icon

Je potrebné ospravedlnenie do školy na 29. a 30.6.?

22. jún 2026

Prosim len o zarucene odpovede p. uciteliek.
Je realne treba ospravedlnenku od lekara (ospravedlnenie od rodica mame vycerpane), ak dieta nepride do skoly 29.6. a v den odovzdavania vysvedcenia 30.6.?

anonym_1825b0
22. jún 2026

Nie som síce učiteľka, ale pracujem v školstve.Studenti dostávajú vysvedčenie 30.06.2026,z čoho vyplýva, že školský rok končí posledným júnovým dňom.Idealne je túto otázku adresovať triednej učiteľke žiaka, ktorého sa otázka týka.

avatar
btus
22. jún 2026

Keďže 29 a 30.6 sú ešte riadne dni školského roka, tak áno, je potrebné ospravedlnenie.

anonym_921d4f
22. jún 2026

To je strasna byrokracia 😡. Ja mojej dcere vypisem na tento tyzden ospravedlneniek kolko treba a buduci
tyzden tam ani nemusi ist.. ved uz su uzavrete znamky aj dochadzka

avatar
ivett1
22. jún 2026
@anonym_921d4f

To je strasna byrokracia 😡. Ja mojej dcere vypisem na tento tyzden ospravedlneniek kolko treba a buduci
tyzden tam ani nemusi ist.. ved uz su uzavrete znamky aj dochadzka

@anonym_921d4f čítaj s porozumením, autorka už vyčerpala "rodičovske" ospravedlnenia a chce zaručenú odpoveď, nie to, čo by si urobila ty ...

anonym_e1f8ec
22. jún 2026

Po uzatvorení klasifikácie (klasifikačnej porady) sa tieto hodiny už nikde nezapočítavajú. V rámci klasifikácie sa totiž uzatvárajú nielen známky, ale aj dochádzka.

avatar
btus
22. jún 2026
@anonym_e1f8ec

Po uzatvorení klasifikácie (klasifikačnej porady) sa tieto hodiny už nikde nezapočítavajú. V rámci klasifikácie sa totiž uzatvárajú nielen známky, ale aj dochádzka.

@anonym_e1f8ec nejde o to, či sa započítavajú alebo nie. Dieťaťu končí školský rok 30.6. Takže áno, 29 a 30 sú ešte dni školského vyučovania a tak je potrebná ospravedlnenka. Ja vie, že už sa neučí a deti len tak sedia v škole, ale oficiálne sú to dni školského vyučovania.

anonym_722f67
22. jún 2026

Áno treba, dnes som volala lekárke ze u dcery sa objavili vši tak len povedala nech už ostane doma a len prídem po ospravedlnenku. Do konca roka už do školy nepôjde a ospravedlnene to mat bude

avatar
katkazatka
22. jún 2026
@anonym_921d4f

To je strasna byrokracia 😡. Ja mojej dcere vypisem na tento tyzden ospravedlneniek kolko treba a buduci
tyzden tam ani nemusi ist.. ved uz su uzavrete znamky aj dochadzka

@anonym_921d4f aka byrokracia? Napisat 3 vety na Edupage je zakladna slusnost. Takato benevolencia je len na Slovensku. Ty ked neprides do prace, tiez sa ispravedlnis.

anonym_75fa22
22. jún 2026

Chces sice overene ale!
Malo by byt. Je este stale skolsky rok aj ked sa uz neuci. Ak by sa nahodou nieco stalo nebudu riesit kde sa dieta nachadza? Je uplne najmenej ist k dr pre ospravelnenie. Alebo proste vopred oznamit ucitelke ze idete na dovolenku ze uz proste v skole nebude.

anonym_921d4f
22. jún 2026
@katkazatka

@anonym_921d4f aka byrokracia? Napisat 3 vety na Edupage je zakladna slusnost. Takato benevolencia je len na Slovensku. Ty ked neprides do prace, tiez sa ispravedlnis.

@katkazatka ved citaj s porozumenim - ze nema narok na ospr od rodica... just by som dala

avatar
thirstymonk
22. jún 2026
@anonym_921d4f

@katkazatka ved citaj s porozumenim - ze nema narok na ospr od rodica... just by som dala

@anonym_921d4f Keď som ja bol krpec, tak mama posielala mesiac dopredu žiadosť o ospravedlnenie priamo riaditeľke a riaditeľka povolila. To bol posledný školský týždeň, čiže 5 dni.

avatar
sara07
22. jún 2026

ano je nutné , nebudete mať riaditelské volno na tie dni ? u nás majú všetci 3 ... dnes prišlo oznam poslednému až

avatar
kacena4
22. jún 2026

ak sa jedná o žiaka s povinnou školsku dochádzkou áno je to potrebné pretože ak bude mať neospravedlnené hodiny nahlasuje sa to na sociálku každý mesiac.

avatar
krasneleto
22. jún 2026

@anonym_autor a co myslis , ze na zaklade coho ho ospravedlni? rodic, alebo lekar... ak mas vycerpane. aj ked neviem ako tomu mam rozumiet... tak potom lekar...

avatar
michaela329
22. jún 2026

Dochádzka je už spravidla uzatvorená, ale ospravedlnenie treba. Ale vieš čo, zavolaj triednej a opýtaj sa jej (lebo čo by som ja napríklad neriešila, iná môže brať inak) a dohodnete sa aj ohľadom prevzatia vysvedčenia.

avatar
januska12323
22. jún 2026

Poviem ti, že to už nikto nerieši a ak je pani učiteľka v pohode ani ju nezapíše. Ono sa to už po porade ani neráta ale deťom to nehovorte.

anonym_a0919b
23. jún 2026

Normálne vám v dobrom závidím že 29 a 30 idú vaše deti do školy. My máme na tie dni riaditeľske voľno. A nikto sa nestará odkiaľ rodič zoberie voľno aby mohol byť s deťmi doma.
Naši dostanú vysvedčenie v piatok 26teho.

avatar
vroni
23. jún 2026
@anonym_a0919b

Normálne vám v dobrom závidím že 29 a 30 idú vaše deti do školy. My máme na tie dni riaditeľske voľno. A nikto sa nestará odkiaľ rodič zoberie voľno aby mohol byť s deťmi doma.
Naši dostanú vysvedčenie v piatok 26teho.

@anonym_a0919b, ďakujem za spríjemnenie rána. Fakt. 😁Ja zase pri čítaní diskusie závidím tým, čo v piatok koncia. U nás "myslitelia" predĺžili školský rok až do 3.7. a stále neviem pochopiť, čo tým akože chceli povedat.... (budúci rok začínajú až 7.9). Tak som si uvedomila, že všetkým sa asi fakt vyhovieť nedá ..

anonym_a0919b
23. jún 2026
@vroni

@anonym_a0919b, ďakujem za spríjemnenie rána. Fakt. 😁Ja zase pri čítaní diskusie závidím tým, čo v piatok koncia. U nás "myslitelia" predĺžili školský rok až do 3.7. a stále neviem pochopiť, čo tým akože chceli povedat.... (budúci rok začínajú až 7.9). Tak som si uvedomila, že všetkým sa asi fakt vyhovieť nedá ..

@vroni Kebyže mám toľko volna ako deti zo školy tak kľudne nech sú doma aj tri mesiace, ale keďže ja musím chodiť do práce a sami nemôžu ostať doma tak je to problém ako si zaobstarať prázdniny. A to nemám len ja ale väčšina maminiek z môjho okolia.

avatar
vroni
23. jún 2026
@anonym_a0919b

@vroni Kebyže mám toľko volna ako deti zo školy tak kľudne nech sú doma aj tri mesiace, ale keďže ja musím chodiť do práce a sami nemôžu ostať doma tak je to problém ako si zaobstarať prázdniny. A to nemám len ja ale väčšina maminiek z môjho okolia.

@anonym_a0919b, to chápem, len posunúť ten týždeň z júla na september mi nepripadá ani osožné ani logické.

avatar
slavomira236
Dnes o 14:10

@anonym_autor my ideme na dovolenku v nedelu. Triedne ucitelky su infirmovane. Ospravedlnenku som pisala len na pondelok ma edu pred chvilou. Na utorok uz nepisem ved to len bezmu vysvedcenia....inak myslim ze vysvecks su uz mapisane takze vymeslane hodiny su spocitane

avatar
sara07
Dnes o 15:57
@vroni

@anonym_a0919b, ďakujem za spríjemnenie rána. Fakt. 😁Ja zase pri čítaní diskusie závidím tým, čo v piatok koncia. U nás "myslitelia" predĺžili školský rok až do 3.7. a stále neviem pochopiť, čo tým akože chceli povedat.... (budúci rok začínajú až 7.9). Tak som si uvedomila, že všetkým sa asi fakt vyhovieť nedá ..

@vroni uff , to som ani nepostrehla že to môže takto vychádzať
a to vám už teraz povedali,

avatar
zuzana76
Dnes o 16:28
@januska12323

Poviem ti, že to už nikto nerieši a ak je pani učiteľka v pohode ani ju nezapíše. Ono sa to už po porade ani neráta ale deťom to nehovorte.

@januska12323 zapisat ju musi, lebo dieta si pojde nieco kupit z domu, zrazi ju auto a skola bude mat pruser

Hodiny sa sice uz nezapocitavaju, ale opsravedlnenku treba, lebo dieta chyba, ja by som uz akceptovala aj taku od rodica, takto na zaver, aj ked si to uz vycerpali, ale zase ak by prisla kontrola, asi by bol pruser, mozu kontrolovat aj ospravedlnenky, teraz si na tom davaju zalezat a este to tusim idu sprisnit. Lebo decka dost chybaju a dost sa to zneuziva.

avatar
sara07
Dnes o 16:41
@zuzana76

@januska12323 zapisat ju musi, lebo dieta si pojde nieco kupit z domu, zrazi ju auto a skola bude mat pruser

Hodiny sa sice uz nezapocitavaju, ale opsravedlnenku treba, lebo dieta chyba, ja by som uz akceptovala aj taku od rodica, takto na zaver, aj ked si to uz vycerpali, ale zase ak by prisla kontrola, asi by bol pruser, mozu kontrolovat aj ospravedlnenky, teraz si na tom davaju zalezat a este to tusim idu sprisnit. Lebo decka dost chybaju a dost sa to zneuziva.

@zuzana76 presne takto nám to na začiatku mesiaca vysvetlili

avatar
vroni
Dnes o 17:02
@sara07

@vroni uff , to som ani nepostrehla že to môže takto vychádzať
a to vám už teraz povedali,

@sara07, určite to povedali už na začiatku školského roka. Ale zrejme som to svojvoľne považovala za taký nezmysel, že som to proste vytesnila. Moja chyba, viem.

avatar
marca12
Dnes o 17:17

Podla mna si normalny ucitel aj vydychne,ze bude mat, co najmenej deti na starosti v tychto horucavach. To len nejaka premotivovana zatrpknuta ucitelka moze robit problemy. Dohodni sa s triednou,ci staci od rodica, aj ked mas vycerpane alebo od lekara.