Obed a poobedný spánok 2-ročného dieťaťa

12. apr 2024

Ahojte mamicky, bola by som iba zvedava, ako je to u vas pri podobne starych detoch. Mam dvojrocneho syna. Rano vstava vzdy medzi 06-07:00. Doobeda chodime von okolo 8:30 do 10:30, nasledne on ma uz okolo 11:30 obed a nieco po 12-tej sa uz pyta spat. Snazila som sa mu ten obed posunut, ale o 12-tej je uz taky unaveny, ze obed uz uplne odmieta a nasledne obeduje az ked vstane vacsinou o 14:30. Nasledne sme znova na ihrisku cca. od 14:30-17:00, o 18:00 ma veceru a o 19:15 uz ide spat. Dnes som sa s nim 1x odvazila na take hracie doobedie s aktivitami a lektorkou, bolo to naozaj super aj malemu sa pacilo, lenze to bolo cele v case od 10:30-11:30...(Skor zial termin nemali pre danu vekovu kategoriu). Cesta domov bola uz katastrofa, obed uz odmietal od unavy a doma som ho uz iba ukladala spat.
Co ma vsak ale prekvapilo, ze ostatne mamicky s cca. rovnako starymi detmi isli spolu este na kavu, na ihrisko...Dokonca ja sa manzelovi stale stazujem, ze na ihrisku doobeda nikdy ani nohy nie je a teraz bolo v tomto case plne s rovnako starymi detmi ☹️.
Ja neviem, co robime zle, ci mame nejaky iny rezim, ale velmi rada by som sa socializovala aj s inymi mamickami.
Ako to mate vy nastavene? Dakujem!

autor
12. apr 2024

*oprava cca. od 15:30

ivangeline
12. apr 2024

Super že spí. Nvm kde vidíš problém. Niektorým deti nespia. Iní to majú hodinu neskôr posunuté.

yanni
12. apr 2024

no kazde dieta je ine. Vstava skoro, tak chodi aj skoro spat. My mame 5 deti a ani jedno ako dvojrocne uz cez den nespavalo. Ale spali rano do ca. 8smej a vecer o 19:00-19:30 uz zase drichmali a prespali (väcsinou) celu noc.

beata_k
12. apr 2024

Mam 2 rocneho. Ak vstane o 6:00 ide spat o 11:00 a taha aj 2 hodiny. Ak vstane o 7:00 ide spat o 12:00 a spi 1,5 hodiny alebo aj dlhsie podla aktivit. Vecierku ma o 19:00.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
12. apr 2024

tak môžes vziať obed so sebou do termosky, alebo mu dať, napríklad, polievku z denného menu a ty si dáš druhé. Potom ho môžeš nechať spať v meste v kočíku a ty môžeš posedieť niekde na káve tiež 🙂 A keď sa zobudí, môžete ísť rovno na ihrisko a až potom domov..

autor
12. apr 2024

@nesvadbovo V kociku mi zial nezaspi odkedy vie sediet. 🫤Pokial ma okolo seba vela vnemov, hluk, svetlo...tak nie je sanca, ze zaspi a potom je iba preunaveny, placlivy a nervozny.

vyrovnanaosoba
12. apr 2024

Ak vidíš problém len v obede, tak zober so sebou von. Nemusí to byť varené, ale niečo aby zjedol a nešiel spať hladný. Obed zje neskôr, keď vstane.
My sme ráno vstali okolo 6tej, vypili mlieko, potom okolo 8mej zjedli bud rožok, alebo jogurt, išli vonku do 11,30h, naobedovali sme sa a išli spat. Keď vstali, mali olovrant a išli sme vonku do večera. Večera, umyť sa a spať. A tiež keď my ideme von, nikde nikoho.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
12. apr 2024

to je skoda, ale ktovie, mozno by ho zlomilo, ked bude vyblazneny z kruzku a napapany 🙂 Ale jasne, ked to nejde, tak to nejde.. zas ono tie deti rychlo rastu, onedlho vydrzi dlhsie a bude sa dat ten obedny spanok posunut..

zooeynka
12. apr 2024

Aj v skolke bude chodit spat cca o 12 cize mate to uplne dobre. Socializovat s inymi mamickami sa musis popoludni 🙂

horskaholka
12. apr 2024

Ahoj, moja malá ma 2,5r a máme to tak isto. Obed o 11,30 a tesne po 12stej už spinká. Ja som s týmto režimom práveže veľmi spokojná. 🙂 Keď treba síce vydrží dlhšie, ale tiež je už potom zo všetkého nervózna a spať ideme už s plačom.

hederamonstera
12. apr 2024

Nedrz sa tak toho ze musi obedovat, daj len nieco aby nebol hladny. U nas to boli dnes jahody a biely jogurt, lebo polievka sa este len vari.
Je dvojrocak a dvojrocak (jeden ma 2r a 1m a druhy ma 2r a 11mesiacov), to je mega rozdiel. Taktiez je rozdiel v detoch.
Nas ma 2r a 2m a vstava o 7 a zaspi az o 13tej.
Pred spanim ma vzdy hustu polievku alebo ked nestihame, nejaku drobnost. Zvysok obeda zje ako sa zobudi

mareka49
12. apr 2024

Máte pekný režim.
Nič moc neposuvaj.
Max o pol hodky.
Poobede s ním chod trošku von neskôr a bude možno viac detičiek.
Inak aktivita pre dvojročné deti do 11.30 je nevyhovujúca.
Ale pre tie mamičky ako ja, že dieťa spí do 6 až 7.
Možno je väčšina taká že spí do 9 neviem.
Každopádne si veľmi nelam hlavu.
Prípadne sa pohrajte doma zrána a na ihrisko výraz o hodinu neskôr.
Bude menej unavený z vonkajších aktivít a ty
budeš mať kúsok kontaktu s ostatnými mamickami

michelle567
12. apr 2024

Aj my to máme takto, o pol 12 zje polievku a krátko po 12 spať. Občas zje rovno aj druhé alebo až potom keď sa zobudí...ako kedy. Večer spať chodí cca o pol 8. Raz som chcela ísť do mesta cez obed. Tak polievku som dala o 10 pred odchodom, mala bola najedena a keď už bola unavená pospala potom v kociku. Možno aj takto to môžete spraviť pred tým cvičením.. polievku dať doma ešte a potom keď prídete už môže rovno spinkať, prípadne vyskúšať aj ten kočík...či náhodou 🙂

autor
12. apr 2024

Baby vdaka za prispevky a teda aj tipy. Nerada by som zanevrela na toto hracie poobedie, aj ked je v takomto pre nas moc nevhodnom case. V nasom meste su iba dve moznosti a pri oboch sa jednoducho neviem trafit do nejakeho pre nas rozumneho casu 🫤. Ale skusim napr. zamenit v tento den olovrant s obedom a to by sme prisli domov a hned by mohol ist spat. 👍

4stanka4
12. apr 2024

Moja keď mala 2 roky vstavala ráno o 7:30 a keď som s nou chcela niečo robiť alebo niekde ísť tak to bolo také rýchlo a zbesilo aby sme boli u o 11 doma lebo z chcela jest a o 11:45 bola v posteli. Sú také deti co to vyžadujú a sú zvyknuté na svoj režim. Skus prehodiť olovrant a obedom ako plánuješ a uvidíš ci vám to bude takto vyhovovať 🙂

luccija
12. apr 2024

Veď to je dobre, že si pospi ešte to potrebuje.Len obed by som mu dávala pred spánkom mne sa zdá neskoro jesť 15:30, keď je hore od 6,7.
Možno, ak by si ho doobeda uložila skôr zaspí ešte skôr.A aj tie decula každé vydržia inak ja som mala tiež spiacu princeznú a úplne mimo režimu všetkých🙂

simona20201309
12. apr 2024

2r nepotrebuje ziaden krúžok. Mate perfektný režim. Udržuj ho najdlhšie ako to pôjde 👍

katie253
12. apr 2024

My mame obed vždy okolo 11:00-11:15, aj skrz toho že je diabetik, ma 3 roky, ale obedy mame stále o takom čase, tiez sme skúšali na 12:00 posunúť, ale boli hladní obaja, takže to nevyšlo. A starší 4 ročný ma tiež obed v škôlke o 11:00. Čiže úplne v pohode podla mňa.

andreatytler
12. apr 2024

Mali sme to presne tak isto ked mal syn 2 roky.
Podla mna su tie aktivity naplanovane tak blbo pre vas, lebo je vela deti co vstavaju neskor - spia aj do 9:00 rano a potom maju obedny spanok neskor (14:00), ale zaroven aj vecierku niekedy po 21:00.
Ak by si velmi chcela, mohla by si mu posunit cely rezim o 1-2 hodine neskor. Postupne posuvat po 15 minutach. Ukladat na spanok 19:30. Po 2 tyzdnoch by sa mohol na to naucit a posunut o dalsich 15 minut neskor a tak sa po 2 mesiacoch dopracujete k zmene.
Ale podla mna je skora vecierka velmi zdraviu prospesna a aj mne vyhovovala ze som mala vecer pokoj.

zorkahorka
12. apr 2024

Ja som vzdy vhodila s detmi na hodinku von po 10.-11.h, ked uz bolo teplo. Nevuem si pedstavit, co by som robila o 8.30, lebo u nas je este zima. Obed okolo 12, spat isiel okolo 12,30-45.
Ked sme boli niekde na vylete, ak sa nedalo spat, spanok vynechsl a naucil sa byt semtam aj bez neho.
Starsi syn mi uz okolo 2 rokov prestal na obed spavat. Mozno tym maminam uz deti nespia alebo maju volny rexim a netrvaju na spanku za kazdu cenu

majlo1234
12. apr 2024

Ja som nerezimova, nikdy som sa nehnala domov na obed/spanok. Takze ak sme boli niekde, lde nam bolo obom dobre, tak sme ostali. Mozno to tak maju aj tie ostatne maminy