Aké šibalstvá stvárajú vaše deti, keď majú priveľa cukru a energie? 🙂

lucia_borikova
8. jún 2015

Mamičky, pochváľte sa °cool zážitkom, ktorý majú na svedomí vaše deťúrence 🙂

zuzkaleng
8. jún 2015

Tak moji chlapci skacu po postely,po gauci,behaju po byte a vela inych veci

barunka
8. jún 2015

keď sa mojej staršej dcére nechcelo spať, tak to sem tam dopadlo aj takto 😀 😀

alenocka11
8. jún 2015

moje sú rovno hneď dve tak sa vedia zabaviť riadne a vždy niečo vymyslia kam sa dostať a najradšej majú čítanie... :D čo dostanú pod ruku, tak už nik neprečíta... :D

zuzkaleng
8. jún 2015

Ja mam dvoch chlapcou ties a presne ako pise pani pedomnou letaky knihy casopisy to su hned potrhane alebo pacarbane ,a sufliky srinky vyhadzuju ,vsetko musi byt zaviazane alebo zaijstene lebo inak je vonku a papiere potrhane preto vsetko mam v bednickach ktore nedotiahnu

ludka140281
8. jún 2015

u nas je na dennom poriadku vyrobit nejake to šibalstvo na podporu adrenalínu v mamkinom tele 🙂....

jukov
8. jún 2015

Keď bol syn malý, veľmi sa mu páčilo, keď manžel vŕtal príklepovou vŕtačkou, rád ho napodobňoval samopalom, nebola stena kde by nebola diera, a na záchode ako ementál, vydržal tam sedieť aj dve hodiny.

strociatka
8. jún 2015

Ach, tak dajte zeny, kto prekona moje deti? Za jeden jediny vikend u starych rodicov stihi - dedovi natriet uplne novu fasadu domu blatom, potom nahadzali vsetko grilovacie naradie do rybnika, popisat drahy biliardovy (original) stol voskovymi kriedami, ohadzovali sliepky cerstvo znesenymi vajciami a nase jedine kluce od auta hodili za rohovu skrinu a od strachu sa nepriznali, tak sme cely vikend hladali.

Ale inak su zlate, ked sa chvilku ticho hraju v izbicke na foto 🙂

Toto clovek nevymysli, len zivot a moje deti...

mawka
8. jún 2015

@strociatka fuhaa 😕 to je uz mooooc.

@lucia_borikova moji maju energie kopec aj bez cukru, neviem, kde sa to v nich berie. sice nerobia bordel a kraviny, ale maju obdobie 2. svetovej vojny, cize na zahrade maju bunkre dva, behaju poza kriky a bojuju akoze proti sebe, este sa navlecu do maskacov, daju na seba plynove masky a behaju 😀 dokazu sa takto vyhrat hodiny a hodiny. take nejake vymyslanie a demolacia ich uz presla davno. v zime akurat zvyknu doma robit bunker v izbe, to je potom hore nohami 🙂

strociatka
8. jún 2015

@mawka a potom skus vysvetlit svokrovcom, ze ich nemaju cpat cukrikmi, vzdy som bola ta zla ja, ale po tomto vikende... 😠

carrie4
8. jún 2015

Keď sú naše deti každé samé sú to anjelikovia, ale keď sú spolu, je to organizovaná skupina... denne sa niečo deje, no len pre niektoré perly máme aj fotodokumentáciu... tento umelecký výjav im trval cca 5 min.

mawka
8. jún 2015

@strociatka jaj dala by som im, veru. no, to nevysvetlis, ale mne sa to uz po par rokoch podarilo kooonecne u 90% mojho okolia. este ex a jeho frajerka to nechapu, ale este chvilu ma budu srat, tak pochopia raz a navzdy.
lebo moje deti v kombinacii so sladkostami boli ako utrhnute z retaze, nevedeli spat, uplne jak nafetovane vies... tak sa to muselo zatrhnut. jasne, ze im nezakazujem uplne, ale je to pod kontrolou ze kedy a mnozstvo. lebo ja sice nesaliem ze cukor je fuj fuj a nic sladke nie nie, ale ako sa u nas vravi Odtál potál 🙂 drzim palce, aby to cim skor svokrovci pochopili.

janickacrazy
8. jún 2015

@strociatka Ty brdo, som práve zistila, že mám doma asi anjelika, moj nikdy nič podobné nevystrájal, tak to máte veru veselé. A svokrovci to ako zobrali, predýchali? 😀

strociatka
8. jún 2015

@janickacrazy predychali uplne vsetko, az na ten biliardovy stol, to chcel dedo, az mu to nahradime, tak som mu hned od srdca povedala, ze ked si ich vypytal strazit, tak ich mal strazit a nehadzat zodpovednost na nas. Ale popravde, mam vzdy obavy nechat tam deti co i len chvilku bez mojho dozoru. Oni to nemyslia zle, ale si neuvedomuju, ze starsia ma ADHD (co sa im mimochodom vobec neda vysvetlit aka je to porucha) a u nej strasne vidiet, ake ma mnozstvo cukru v obehu. Ked ho ma privela, je neskutocne emocne labilna a vymysla veci, co by normalneho cloveka ani nenapadli.

janickacrazy
8. jún 2015

@strociatka Aha, no starším ľudom také veci ťažko človek vysvetlí, moja babka má 95 a pre nu je najlepšie dieťa, ktoré ticho sedí a papá, lenže bohužiaľ to moj syn nesplna. Zato sesternica má také dieťa, čo len sedí a vkuse dačo je, má nadváhu, nevie ani bežať, ani rozprávať a to už bude mať 3 roky, ale tá je najlepšia, lebo je ticho a sedí a hlavne všetko zje. Bože tie babky.

strociatka
8. jún 2015

@janickacrazy tak toto nie je u nas problem, oni ich lubia ake su tie nase deti, ale nemaju ziadne hranice, mozu vsetko a potom to takto dopadne 😠

barunka
8. jún 2015

@strociatka dedkovci nikdy ADHD nepochopia. Riesim to iste. Moja mamina jej s prehladom naleje aj kolu a svokra ta ju vklude nakrmi kilom cokolady...
Ja si davam sakra pozor co jej dam zjest, ale niekedy staci sekunda nelozornosti a je to v ...

strociatka
8. jún 2015

@barunka nepochopia, nikdy sa s tym nestretli, no my s tym zijeme kazdy den, musim davat pozor na stravu a je to narocne a zvlast, ked mi babina na tajnasa dieta natlaci blbinami, potom mne lietaju pomaly na urovni plafona. Mame vsak neskutocne tolerantnych susedov. Sklanam sa tu pred nimi, za tie roky na nas este nik neposlal socialku.

mawka
8. jún 2015

@barunka aj moj maly ma dg ADHD, ale da sa s tym pracovat. len je fakt, ze ten cukor robi vela. a robi vela aj pri detoch bez adhd - vidim to u malej. ta ju nema, ale staci nieco sladke a tiez je ako speedy gonzales. este do obeda, clovek prizmuri oci, ale ked im niekto da nieco sladke vecer, to som nasrata neskutocne. mimochodom, skolka tak casto funguje. ze olovrant - to je okolo 14.30 v zlozeni: biely rozok, nejaka nutelova natierka /ale original nutella to urcite nie je, proste nejaka obycajna samy tuk, samy cukor natierka/ a zaklincuju to sladenym cajom. zuuuurim vtedy. esteze uz ide do skoly mala. lebo nervy mam na to. minule to tak mali v kombinacii s obedom: mastne palacinky s dzemom a sypane cukrom a ako inak, sladeny caj. po obede hento cokoladove. na zabitie, prisam bohu.

bubloska135
9. jún 2015

no ten moj nechce spat, preto sladke pred vecerom u nas nie......

martinkaha
9. jún 2015

Najlepšie to vidím na našom 4,5 ročnom synčekovi. Stále by jedol cukríky...no a keď nejaký konečne "vyžobre", tak je stále v pohybe. Včera sme boli na očnom vyšetrení (nosí okuliare) a stále poskakoval, sestričke hýbal prístrojom, musela som mu držať ruky, aby sa mohol sústrediť a pozerať do prístroja. Nakoniec sa vyšetrenie podarilo, lenže v ďalšej miestnosti má pani doktorka točiace stoličky a kým sa so mnou rozprávala, náš "šašo" všetky rozšteloval, krútil nimi ako hrnčiarskym kruhom...musela som ho poslať na chodbu...za babkou. 😀

dankaa78
9. jún 2015

Ani sa nepýtaj😀 😀😀😀 Urobila si letny outfit z osusky...

olivka26
9. jún 2015

suflikova pohodicka a sledovanie rozpravok 🙂

jukov
9. jún 2015

Mamka spomína, keď som bola malá asi 2 ročná, milovala som zvieratká. V tej dobe sa nedali kúpiť malé kačičky. Horko-ťažko zohnali 10ks. Spravili im drevenú ohradu aby mohli na slniečku pobehovať. Ja som sa hrala na dvore (kočík, bábika), brána zamknutá, tak ma mamka nechala samú - čo nemala. Za krátku dobu keď vykukla z okna, aby sa presvedčila že je všetko poriadku, skoro ju porazilo. Malý kýblik s vodou pri ohrádke, v kočíku 6 kačičiek uspatých na veky, siedmu sa jej podarilo zachrániť z mojich rúk. Že vraj som jej povedala: Kačičky spinkajú! A keď zisťovala načo ten kíblik a ako som chytila kačičku, tak som jej to ako poslušná dcéruška predviedla. Nabrala som dažďovú vodu zo sudu, vliala medzi kačičky, ony vbehli do jedného rohu, tak som ich chytila a ľúbila silnooooooooo až zaspali.