SOUTĚŽ pro kojící maminky

lidka_hipp
5. apr 2015

Mateřské mléko je bezpochyby ten nejlepší způsob výživy pro miminka. Pro maminky ale kojení také znamená obrovský výdej energie a nutnost přemýšlet nad svým vlastním jídelníčkem. Abychom vám kojení trochu usnadnili, vytvořili jsme ve spolupráci s porodními asistentkami HiPP Mama BIO Čaj pro kojící matky. Obsahuje anýz, fenykl a kmín pro podporu tvorby mléka. Používané bylinky pochází ze striktně kontrolované BIO produkce. A právě o balíček našich BIO čajů si můžete teď zasoutěžit 🙂 Více o HiPP výrobcích pro kojící maminky najdete na našem webu: http://goo.gl/v7fSBM

Pošlete nám jakoukoliv kojící fotografii nebo napište, co pro vás znamená kojení a pět z vás, které vylosujeme, se může těšit na bylinkový balíček 🙂

erika630
5. apr 2015

minulý rok na dovolenke v chorvátsku - rodičia mali polpenziu - ale synček mal all inclusive 🙂 - to bol ešte malinky - teraz uz davam aj mliečko Hipp

anny1984
5. apr 2015

takto papáme my

zuzanarichard
5. apr 2015

náš Theodor takto pred rokom a stále sa úspešne kojíme🙂)))

mandelina
5. apr 2015

Pre mňa ten najkrajší pocit na svete... 😉

lubicazoe
5. apr 2015

Takto prvýkrát papala mliečko naša láska 🙂 A pocit na nezaplatenie :-*

janusa139
5. apr 2015

🙂 predtym som zenske prsia brala len za ,,ozdobu,, ale dnes viem, ze je to ovela viac a kojenie nie je len pitie mliecka, ale uzasny pocit medzi maminkou a dietatkom 🙂 toto je nas vtedy mesacny Leuško a verim, ze sa budeme kojit este dlho 🙂

marcelatje
5. apr 2015

Keď vidím tie moje dve cukiny čo mi zostali po 2,5 roku dojčenia z krásnych pevných štvoriek a pri pomyslení že o pár dní rodím a ich úloha ešte ani zďaleka neskončila, ako žene čo chce byť atraktívna je mi do plaču.

No ako matke je mi do plaču tiež........keď vidím moju 2,5 ročnú dcérku ako na ne nežne pozerá, tajomne sa usmieva, oslovuje ich romanticky "moje miečka" a keď o nich hovorí v hlase počuť nesmierne láskavý tón. Vždy pred prisatím ich jemne pohladí, pritisne na líčko, poľúbi, vypusinkuje a až potom sa s obrovskou radosťou, nehou a bezvýhradnou láskou v očkách prisaje a ja viem, že aj keby som dopredu vedela ako dopadnú, nebudem nič robiť inak.

sluchatka
5. apr 2015

Kojenie je ten najkrajsi pocit blizkosti, ktory moze matka zazit so svojim dietatkom..viem, ze kojenim davam svojmu dietatku len to najlepsie...a je mi luto, ze niektore mamicky tento pocit nezaziju,pretoze z roznych pricin nemozu kojit.

ali08
5. apr 2015

Ja bohužiaľ fotku nemám ale pridam aspoň príbeh.prvého syna som kojila 4 roky A možno by som kojila aj ďalej ale musela som prestať lebo syn vážne ochorel A musel byť hospitalizovaný v nemocnici kde bol 30 dní A aj to len spinal koli silným liekov čiže sa tak odstavil ale teraz mám druhého syna ktorého už rok kojim A uvidim dokedy.

erika630
5. apr 2015

@marcelatje - krásne 🙂

skerinko
5. apr 2015

Dcérku som kojila do 3 rokov, teraz máme krásneho 2 mesačného synčeka a dúfam, že budem taktiež čo najdlhšie kojiť. Je to krásny pocit a veľký dar ak môže a chce matka kojiť. 🙂

irenaliza
5. apr 2015

Dobrý deň,materské mliečko a kojenie je pre mňa a moje dcérky 1. a som rada,že sa nám darí kojiť-už 4.dcérku. Prvá dcérka sa narodila maličká, mliečko sa mi nechcelo spustiť,malá sa nevedela prisadať,kojila som s košíčkom na bradavkách,v pôrodnici ju aj prikrmovali, ale nevzdali sme sa a nakoniec som ju kojila 2 roky, prvé mesiace boli ťažké,malá pila často a menej, mala reflux,vracala, kojila som v noci, cez deň, mne sa zdalo,že stále a nič iné nerobím, len ju kojím a nosím na rukách a uspávam, keď plače, ale prešlo a dnes je z nej 9 ročná 140cm slečna, 2.3.dcérku som kojila tiež skoro 2 roky,bolo to ľahšie, kojila som častejšie, keď si malé vyžiadali, nedodržiavala som žiadne presné 3hod.intervaly, a najmladšiu kojím 11 mesiacov a je to v pohode, aj keď niekedy je toho už veľa, hlavne to nočné kojenie,malá niekedy ani nechce mliečko, iba byť prisatá na mne.Ale kojenie je pre mň super a mám ho rada, je to nezameniteľné za nič, je krásne ak mi dcérky ležia na nohách a po nakojení sa usmejú a zažmurkajú očkami, odporúčam všetkým mamičkám, ktoré môžu nech koja, ak ich to nezaťažuje koľko ide. pre mňa je to krásny pocit a asi za nič sa to vymeniť nedá, ani ničím nahradiť, pri kojení si odýchnem a trochu zabudnem na domáci stres a starosti. 🙂 🙂

kikadem
5. apr 2015

Aj my pridavame aktualnu fotecku ako sa prave teraz kojime. 🙂

sindika
5. apr 2015

Takto papka ten môj šibal 🙂 je to neopisatelna chvilka keby sme boli opat ako jeden clovek .. ako v brusku 🙂 my sa kojime uz 8 mesiacov a dufam ze este dlho budeme 😉

mirka0706
5. apr 2015

Kojenie je pre mna jedna z najkrajsich casti materstva...ten nadherny pocit ked na vas vase dieta hladis doverou a laskou... V dnesnej dobe je dojcenie povazovane za "nemoderne". Mam 21 a dojcim 4, 5 mesacneho synceka a ak sa ma niekto opyta do kedy chcem kojit, len sa pousmejem a vravim,nepytajte sa mna,ale mojho syna,do kedy chce byt kojeny 🙂 ano dojcenie boli a bolia aj tie strasne ragady, ktore sa uz nastastie zahojili 🙂 ale ta blizkost....to spojenie...ten najkrajsi usmev, to vsetko stoji za to a bonus k tomu je ze som schudla za 4 mesiace 3 kg 😀

erinkamaminka
5. apr 2015

kojenie je pre mna jeden z najkrajsih okamihov ktorý so synom prezivam, je to to najlepsie co mozem detom dat. som rada ze je to uz teraz to najjednoduchsie a najprirodzenejsie co materstvo prinasa. nebolo to tak vsak vzdy - hlavne s prvym synom to bolo zlozite, a aj sme kojili cez klobucik. Hoci mam za sebou dve sekcie, oplatilo sa o kojenie bojovat

mabliss
5. apr 2015

Dojcenie je neskutocny dar. Ten pocit sa nedá popísať a som nesmierne šťastná,že môžem byť s mojím synčekom v tak blízkom vzťahu. 🙂

poly2406
5. apr 2015

Takto si vychutnávame naše chvíle my 🙂
O mesiac to už budú tri roky 🙂

radka168
5. apr 2015

Ahojte,pre mna je dojcenie ta najkrajsia vec ulohy matky,posielam Vam fotky prave v tejko chvilu ako kojim mojho 7 mesacneho synceka,prveho synceka som kojila 2 roky a 2 mesiaca,Bohuzial potom uz dojcenie nebolo mozne postupne sa mi sam odstavil ale verim,ze minimalne tie 2roky,budem kojit aj mojho druheho synceka.Dakujem Bohu,ze to priroda tak zariadila a dala nam ten dar dojcit 🙂

lienkaxy
5. apr 2015

Postoj chvíľa, si tak krásna. Je nám spolu sladko a občas prosím čas, aby navždy zastal.

Zatiaľ máme 7 mesiacov.

ask
5. apr 2015

...prvy syn 1,5r dcera 3r a treti cvrcek uz mal tiez 3r a zatial nejavi ochotu skoncit... 😉 Dokopy zatial 7,5rokov odkojenych pri troch detoch... a tie roky vzdy patrili k najkrajsim🙂

vrtulnik
5. apr 2015

Milujem svoje deti nadovšetko na svete a viem, že keď kojím dávam svojmu dieťaťu to najlepšie čo môžem. Je to to najkrajšie a najlepšie čo môže každá matka urobiť pre svoje dieťatko. 😉

marbullsalka
5. apr 2015

Maminkyn pohlad na "vec".... malemu stale velmi chuti

laluska11
5. apr 2015

S dcerkou keď mala asi mesiac, teraz budeme mať dva roky a je to absolutna zavislačka, ani si neviem predstaviť že ju prestanem kojiť, mnohi ma nahovarali/ nahovaraju že už som mala davno skončiť ja vsǎk najlepšie vem čo je pre moje dieťa najlepšie a to je predsa moje mliečko, takže kojime ďalej🙂 Je to prirodzene, zdrave pohodlne a zadarmo!

destineee
5. apr 2015

Keď sa môj synček pekne napapa, dudla slúži aj ako dobrý vankúšik 🙂

mata0410
5. apr 2015

Pre mna je kojenie uzasne puto matka - dieta. Kojime sa uz vyse 9 mesiacov. Boli chvile ked sme uvazovali na par dni prejst na UM kvoli vecernym placom. Pri tomto pomysleni sa mi tisli slzy do oci. Ked kojim citim neskutosnu blizkost svojej dcerky. Zatial co prebalit, okupat, nakrmit (prikrm), napojit atd. moze tatko, babka, dedko ktokolvek. Dojcenie prislucha prave matke a to na tom celom najviac zboznujem. Zboznujem ked sa ku mne takto prituli. Citim obrosky pocit dolezitosti pre moje dieta. Len JA a ONA. Vcera som mala tu cest s jej prvymi zubkami. :D Ani moje prsia uz nie su co byvali. Priznavam nie je to lahke uspavat sa kojenim, budit sa v noci niekolkokrat, ale co pre svoju malu lasku nespravim?

danielka7
6. apr 2015

Som veľmi šťastná a vďačná,že mõžem kojiť svoje zlaté dievcatko.Je to pre mňa úžasne strávená chvíľa,ktorú som rozhodnutá precítiť čo najdlhšie 🙂

tatiana135
6. apr 2015

Kojenie pre mna je nadherny pocit blizkosti medzi matkou a dietatkom, a tiez pocit, ze davam svojmu babatkovi len to najlepsie a najpririrodzenejsie. Su to spolocne chvile, ktore patria iba nam. Coskoro vyraste, a uz nebude potrebovat mamicku az tak. Ale spomienka na tieto krasne chvile mi zostane navzdy 🙂

svetulienka21
6. apr 2015

Moje detičky sú môj život! A som veľmi šťastná, že som mohla ich kojiť a tým im dať dobrý základ pre ich zdravý vývin a je to nádherný pocit zblíženia matky a dieťatka, sú to nezabudnuteľné chvíle...

mizub
6. apr 2015

Kojenie pre mňa veľmi veľa znamená 🙂 Mám rada ten pocit, keď ma malý potrebuje a som tú chvíľu len jeho a viem, že to zbožňuje aj on 😉 Teraz to pomerne často aj využíva, lebo mu idú zúbky 😀 Kojíme sa v najrôznejších polohách (vid foto 😀 ) Prvého syna som kojila 17 mesiacov a druhého ešte stále kojím - má 15 mesiacov.