SÚŤAŽ: Varím, varíš, pečieme!

sisa_dm
Moderátor
10. apr 2018

Aký koláč sa u vás najčastejšie pečie? Čo najradšej varíte? Podeľte sa s nami o váš najobľúbenejší recept a my odmeníme 5 vašich receptov s balíčkom plným dm dobrôt ! 🙂 Losujem zajtra ráno 🙂

SÚŤAŽ JE UKONČENÁ 🙂

@jankita @petrak1 @werah @luckamajkova @zbt138 GRATULUJEM 🙂 Vaše špeciality vyhrávajú 🙂 . Napíšte mi prosím do správy vaše adresy.
Keby môžem, tak dám výhru všetkým, pretože tie recepty vyzerajú ne-sku-toč-ne! Ďakujem za zapojenie sa, všetky recepty vyzerajú skvelo a verím, že aj keď ste všetky nevyhrali, tak ste minimálne inšpirovali väčšinu z nás 🙂

curcuma
10. apr 2018

U nás je to bábovka jednoznačne,
ktorou sa náš víkend začne,
moja malá dcérka ju miluje,
s radosťou so mnou vždy pripravuje.
Kúpili sme aj krásne formy,
čo v nás zanechávajú len tie najlepšie dojmy,
pripájam aj, že aký máme vkus,
kde moja princezná pridala navyše skvelý obrus 🙂

miirca
10. apr 2018

u nas je to spaldovy kvaskovy chlieb pecieme 2-3x za tyzden + sem tam kvaskove muffiny

strucny recept
na rozkvas
1lyzicka kvasku+50g raznej muky +50g vlaznej vody
po rozkvaseni cca 9hodinach pridam do rozkvasu 300g vody +100g celozrnnej spaldovej muky+400g hladkej spaldovej muky+ semiacka podla chuti, sol a razcu, spolu zamiesit a po 4-5h dat do rury 👍🏻

wanesaz
10. apr 2018

Tak my najviac zboznujeme klasiku, struhany tvarohovy kolac 🙂 pripomina mi detstvo, take vsetko bezstarostne a krasne 🙂

peip
10. apr 2018

Najradšej pečiem pre mojich 2 synčekov ako aj tohoto roku a je to tvarohovo čokoládová torta s ovocím a trochu som aj prizdobila :D no viem, nejde mi to 🙂

faery
10. apr 2018

Obaja moji chlapi maju radi masko na zeleninke bud s ryzou alebo s pecenymi zemiakmi. Recept patri medzi tie casovo aj postupovo jednoduche a rychle: masko (moze byt akekolvek, u nas ficia vykostene kuracie stehna na striedacku s bravcovym plieckom) nakrajat na tenke pasiky, pripadne na male kocky, vyvalat v solamyle, opiect na troske masti kym sa maso nestiahne, ochutit zmesou oblubeneho korenia, podliat vodou (pripadne vyvarom) a udusit takmer do makka, nakoniec pridat mrazenu zeleninu (ak davam cerstvu zeleninu, tak nakrajat/nastruhat na co najmensie/najtensie kusky a samozrejme pridat k masku skor a dusit spolu). K tomu ako priloha ryza alebo opekane zemiaky, ale mozu byt napr. aj kolienka/penne.

daniela2303
10. apr 2018

@sisa_dm U nas vedu jednoznacne jablkove kolace. Najidealnejsia (najrychlejsia) je strudla. Vyberiem listkove cesto k tomu jablka, ktore mam v zasobe nastruhane a zmrazene v mraziaku a za chvilku mame super pochutku ku kavicke 😌

hnedoocko0909
10. apr 2018

Najradsej pečiem babovku na plech.
Cesto je tu a ja donho pridam citronovu šťavu aj kôru, nasekanu cokoladu na varenie, vlašske orechy a brusnice.
Kolac nieje suchy ako klasicka babovka a užasne voní.
Ďakujem za sutaz. Vyrobky DM bio kupujem casto a potesil by ma balicek od Vas 😉

optive
11. apr 2018

tak u nás máme najradšej roládu zo sladkej emy s tvarohom malinami a kakaom, bez muky!
6 vajec
190 g prírodného hnedého cukru
60 g kakaa
maslo na potretie plechu

na krém
250 g nízkotučného tvarohu
100 ml smotany na šľahanie, napríklad Šlahačka trvanlivá, Milsy
2 polievkové lyžice medu
150 g malín
kakao na posypanie

Závin pečiem na veľkom obdĺžnikovom plechu veľkosti 23×33 cm.

1, Plech vyložím papierom na pečenie a natriem zmäknutým maslom. Rúru vyhrejem na 220 °C.

2, Bielky vyšľahám za postupného pridávania 120 g cukru na tuhý sneh.

3, Žĺtky vyšľahám so zvyšným cukrom do peny. Do žĺtkovej peny po častiach pridávam tuhý sneh a preosiate kakao a opatrne premiešavam.

4, Cesto rozotrieme na pripravený plech a pečieme maximálne 7 minút. Špáradlom skontrolujem cesto, ak zostane suché, cesto je upečené. Upečený plát nechám na plechu vychladnúť.

5, Zatiaľ si urobím tvarohový krém: vyšľahám šľahačku do tuha a primiešam ju k tvarohu a dochutím medom.

6, Pomocou druhého plechu plát obrátim a opatrne stiahnem papier. Korpus opäť obrátim, natriem krémom, poukladám maliny a stočený dám do chladničky stuhnúť.

je to mňamka

majba
11. apr 2018

@sisa_dm u nas je najoblubenejsi Pudingovy koláč. Ten môže piecet aj každý týždeň. 😀
PIŠKÓTA: 4 vajcia, 1 vanilka, 1 prášok do pečiva, 1 dl vody, 1 dl oleja, 200g práškového cukru, 200g hladkej múkyPLNKA - PUDING: 1 l mlieka, 2 smotanovo -vanilkové pudingy, 1 vanilka, 4 lyžice kryštálového cukru.POLEVA: 3 (resp. aj 4) kyslé smotany, 5 lyžic práškového cukru a 1 vanilka.

Vymiešame vajíčka s cukrom a vanilkou
pridáme olej a premiešame
pridáme vodu a opäť premiešame
nasypeme múku a prášok do pečiva a opäť spolu už len veľmi jemne premiešame
vylejeme na pripravený vymastený a múkom vysypaný plech
Uvarime si puding a ešte horúci vylejeme na SUROVÉ cesto
Pečene 45min. Pri 150stunoch. Na vr vylejeme rozmiesanu smotanu s cukrom.
mnam, určite vam odporucam vyskúšať 😊

slavka11
11. apr 2018

Ja som už druhý rok bezlepková a keď ma prepadne chuť na niečo sladké tak pečiem tak že aj deti si z toho samozrejme dajú a mám pocit že im to chuti viac ako bežné lepkove koláče. Používam múky ako kokosovú, gastanovu, tekvicovu a neverili by ste že zákusky z nich upečené sú neskutočne lahodné a človek po ich konzumácii necíti vôbec tazobu v žalúdku. Jednoznačne odporúčam vyskúšať každému nahradiť normálnu múku čas od času aj takýmito bezlepkovymi mukami. Na chuti nebudete vôbec ukrátený a urobíte radosť aj svojmu telu že môže spoznať niečo ľahšie a zdravšie. Dopecenia priatelia 😉

timeakrakovska
11. apr 2018

Rychlo upece...vsetko spolu zmiesas a upecies.po uprceni natries lekvarom a posypes kokosom alebo polejes cokoladou alebo das aj coko aj kokos☺

monkasponka2509
11. apr 2018

Ťažko povedať ktorý je najobľúbenejší ale s drobcom v brušku mi teraz chutia všetky 😊🍰🥧🍩👶🏻❤️ Na foto je jahodový cheesecake, čučoriedkový s posýpkou, čokoládový cheesecake, pudingový koláčik a perníková bábovka. Recept na čoko cheesecake :
1 bebe keksy,
100g maslo
500 g tvaroh alebo mascarpone
1 33% smotana
300 g čoko na varenie
Poleva: 140 ml 33% smotana
100 g čoko na varenie
Postup:

... sušienky rozdrvíme a pridáme rozpustené maslo, zmes roztlačíme na tortovú formu vystlanú alobalom, nad parou rozpustíme čokoládu, zatiaľ si v miske rozmiešame tvaroh, do ktorého nalejeme šľahačkovú smotanu, keď sa nám čokoláda rozpustí, necháme ju chvíľu vychladiť a pridáme k tvarohovej zmesi, rozmiešanú hmotu vylejeme na pripravený korpus pekne uhladíme. Polevu si pripravíme tak, že nad parou v šľahačkovej smotane rozpustíme čokoládu, necháme chvíľu vychladnúť a nalejeme na plnku necháme vychladnúť a papáme 🙂

cupakabricka
11. apr 2018

Ahoj. U nas je ti najcastejsie morcacie sote so zemiakovou plackou 🙂
Morcacie alebo kuracie nakrajat na rezance alebi kocky 🙂 orestovat ba oleji 🙂 pridat zeleninu podla vasej chuti ( my davame mrkvu petrzlen kaleral stonkovy zeler kukuricu a sampinony alebo hlivy )
Ked je makke trosku zahustit s mukou a vodou.
Placky klasicke...muka cibulka zemuaky cesnak majoranka a ja prudam trosku mlieko a urobim take redsie cesto aby placky boli ako palacinky ;)
Krasny den a dobrru chut 🙂

marlenka112
11. apr 2018

U nás kuracie masko so zeleninkou a ryžou, losos so zemiakmi. A koláčiky skoro všetky, najradšej maju smotanovú tortičku s jahodami - zmiešame kyslu smotanu, vanilkový cukor a prekladam s piškotami a ovocím, alebo upečiem korpus na tortu - vymiešam žltka s cukrom, pridám horúcu vodu, muku a nakoniec vyšľahané bielka, upečiem a na to dám potom kyslú smotanu s vanilk. cukrom, tu dávam potom aj trochu želatiny na zahustenie a navrch ovocie.

livinka1111
11. apr 2018

U nás je najobľúbenejší strúhaný tvarohový koláč 🙂
Recept: https://varecha.pravda.sk/recepty/struhany-tvar...
A detičky zbožňujú napríklad na večeru tuniakové cestoviny 🙂
Recept: cestoviny (vretienka sú najlepšie), kukurica v konzerve, tuniak v konzerve a majonéza 🙂

sisa_dm
autorModerátor
11. apr 2018

@jankita @petrak1 @werah @luckamajkova @zbt138 GRATULUJEM 🙂 Vaše špeciality vyhrávajú 🙂 . Napíšte mi prosím do správy vaše adresy.
Keby môžem, tak dám výhru všetkým, pretože tie recepty vyzerajú ne-sku-toč-ne! Ďakujem za zapojenie sa, všetky recepty vyzerajú skvelo a verím, že aj keď ste všetky nevyhrali, tak ste minimálne inšpirovali väčšinu z nás 🙂

majocka24
11. apr 2018

@sisa_dm blahoželám výhercom 🙂

evamajercak
11. apr 2018

Gratulujem vyhercom 😉

cupakabricka
11. apr 2018

@sisa_dm
Blahozelam vyherkyniam 🙂

lusy_n
11. apr 2018

U nas je absolutnu top makova torta. Kedze som celiatik, vyhladavam hlavne recepty bez lepku. Ked som tuto tortu piekla prvykrat, manzel na nu pozeral podozrievavo, ale ked ochutnal, pyta ju pomaly kazdy druhy tyzden 😄
Korpus spravime zo 6 zltkov, 140g praskoveho cukru, 140g maku a vyslahanych bielkov. Po upeceni rozkrojime na polovicu a natrieme dzemom.
Na plnku vyslahame 200g masla s 200g praskoveho cukru a 2 zltkami. Vo vedlajsej miske zalejeme 300g maku 3dcl tepleho mlieka a po vychladnuti obe hmoty spojime. Plnkou natrieme korpus aj v polovici aj po vrchu. A na zaver este dozdobim malinami alebo cucoriedkami. Mnam, mnam 🙂

foodoorka
11. apr 2018

Najradsej peciem kvaskove zaviny,su top 🔝🔝🔝

zbt138
11. apr 2018

🎉🎉🎉 veľmi sa teším 😊 ďakujem @sisa_dm a všetkým,ktoré gratulujete a doprajete 😗
Okrem výhry som dostala viac,veľa skvelých receptov!

werah
11. apr 2018

Ďakujem! Veľmi ste ma potešili! Ostatným tiež gratulujem! 🎊

jankita
12. apr 2018

@sisa_dm ďakujem krásne, teším sa 🙂

evamajercak
14. apr 2018

@majba ďakujem za recept, je naozaj výborný.. Mali sme chuť na pudingový, tak som ho dnes vyskúšala.. Len tak z plechu mizne 🙂 Išla som presne podľa receptu, len múku som zamenila za bezlepkovú... Takže kto nevyskúšal, odporúčam 😉

evamajercak
14. apr 2018

A teším sa tejto téme, lebo je tu ešte veľa inšpiratívnych receptíkov 😉

sisa_dm
autorModerátor
14. apr 2018

@evamajercak každodenná inšpirácia na pečenie 🙂

zbt138
19. apr 2018

@bba vyskúšala som a SOM UNESENA👍👏👏👏👏 VÝBORNÉ ❤ uložila som si k obľúbeným