Aké máte zážitky v kuchyni, keď je kuchtíkom Vaše malé dieťatko?

danonino_lucia
16. jún 2014

Pomáha Vám dieťatko v kuchyni? Ku ktorým činnostiam už ho pustíte? Robili ste niekedy domácu zmrzlinu a chcete sa podeliť o nápady?

sense
16. jún 2014

@danonino_lucia no v jeje veku noz do ruky asi nie....zeleninu si napichuje vidlickou a to krmi nielen seba ale aj nas.... 😉

sense
16. jún 2014

ale vdaka za tip mozem skusit....ale ked to pojde takto dalej v dvoch rokoch mi urobi svieckovu,hahahhaha 😀 😀 😀 😀 😀 😀

slunce3
16. jún 2014

@danonino_lucia 5 ma 😀. Ono by to tak dlho ani netrvalo, ale ja som rychla 😀. Minule robila prazenicu a jak ju miesala varechou tak pristala na kachlycke a padla za sporak 😀 takze ona sa napapka a ja mozem umyvat a odtahovat nabytok.

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@sense
pomaly ale iste :D
tak samozrejme primerane veku a zručnosti... to bolo myslene výhľadovo, ale keď o tom tak premýšľam, sviečková nie je ťažká :D hádam že aspoň miešať zeleninku určitě zvládně :D

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

Ja Vás na chvíľu opustím, idem dačo si zjesť a pustiť psíkov po zahrade. O chvíľu som tu

moni244
16. jún 2014

moja má 17 mesiacov a pomáhať by chcela, ale ešte nevie, max. sedí na linke a hádže korenie do hrnca, takže jej jediná činnosť je degustovať a to jej ide náramne

petra122
16. jún 2014

moja skoro 5 ročná dcerka rada vari vzdy ked prideme k babke varia spolu puding.Vzdy chce pomahat pri vareni a zacina aj upratovat so mnou.Nozik este priborovy len zatial jej davam do rucky ale je sikovna to sa musi nechat.A mladsi 3 rocny syncek ten sa rad hraje s cestom.A musim povedat ze uz sme skusali aj zmrzlinku s danonina a velmi nam chutila🙂

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@moni244
Tak vyskúšajte jednoduché činnosti, ukážte jej ako a pomaly jej učte. Napríklad pokrájajte zeleninku, môže tam nahádzať aj tu, alebo pod dozorom môže pomaličky miešať. Jak je na tom s chôdzou?

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@petra122
Som rada, že vám chútilo :D
Hra s cestom je fajn, je to ako s plastelínou a aj si u toho trošku pocvičí svaly a vyvinie priestorovú predstavivosť. Keď sme u cesta, skúšali ste so synčekom vykrajovať?
Som rada že je dcérka šikovná a je treba ju v tom podporovať a krájanie je veľmi dobrý spôsob :D Aj kuchynským nožíkom sa dá veľa nakrájať. Ja napríklad nakrájam deťom zemiaky na polovicu a zeleninku na menšie kúsky a nechám ich, nech sa snažia. Ich to baví a sú zručnejšie a zručnejšie :D

moni244
16. jún 2014

@danonino_lucia lieta ako malý tiger 🙂 a miešať niekedy mieša, to ju baví, rada pomáha

petra122
16. jún 2014

@danonino_lucia ano vykrajujeme cela rodinka spolu.Dakujem za typ-tip na krajanie🙂))

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@petra122 Rado sa stalo, od toho som tu 🙂

Dievčaťa majte sa pekne a ja idem variť večeru a vybehnúť psíkov. Zajtra som tu s prvou súťažnou otázkou o jedného plyšového Dina. Majte sa!

petra122
16. jún 2014

@danonino_lucia uz sa tesim-e🙂Pekny zvysok vecera

danonino_lucia
autor
17. jún 2014

Dobré ráno baby:D

soniatko
17. jún 2014

nasa mala ma 21 mesiacov . bavi ju vytahovat rozne misky z kuchynskej linky a nosit ich do obyvacky . tiez rada preorganizovava potravinovu skrinku. ale uplne najviac ju bavi, ked vytahuje cisty riad z umyvacky riadu a podava mi ho a je stastna, ked je dovolim postlacat resp. zapnut ci uz umyvacku alebo pracku.

danonino_lucia
autor
17. jún 2014

@soniatko
Tak to je šikovná 🙂 A pomáha vám doma aj s inými činnosťami?

anaxamon
17. jún 2014

Ahojte ja mam doma kuchynovu maniacku a pri kazdom vareni mi musi pomahat. Nema este ani tri roky ale vajicka ked treba rozbija uz len ona to iste aj s prazenicou. Pustam ju k sporaku pod dozorom samozrejme. Krajat nozom by tiez chcela velmi tak aspon banan priborovym jej obcas dovolim...🙂 par foto na ukazku🙂

danonino_lucia
autor
17. jún 2014

@anaxamon
Nemám slov, proste perfektné 🙂

danonino_lucia
autor
17. jún 2014

Idem na obed, o chvíľu som tu.

soniatko
17. jún 2014

@danonino_lucia ano, s robenim neporiadku nam pomaha dokonale. 😀 😀 😀 ako kazde male dieta by rada asistovala pri vsetkom. rada vysava,dava oblecenie do pracky, podava mi pradlo a koliky, ked vesiam, s muzom stale nieco majstruje, na zahradke s nami polieva. snazim sa ju co najviac do vsetkeho zapajat, lebo potom vymysla. niekedy je za 10. chalanov. 😅 😅 😅 akurat, ze ju nevieme naucit, ze si ma po sebe upratat hracky, my s muzom ich upratujeme a ona sa na nas pozera. 😅

soniatko
17. jún 2014

@anaxamon juuuuj a potom to lovenie skrupin vo vajickach. ale co by sme neurobili pre ich radost, ze? 😀 😀 😀

danonino_lucia
autor
17. jún 2014

@soniatko
Tak z toho skúste urobiť hru. Či vie, čo kam patrí a či je taká šikovná, že si to po sebe sama uprace, alebo si dajte súťaž, kto bude upratovať rýchlejšie, či vy alebo ona.... ale o kvalite upratania v tomto prípade veľmi pochybujem :D

anaxamon
17. jún 2014

@soniatko ahoj..no moja sa uz tak vytrenovala ze skrupka uz len malokedy veru 🙂) ale napr osupat varene vajko nema trpezlivost 😀😀

silvinuska6
17. jún 2014

Boli sme u babky so synom svokra ho pri varení stále položí na pult nech pozerá na nu čo robí a pomáha jej 😀 naposledy ked klepala rezne mu dala do ruk tlčik nech si to skúsi tiež ... asi nemusím hovoriť ako to dopadlo 😀 😀 😀 babka ešte 2 týždne chodila s odretým nosom jak jej po nom tobias fukol

danonino_lucia
autor
17. jún 2014

Máte zaujímavý recept na niečo dobré, čo si zvládne pripraviť aj dieťa?

Ja napríklad keď som bola malá, tak mi vždy mamka namazala chlebík a nakrájala zeleninku a ja som si ho sama zdobila. A ja ma nechala si sama pripravovať desiate. Napríklad ma nechala do misky naskladať piškóty ovocie a potom si na to dať jogurt alebo ovocný príkrm... to bolo občas všade, ale mamka bola trpezlivá :D

soniatko
17. jún 2014

@danonino_lucia tu sutaz v upratovani si davame, ale aj tak to nepomaha. 😖

danonino_lucia
autor
17. jún 2014

@soniatko
A povedať, že kým sa neuprace tato hračka, nemôžu sa vytiahnuť iné. To funguje?

soniatko
17. jún 2014

@danonino_lucia nefunguje. ja jej aj poviem, ze kym si neuprace, nepojdeme von. ani to na nu neplati. je to certisko niekedy.

danonino_lucia
autor
17. jún 2014

@soniatko
No, máte doma riadne číslo 😉
Ono je celkom možné, že je na to iba ešte malá. Skúsila by som ju poprosiť, či neuprace aspoň jednu hračku,, či to urobí, keď ju poprosíte, ale v 19 mesiacoch to ešte nemusí úplne chápať. Určíte ju k tomu viest, ale dát tomu čas. Keby bola väčší, tak by som povedala, že teraz je čas upratovať a potom bude čas sa hrať a naozaj sa nikam nepohnúť, kým neuprace aspoň jednu hračku, ale ona je na to celkom aj malá. Uvidíte časom 🙂