa aj inak, ked na to bude pripraveny. Pises, ze si z neho zufala, ale on je zrejme rovnako zufaly z teba, tak si nerobte navzajom zle, ked vam nieco funguje 🙂

zorkahorka
17. máj 2023

Je este malicky na to, aby zaspaval sam. Je nirmalne, ze dieta zaspi po krmeni - aj deti na um zaspavaju na fľaške. Bud rada, ze ti takto krasne zaspava. Vobec by som nevymyslala. Zasoavat sameho ho uc neskor, este ta k yomu potrebuje. Vobec to neznamena, ze ho takyo budes uspavat do nekonecna

autor
17. máj 2023

Dievčatá, ďakujem za rady, skúsenosti. Asi naozaj je to ešte skoro aby zaspával sám, asi vážne potrebuje môj prsník na to aby zaspinkal

betulinka1
17. máj 2023

Super si sa rozhodla. 💐💐👏

autor
17. máj 2023

@betulinka1 ja som myslela že už je najvyšší čas ho od toho odnaucit, ale nie, asi je to ešte skoro

betulinka1
17. máj 2023

Urob ako to citis ty. Nesleduj tabulky alebo fóra. Co kto ako robi. Proste tvoje dietatko je original a neboj sa, na vsetko si zvykne aj spinkat sam. Ale proste to chce cas. Preto je super, ze sa riadis sebou.