icon

Neprijatie na základnú školu: čo robiť ďalej?

avatar
gumkac19
21. jún 2026

Dobrý deň,

Neviete aký je postup resp možno to niekto riešil a poskytne mi informácie...
Mali sme prihlášku len na jednu ZŠ, kde nás neprijali- druhý pod čiarou skončil podľa automatu...nie je to naša spadova škola...
Napísali sme odvolanie, teraz neviem či máme hneď kontaktovať spádovú školu? Alebo sa čaká za odvolaním alebo ako to je? Neviete náhodou? Ďakujem

anonym_82f2c1
21. jún 2026

Pre každý prípad kontaktujte spádovú školu. Môže byt, ze aj tam sa naplní kapacita a budeš musieť zháňať ďalšiu školu úplne mimo vašej lokality, trasy

anonym_836e62
21. jún 2026

a preco ste dali prihlasku len na 1 zs? ak bude mat spadova uz plno, bude dochadzat cez cele mesto do uplne inej?

anonym_de9b1d
21. jún 2026

Nemusi vas zobrat uz spadova, treba kontaktovat odbor skolstva podla TP, aby vas na nejaku priradili ale uz nemusia na spadovu

anonym_966b40
21. jún 2026

my sme tiez dali prihlasky na nespadove a nevzali dieta. hned sme volali na spadovu, ale tam uz miesto nebolo, tak sme nasli inu, kde je miesto a uz mame aj rozhodnutie o prijati, vobec sme sa neodvolavali, vybavovali sme to priamo v skole..mali ste hned zavolat, lebo ak miesto nebude, aby vas nepriradili niekde uplne mimo

anonym_82f2c1
21. jún 2026

Zajtra píš, volaj na spádovú školu. Lebo fakt nemusí byt miesto

avatar
gumkac19
autor
21. jún 2026

Zajtra tam ešte zavolám, mail som im už písala
Ďakujem pekne za odpovede

anonym_5a84c2
21. jún 2026

spadova vas musi prijat

anonym_eebde5
21. jún 2026
@anonym_5a84c2

spadova vas musi prijat

@anonym_5a84c2 ked ma skola naplnene kapacity, je jedno ci detmi z obvodu alebo mimo, nemusi dieta prijat. Deti z obvodu su uprednostnovane len ak si do skoly dali prihlasku, oni sa tam nehlasili, tak naplnili kapacity tymi co sa prihlasili.

anonym_82f2c1
21. jún 2026
@anonym_5a84c2

spadova vas musi prijat

@anonym_5a84c2 nemusí !!!!
Raz keď naplnili kapacitu tak už nemusí a vlastne ani nemôže prijať
Keď má kapacitu na 52 prvakov tak tie triedy nenafukne
Preto sa autorke mize stat, že nakoniec bude voziť dieťa cez celé sídlisko a pol mesta do školy kde je miesto

avatar
abbey1
21. jún 2026
@anonym_5a84c2

spadova vas musi prijat

@anonym_5a84c2 A urobia pre nich špeciálnu triedu v pivnici?
Nie, Ani spádivá škola ich nemusí prijať.

anonym_836e62
21. jún 2026
@anonym_5a84c2

spadova vas musi prijat

@anonym_5a84c2 nemusi. ani keby tam dali prihlasku tak nemusi, ak by nemala kapacitu. jedine co musi, je potom najst takemu dietatu miesto inde. ale ked tam nedali ani prihlasku, tak pravdepodobne nemusi ani to. potom ludia volaju sami na mesto a zistuju, kde su este volne miesta. ale ako sa riesi to, ak by v celom meste neboli volne miesta, to neviem. mohlo sa totiz stat, ze po naplneni kapacit prijali ine skoly aj deti z dedin.
mne tiez nevzali dieta tam kam som chcela, tak chodi do spadovej. a v konecnom dosledku som radsej...

avatar
catherinah
21. jún 2026

Ešte by Vas mohli potom prijať prestupom. Ale niekde začať musí

anonym_82f2c1
21. jún 2026
@anonym_836e62

@anonym_5a84c2 nemusi. ani keby tam dali prihlasku tak nemusi, ak by nemala kapacitu. jedine co musi, je potom najst takemu dietatu miesto inde. ale ked tam nedali ani prihlasku, tak pravdepodobne nemusi ani to. potom ludia volaju sami na mesto a zistuju, kde su este volne miesta. ale ako sa riesi to, ak by v celom meste neboli volne miesta, to neviem. mohlo sa totiz stat, ze po naplneni kapacit prijali ine skoly aj deti z dedin.
mne tiez nevzali dieta tam kam som chcela, tak chodi do spadovej. a v konecnom dosledku som radsej...

@anonym_836e62 v hre je cely samosprávny kraj (vyšší územný celok)

anonym_18db2b
21. jún 2026

Spadova skola

avatar
gumkac19
autor
22. jún 2026

Volala som dnes do spádovej, tak miesto sa našlo.

avatar
roxitoxi
22. jún 2026
@catherinah

Ešte by Vas mohli potom prijať prestupom. Ale niekde začať musí

@catherinah s prestupom mozu prijat deti aj ked su naplnene kapacity? Pytam sa, lebo nasa spadova neprijala syna, a mame to hned pod oknom. Nerada by som bola keby dieta chodila niekde na druhu stranu sidliska ked spadova je 200 m od nas. A uz som niekde citala ze jedna z moznosti je prestup, ale nemam v tom jasno.

avatar
catherinah
22. jún 2026
@roxitoxi

@catherinah s prestupom mozu prijat deti aj ked su naplnene kapacity? Pytam sa, lebo nasa spadova neprijala syna, a mame to hned pod oknom. Nerada by som bola keby dieta chodila niekde na druhu stranu sidliska ked spadova je 200 m od nas. A uz som niekde citala ze jedna z moznosti je prestup, ale nemam v tom jasno.

@roxitoxi ani, na výnimku. Je to uvedené v zákone. Presne to z hlavy neviem, ale je tam sťahovanie a nejake ďalšie dovody.

anonym_73c8ca
22. jún 2026
@roxitoxi

@catherinah s prestupom mozu prijat deti aj ked su naplnene kapacity? Pytam sa, lebo nasa spadova neprijala syna, a mame to hned pod oknom. Nerada by som bola keby dieta chodila niekde na druhu stranu sidliska ked spadova je 200 m od nas. A uz som niekde citala ze jedna z moznosti je prestup, ale nemam v tom jasno.

@roxitoxi Dávali ste si žiadosť do spádovej na prvé miesto a neprijali vás?

avatar
bosorkabb
22. jún 2026
@roxitoxi

@catherinah s prestupom mozu prijat deti aj ked su naplnene kapacity? Pytam sa, lebo nasa spadova neprijala syna, a mame to hned pod oknom. Nerada by som bola keby dieta chodila niekde na druhu stranu sidliska ked spadova je 200 m od nas. A uz som niekde citala ze jedna z moznosti je prestup, ale nemam v tom jasno.

@roxitoxi ak je naplnená kapacita ani prestup nieje možný. Podaj odvolanie na spádovú ZŠ.