Trápia Vás priedušky?

marton_popradske
Moderátor
6. nov 2020

Krásne ráno milé mamičky. Trápia Vás priedušky? Máme pre Vás čajík s lipou. Konkrétne Mistral - Prieduškový. Lipa pôsobí upokojujúco a pomáha pri nespavosti. Je to všestranná bylina, ktorá pomáha znižovať horúčku. Dajte nám vedieť, aké byliny sú Vaše najobľúbenejšie.

lpolak
6. nov 2020

@marton_popradske svoju skúsenosť s prieduškami majú skôr rodičia, u mňa je to skor nespavosť, keďže mam deti vo veku, kedy ma noc, čo noc vzbudia, potom mam problém opäť zaspať, keď sa mi konečne podarí zaspať, nad ranom o šiestej sú už zas hore🙂no nemiluj svoje deti🙂🙂🙂, takze rano ako povzbudenie o to viac v tomto jesennom čase teplý čajík na nezaplatenie👏👍👍a ak je ešte k tomu aj fukčný, že podporí organizmus, čo viac si priať. A bylinky ake naj? milujem chuť a vôňu zázvoru, citrón, svokrovci robievajú len domaci poctivo nazbierany sipkovy, matovy, materina dúška, lipa, cucoriedky do čaju=parada

marton_popradske
autorModerátor
6. nov 2020

@lpolak ĎAKUJEME veľmi pekne. Skúste si pozrieť nejaké naše čajíky na www.popradske.sk

marecek1
6. nov 2020

@marton_popradske mam rada bylinky, ktoré môžme nazbierať s deťmi volne v prírode. Spájame príjemne s užitočným - milujem chvíle, ktoré trávime spolu na čerstvom vzduchu, vyvetrame všetci hlavy, odburame stres... Deti naučíme spoznávať prírodu, vážiť si a využívať jej dary... A v neposlednom rade mam doma malú zásobu sušených byliniek, z ktorých v jeseni/zime varím čaj....

Úplne najviac mam rada tie prve bylinky, ktoré vykuknu na jar po dlhej zime ešte pomaly spod snehu. Podbele, neskôr púpava, či prvosienky... Sú ako také malé žlté slniečka, ktoré nás prišli potesit. 🌞🌞🌞

paulli
6. nov 2020

Jooj tento čajík 😍 tá vôňa.... aj keď nemám problémy s prieduškami tak si ho veľmi radi vychutnáme 🙂
Veľmi mám rada materinu dúšku, medovku, lipu a šalviu keď nás trápi hrdlo a kašeľ.

marton_popradske
autorModerátor
6. nov 2020

@marecek1 🙂

marsmykkok
6. nov 2020

Mäta a mix bylín.

maruskaw
6. nov 2020

@marton_popradske Najobľúbenejšia bylinka u mňa: repík. 🙂
Potom sú to baza, lipa, šípky, mäta, žihľava. Ale nemám problém vypiť akýkoľvek bylinkový čajík - ak ma trápia priedušky tak si do čaju pridám hlavne med, pomáha uvoľnovať hlieny. 🙂

86488648
6. nov 2020

@marton_popradske... lipa,keď treba znížiť teplotu a inak materina dúška a skorocel mám na sebe vyskúšaný pri bolestiach nielen priedušiek, ale aj plúc...😁

cilkau
6. nov 2020

Mäta,repík,skorocel,lipa,materina dúška 🙂

dudka121
7. nov 2020

milujem matu hlavne voňu, nepohrdnem ani harmančekom, ktory tiez krasne vonia , pripomina mi to detstvo, ked nas kupavali v harmančeku,....🙂