1,5-ročné dieťa - obed pred spánkom

denuska999
13. sep 2022

Ahojte. Chcem sa opytat ohladom obedovania, ked deti spia uz len jedenkrat. kedy vase deti obeduju - pred obednym spankom alebo po spanku? Ide o to, ze syn chodi spat okolo 12:30-13:00,spi tak hodinu a pol, max dve hodiny. Ide o to, za rano ked vstane ma ranajky, potom ovocie na desiatu. Niekedy ked vstane okolo osmej, ma ranajky a desiatu, obed uz nechce pred spankom. Obedovat vsak okolo tretej mi pride neskoro. Neviem, ci mam zrusit desiatu a pred spanim dat obed, alebo mu davat polievku pred spanim a druhe teda tak neskoro, alebo ako. Dakujem.

lenvam
13. sep 2022

@denuska999 po spánku a to ťahá aj do 4-pol 5

ivanaempe
13. sep 2022

ahoj my to mame tak že vstane okolo 8 okolo 9 ranajky, medzitym niečo male na svačinku a pred spankom ma polievku a po spanku ma druhe a tiež je to niekedy okolo 3-4

nikpa
13. sep 2022

@denuska999 zbytočne to moc riešiš. A čo keď je dať obed o 3 neskoro? Veď keď spí a proste to tak časovo vyjde načo mu dávať predtým nasilu alebo meniť režim keď mu to takto vyhovuje?! Moji pravidelne takto obedovali, tiež kvôli spánku. Občas sa mi pred spaním do nich podarila natlačiť aspoň polievka ale druhé jedli bežne až tak neskôr.

mamamasama
13. sep 2022

Po spanku. Vstava o tretej. Pred spankom ma desiatu okolo obeda. Predtym ranajky. Olovrant vacsinou len nieco schrumne,potom vecera a mlieko pred spanim.

tuppuk
13. sep 2022

Myslím si, že je úplne jedno, o koľkej papá obed, čo na tom záleží? Dôležité je, že sa dieťa poriadne vyspí a naje, je jedno kedy. Veď nehladuje, nerieš zbytočnosti.

denuska999
autor
13. sep 2022

@nikpa neviem, ci to riesim zbytocne. V podstate pol dna jest malicko a potom vsetko neskor, obed, olovrant, vecera... Sama mam momentalne vazne zdravotne problemy a po rozhovore s doktorkou z gastra, ktora presne nacrtla temu casovania jedal nechcem nic zanedbat. Normalna vec, pytam sa, ako to maju ostatni.

denuska999
autor
13. sep 2022

@tuppuk normalne som sa opytala, ako to maju zauzivane ini, z objektivnych dovodov, odpovede typu "naco to riesim" nepotrebujem, mozno ty riesis veci, nad ktorymi by som zase ja mavla rukou😉

denden77
13. sep 2022

nasa tiez obeduje az po spanku

nikpa
13. sep 2022

@denuska999 chápem ťa len je ťažké, docieliť aby deti jedli tak ako by naozaj mali. Ja som rada, že sa vôbec najedia, hlavne so starším mám veľký problém. On nie je hladný aj 2 dni, proste jemu stačí voda 🤷 Preto som ochotná mu dať obed aj o 17h keď ho zje...

denuska999
autor
13. sep 2022

@nikpa jasne, urcite nanho nechcem tlacit ked mu to tak vyhovuje. Ide ale o to, ze sme to skusali len parkrat, mozno ked skusim neskor tak zje aj pred spankom. Len som chcela vediet ako to maju ini, ci to mam este skusat proste. No a to co pises tiez chapem, neterka presne aj na vode vydrzi cely den.

sonalove
13. sep 2022

@denuska999 moj má 2r a odkedy spi raz, tiež pred obedným spánkom zje polievku a keď sa zobudí -okolo 14:30-15:00 druhé jedlo, olovrant okolo 17 a veceru o 19-19:30.

danielahamar
13. sep 2022

pred spánkom môj musí niečo zjesť, inak nezaspí

nikha2809
13. sep 2022

@sonalove aj mojím som tak dávala, polievku pred spaním, keď sa zobudili tak druhé

zuzka1_zuzka1
13. sep 2022

Moja vstava okolo šiestej, pol siedmej... Vypije kakao, niekedy si dá hneď aj raňajky,inokedy až okolo deviatej... potom o pol 12 obed a spí od pol 1. Na tvojom mieste by som teda zrušila desiatu, ak ti nevyhovuje obed neskôr 🙂

ankare
13. sep 2022

@denuska999 môjmu chuti najviac po spanku. Skús,či aspoň polievku zje pred spanim, ak nie, nič sa nedeje. Nerus mu kvôli tomu desiatu. Drž sa!

denuska999
autor
13. sep 2022

Dakujem za odpovede

marzuz89
13. sep 2022

@denuska999 ja napriklad tvojej otazke rozumiem a pre mna je dolezite, aby deti mali obed pred spankom. Ci mali 6m, rok, 2 ci 3. Jednoducho obed ma byt "na obed", navyse od zaciatku stolujeme zasadne spolu, takze vsetci (ja a deti v tyzdni, manzel samozrejme pracuje) jeme pred 12tou obed.
Vsetky jedla prisposobujem tomu, nedam im velku desiatu o 10:30 ked viem, ze prave dovaram obed 🙂 je to jednoduche. Starsi syn napriklad po ranajkach mal o hodinu ovocie ci chrumku a potom o 3 hodiny az po 11tej obed. O 12 spanok.

U nas sa stoluje spolu ❤️

denuska999
autor
13. sep 2022

@marzuz89 dakujem. Ano, to je krasne, aj my sa snazime vzdy spolu stolovat, su to take tradicie🤩

evica17
13. sep 2022

@denuska999 môj má ako kedy, ale raňajky, potom buď desiata (vločky,jogurt,mufiny...) alebo polievka a ide spať. A potom keď vstane má druhé, keď nemal predtým tak ma polievku (ako stíham variť) a potom už len večeru.

evica17
13. sep 2022

@marzuz89 to sa dá aj keď ma obed po spánku. Ja si s ním dám pred spánkom polievku a keď vstane si dám druhé. Nevidím v Tom problém počkať

lienka9
13. sep 2022

@denuska999 ja som davala polievku pred spanim a hlavne jedlo po..

kate_cs
13. sep 2022

@denuska999 my doma jeme všetci spolu. Takže raňajky okolo 8:00, desiata len nejaké ovocie a normálne 12:00 obed a okolo 12:45 ide aj so starším spať. Ani mi nenapadlo aby jedával inokedy ako my ostatní a jedáva už veľmi dlho aj to isté ako my. Na tvojim mieste by som dala len nejakú mensiu desiatu, aby zjedol obed. My sme napríklad celé doobedie vonku, príde domov taký hladný, že zje čo pred neho položím.

deginko
13. sep 2022

Môj tiež obeduje po spánku,vstáva okolo 14,30-15.00 .pred spánkom má jogurt,ovocie,občas dáke chrumky

beata_k
13. sep 2022

@denuska999 Daj len malu desiatu. Trochu ovocia.

srferreira
13. sep 2022

O 9 ranajky, o 11 polievku, o 11.45 hlavne jedlo, potom spanok. Ale su aj dni ked si vypyta viacej polievky tak potom druhe jedlo ma po spanku. Alebo uz je tak unaveny, ze zje len trochu tak dojeda ked sa zobudi. Neriesim skoro neskoro. Ked je spokojny co tam toho.

denuska999
autor
13. sep 2022

@srferreira ked si sa polievku aj druhe pred spankom, co potom davate na olovrant? Nieco vacsie alebo nejaku malickost len?

srferreira
13. sep 2022

@denuska999 olovrant vzdy cerstve ovocie (aspon sa snazim porcia denne, samozrejme nie vzdy ma chut), davam okolo 15-15.30, spava cca do 14., a potom neskor okolo pol 5 si vie este zahryznut tie keksy pre deti, snack, velmi ma rad mozzarella s cherry rajcinami, robil mu plnenu tortilu, palacinku, puding, chlebik, bagetku. Niekedy ma tu porciu ovocia o tej pol 5 sa to prehodi. Podla potreby a podla toho aky syty mal obed. Veceru ma 19-19.30.

paradajkova
13. sep 2022

Moj ma ranajky, desiatu a pred spankom hustu polievku. Po zobudeni ma hlavny obed okolo 2-3.

niky1234
13. sep 2022

Moj ma ranajky potom desiatu ked stiham davam desiatu skor a pred spanim polievocku ak nie tak kus mlieka 🙂po spanku obed na olovrant polievku/jogurt a veceru🙂🙂

victory7897
13. sep 2022

Ja som nechávala desiatu ,polievka hustejšia a obed niekedy až o 4tej keď vstal