S dítětem do restaurace?!?

lidka_hipp
2. apr 2015

Asi to znáte všichni, chcete vyrazit na procházku nebo na výlet a řešíte, kde se najíst. Někde už jsou na dětské návštěvníky zvyklí a sami jim nabídnout omalovánky a pastelky. Jinde se na děti dívají jako na hodně nezvané hosty. Jaké máte zkušenosti s restauracemi? Kde jste se dobře najedli a chovali se k vám hezky, když jste přišli s dětmi?

Hledáte "baby-friendly" místa na Slovensku? Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi? V našem BabyClubu jsme vytvořili aplikaci pro všechny maminky S mamou na cestách. Najdete tu tipy na dětem přívětivá místa, zajímavé výlety i informace o místech, kterým je lepší se vyhnout. Každý měsíc navíc losujeme jednu maminku z těch, které se zapojí do naší aplikace, a odměníme ji velkým balíkem HiPP dobrot. Přihlásit se můžete tady: http://babyclub.hipp.sk/

moni244
2. apr 2015

@lidka_hipp ja sa snazim dopredu si najst v okoli, kde budem, kde su baby friendly restiky a kaviarne, teraz, ked mam net v mobile je to lahsie, ale je malo takych zariadeni a inde zazeraju na rodiny s detmi,snazime sa chodit viac v lete, kde su terasy s ihriskami

lidka_hipp
autor
2. apr 2015

@moni244 Určitě je dobré si předem prověřit, jak se kde budou na děti koukat. I proto vznikl nápad na aplikaci S mámou na cestách. Hodně jezdím do Skandinávie a tam je úplně normální, že děti jsou všude. Nikdo se na vás divně nekouká, když vezmete dítě do restaurace, obchodu nebo třeba muzea. Je fakt, že díky tréninku od malička jsou děti zvyklé ruch kolem sebe 🙂

moni244
2. apr 2015

@lidka_hipp ono hlavne zazeraju ostatny zakaznici, nie personal

siska53
2. apr 2015

@lidka_hipp My sme zatial problem nemali. Len,viem,ze v babydriendly hoteli sa raz pytali taki dvaja zjavne bezdetni hostia,ze ci je obdobie kedy je tam.menej deti. Tak im bolo vysvetlene, ze oni maju vzdy vela deti. Ale ti hostia nejak neutocili,len asi si nevsimli,o aky typ hotela ide. Patrili k tej mensine,co deti zvacsa nechce a ani ich zatial na Slovensku nemoze mat.
Okrem tohto vtipneho zazitku sme sa nikdy nestretli s nevrazivostou zo strany nikoho. A to teda nemame pokojne deti,co ny boli ochotne sediet cely cas.🙂

mircalla
2. apr 2015

V restauraciach sa stravujeme vascsinou na dovolenke a potom, ked sme na vyletoch...Inak skoro vobec.

Kedze toto absolvujeme v teplejsich mesiacoch vyberam vzdy miesto, kde sa da sediet vonku - ma nejake miniihrisko, detsky kutik, zvieratko, ci inu zaujimavost. Rozhodne nie restaucie, ktore su moc nobl - tam by sme posobili rusivo a vychybame sa im, Rozhodne niekde, kde sa nefajci. A samozrejme je dolezite aj menu. Problem, ze by niekde zazerali sme zatial nemali. Ale vie ma dojat, ze detske menu, ktore obsahuju hranolky, rezen, nugetky a pod....same nezdrave vyprazane jedla...ak si nic nevyberiem, volim z dospelackeho menu a dojem zvysok...

gapre
2. apr 2015

Mne sa pacilo v mc donalde,chcela som ci by mi prihriali hipp obedik,ze opyta sa manazerky 🙂 .Manazerka vysvetlila ze nezoberu to do kuchyne, kvoli bezpecnosti,aby sa nerozbila alebo take nieco,ale priniesla mi horucu vodu v ktorej som si sama zohriala.Takze este lepsie,bez mikrovlnky 😀

bubelko
2. apr 2015

my chodime do restauracie relativne casto - do cinskej, pizzerie a teraz naposledy sme boli minuly vikend - spali sme v hoteli a tam sme aj jedli. a uz som s detmi (pred par rokmi) abslvovala so sportovym klubom veceru spojenu s degustaciou vin. personal - profesionali do poslednej bodky - deti neboli nahlasene, ziaden problem. prisposobili im nase menu. posadili nas na kraj stola od vystavenych flias s vinom. deti sem tam vyliezli na barove stolicky a pozerali na barmana za pultom. nikto ich neokrikoval, ze maju zliezt. skratka brali to uplne normalne...
vecera trvala ca. 3h, za ten cas neprisiel nikto z hosti ci personalu so stazostou. deti boli v pohode, nerobili nadmerny hluk ani nehucali, ze chcu to a hento, ze sa nudia...

katrinka8
2. apr 2015

My sme boli raz ubytovaní v hoteli Slovan v Tatranskej Lomnici, a ten je Baby friendly, a tam sme sa chodili stravovať do reštaurácie, to bolo ozaj super, personál perfektný, ale aj menu bolo parádne, super výber, naozaj jedlá vhodné aj pre malé deti. Veľký výber, aj riady pre deti, podbradníky, príbory detské, bolo tam snáď milión detí 😀, a jasné, že nesedeli na mieste. Ale nikomu to nevadilo. Všeobecne, hotel perfektný, čo sa týka baby friendly prístupu. Na izbách samozrejmosť postieľka, nočník či redukcia na WC, detský kútik, bazén s hračkami do vody, raz do týždňa animačný program, v areáli majú niekoľko zvieratiek kvôli detičkám (zajačiky, kozliatka, psíky...), vonku ihrisko...
Aj v našom meste je niekoľko reštaurácií, ktoré sú naozaj vhodné vyslovene pre rodiny s deťmi. Nedávno sme boli v aquaparku, a tam je vedľa reštaurácia, zašli sme na obed. Náš mladší (14 mesiacov mal) im nechtiac rozbil tanier (klepol po ňom lyžicou), ale boli veľmi milí, príjemní, ešte sa oni nám ospravedlňovali. Nikomu tiež nevadilo, že sme hlučnejší 🙂

zuzanitaina40
2. apr 2015

podla mna dolezite je, aby v restauracii bol dobry detsky kutik, ktory deti zaujme

ada510
2. apr 2015

@lidka_hipp ahoj no s nasim sa uz v poskednej neda ist nikam ani do obchodu ma obdobie vzdoru ked neni po jeho hodi sa na zem a vrieska kope hryzie a nie a nie s nim pohnut naposledy v nakupnom centre hádzal do deti topanky takze ostava zasadne mojich rodicov...a do restauracie jedine do takej kde moze vrieskat behat cize detske centra alebo buhuzial Mekac kedze sa musime pri nom rychlo najest a musim povedat ze tam su ochotny aj výživu mu ohreju a nikto sa na nas cudne nepozera ked maly besnie...😉

lidka_hipp
autor
3. apr 2015

@moni244 Ano, je to velmi překvapivé, že v roce 2015 se děti objevují i jinde než na dětských hřištích a doma 😉

@siska53 Je fakt, že nabídka různých hotelových služeb se mění a je možné si mnohem lépe vybrat než v minulosti. Ale chápu, že pro neplodný pár musí být společnost mnoha dětí náročná ☹

@mircalla Nekuřácké prostředí by mělo být samozřejmost, což platí v cizině, ale v Česku a na Slovensku je bohužel normální, že se v mnoha restauracích kouří ☹ Jinak o dětském menu si nedělám iluze. Nevím proč, ale velká část podniků si myslí, že to nejlepší pro děti je hodně smažené ☹ Narazila jsem ale i na podniky, kde dětem nabídnou domácí krupicovou kaši nebo těstoviny s rajčatovou omáčkou 🙂

@gapre Tak to má být. I maminky jsou zákazníci, tak proč jim nevyjít vstříc 🙂

@bubelko Moc díky za vaši zkušenost! Myslím si, že když si děti odmalička zvykají na to, že se pohybují ve světě dospělých a ten má svoje pravidla, mnohem lépe zvládnou i "náročné situace", třeba návštěvu "lepších" restaurací 🙂

@katrinka8 Jsem ráda, že máte dobré zkušenosti a chcete se o ně podělit s ostatními 🙂 Nenapíšete o tomto "baby-friendly" hotelu do naší aplikace S mámou na cestách? Myslím, že si to zaslouží jak hotel, tak to může pomoci dalším maminkám, když budou hledat místo kde se ubytovat.

@zuzanitaina40 Příjemný dětský koutek dělá opravdu hodně. V Praze mám moc ráda jednu velkou "nóbl" pizzerii Pizza Nuova. Ta má jednak opravdu velký dětský koutek, který je navíc v "křídle" restaurace, kde se počítá s tím, že tam budou chodit rodiče s dětmi. Stačí personálu při rezervaci nahlásit, že budete mít s sebou děti a hned vás nasměrují tam, kde pobíhající děti nikomu nevadí 😀

@ada510 Pamatuji si, že když měla Anička období vzdoru, tak běžně měla záchvaty vzteku, které trvaly i hodinu nebo dokonce déle. Navíc nesnášela, když se k ní v tu chvíli někdo jen přiblížil. Takže bylo nejlepší ji nechat vřískající ležet na zemi a čekat, až vztek přejde. Horší bylo, že se vždycky našel někdo, kdo mi "dobře" poradil, že mám dítě seřezat a podobně. Plně soucítím s tím, co prožíváte 😉

luchajda
3. apr 2015

My sme pred týždňom zobrali blšku prvýkrát do reštaurácie v našom meste. Bolo milé, že tam mali detskú jedálenskú stoličku, ale keďže blška ešte nesedká, mali sme ju na rukách. Páčilo sa jej velice nové prostredie 🙂 Keď nám doniesli jedlo, čašníčka sa hneď spýtala, či nám malú môže postrážiť 🙂 To bolo naozaj veľmi milé a ústretové gesto.

fazulka17
3. apr 2015

my veľmi nechodíme do reštaurácií ale môžem odporučiť Koliby pri Ožďanoch a taktiež Kolibu pod Spišským hradom majú tam detský kútik a aj sa pekne správajú k detičkám

sense
3. apr 2015

My sme boli zatial parkrat problem nebol ...dokonca ani na slovensku a to nebyhladavame ani babyfriendli zariadenia. VED moje dieta neje horsie al. Nerobi bordel....a velakrat po dospelych ostava stol v horsom stave ako po dietati a to vravim nie preto ze moje dieta je bezchybne ale preto ze som dlho pracovala v gastronomii....akurat niekedy byva problem to ze vstup nie je bezbarierovy ale to zas o niecom inom...

siska53
3. apr 2015

@lidka_hipp to boli dvaja homosexuali.🙂

prasiatko30
3. apr 2015

My chodime s detmi od mala - sice so starsou sa dalo aj skorej - ta proste od babatka chodila ked sme boli volakde na vylete a museli do restiky tak aj ona starsia bola super klidna a dobra takze nikdy sme nemali problem nejaka higj chair sa vzdy nasla a ked nie tak sedela bud na kolenach alebo v kociku - nikdy som sa nestretla ani z otrasnym peistupom personalu ani ostatnych klientov - vacsinou to v tunajsich zemepisnych sirkah beru normalne. Vcera sme napr boli tiez v restike - v uplne obycjanej kde sa najes doslova za par € , jedli sme z fixneho menu a casnik nemal problem pre deti rozdelit jedno menu - i ked na koniec im nalozili ako dve plne porcie a zapocitali len jedno menu tak ako sme sa dohodli na zaciatku - ze len aby sa deti najedli 😄😄😄. To hej ked ideme s detmi tak si musime odpustit kadejake restiky s modernou kuchynou lebo nieco neidentifikovatelne na tanieri by nam deti nezjedli 😄

katrinka8
3. apr 2015

@lidka_hipp - skúsim to pohľadať a napísať niečo 😉

lidka_hipp
autor
4. apr 2015

@luchajda @fazulka17 @prasiatko30 Nechcete "své" restaurace, kde se k vám hezky chovali, doporučit v našem Baby Clubu http://babyclub.hipp.sk/? Určitě by to pomohlo dalším maminkám, které hledají místo, kde se mohou najíst a budou se tam dobře cítit s dětmi.

@sense Dítě je host stejně jako dospělý a pravidla slušného chování mají platit pro všechny bez ohledu na věk 😉

sense
4. apr 2015

@lidka_hipp plny suhlas len niektori maju pocit ze su nieco viac a si myslia ze len deti robia neporiadok...a len po detoch ostava paseka na stole ale kdeze....a vela zalezi aj od rodicov k comu deti vedu ....

lidka_hipp
autor
4. apr 2015

@sense Jako malá holka jsem chodila do hudebky na flétničku a měla jsem stařičkého učitele, které vždycky o lidech, kteří si mysleli, že jsou "něco víc", říkal: To si myslí, že jsou něco jiného? Všichni máme jen dvě dírky do nosu nebo to snad oni mají jinak 😀

bubloska135
4. apr 2015

so synom sme boli uz par krat v restauracii ale radi sa vraciame do jednej kde mame iste ze je stolicka na sedkanie papnie pre neho, kde vieme ze je ustretovy personal voci detom a kde maju vela veci na zabavenie deti.

zuzka38
5. apr 2015

ako bolo spomenute vzdy sa snazim si najst vopred miesto, ktore je tzv baby friendly, zial u nas to niekedy znamena len detsku stolicku 😀 povacsine mam vsak pozitivne skusenosti, len raz sa mi stalo, ze mi casnik prisiel povedat ze moje polrocne dieta slinta na stolicku a teda mam si davat pozor.. pri negativnej skusenosti dam patricne hodnotenie na net a uz sa tam nevratim, pri pozitivnej skusenosti dam pozitivne hodnotenie na net a rada sa vratim..

majusqa77
5. apr 2015

My chodime s drobcom casto sa najest von. Problem bol iba raz, aj to od zakaznicky.. ..stazovala sa prevadzkarovi (ktory to bral s usmevom), len mala smolu, ze si nevsimla, ze idem z wecka za nou. Vraj ani ona, ani jej deti s detmi do restauracie nikdy nesli. Po mojej otazke, ci mam teraz 15 rokov cakat kym maly vyrastie personal vyprskol smiechom a teta sa zacervenala a poburene pobrala postazovat panovi s ktorym tam bola. A cele sa to odohralo v podniku, kam chodievame casto, maju minimalne dve detske stolicky a ked nemaju vela ludi, chodia sa casnicky hrat s drobcom 🙂