Čo je pre vás najdôležitejšie pri výbere kozmetiky pre vaše dieťatko? Aké máte kritériá?

michaela_bupi
27. máj 2016

Mojim najdôležitejším kritériom bola čistota kozmetiky – aby mala v sebe čo najmenej chémie a čo najviac prírody. Odporúčania kamarátok, maminy a lekárky sa výrazne líšili, a tak som hľadala sama, podľa vlastného uváženia na základe podrobného čítania zloženia na obaloch. Aké kritériá máte vy?

kittyjuliette
27. máj 2016

Pre mna bolo taktiez najdolezitejsie zlozenie.Jemnucka detska pokozka potrebuje zvlast setrnu kozmetiku a tak som si na vybere dala skutocne zalezat.Priznavam,ze dost mi pri vybere pomohlo,ze niektore kozmeticke firmy boli ochotne poslat aj vzorky svojich produktov a to mi pri vybere velmi pomohlo

tina1992
27. máj 2016

Cim menej hluposti, co len skodia detskej pokozke, tym lepsie. Vyberam skor bezparfemove, bezvytazkove produkty, ktore mozu zbytocne vyvolat alergicku reakciu. A hladam si a skusam sama, nedavam na rady.

kupcovci
27. máj 2016

ja vyberám produkty pre moje detičky podla toho ci su prírodne,aky maju ucinnok na pokozku,urcite zalezi aj na samotnej voni,konzistencii.urcite dam aj na odportucania znamych ktori produkt vyskusali 🙂

xxxxxnnnnn
27. máj 2016

Musí byť bez alergénov, bez alkoholu a zbytočných prísad...............v jednoduchosti je krása 🙂

krokodilkajmanka
27. máj 2016

jednoznačne, čo najmenej chémie, žiadne zbytočné parfémy a prísady... to môže používať, keď bude veľká baba 😀 pre najjemnejšiu pokožku, len to najjemnejšie a najprirodzenejšie 🙂

maminecka2
27. máj 2016

Aby bola hypoelergenna, vhodna na citlivu pokozku, aj atopicku

maryon1
27. máj 2016

aj pre mňa je kritériom čo najmenej chemických prísad.. aby bola kozmetika čo najviac prírodná..

a odporúčania som si vypočula tiež rôzne - niektoré kamarátky nedajú dopustiť na značky Nivea či Hipp, no a napríklad moja mamina na Bupi. používala ju, keď sme boli malé deti my, a mala len dobré skúsenosti, tak môžte trikrát hádať, čo som našla v balíčku s kozmetikou, ktorý doniesla ako darček pre moju mladšiu dcérku 😵 😵 😵 mydielko a šampónik bupi 😵 a maminky vedia predsa všetko najlepšie 😵

michaela_bupi
autor
27. máj 2016

Ďakujem veľmi pekne milé mamičky za vaše názory k tejto téme. Teší ma váš názor a racionálne kritériá pre výber kozmetiky pre detičky... 🙂

janettan
28. máj 2016

pri výbere kozmetiky pre svoje deti som sa inšpirovala skúsenosťami iných mamičiek - či už v rodine, kamarátky a diskusné fóra tu na MK, výsledkom bolo to, že každému dieťatku vyhovuje niečo iné a každá mamička má svoj názor 🙂 som spokojná s tým, ako som sa rozhodla ja - tradícia, prírodné zloženie a šetrnosť k pokožke sú pre mňa najdôležitejšie