POZOR SÚŤAŽ! Letné kúpanie prináša so sebou aj riziká (mykózy)

juraj_benu_lekaren
30. jún 2017

Letné kúpanie prináša so sebou aj riziká v podobe nechcených kožných problémov a mykóz. Aké vodné prostredie uprednostňujete na osvieženie počas leta alebo čomu sa naopak vyhýbate? Napíšte kam sa chystáte toto leto na kúpaciu dovolenku. Ak ste už boli, pridajte aj foto. Desať z vás odmeníme produktom Lactacyd intímna hygiena.

Súťaž budeme vyhodnocovať po tomto týždni s BENU Lekárňou a výsledky vyhlásime v tomto vlákne!

77evelyna77
1. júl 2017

Uprednostnujem napriklad vodne nadrze a priridne vody ako Širava,Domaša ,alebo aj more.Foto z chorvatska 😉 Zatial som ziadne mikozy ani nic podobne nemala

astarte123
1. júl 2017

Keď sme boli s dcérkou prvýkrát na verejnom kúpalisku, nemala ani rok, tak som si dala záležať na tom, že som ju po každom vyjdení z vody poriadne umyla harmančekom, pre istotu. Spoločných bazénov sa nestránim, ale keďže nie som dobrý plavec, nemám rada prírodné jazerá, kde si nie som istá, či všade dotiahnem na dno 😀

tutiynka
1. júl 2017

Jedine co som chytila tak z bazenov plesne na prstoch na nohach

dadka_bb
2. júl 2017

@kupcovci aqua poprad je zname mykozami.dufam ze vyhrate balicek,ale uz tam nechodte 🤔

kupcovci
2. júl 2017

@dadka_bb no nam sa zatial nestalo ze by sme si nieco domov doniesli 🙂

dadka_bb
2. júl 2017

ahojte, my sme este pri mori s detmi neboli,takze nam ostavaju kupaliska,ale tam sa kvoli tomu nenormalnemu vstupnemu neda chodit kazdy den,takze postaci aj bazenik. v okoli b.bystrice kde byvame,nemame ziadne prirodne jazera poblizku ,este sme pri takej vode neboli,ale tam by sme sa tiez urcite vykupali 😊 jedine kam by som uz nesla je poprad,vsetky kamky odtial prisli s problemami 😏

jaq
2. júl 2017

Najradsej sa kupem v mori, pretoze sa mi zda pre zdravie zien najlepsie a z hladiska mykozy najbezpecnejsie. Nekupem sa v temalnych kupaliskach a celkovo s bazenmi mam problem, aj ked je tam chlor. Prirodne kupaliska vobec nevyuzivam, tych sa bojim ako cert... Tento rok by sme chceli ist k moru, este uvidime ci manzelovi daju dovolenku, ale planujeme a tam pravidelne menim plavky nech som v suchu stale.

janettan
2. júl 2017

Od narodenia moji drobci milujú kúpanie sa v detskom bazéne u starých rodičov na trávniku - každý deň v čistej vodičke. Máme obdobie, že si moc ešte kúpalisko s manželom neužijeme, lebo aj tak vždy sedíme len pri detskom malom bazéne a dávame pozor na deti, aby sa pri šantení nepotopili. Zažila som aj to, že rodičia nepoužili plienku na kúpanie a plávalo okolo nás ..... a žiadnu dezinfekciu bazéna so nevidela. Plánujeme tento rok aj dovolenku pri mori - morskú vodu a vzduch milujem.

zoizoi
2. júl 2017

Počas leta sa chodíme schladiť na kúpaliska, do aquaparku, na Zemplínsku Šíravu, ale bazénik si napúšťame aj doma, alebo u babky a dedka na záhradke. 😊🌳🌲💦

anickai
3. júl 2017

Za celý život sme neboli pri mori, radšej sa kúpeme len vo vani, prípadne s deťmi v maličkom bazeniku. Som strašne náchylná na mykózy, takže v tomto sa dosť obmedzujem.

greta123
4. júl 2017

Tento rok sa k moru nechystáme, iba u nás na Slovensku do nejakého termálneho kúpaliska, snáď nás to zlé obíde🙂)

juraj_benu_lekaren
autor
6. júl 2017

Mile maminy,

aj v tejto vodnej sutazi sa objsavilo vela prispevkov, skusenosti a podnetov a tesi nas ze ako vyhercov mozeme vyhlasit: @sperka, @dominika6, @vonava007, @lalenka33, @ferihegy, @maryon1, @marecek1, @astarte123, @77evelyn77, @kristinka86. Blahozelame a zaroven vas chcem poprosit o zaslanie vasich kontaktnych udajov do mojej IP schranky, aby sme vam mohlo poslat vyhru 🙂

Juraj

77evelyna77
6. júl 2017

@juraj_benu_lekaren dakujem velmi pekne

marecek1
6. júl 2017

@juraj_benu_lekaren Ďakujem, z výhry mám radosť 🙂

sperka
7. júl 2017

@juraj_benu_lekaren ďakujem veľmi pekne, teším sa 🙂

maryon1
7. júl 2017

Aj ja ďakujem, teším sa z výhry.

ferihegy
7. júl 2017

Jeeeeej dakujem