Dali by ste svoje dieťa do škôlky cez leto?
Ahojte. Posledné dni mám také výčitky svedomia. Som v 8 mesiaci tehotenstva, čoskoro nastupujem na materskú. Dcéra má 4 roky. Prihlásila som ju do škôlky aj cez leto, na 5 týždňov. Je energické dieťa, má rada kolektív a do škôlky chodí rada, teší sa. Len mám výčitky, že ja budem doma, a ona bude chodiť do škôlky, či som urobila dobre, a mohli sme aj ušetriť, kedže tá letná prevádzka je dosť drahá. Na druhú stranu si poviem, že potom bude určite aj 5 týždňov doma, lebo začiatkom septembra ju nedám do škôlky, aby nepriniesla nejakú chorobu bábätku, tak nastúpi možno v polke septembra. Musela som to nahlásiť a vyplatiť dosť v predstihu, a nevedela som, ako sa budem zdravotne cítiť. Bývam dosť unavená, a mám pocit, že jej nezvladam robiť program v týchto horúčavách. Ona je zvyknutá chodiť do škôlky + krúžky (ktoré teraz tiež nebude mať).
@bosorkabb to ale máloktorá ma , klímu myslím, a aj program .
@mooonika1975 to je chyba vášho zriadovatela, že nenájde 2 t eur na klímu.Ked sa nebudete sťažovať, tak sa nič nezlepší.Moje deti chodia do dedinskej škôlky a obidve majú klímu.
@anonym_autor ja by som ju dala na pol dňa, alebo nie na celé leto.Program jej vymyslis aj doma nemusíš s ňou behať v teple po ihrisku.
@anonym_autor 1.ak to má dieťa rado škôlke prečo nie
2. Môžeš ju dať na pol dňa .
3.ja by som sa nebála či zvládnem robiť dieťaťu doma program ale či ne donesie dáku chorobu zo škôlky.
Ja do roboti nechodím ale dcérka je do 24.7.2026 prihlásená do letné škôlky aby bol do dostatok deti restive sme sa tak dohodli viacerí aby škôlka fungovala pre tých čo potrebujú akeby je nízky záujem tak to zriaďovateľ neumozny.
Ale nebude chodit každý deň a chodu už iba na pol dňa . Do škôlky .
@anonym_autor 1.ak to má dieťa rado škôlke prečo nie
2. Môžeš ju dať na pol dňa .
3.ja by som sa nebála či zvládnem robiť dieťaťu doma program ale či ne donesie dáku chorobu zo škôlky.
Ja do roboti nechodím ale dcérka je do 24.7.2026 prihlásená do letné škôlky aby bol do dostatok deti restive sme sa tak dohodli viacerí aby škôlka fungovala pre tých čo potrebujú akeby je nízky záujem tak to zriaďovateľ neumozny.
Ale nebude chodit každý deň a chodu už iba na pol dňa . Do škôlky .
@anonym_475b14 a ešte by som nechcela možno doma aj do polky septembra ak je to možné
@anonym_autor nie, ja som nedávala svoje deti v lete do škôlky. A som za to rada.
@anonym_autor nemám problém, urobím si problém, že? A inak prečo, keď sa ti narofi druhé, prvé ma kvôli tomu trpieť doma? Lebo JPP že ti zo škôlky všetko donesie? Normálne je mi ľúto týchto prvorodenych, ze takto na to doplacaju. A keby bola prvacka v skole tiež bude doma lebo babo?
Nedavam maleho do skolky pocas leta,nikdy som to nerobila.Mali vzdy 2m prazdniny.Aj ked prvy mesiac mame skolku otvorenu,a druha je v inej obci zase mesiac druhy.
Ja si tiez oddychnem od kazdodenneho ranneho zhonu a na to sa vzdy najviac tesim,viac ako deti.
nerozumiem preco by si mala mat vycitky. Skolka je otvorena, dieta tam rado chodi = ide. Oddychuj a neries. Prazdnin, ked nebudes kam mat dat deti bude este dost... A potom ju tiez doma nenechavaj, ak vyslovene bude chciet chodit, nechaj ju v skolke, ved da si relax od prostredia a pride do skolky a skor ti ochorie. Choroby aj tak zacinaju sept-okt a neskor, cize nic nevyriesis.
Prosim ta nezapadaj medzi premotivovane matky. Dieta je spokojne v skolke tak preco ho chces tahat domov?! Nechapem. Ked budes s druhym dietatom 3 roky doma, nebude ti luto, ze druhe chodi do skolky? A nemusis ho nechavat doma ked sa druhe dieta narodi, nemusis ich naozaj davat do karanteny 🙂 Dieta si buduje imunitu od narodenia, ber ho vsade so sebou, lebo potom ked sa narodi a budes ho od vsetkych a vsetkeho izolovat to nemusi dopadnut dobre. Raz dieta zoberes von/ medzi ine deti a vseeeetko sa na neho hned nalepi- ziadna imunita. Drz sa

@bosorkabb to ale máloktorá ma , klímu myslím, a aj program .
@mooonika1975 v našom meste skoro každá. Aj ZŠ,teda okrem jednej.
Nie je MŠ ako MŠ.