SOUTĚŽ: Jak jste vybíraly kosmetiku pro miminko?

lidka_hipp
2. apr 2015

Milé maminky, hodně si vás přálo soutěž o balíček voňavé kosmetiky HiPP 🙂 Vůbec se vám nedivím, protože HiPP kosmetiku u nás používá celá rodina a to už moje Anička chodí do první třídy 🙂 Napište mi, podle jak jste vybíraly kosmetiku pro miminko. Co pro vás bylo důležité při výběru? Daly jste na zkušenosti jiných maminek? Používáte kosmetiku, se kterou jste se setkali už v porodnici? Všechno mě zajímá 🙂 Pět vylosovaných odpovědí se může těšit na kosmetický balíček HiPP.

V HiPP víme, že citlivá dětská pokožka si zaslouží jen tu nejjemnější péči, a proto jsme vytvořili kosmetiku s BIO mandlovým olejem. Mandlový olej má již po staletí prokázané účinky v kosmetice a je dlouhou dobu známý svými blahodárnými účinky na pokožku. Osvědčil se v péči o citlivou pokožku miminek, protože je mimořádně dobře snášen suchou pokožkou a je doporučován na promazání pokožky. Mandlový olej je neuvěřitelně jemný a nedráždivý.

johankahanka
2. apr 2015

Ja som si ako tehotná zaobstarala vzorky rôznych značiek a testovala som ich na sebe. Ja mám kožné problémy a našlo sa naozaj len pár výrobkov z detského sortimentu, po ktorých som neočervenela. Osvedčilo sa mydielko Bupi, mliečka od Biodermy a kozmetika Hipp. Krémikujeme sa výhradne bio olejmi - mandlovým a kokosovým 🙂

marshmallow
2. apr 2015

Jednoznacne Hipp 🙂

nelinkabublinka
2. apr 2015

Urcite je velmi dobrym tahom podarovat mamicke balicek kozmetiky pre dietatko uz v porodnici. Bola to znacka, o ktorej som pred tym nepocula, precitala som si o nej prilozene materialy, vyskusala, bola som spokojna, tak som nemala dovod hladat inu po dlhu dobu. Dcerke sedela, takze som nechcela zbytocne experimentovat. Je vsak drahsia, dcerka ma uz 5 mesiacov a priznam sa, ze som zacala prikukavat po inej znacke, ktora by bola vsak kvalitna. Predsa, my zeny sme tvory zvedave a radi skusame. Vyskusala som kozmetiku hipp a som s nou naozaj spokojna.

yasamin
2. apr 2015

@lidka_hipp zacali sme znacku hipp pouzivat ked dcerka zle zareagovala na inu znacku kremu hipp nam pomohol pokozku ukludnit vyliecit a hydratovat tak jednoducho a rychlo kremik na zadocek aj penu a samponik sme si zamilovali k hipp znacke nam dala odporucanie nasa pani doktorka v potodnici som vzorku nedostala.

dagi12
2. apr 2015

Citala som si pred porodom a najviac ma zaujala znacka hipp. Az tak ze ked drobec potreboval mliecko, tak som mu dala hned hipp, i ked dr mi ponukala inu znacku vraj tato nieje taka "preskumana" neobanovala som zatial, ci v kozmetike alebo pokrmoch. Obrusky som skusala aj ine znacky ale nesadli, maly mal podrazdenu pokozku, pri hipp sa to nestalo. Pre nna TOP 1

lubicazoe
2. apr 2015

My používame kozmetiku Libero, tú nám odporučila naša barnmorska (pôrodná asistentka) ešte počas tehu 😉

erinkamaminka
2. apr 2015

ano pri vybere detskej kozmetiky bolo a je pre mna najdolezitejsie zlozenie (obsah parfemov, ci je bio). ano pomohlo napriklad aj ze detsky krem som dostala darom od gynekologa kym som bola tehotna - sudokrem - sme ho odskusali a ten pouzivame.

martinkaha
2. apr 2015

Ako neskúsená novopečená mamička som používala kozmetiku, čo sme dostali v pôrodnici v propagačných kufríkoch. Dcérka nemala alergické reakcie, tak prečo nie. Neskôr som zistila, že niektoré firmy posielajú vzorky kozmetiky na otestovanie aj domov na adresu. Tak som oslovila zopár, vyskúšali sme vzorky a čo sme potrebovali a vyhovovalo malinkej, tak sme kúpili. 🙂 😎 🙂

zuzanitaina40
2. apr 2015

podla zlozenia, aby tam neboli parabeny a ine podobne latky

dencatko
2. apr 2015

Tak ako prvorodicka som toho o detskej kozmetike veľa nevedela. Pouzivali sme niveu keďže mu to nespôsobilo alergicke reakcie už od porodnice. Ako sa viac zacal hybat ... Tak olejcekom čo sme sa natierali sa mu na ďalší deň vyhodili suché červené akokeby lisaje. Tak sme prešli na mliecko hipp .. Mandlove malemu vyhovuje a sladko spinka. Už by som nemenila 🙂

emita
2. apr 2015

Kozmetiky sme pouzivali minimum. Dcerka ma velmi citlivu pokozku a v porodnici alergicky zareagovala na kozmetiku Johnsons. Doma sme mali niveu sensitive a tu znasala dobre, tak sme dalej neskusali. Ale ked tu pisete o mandlovom mliecku hipp, tak to by som chcela skusit.

dencatko
2. apr 2015

@emita. Ja malého po kúpaní raz natieram hipp olejcekom. Alebo hipp pletovym mliekom. Obe obsahujú mandlovy olej ktorý malému asi príjemné vonia lebo je kludny a zaspinka aj sám. Niekedy použijem hipp olej aj ja po kúpeli, lebo mám suchu pokožku 🙂 čiže mamka ho kupuje aj pre seba. 🙂

fazulka17
3. apr 2015

my sme vyskúšali naozaj veľmi veľa značiek a Hipp kozmetika nám vyhovovala najviac pretože malá má ekzém a s touto kozmetikou nemáme žiadny problém

alienka000
3. apr 2015

Ahojte, my sme v pôrodnici nedostali takmer žiadne rady ohľadom kozmetiky a keďže máme prvorodenú museli sme len skúšať a skúšať. Začali sme kozmetikou určenou na citlivú pokožku, kde sme vyskúšali viaceré značky a postupne sme zistili čo nám sedí 😀 Z rady Hipp máme najradšej vlhčené utierky 😉

irenaliza
3. apr 2015

Dobrý deň, keď sa nám narodila 1.dcérka pred 9.rokmi, známa mi odporučila Sebamed, vraj je výborná aj keď bábätko bude mať problém s pokožkou, bola som spokojná, aj keď dcérku som mesiac kúpala iba v čistej vode a len na vlásky som používala olej a po kúpaní mlieko Sebamed, postupne som začala kozmetiku striedať, keď bola niekde akcia, alebo iba tak- vyskúšali sme Niveu, Johnsons baby, na zadoček Sudocrem, postpne sa nám narodili ďalšie 3.dcérky, najmladšia má teraz 11 mesiac a tá sa strašne bojí kúpania, keď počuje, že sa chystá vanička spustí taký plač a do vaničky si ani nesadne, len sa krčovito drží, dcérky ju pomáhajú kúpať, ale voda je všade, malá plače, strieka vodička, takže používame len čistú vodičku a niekedy dáme Oilatum, ale po kúpaní telíčko pomastíme mliečkom a na vlásky ešte dávam malej olejček. Keď dcérky rástli vyskúšali sme viacero druhov kozmetiky a najviac nám sadli -Hipp-1, Johnsons baby a na zadoček- sudocrem, ale Hipp proti zapareninám,ale niekedy najmä dcérky , keď spolu nakupujeme a zbadajú penu ružovú, ale flaštičku v tvare srdca s princeznou a ide o detskú kozmetiku tak kúpime. Chvalabohu dcérku nemajú problémy s ekzémami, len majú suchšiu pokožku, takže premasťujeme, často používame mliečka na telo. Kozmetiky sa u nás minie dosť a nieje to vôbec lacná záležitosť, ale umývať sa treba a k tomu 4.dcérky- parádnice. 🙂 🙂Majte sa pekne a budeme čakať či sa nám nepošťastí a nejaký balíček neprinesie poštár aj nám, úsmevu by bolo od ucha k uchu. 🙂

diana212
3. apr 2015

Tak ja kupujem Hipp a to skoro vsetko ci kozmetiku ci vlhcacie ci vyzivky ....zacala som kozmetikou deti po nej krasne vonaju nemaju ziadne suche miestocka na kožy ....tak je to aj s prikrmami som uple spokojna a stale odporucam aj inym maminkam 🙂

ryolita
3. apr 2015

Pri výbere kozmetiky som pozerala na to, aby bola šetrná k pokožke mojej slečny, aby ju nevysušovala, naopak chránila 🙂 Hipp sme mali už v pôrodnici, aj mliečko aj kozmetiku - čiže sme tam k nej prvýkrát privoňali 🙂

natalushka
3. apr 2015

Ahojte..my sme dostali Hipp uz v porodnici a od vtedy ho pouzivame stale..syn nastastie ziadne problemy s pokozkou nema,ale Hipp bola jednoznacna volba..jemna vona,mliecka sa krasne vstrebavaju,nemastia..ja na znacku Hipp nedam dopustit..pouzivame vsetko(kozmetiku i jedlo) a nemenili by sme

dadka_bb
3. apr 2015

Moja je na svete len 7 tyzdnov 🙂 nemam cas chodit po obchodoch a vyberat kozmetiku ktora mi bude vonat, a sedet. zatial sme na kozmetike ktoru nam predpisala pediatricka 🙂 ale nebranim sa vyskusat aj HIPP kozmetiku, aj ked pravdu povediac som nevedela o tejto rade 🙂

tichanska1
3. apr 2015

My sme vyskúšali všeličo, no momentálne fičíme na Hippe a sme veľmi spokojní 🙂

scooby25
3. apr 2015

U nás nemá nikto žiadne problémy s ekzémami a kožnými chorobami. Tak než sa drobček narodil som čítala recenzie a odporúčania mamičiek. A vybrala som správne na prvýkrát značku HIPP. Sme s ňou veľmi spokojní a nevieme si ju vynachváliť. A žiadnu inú značku sme ani neskúšali a ani sa nechystáme zmeniť. 😝 A aj keď sa ma ktokoľvek opýtal, vždy som odporúčala iba značku HIPP

maladanielka
3. apr 2015

Kedze mam prve dieta, tak som dala na rady druhych.. Nastastie ma dcerka krasnu pokozku a nemusela som experimentovat. Ked som sa pytala znamych co uz deticky mali na kozmetiku aku pouzivaju.. Tak jednoznacna odpo ed HIPP.. Ma nadhernu vonu.. Mnaaaaamy..

coryex
3. apr 2015

Ahojte maminy 🙂 U mna sa v teenegerskom veku prejavil hnusny atopicky ekzem, ktory sa nastastie preklenutim puberty do dospelackeho obdobia postupne vytratil, sem-tam sa objavil na prstoch na rukach. No v tehotenstve sa na mne vysantil fakt dost nepeknym sposobom, takze pravdebodobnost, ze to nas krpec zdedil je dost vysoka. Tym padom som vo vybere jeho kozmetiky dost opatrna. Na zadocek sme vyskusali rozne znacky, ktore su dost predrazene a zevraj najlepsie, no zapareninky sa nam aj tak nevyhli. Ako mamina na materskej sa pozeram na cenu a tak som raz kupila krem na zapareniny znacky Hipp, lebo bol v akcii a od vtedy nedam na neho dopustit. Velmi nam pomahal a tak som si povedala, ze skusime aj ine vyrobky od tejto znacky. Taktiez sme si velmi oblubili telovy krem a kupaciu penu v kacickovom obale 🙂 Takze palec hore pre HIPP 🙂

janettan
3. apr 2015

ja som pri prvom dieťati čítala recenzie na internete a taktiež som sa poradila so známymi, ktoré výrobky používali a ktoré bábätkám vôbec nevyhovovali ... a rozhodla som sa správne a s výrobkami som veľmi spokojná 🙂

lienkaxy
3. apr 2015

Ako prvé sa k nám dostali vzorky kozmetiky Hipp a osvedčili sa. Deti krásne voňajú a nemajú žiadne problémy a tak sme tejto značke verní.

moje2deti
4. apr 2015

Ku kozmetike Hipp som prišla úplne náhodou ešte počas môjho prvého tehotenstva. Bola som v drogérii a pýtala som si masážny olej na strie. Kamarátka je tam predavačka a tak som sa pýtala, že ktorý by mi odporučila. A ona že má doma načatý, že nevie značku, ale jej je už zbytočný, že nech sa večer u nej stavím a vyskúšam. A tak som sa stavila a dostala som Hipp masážny olej na strie. Pre mňa bola vtedy Hipp neznáma značka, nevedela som čo od nej čakať, ale prekvapivo som bola s olejom spokojná a tak som sa vrátila o pár dní do drogérie, že pozriem aký rad kozmetiky ponúka pre novorodencov. Bolo z čoho vyberať, a tak som si vypýtala vzorku, že skúsim. Kozmetika sadla, ostali sme jej verní dodnes. Tá vôňa je krásna, nezameniteľná. Mala som nakúpené vlhčené obrúsky inej značky, ale dcérka z nich mala začervenanú pokožku a tak som nakoniec prešla na Hipp a používame dodnes celý rad tejto kozmetiky, dokonca i ja používam sprchový šampón, pretože mi nedráždi pokožku a som zaregistrovaná aj v Baby clube 🙂

zuzka38
4. apr 2015

pri oboch detoch od narodenia je najlepsia cista voda a nic ine, kozmetika nie je potrebna, s tou zacneme az neskorsom veku... pri umyvani neskor obycajne detske mydlo, netrab zbytocne patlat na deti kozmetiku, jeidna kozmetika s ktoru som pocitala bolo proti zapareninam kremik 😉

janbrna
4. apr 2015

Zo začiatku sme všetky tri děti mosely umývat len čistú vodu. pak sme na radu lékárky umývali modrú tabletú Dove kvoli ekzému. No po pol roku už sme děcka mohli umývat čímkoli. Dnes používáme Hipp tekuté mydlo aj mandlový olej, malá má krásně hebkú pokožku bez suchých míst a ekzémov. Takže u nás vede Hipp.

ozdana
5. apr 2015

Počas tehotenstva som išla do lekárne a poprosila som o vzorky detskej kozmetiky, nechcela som vopred kupovať niečo, čo nám možno nesadne. Dostala som len vzorky Hipp a ešte jednu nemenovanú značku. Po pôrode som začala vzorky používať. Hipp nám krásne sadol, druhá nemenovaná značka nie, mali sme reakciu na pokožke. Rozprávala som sa aj s kamarátkami, akú kozmetiku používajú oni pre svoje deti, dostala som odporúčanie aj na Hipp. Nakoniec som sa pre Hipp aj rozhodla, pretože krásne vonia, majú široký a cenovo dostupný výber nielen kozmetiky, ale aj mliek a príkrmov...