POSLEDNÁ SÚŤAŽ : Starostlivosť o detské zúbky

sisa_dm
Moderátor
16. dec 2018

Ako učíte deti k správnej starostlivosti o zuby? Kupujete rôzne farebné kefky, zubné pasty a pomôcky? Napíšte nám, ako to funguje so starostlivosťou o zúbky s vašimi deťmi 😊. Večer odmením 3, ktorým pošleme dm balíček aj s výrobkami našej značky DONTODENT, vďaka ktorým budú detské zúbky zdravé a krásne 🙂

anka2103
16. dec 2018

Mojich drobcov som učila od roka a pol cca na umývanie každý deň a večer aj s medzizubkou 😉

lelusa
16. dec 2018

So synom si umyvame zúbky každý deň, všetci spoločne, zo začiatku nechcel ani kefku vidieť, ale už si zvykol, dokonca si ju sám u vás v DM aj vybral 😊

maryon1
16. dec 2018

Starostlivost o zubky je velmi dolezita, snazime sa ucit nase deti od malicka,aby vedeli,ze je dolezite sa o svoje zubky starat,pravidelne s nimi navstevujeme zubara,kupujeme kvalitne zubne kefkt,pasty. A jasne,ze princezne maju ruzove kefky,pohariky najlepsie s oblubenym rozpravkovym motivom 😀

ellaafi
16. dec 2018

@sisa_dm nášho malého vďaka bohu umývanie zúbkov začalo baviť ale potrebuje mať pri sebe dospeláka, motivuje ho to a učí sa. A čo sa týka kefiek nejak si na farebnosť nepotrpi, ešte je v období že ich rýchlo zničí - rozhryzie takže mu je jedno aká je hlavne nech je nová, takže spotreba kefiek je u neho dosť vysoká 😉. Používame aj pastu, ale tú najskôr spapa a potom keď mu docistujem zúbky ja
Pekný deň

zschneider
16. dec 2018

My s tym este trochu bojujeme, ale umyvame pravidelne kazdy den. Ked maly nechce, tam mu poviem, ze mu zubky spapaju mravci a potom pride zubozrut a uz aj drhne...
A kefky mame vyskusane rozne, aj obycajne aj elektricku aj silikonovu

onmaria
16. dec 2018

Mojej najstaršej sa kazia zuby,mladšia ich má v top stave..a sú na rovnakej kuchyni a sladkosti moc nejedia..takže neviem.cistia si zuby rovnako.pouzivame zubné pasty,kefky,nite,ústnu vodu.kupila som im presýpacie hodiny,medzizubné nite na tých spachtlickach,raz týždenne Elmex gél.
Najmenšia má pol roka a ešte bezzubá 😂 každú chvíľu ho hádam príde.
A..pravidelne chodia samozrejme na prehliadky odkedy sa objavil prvý zub

laajla
16. dec 2018

Zubky si umyvame každý deň, dcerka ma elektricku kefku dokonca som do nej nahrady kupovala práve v dm takže ju to o to viac baví 🙂 dufam, ze bude inšpirovať mladšieho braceka ked bude mat uz zúbky 🙂

jachin
16. dec 2018

Deti majú detské kefky podľa veku, jednu detskú zubnú pastu, len tam ich musíme brzdiť, lebo sami by si dali veľa pasty..starší si umýva zuby už sám, mladšiemu dočisťujeme.

lucymaud
16. dec 2018

Moje male deti zboznuju umyvanie zubkov..dokonca mi beru aj moju zubnu kefku ked si zuby umyvam..no pastu by aj jedli..a tiez im pustam pesnicky o zubkoch od Mira Jarosa

henuskah
16. dec 2018

Kupujem kefky curaprox a zubnú pastu elmex. Čistíme si zuby spolu, každý sám a potom ešte dočistujem 🙂 deti sú zvyknuté a zúbky si radi čistia 😉

sandrapal
16. dec 2018

mame tri deti, dve z nich zboznuju krtkovu pastu z DM, jeden Elmex detsku, zubne kefky kupujeme tiez v DM👍 zubky si umyvaju radi, pouzivame aj presypacie hodiny a na nich sleduju dokedy si ich maju umyvat😉

adka90
16. dec 2018

Náš drobec si veľmi rad umýva zúbky 🙂 každý mesiac ma inú kefku, z ktorej sa veľmi teší. Našťastie sú na kefkach rôzne rozprávkové postavičky, mame maličké presýpacie hodiny ktoré ukazujú čas počas ktorého si musí čistiť zúbky sám. Baví ho to a ja som veľmi rada ze s umývaním zúbkov nemáme žiadne problémy 🙂

katarina414
16. dec 2018

My máme celý rituál čistenia 🙂
Ja som v zubárskom kresle strávila veľa času a nechala som tam aj veľa peniažkov, preto cítim zodpovednosť za synove zuby. Má dva roky a zúbky čistíme každý deň.
1. vyberie si pastu - má dve - s macíkom a s myškou
2. najskôr mu vyčistím zuby ja a spievam mu pri tom pesničku, potom skúša on
3. kefku umyjeme a prilepíme na umývadlo prisávkou
4. v posteli sa hráme na zubárku a jednozväzkovou kefkou mu zuby dočistím
5. Každý týždeň kupujeme novú kefku, lebo do nej náš drobec hryzie ;)

sisa_dm
autorModerátor
16. dec 2018

@zschneider niekdy to proste bez vyhrozenia nejde🙂 horšie by bolo keby ani to nezaberalo 🙂

sisa_dm
autorModerátor
16. dec 2018

@laajla tak snáď ako veľká sestra ukáže malému bratovi ako sa to má robiť :P

sisa_dm
autorModerátor
16. dec 2018

@katarina414 to je super nápad tento postup 🙂 ešte aj to hranie sa na zubára, takto sa asi aj menej zubárov bojí, či? 🙂

majik66
16. dec 2018

Nase deti maju zauzivane, ze zubky cez den si mozu cistit kazdy sam, ale vecer im cistime my a samozrejme po tom,ked este chcu tak si cistia 🙂

irenaliza
16. dec 2018

@sisa_dm krásnu 3.adventnú nedeľu, tak pri 4 dcérkach je to niekedy o nervy, niekedy dcérky ani nestačia vojsť do kúpelne a už kričia mamina už som si zúbky umyla.... a tak... a starším sa už vôbec nechce, ale snažíme sa, denne o osvetu a soločné umývanie, ale...

elhome
16. dec 2018

No u nás to začalo keď ešte zúbky neboli, malej som cistila ďasná prstom a postupne to robila sama, začalo ju to veľmi baviť, myslela, že sa hrame🙈😂tak sme prešli na kefky curaprox a umyvali len s čistou vodou, keď zubkou bolo viac, tak sme začali kupovať zub. Pasty ale naša chce iba sladké pasty z iných ju normalne napína. Ma 5rokov a zúbky pekne, akurát jeden dole už je fuč a ďalší bude 19.12 lebo ideme k zubárke. Zúbok jej rastie už za mliečnym zubkom a treba ho vytrhnúť (myslím mliečny zub) a ešte som kúpila casovat(presypacie hodinky) aby si zúbky umyvali 3min.hoc ráno to veľmi nedávame lebo nestíhame 🤔dúfam, že deťom vydržia zúbky zdravé co najdlhšie 💕🙏

biii7
16. dec 2018

Moj syn ma zatial iba rocik, ale umyvam mu zubky ja a uz aj on sam si ich umyva, hryzie naprstok,ale zatial nemyvame s kefkou, ale s gumenym naprstkom na prst. Okrem tohi som mu kupila hryzatko na cistenie zubkov, tak ked ho hryzie zaroven si ich aj cisti 🙂. Ma uz 7 zubkov a tlacia sa uz aj dalsie.

zuzka38
16. dec 2018

Pri troch detoch celkom narocne,parodicky najtazsie je to s najstarsim,tomu sa nikdy nexce..prostredny vzdy poctivo cisti a pride si aj dat docistit. Najmensej cistim ja za sprievodn eho spevu klasickych pesniciek o zuboch..

revicka
16. dec 2018

(4r.) umýva si sám kým sa sypú presýpacie hodiny (keď sme ich ešte nemali spievala som zúbkovú pesničku), ja si potom nasadím čelovku a skontrolujem či tam nezostal ani jeden zubožrút

katarina414
16. dec 2018

@sisa_dm, ďakujem ;) áno, je to nácvik, u zubárky pekne otvorí ústa, zatiaľ má spojenú zubárku len s vozením sa na kresielku. Chodíme každý polrok, aby vedel, že je to bežná záležitosť.

pooppy142
16. dec 2018

Moje deti si radi umývajú zúbky, vedia, že je to dôležité 😉 vedieme ich k tomu od malička, takže si aj zvykli na to 😀

nikiki29
16. dec 2018

My prírastok ešte len čakáme, takže od februára začneme jedine s vytieraním ďasienok gázou a keď príde na to čas, kúpim kefkou curraprox, keďže tie používame aj my 😊 u brata (teraz má 6r) veľmi dobre fungovala elektrická kefka, keď si začal čistiť zuby sám, nebolo to úplne dokonalé a často nevedel ako správne tou kefkou pohybovať... teraz s elektrickou ho to veľmi baví a čistí si zuby dlhšie a dôkladnejšie 👌🏻

marion09
16. dec 2018

Moja malá si ani neviem kedy odsledovala ako si umývame zuby my dospelí a začala si sama pýtať kefku,tak som jej narýchlo kúpila u nás v potravinách a odvtedy si ja neumyvam zuby 3x denne ale povinne niekedy i 7x😀

sotka
16. dec 2018

velmi tazko....starsia takmer 7 rocna s neustalym upozornovanim, ale kedze ma 2 otvorene zuby a musime ich pravidene cistit aby sa neupchali kanaliky, tak ju hned donutim aj umyt si zuby...pomohlo aj pouzivanie ustnej vody, ta velmi bavi...a mladsi ma 9 zubov a vzdy ked vidi mna si ich umyvat kradne mi kefku, takze uz ma 2 svoje kefky a cistime si spolu....

z3
16. dec 2018

U nas to nikdy nebol problem. Od malinka som si umyvala zuby spolu so syncekom. Ma taky stupienok k umyvadlu, tam si vystupi, a obaja umyvame. Vzdy sa to snazim otocit na zabavu, niekedy vydavam cudne zvuky, niekedy ho ofrkam vodou, pospinim mu tvaricku pastou....... A jemu sa to paci, smejeme sa a umyvame 🙂 potom si zaspievame kratky uryvok z pesnicky vesele zubky a dodam "mami, tati a teraz mi docistite zubky". Docistim mu ich kefkou ja a sme obaja spokojní 🙂 velmi by nas tato vyhra potesila 🙂

erika770
16. dec 2018

Najstarší syn si od malička pravidelne umýval zuby aj bez pripomínania,nemá ani jeden kaz, pravidelne chodíme na preventívne prehliadky....pán zubár ho vždy pochváli za ukážkovú starostlivosť o chrup...no zato 2 mladšie deti a ich zúbky to je niečo celkom iné -neustála kontrola musí byť,no nakoniec bez reptania 2x denne zvládnu ústnu hygienu....kupujem rôzne detské pasty,kefky,ústnu vodu,len aby som im "spríjemnila"umyvanie zúbkov☺

andula88
16. dec 2018

S čistením zúbkov problem nemame absolútne žiadny az nato ze 2rocna dcéra prehltala zubnú pastu.Velmi jej to chutiloAle uz sme sa naučili vypluvat. Zubky si umyva rada a dokonca chce sama čistiť s medzizubnou kefkou,celkom jej to ide 🙂