Športujete? Športujú vaše deti?

sisa_dm
Moderátor
11. apr 2018

Športujú vaše deti? Športujete s nimi? Nezdá sa vám, že vaše deti majú niekedy viac energie než vy? 🙂
Stačí im telesná v škole alebo chodia na rôzne krúžky? Aké? 🙂

montemotherone
13. apr 2018

@zbt138 tak to máš pravdu. Moje deti s tebou trávili v prírode menej času, ako tvoja neter 🤔 😀
A čo sa týka ich pobytu v prírode, vzhľadom na to, že vyrastajú v dome so záhradou pod lesom, majú toho pobytu zažitého až až, o kilometroch po slovenských horách (a nielen v Tatrách), ktoré majú v nohách ani nehovorím 😉
Nie som negatívna, skôr ty si vzťahovačná. Ale o to tu nejde. Ide tu o to, či s rodinami športujeme. A ja áno, aj napriek tomu, že ich nevypustím ráno von, a večer pustím domov 😉 Len toľko som chcela, lebo mne sa tento spôsob "akože výchovy" nikdy nepáčil, ani nepáči. Ale ty si to vzala z opačného konca a urazila si sa. Ja hovorím o výchove, ty o sebe...

cartridge
13. apr 2018

@sisa_dm U nás je pohyb a šport neodmysliteľnou súčasťou. Tento príspevok ma zaujal, chcela som vedieť, ako sa športuje v tejto komunite mamičiek. Mám v susedstve niekoľko mamičiek s malými deťmi a keď vidím, ako je pre ne problémom vyjsť s tými deťmi vonku, hoci len na malú prechádzku - no celé zle. V zime nechodia, lebo je zima a v lete tiež, pretože je príliš teplo :( Následne tieto mamičky vypisujú na stránku modrého koňa zaručené diety a obdivujú z "pohodlia svojho domova" baby, ktoré sa hýbu. Takisto mám vo svojom okolí strednú školu a keď vidím, ako mladé dievča fučiac prekonáva 20 schodov a musí oddychovať, je mi z toho zle. My s manželom športujeme a keď nešportujeme, tak sa hýbeme - ja v záhradke a muž v práci 🙂 Keďže bývame "v horách", nie na juhu, deti od malička v zime aktívne lyžujú, všetci sa rekreačne venujeme skialpinizmu (aj keď je to finančne veľmi náročné vybaviť všetkých patričnou výstrojou), ale myslím, že lepšia investícia je kvalitná výstroj ako kvalitný telefón 🙂 V lete hlavne bicykle. Psíka sme si takisto kúpili tak, aby samozrejme aj on vládal, vždy sa neuveriteľne teší, keď vidí, že sa do auta nakladajú lyže, alebo sa vyťahuje bicykel z garáže 😉 Deti musia mať príklady u rodičov, ak nemajú príklad, mali by mať aspoň aktívnu podporu.

stascha
13. apr 2018

@sisa_dm Telesná výchova v škole, možno tak pre prvý stupeň, ale na druhom si už samotné deti hľadajú výhovorky prečo necvičiť. Máme dve deti, dcéra už druhý rok hráva basketbal, tréning má 4x do týždňa, priviedli sme ju k tomu s manželom pretože tento šport zabral všetok voľný čas aj nám. V zime keď mala 3 roky sme ju postavili na lyže, tak isto v tom veku už mala základy plávania. Samozrejme to iste platí aj pri synovi. Síce lyže budu až budúci rok nakoľko tento si pred lyžovačkou rozbil bradu🙂. Hneď ako sa dá je vonku bicykel kolobežka, ved deti sú neustále v pohybe a priznám sa niekedy mám už toho dosť a rada by som len tak "vegetila" ale keď oni si taká hnacia sila, že nám to nedá. A na staré kolená som sa učila jazdiť na kolieskových korčuliach. Myslím, že deti sa veľa učia od rodičov a pokiaľ, vidia u nich že pohyb nie je cudzie slove, ktoré treba hľadať v slovníku cudzích slov tak všetko je pre nich prirodzené a nehľadajú si spôsob ako sa tomu vyhnú.

monika1711
13. apr 2018

Nie telesná u nás nestačí.Bicykle,kolobežky,trampolína,v zime korčule,lyže a doma boxovacie vrece,rebrina,či kruhy sú bežné veci u nás 😁.

vulka
13. apr 2018

@sisa_dm Sranda je, že keď bola malá(3-4) roky, tak veľmi obdivovala ako lyžuje syn Maroša a Janky Molnárových.

miska_p
13. apr 2018

V zime rozhodne klzisko, aspoň raz do týždňa a v letr turistika. Kto chce sa pridá. 🙂 Párkrát do týždňa steper

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@monika1711 mladý akčný športovec! Aspoň sa nenudíte a môžte si aj vy "buchnúť" a vybiť energiu :P

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@stascha presne tak 🙂 Vidím, že máte doma šikovníkov. Rozbitá brada, modriny to všetko k športu patrí 🙂 Každý kto sa takto aktívne venoval športu vie, že bez toho to nejde 🙂 Je super, že máte doma takúto hnaciu silu a okrem toho, že deti sú v neustálom pohybe, tak aj vás chtiac či nechtiac ťahajú do toho! Mne sa to páči, pretože šport, hocijaký pohyb, to sú všetko vyplavené endorfíny a vďaka tomu sú ľudia šťastnejší a spokojnejší 🙂

kikina84
13. apr 2018

@sisa_dm dcera ma dva krat do tyzdna sportovy den..v pondelky a sdredy maju v skole telesnu a v ramci druziny chodi na parkour a karate..bavi ju to,,samozrejme ze jej to nestaci a vo volnom case sme bud na ihrisku,v lanovych centrach, jump arenach a podobne :D

monika1711
16. apr 2018

@kikina84 parkour to by chceli aj naši,no tu bohužiaľ nič také zatiaľ nieje.Odkiaľ ste?

kikina84
16. apr 2018

@monika1711 Bratislava

monika1711
16. apr 2018

@kikina84 -ďakujem