Kdy je nejlepší otěhotnět?

lidka_hipp
8. okt 2014

Mám kolem sebe spoustu kamarádek, kterým jejich gynekolog říká, že by už měly otěhotnět, ale ony samy nebo spíš jejich partneři se na miminko ještě necítí. Já sama jsem otěhotněla ve 22 letech. Okolí si myslelo, že nevím, k čemu je antikoncepce 😎 a byla jsem v porodnici nejmladší. Většina mých kamarádek měla první dítě kolem třicítky, některé ještě později. Myslíte, že je rozdíl v tom mít dítě "brzo" nebo naopak "pozdě"? A v kolika letech jste poprvé otěhotněly vy? Tlačilo vás k mateřství okolí? 😉

lidka_hipp
autor
9. okt 2014

@luciferkax Mít v mladém věku "velké" děti má své výhody. Já sice začala studovat vysokou o dost později, než moje spolužačky ze střední, ale teď když moje Anička chodí do první třídy, můžu ji na sobě hezky ukázat, jak je škola užitečná a že se musí učit i dospělí 😀

bveronikab
9. okt 2014

Ahoj ja som otehotnela v 20r. s partnerom sme chceli bábätko, dnes malý chodí už do škôlky a ja mám aspoň trošku čas na seba, rozmýšľam nad druhým bábom no neviem či sa dať nato. Teraz mi je dobre malý je už v podstate veľký on by chcel bračeka alebo sestričku len ja sa dosť bojím či by som to zvládla 🙂

emilia25
9. okt 2014

Ja som mala 23 a muz 33 vsetko bolo uplne naplanovane.chceli sme 4 deti hned ale s rozdielom 3 rokoch no len to sme veru nedodrzali ale vsetky boli planovane.zatial mame 3 planovali sme aj to 4 len ako sa uz nedarilo mozno je toaj tym vekom ze uz nemam predsa tych 23 lebo vsetky boli hned na prvy sup tak som si myslela ze aj to 4 bude hned no mylila som sa tak po neuspekoch sme to vzdali ale minuly mesiac si muz povedal ze sak par Dni pred ms nemozes otehotniet.tak cakam co sa bude diat sice som mala ms 3 dnovu ale par dni po nej som bola na kontrole a uz som mala vysoku sliznicu tak snad to bude to 4.tak uvidim.

lidka_hipp
autor
9. okt 2014

@bveronikab Maminky zvládnout mnohem víc, než myslí, protože to jsou přece maminky 😉

@emilia25 Přeju vám, ať se miminko zadaří a vy se můžete těšit z dalšího těhotenství 🙂 Myslím, že manželé toho o tom, jak (ne)otěhotnět ještě spoustu netuší 😉

bveronikab
9. okt 2014

@lidka_hipp ja stále si hovorím že ako to pán božko chce toľko detí budem mať ...

bobulinka007
9. okt 2014

@lidka_hipp
dobrý večer jestli mohu posoudit tak poslední těhotenství bylo asi nejednoduší jak po fyzické stránce tak po psychické 🙂 byla jsem bez vracení a bez obtíží což se nedalo u předchozích těhotenství říci ,termín porodu mi pan doktor určil přesně na den , a byl to nejednoduší porod ze všech ráno mě muž dovezl v půl osmé ráno do porodnice a malá se narodila o půl desáté ráno , a mateřství bylo asi to nejkrásnější co mohlo být děti už byli odrostlý a já si malou užívala jako by byla prví 🙂

lidka_hipp
autor
10. okt 2014

@bveronikab Pozor na to, boží plány jsou nevyzpytatelné :D

@bobulinka007 Je super, že jste měla už odrostlé starší děti a mohla jste se "v klidu" věnovat tomu nejmenšímu. Navíc si říkám, že maminka, která má víc zkušeností je mnohem klidnější a jen tak jí něco nevyplaší 🙂

bubloska135
10. okt 2014

ja si myslim ze zena sama citi kedy je pripravena na dieta. Ja som pocitovala tuzbu po dietati uz od 25 alemusela som si odrobit daky cas aby mi vysla materska a aby sme sa pripravili na babo, ci financne, ci psychicky,....otehotnela som 27 rodila v 28 a myslim si ze minic neuslo a vsetko je tak ako ma byt. Mam kamaratku a ta ma 22 a dvojicky a citila ze chce babatko aj taka mlada. A zasa mam inu ta ma 33 a na dieta sa neciti vobec... cize ja si myslim ze zalezi na zene, nie na veku 🙂

lidka_hipp
autor
10. okt 2014

@bubloska135 Naprosto souhlasím! Žena má mít miminko, když se na něj cítí a ví, že ho opravdu chce 🙂 Občas potkávám matky, které svým dětem vyčítají, že si kvůli nim zkazily život a to mi přijde hodně smutné 😢

ivanka.7
10. okt 2014

Spravne je otehotniet vtedy, ked je na to vhodny partner a clovek sa citi pripraveny 😀

Ked som sa vydavala na prelome 4. a 5. rocnika VS (22 rokov), vo firme, kde mamina pracovala (a ja som brigadovala) sa jej vela ludi pytalo "a oni sa musia?" Moja mamina je uzasna zena a jej odpoved znela "ano musia, oni sa totiz lubia" 😀
Chcela som si dokoncit skolu, urobit si nejaku prax v zamestnani, tak sme pockali. Rodila som v cerstvych 26 rokoch, cize v normalnom priemernom veku 😀 pre mna to bolo najoptimalnejsie riesenie a nemenila by som 🙂

lidka_hipp
autor
10. okt 2014

@ivanka.7 Odpověď: "ano musia, oni sa totiz lubia" 😀 je dokonalá!!! Hlavní je, že se máte rádi a hotovo 🙂