Športujete? Športujú vaše deti?

sisa_dm
Moderátor
11. apr 2018

Športujú vaše deti? Športujete s nimi? Nezdá sa vám, že vaše deti majú niekedy viac energie než vy? 🙂
Stačí im telesná v škole alebo chodia na rôzne krúžky? Aké? 🙂

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@barbara24 samozrjeme, nikdy nie je neskoro 🙂. Začnite pomaličky so synom a uvidíš, že aj ty aj syn budete mať obrovskú radosť :P

zbt138
12. apr 2018

@sisa_dm som za "old school " výchovu. Ako vychovávali nas. Ráno von na dvor a až večer dnu. Čerstvý vzduch a pohyb! Trestom bolo ostať zatvorený. Dnešné deti len počítač,tablet a von ani za svet. A potom sú na svete zrazu "detská obezita ",cukrovka a rôzne psycho choroby,pretože deti nemajú pohyb a kontakt s inými deťmi,umiera komunikácia. Som mamička 4mesacnej princeznej. Svoju predpôrodnú váhu mám dávno spať,a KAŽDÝ DEŇ sme na prechádzke na čerstvom vzduchu. Každý deň urobím 10 000 krokov (možno poznajú aj ostatné maminy 10 000 krokov ku zdraviu). 😊

nelly761
12. apr 2018

@sisa_dm no uz to mal chut vzdat ale namotivovali sme ho a nakoniec to zvladol. ked mal dva roky sme isli na Hrebienok a hned na zaciatku to vzdal, na Silvestra sme isli zase vysiel do tristvrtky a uz verim ze v lete ho zdola cely. Mala tuzi zdolat Krivan. Ja ked som mala 6 rokov som ho prvykrat vyslapala tak uvidime 😊
Tatry su SRDCOVKA ❤

kvetinka75
12. apr 2018

športujem, s menšími prestávkami pravidelne - v zime fitko, joga, skupinové cvičenia - zumba, aerobic, korčule , v lete plávanie, korčule, bicykel, turistika, beh. Dcéra toho tiež vystriedala veľa - korčule, plávanie, bedminton, tanečná, turistika, fitko. Stále niečo. Len vekom sa to mení.

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@zbt138 perfektne! Ja som presne za to isté 🙂. Myslím si, že naše detstvo bolo o mnoho krajšie, nakoľko sme boli stále vonku, a teda nám žiaden pohyb nechýbal. Dokonca aj v škole na telesnej výchove to bývalo o mnoho lepšie. Dnes deti sedia len za počítačom, držia v rukách telefóny a nechcú cvičiť. Toto ani dm nepodporuje, a preto sme tu s projektom Ľahšie to ide ľahšie, kde sa snažíme motivovať nie len žiakov v škole, ale aj učiteľov 🙂.
Je super, že tebe sa to takto super darí 🙂

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@nelly761 paráda, to vás obdivujem všetkých do jedného 🙂 Ja som s turistikou mala vždy problémy, ale veľmi sa mi páči, že aj takýto malí drobci to dokážu a sú z toho nadšení 🙂

mirreckall
12. apr 2018

my odmalička vedieme deti k tomu, čo máme radi my, korčule, turistika, lyže, bicykel... teraz majú 4 a 5 a športujeme spolu 🙂

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@mirreckall vždy sa lepšie športuje s parťákom 🙂

zbt138
12. apr 2018

@sisa_dm deti opakuju co vidia,ak im my dospeli nepojdeme vzorom :/ nemozeme čakať zazrak. Som rada,že s neterkou máme taký úzky vzťah a vie,že keď prídem,určite niekam pôjdeme. Prvýkrát bola v jaskyni so mnou ako 3 ročná,a určite budem nosiť aj moju malú 🙂 Pohnime Slovenskom! Pohnime zadkami 😂

ludka140281
12. apr 2018

športujeme a dve dcerky tancuju a spievaju-folklor <3

puskaruka
12. apr 2018

Môj 12rocny syn hrá v nižšej vekovej kategórii futbal... má už v zbierke zopár sošiek

vepyovas
12. apr 2018

Moja dcerka (4,5r) chodi na baletky, tak sa tam vytancuje a vybije aspon trochu baterky 😁

poleva
12. apr 2018

dobrý den, ano u nás sa športuje a snažím sa aj ja, jediný kto nešportuje je tatík,ale ak sa dá, vezme aspoň ten bicykel 🙂 chalani hrajú futbal , navštevujú futbalový klub, vo voľnom čase je to bicykel, kolobežka, a začíname aj s pávaním 🙂 ja navštevujem posilovnu, ale kvôli problémom s klbami to mám momentálne stopnuté,ale pevne verím,že sa k tomu vrátim, lebo kto športuje má viac energie a aj pozitívnejšie sa díva na svet a ľudí okolo seba 🙂 sama vidím spolužiakov mojich prváčikov, ktorí len jedia,už teraz majú nadváhu, obrátia aj dvakrát na dupľu / zlaté pani kuchárky / nalievajú sa tými nafarbenými malinovkami a jedia veľa sladkostí , a ked sa maminy opýtate, či navštevuje nejaký krúžok tak nie lebo nie je čas, verím i ja,že čas nie je, ale treba si ho nájsť, robíme to kvôli našim deťom 🙂 vôbec to nemusí byť krúžok, lebo dnes je všetko drahé, nie každý si to môže dovoliť, ale aj taký bicykel, či futbal za bytovkou, tak hádam to sa dá 🙂

moonglow
12. apr 2018

moje deti maju sport velmi radi ale myslim, ze je to aj mojou zasluhou a tym, ze ich k sportu vediem ... obaja hraju tenis, starsi ma rad futbal, basketbal, isty cas ho bavil dokonca golf ... mladsi tancuje a rad lyzuje... obaja radi bicykluju
u mna je to so sportom horsie, rodicia ma nikdy k nicomu neviedli (aj preto som si na to dala s mojimi detmi pozor) ... milujem korcule a kolieskove korcule (comu deti zatial neprisli na chut), bicykel, turisiku (pre deti tiez "nuda" pokial nemame so sebou kamosov alebo nejaky pre nich zaujimavy ciel) a mojim snom je naucit sa lyzovat...

v dnesnej dobe je absolutne nevyhnutne aby sa deti hybali... jasne, doba je inde, moj 5 rocny robi s mobilom lepsie ako ja, ale kazdy den sa najskor poriadne vybeha a robi to s radostou 🙂 ... energie maju deti 2 krat tolko ako ja a aj toho zjedia 2 krat tolko ako ja 😀

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@zbt138 AMEN :D 🙂 Máte pravdu, deti opakujú, čo vidia. Preto by sme hlavne my nemali sedieť stále za tými počítačmi a mobilami a radšej skočiť von na slniečko aj s deťmi 🙂

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@ludka140281 super! 🙂 A dcérky sú krásne a jak jedna,- len jedna menšia druhá väčšia 🙂

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@puskaruka Je to šikovník! Super, že už od malička je takýto úspešný, verím, že mu to vydrží ešte dlhopredlho ;)

katarinka26
12. apr 2018

moje deti majú vždy viac energie ako ja - výnimka sú možno len chvíle keď sa majú učiť 🙂 hneď ich to prejde keď sú úlohy spravené , 2 xdo týždňa majú športový krúžok , 1x krúžok s výletmi do prírody ...

antonia05
12. apr 2018

Priznám sa ja vôbec nešportujem,akurát tak v lete plávanie. Zato dcéra vo veľkom,v zime korčuľovanie ,v lete plávanie a teraz keď sa oteplilo bicyklovanie. Každý deň je na bicykli 😃😃. To nerátam koľko sa cez deň nalieta 😂😂😂,takže energie až-až

conspi
12. apr 2018

@sisa_dm Úprimne Ti poviem, že aj ja 🙂 vôbec by som sa na ňu nehnevala keby mi z nej trošku dala. Mala by som ju kde využiť aj keď momentálne na šport veľa času nie je, ale domácnosť, malý syn, dcéra a pes je občas masaker keďže môj muž je stále v práci a môj syn spáva tak hodinku do kopy za celý deň 😂

mixi27
12. apr 2018

Chodia pripravaa n futbabal,a mimo len tak na bycikli oni by chceli aj v zime🙂

vulka
12. apr 2018

Dnes som našla túto fotku. Ako som písala vyššie, tiež patríme k športovej rodine. Tu mala dcéra necelého 1,5 roka. A ten úsmev má na perách pri každej telocvičnej aktivite.

montemotherone
12. apr 2018

@zbt138 napíš o takých 5-6 rokov, ako vyhodíš dieťa samé na ulicu na celý deň, a večer dnu 😉 Držím palce 😜

montemotherone
12. apr 2018

@sisa_dm Športujem, ťahám aj manžela, ktorý k tomu neinklinuje ☹ a športujú aj moje deti. Tak sporadicky, ale hýbeme sa. Ja ako dieťa som nemala bicykel, korčule, lyže... Ale všetko som sa naučila. Na ulici som si požičala 😀 Moje deti naopak, majú všetko a do všetkého ich treba "dokopať". Keďže razím túto filozofiu sama, je to dosť náročné. Psychicky aj fyzicky, keďže môj manžel nelyžuje, nekorčuľuje. Sama som sa na lyže dostala keď som mala 35 po 15-tich rokoch 🙂 Lyžujem len ja a deti, a som rada že som sa k tomu vrátila. Dnes je tých možností oveľa viac. Prišli rôzne športy, inline korčule, bicykle.... Myslím, že dnešní ľudia v produktívnom veku športujú viac ako pred 20-timi rokmi. Rovnako tak, že športujú rodiny. Kedysi to bolo výnimočné. Otcovia si zahrali futbal, decká behali s kľúčom na krku celý deň po sídlisku... Dnes, keď je voľný pekný deň, rodiny sú spolu na bicykloch, na túre, až mám niekedy pocit že je to v lese ako na Václaváku 😀 Myslím, že Slovensko na tom s rekreačným športom nie je tak zle 😉

zbt138
12. apr 2018

@montemotherone o výchove iných deti nerozhoduje,ale o svojom ano.
Kto chce,hľadá dôvod ,kto nechce,hľadá výhovorky...
Vychovávaj si ako chceš,do mňa sa prosím neobuvaj,u mňa aspoň je snaha 👌

montemotherone
12. apr 2018

@moonglow u nás podobne. Ak môže, čučí na tablete na rozprávky, ale keď zahlásim odchod von na ihrisko, na prechádzku so psom... Vyskočí ako strela 😉 Deti sú deti a keď majú priestor a príležitosť, všetky radi behajú. Dôležité je, aby ju mali. Dnes som napríklad prišla pre drobca do škôlky, vonku krásne a oni sedeli vo vnútri... (Mohli byť von už dobrú 1,5 hodinu) K tomu niet čo dodať 😕

montemotherone
12. apr 2018

@zbt138 ale ty to predsa nerobíš 🙂 len o tom hovoríš. Ako vidím máš ešte malé bábo. Kedysi sa kočík nechal v pohode pred obchodom, kým si mama nakúpila. Dnes to asi tiež nerobíš 😉 Asi toľko k "starej škole". Chápeš o čom hovorím? O bezpečnosti. Dnes je na ulici niekoľko krát viac áut ako kedysi, cez mesto, dediny, sa premelie niekoľko krát viac cudzích ľudí, ľudia jazdia, migrujú kade tade a kade kto. Ver mi že o pár rokov dovedieš svoje dieťa priamo do triedy ZŠ, čo naši rodičia tiež nerobili. Len toľko.

zbt138
12. apr 2018

@montemotherone toto je rozdiel medzi mnou tebou,ja neutočím na žiadnu mamicku,či už jej dieťa niečo robí alebo nie. Kým ty hľadáš výhovorky na dnešnú dobu,ja hľadám spôsob ako môžem predsa ! Ja som sa do tejto diskusie nalezapajala aby ma niekto takto bombardoval,stačil by koment " moje deti kašlú na to lebo ja tiež "a hotovo. Prečo práve ja? Ja som tu aby som sa tešila s maminami,ktoré niečo pre svoje deti chcú robiť. Nič o mne nevieš. Moja neter trávila so mnou v prírode zrejme viac času ako tie tvoje VLASTNE . Lebo ja mám len 4 mesacne dieťa. Mala som prácu na plný úväzok a predsa som každý víkend zobrala neter,na korčule ,na bicykel,do jaskyne,na jazero,na kúpalisko. Bude mať 6 a je športovo zdatnejší ako väčšina deti v jej veku. Ak chceš na niekoho útočiť,nájdi si nejakú inú stránku,sem chodím lebo je tu veľa milých a ochotných mamičiek. Mrzí ma ,že si taká negatívna.

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@vulka ja odpadnem, aká zlatá🙂 Veľká šikovnica, už od 1,5 roka stáť na lyžiach je fakt super 🙂 Radosť sa dívať na deti, ktorých šport baví 🙂

sisa_dm
autorModerátor
12. apr 2018

@montemotherone držím palce v razení tejto filozofie 🙂! Verím, že sa to podarí a nakoniec všetci z rodiny porazia túto filozofiu, pretože je dobrá 🙂. Je pravda, že teraz je viac vidieť rodiny vonku na bicykloch, túrach atď. ale myslím si, že aj v minulosti deti veľa behali a rodičia zase viac makali v záhrade a na roli 🙂