POSLEDNÁ SÚŤAŽ : Starostlivosť o detské zúbky

sisa_dm
Moderátor
16. dec 2018

Ako učíte deti k správnej starostlivosti o zuby? Kupujete rôzne farebné kefky, zubné pasty a pomôcky? Napíšte nám, ako to funguje so starostlivosťou o zúbky s vašimi deťmi 😊. Večer odmením 3, ktorým pošleme dm balíček aj s výrobkami našej značky DONTODENT, vďaka ktorým budú detské zúbky zdravé a krásne 🙂

daniela2303
16. dec 2018

@sisa_dm toto by nas potesilo 🙂 nas krpec ma zatial iba 2 zuby 😁😁😁 ale i o tie sa predsa treba starat 🙂

maitika7
16. dec 2018

Nasa mala nejako sama od seba opakuje po nas a niekedy si dokonca sama vypyta kefku a ma velmi rada pesnicku od MalinyJam musle susle tam spievaju o zuboch

babybazar1
16. dec 2018

Ja som of malicka mala nachystanu zubnu jefku pre najmensich a velmi mi pomohol aj Gas projekt Vesele zubkyhlavne zuboztut bol inspirativny plus od prveho zubka preventivna prehliadka. Vysledok ani jeden kaz 🙂 zatial

monicka821
16. dec 2018

U MNA zabrala ukazka ak nebudes umyvat zuby budes ich mat ako babka. A to ake mama? Ziadne... A odvtedy nie je problem

ivankajar
16. dec 2018

@sisa_dm od malicka sa snazim byt vzorom . ked to niekedy nejde pustim zubozruta 🙂 alebo o non rozpravam pribehy

peter179
16. dec 2018

Dcerka zobrala elektornicku zubny kefku a syncek to videl. je pravda ze na zaciatku obceral prezeral preco bzuci. A potom si sam zoberie svoju sadne a vrci si snou po zubkoch .KOntrola zubara dopadla celkom dobre jeden malicky kaz Ale az v Novom roku bude oprava. Pastu dontodent kupujem aj koli sebe .Mam paradentozu. A ta mi super zabera. Preto isto by potesil nejaky darcek

nelly761
16. dec 2018

Rano uz som v praci ked vstavaju a svokra ich necha nech si ich obrblu sami ale vecer im poctivo zubky umyvam ja. Nastastie u nas nebol ten problem ze si nebudu a nechcu umyvat. Ale radi pozeravaju Mira Jarosa a jeho slavne pesnicky o zubkoch. To je velka inspiracia urcite pre viacero deti 😉

ivusik29
16. dec 2018

Syncek ma zatial 9 zubkov, cistim mu ich od prveho. Mam pre neho detsku zubnu kefku so stetinkami a z dm kefky zltu a modru, ktore maju vystupky, takze s nimi si zubky sam masiruje ;) zatial bez pasty.

hodanka38
16. dec 2018

@sisa_dm Tak moj 5-mesacny krpcek ma uz 2. tyzden bolave dasienko, tak uz cakame a cakame na ten prvy zubok 👶 Kedze som citala, ze uz aj o taketo zubky sa treba starat a cistit ich, v sufliku na prvy zubok caka uz specialna kefka 😉

ninka1609
16. dec 2018

Dobrý deň....takže u nás sa zúbky umývajú rano a vecer bez problemov....mala ma dva roky a vsetky zúbky....večer pred rozpravkou na dobrú noc sama zaveli ze ideme umývať zúbky....kefku kupujeme farebnú vždy aby zaujala a pastu určenu jej veku....sem tam si vieme zaspievat pesnicku zo spievankova o zubkoch 😊

bibyke
16. dec 2018

Od malicka som starsieho ucila na cistenie zubkov,najprv dostal kefku len na zuzlanie a potom som mu cistila zubky aj pastou a teraz ked je uz vacsi (5r) si cisti zubky sam a mensi (1r) jemu zubky cistim este ja,ale ma aj taku kefku na hranie ,ktoru zuzle hocikedy cez den😁

ludka140281
16. dec 2018

používame kefky na prsty pre najmenšiu,,pre staršie aj medzizubne kefky a o mesiac pribudne dcere zubný strojček,tak ešte zistime starostlivost aj o ten 🙂 používame ustne vody a zubnu nit 🙂

beky1813
16. dec 2018

Zacala som od prvych zubkov cistit ja, mala vlastnu veselu detsku kefku, ppstupne som ju nechavala sama a ja som docistila. A teraz ma elektricku a zvlada si cistit sama. Akurat rozmyslam, ze aj mensej uz musim kupit prvu kefku, ma uz 4 zubky

cadulka2908
16. dec 2018

Cistim im od prveho zubka...rano aj vecer...niekedy s protestom inokedy sami od seba idu...spievame si pritom zubozruta alebo zubky,zubky...

86488648
16. dec 2018

U nas cistim syncekovi zubky ja,dvakrat denne s nim "bojujem",lebo to nie je jeho oblubena cinnost,pouzivam dontodent pastu a zacali sme pouzivat detsku ekolog.kefku s krasnym obrazkom...dufam,ze raz ho to chyti a nebudem musiet donekonecna vysvetlovat....

domin85
16. dec 2018

Moj maly ma skoro 4 roky a naucil sa pocitat, takze velka zabava ratat vsetko. Tak to vyuzivame pri umyvani ked pocitame tahy kefkou na kazdu stranu.

bazar_luci
16. dec 2018

Umývanie zúbkov kefkou s dizajnom podľa vlastnej preferencie (farba, obľúbená postavička) a možnosť odpozorovania návykov od rodičov je určite správnou voľbou 🙂

miiichala
16. dec 2018

Od malicka som davala kefku do ruky nech si zvyka. Takze nebol problem ked sme zacali s umyvanim zubkov. Teraz im kupujem rozne farebne aj kefky aj pasty-ale to len pre ich radost😊 ked nahodou zabudnem rano tak si idu sami umyt zubky,maju krasny zvyk a aj vdaka tomu sme bez kazu😉

sisi208
16. dec 2018

od mala bol k tomu vedeny, ze si citime zubky a teraz ma 4r. a stale nam vecer povie este umyt zubky a spinkat a ma samozrejme svoju oblubenu kefku na ktorych su rozpravkovi hrdinovia... 🍀

terey
16. dec 2018

Na umyvadle ma mala kefku a vzdy rano a vecer si ju vypyta a "postekli" zubky. Potom jej ich este docistime my s muzom.

p5kral
16. dec 2018

U nas je pomocka na spravne cistenie zubkov zalaminovana a zastrcena za ramom zrkadla. Dcerke cistime zubky odkedy prvy vykukol. Ma uz pomaly 9 rokov, tak teraz je to v jej rezii a my len docistujeme. Pouziva obycajnu kefku, kvalitnu pastu, ustnu vodu a zubnu nit. Tento rok bola1.x na dent. hygiene a zvladla to super👏 Zato syncek ma 2 roky a kefku najradsej obhryza, vycistit mu zuby je ako boj s krokodilom, vecne skoncim zaslinena a cela spotena😕 Verim, ze sa to casom zleps 🙏

evamajercak
16. dec 2018

My máme skvelú pomôcku Dontodent a to 3-minútové presýpacie hodinky, deti ich používajú a fungujú super už nejaký ten deň. 🙂 kefky najlepšie veľa farieb, aby bolo z čoho vyberať..

nen_ka
16. dec 2018

My cakame prvy zubok a uz mame nachystane aj prve kefky na cistenie. O zubky sa treba starat a viest k tomu deti od malicka. Pojdeme sa zoznamit aj so zubnou ambulanciou, ked ich zopar vykukne a poradit sa o starostlivost

majocka24
16. dec 2018

U nas od mala sa zubky umyvaju krasne nemusime bojovat sami nastupia do kupelne chvilku si umyvaju sami potom im mamina doumyva dokladne 😊

vektricka16
16. dec 2018

@sisa_dm cistime od prveho zubka...najskor krasne otvarala hubicku a ja som umyvala zubky a teraz jak je starsia ma 21 mesiacov uz nechce odomna ale len sama 🤔tak si spolu umyvame zubky a ucime sa teraz vypluvat a pojdeme kupit pastu cez tyzden 😀

vonava007
16. dec 2018

@sisa_dm No umývanie zúbkov je u nás katastrofa. Každodenný boj. Dcérka má už 5 rokov a stále pretrváva nechuť k tejto činnosti. Dokonca sa najdu uz aj 2 kazy. Vždy chvíĺu zaujme nova kefka, či pasta, ale o par dni je uz vsetko po starom. Snáď z toho už skoro vyrastie🙂

jankaajanko
16. dec 2018

No to je dobra otazka mam 3 deti a umyvat im ich este raz lebo oni to vebec dobre nerobia skoda mojej namahy este aj ja ked im umyjem tak nas este zubarka zjazdi ze maju zle umyte zuby no co uz a kefky kupujem curaprox aj zubne pasty rozne aj dendonet sme vyskusali

zuzana814
16. dec 2018

Nase tipy: ked boli babatka, tak silikonovy prstacik, teraz 1 zvazkova kefka so skrabkou na jazyk a detska pasta alverde s medvedikom od vas, k tomu aj detske elektricke kefky, minuly rok sme frcali na pesnickach vesele zubky s dm, mame aj Cd-cko, tento rok im len pripomeniem, ze do 12 rokov teta doktorka zo zubkov vravela, ze docistuju rodicia, tak si daju povedat.
k zdravym zubom treba aj zdravy mikrobiom v creve, takze im davame kapustovu stavu namiesto probiotik z obchodu, za tym kusok coko bez cukru ako odmenu, a snazime sa jest ovocie a zeleninu ako prebiotika, domace maso -tiez dolezite pre zdrave zuby a prisun v tuku rozpustnych vitaminov ADEK, kt. sa vyznamne podielaju proti vzniku zub. kazu, este 1 tip- denne min. 1 PL cisteneho rybieho oleja, my pouzivame obycajny od Galvexu BB z lekarne,

a vdaka Panovi, doteraz (6 rokov) nemali este ani 1 zub. kaz, velmi sa tomu tesime.
( Na rozdiel odo mna, co mam velke problemy so zubami od detstva.)

dennys2
16. dec 2018

@sisa_dm zubky umyvame kazde rano a vecer, klasickou detskou zubnou kefkou a pastou... motivovat no nemusim, zubky si umyva rad 😉

tin007
16. dec 2018

U nas je to trochu narocnejsie, lebo sa detom dost kazia zuby, takze umyvame min. 2x denne a docistujeme este vecer my, rodicia.