SOUTĚŽ: Sledujete obsah cukru v nápojích?

lidka_hipp
10. jún 2014

Nevhodně zvolené nebo podávané nápoje v sobě mohou ukrývat velké množství cukru, což může být rizikem pro rostoucí dětské zoubky a způsobovat rozvoj zubního kazu. Je pro vás důležité znát složení nápojů, které nabízíte svému dítěti? Sledujete obsah cukru a zajímáte se o to, jsou nápoje uměle doslazovány? Co děláte proti tomu, aby vaše dítě nemělo na mléčných zoubcích kazy? Diskutujte s námi a vyhrajte jednu z našich novinek v podobě HiPP ovocných a bylinných čajů šetrných k dětským zoubkům. Celkem máme připraveno deset balení a moc těšíme na vaše zajímavé zkušenosti a názory 🙂

Mám tu i několik prověřených tipů od odborníků. Pokud chcete, aby zoubky vašeho dítěte byly zdravé, je dobré dodržet několik zásad. Důležité je nenechat miminko používat lahev jako náhradu za dudlík nebo prostředek na uspání. Dobré je při krmení miminka držet lahev a nechat ho pít rychle. Od ukončeného 8. měsíce by si pak děťátko mělo zvykat na pití z hrníčku. Samozřejmostí by měla být pravidelná péče o každý zoubek.

Při výběru nápojů, je vhodné zvolit takové, které vaše dítě i jeho mléčné zoubky zbytečně nezatíží. Nejlepší je používat kvalitní vodu a ředěné vysoce kvalitní ovocné šťávy, ale také čaje nebo směs čaje a ovocné šťávy. Vyzkoušet můžete i naší novinku v podobě HiPP čajů šetrným k dětským zoubkům, které byly v Německu oceněny „Šťastným zoubkem“ – symbolem, který značí, že výrobek byl vědecky testován nezávislou asociací „Aktion zahnfreundlich e.V.“.

Vybírat můžete z pěti lahodných bylinkových a ovocných příchutí, které chutnají teplé i studené kojencům, batolatům i školním dětem (také některým dospělým 😀 ) V těchto čajích je cukr nahrazen isomaltulosou, což je přírodní sacharid s nižší sladivostí než běžný cukr. Isomaltulosa je tak obzvláště vhodná pro výživu dětí. Navíc není štěpena bakteriemi dutiny ústní jako běžný cukr – nedochází tak ke vzniku kyselého prostředí v dutině ústní, a proto je isomaltulosa šetrná k dětským zoubkům. Samozřejmostí je pro nás to, že v těchto čajích nenajdete nejen lepek, ale ani žádná umělá aromata, barviva a ani konzervační látky. Nejen za mě je to ideální čaj nejen pro tyto horké dny 🙂

tin007
12. jún 2014

Uz od malicka ucim deti pit iba cistu vodu, resp. neochutene caje, ci domace limonady, ktore sladim medom ak treba. Obaja maju uz od prvých zubkov svoje kefky a nebranim im, aby si kedykolvek zubky umyli. Ak nahodou musim nieco kupit, lebo som nevzala z domu, tak citam zlozenie a vyradujem vsetko s cukrom, ale aj konvzervantmi a pod., v podstate kupim bud po vodu alebo 100% dzus, ak to inak nejde.

tatalin
12. jún 2014

nedávno mi známa povedala že nedáva granulovaný čaj lebo obsahuje veľa cukru... mňa vôbec nenapadlo to kontrolovať... mame rok a zubov plnú pusu... nečistíme ich pravidelne ale už od malilinka rad "cmuľal kefku" 🙂 čajik používame na ukľudnenie v noci lebo mi to trvá kratšie ako ohriať mlieko :D a cez deň pijeme vodu.. myslím že prílišné kontrolovanie by som nezvládla...zdá sa mi to trochu ako strata času... skôr sa treba venovať starostlivosti o zúbky a dbať na zdravú stravu- tým sa snažím riadiť 🙂

zuzanitaina40
12. jún 2014

Ano sledujeme. Pre nas to je velmi dolezite. Dcerka si niekedy vyberie v obchode peknu flasku, no ked som skusila ten umely napoj, tak hned som ho vyliala. Ani jej nechutil. A tak je rozrabam do flasky medovkovy cajik od hippu alebo som jej urobila bazovy sirup s trstinovym cukrom. Sirupu jej davam do flasky minimum. Dcerka ma rada aj cistu vodu.

janina81
12. jún 2014

u nas sa pije najviac voda a caj( ja im nesladim- muz ked im da, tak trosku sladi) sem tam dzus, alebo ochutena Lucka, ja osobne moc nesledujem cukor v napojoch

skerinko
12. jún 2014

Dcérka do svojich 6 mesiacov nepoznala nič iné ako materské mliečko. Postupne som pridávala čistú vodičku a samozrejme detské čajíky. Priznám sa, že ma nikdy nenapadlo sledovať zloženie. Brala som to tak, že sú to výrobky určené pre deti a zloženie takýchto výrobkov podlieha nejakým stanoveným normám, ktoré musia všetky firmy vyrábajúce či už čajíky, výživy, príkrmy..... dodržiavať. Pri všetkých povinnostiach a staraní sa o deti som rad, že môžem urobiť rýchly nákup a nie sledovať obsah cukru v nápojoch. Ale zo zásady nekupujeme ochutené limonády. Radšej vytlačím pomaranč, mandarínku alebo citrón a zmiešam šťavu s trochou vody, to je pre našu rodinku to najosviežujúce. 😉

rit
12. jún 2014

My pijeme len obycajnu vodu, sem - tam ovocné šťavy alebo detský cajík bez cuktu 🙂

katuskapd
13. jún 2014

Veru sledujem, keď sme boli malý Matúško pil len nápoje hipp, pretože neboli presladené ani umeliny, a veľmi mu chutili, samozrejme sme to nepreháňali a striedali aj ´s vodou.. Ja doteraz milujem feniklový nápoj, ktorý som si tajne ujedala po lyžičkách priamo z dozičky , priznávam. 😀 No a to nám zostalo, dbáme nato aby sme to so sladkým nepreháňali, zubky umývame 2x denne, výsledkom čoho sú krásne biele mliečne zúbky bez jedineho kazu. V prípade výhry by som odložila pre moju bambuľku v brušku 🙂

adoela
14. jún 2014

Zlozenie samozrejme sledujem, nielen u napojov, ale aj potravin pre deti. A vsimam si aj obsah cukru. Ked deti piju nejaky sladeny napoj, dzusik a podobne, dam im to potom zapit cistou vodou, aby im aspon ciastocne splachla cukor zo zubkov.

11nika11
14. jún 2014

Ja sa snažím sledovať cukor v nápojoch.Mám overené,že malá sa nesprace do kože,keď pije veľa sladkého.
Pije hlavne vodu ktorú má našťastie veľmi rada,občas jej do toho pridám domáci sirup.Keď bola maličká tak som jej kúpila granulovaný čaj a asi po dvoch dávkach aj putoval do koša.Bolo to príliš sladké aj pre mňa a nieto ešte pre malé báb.Takže vyrástla na klasických nesladených sáčkových čajoch.Občas má aj džúsik,snažím sa tiež odsledovať koľko má v sebe cukru a koľko ovocia.čaj sladíme minimálne,jedine bazovým domácim sirupom,malá má 3roky.
A na zúbkoch sa našťastie nič neprejavilo 🙂

pivonia14
14. jún 2014

Ano sledujem obsah cukru v nápojoch a nielen tam, malej dávam len ovocné nápoje a čaje bez pridaneho cukru, vodu mi bohužiaľ odmieta, ale snáď sa časom naučí piť aj to🙂

xlolax80
14. jún 2014

Moja mala zatial okrem materskeho mlieka pozna iba vodu. Urcite budem v buducnosti velmi dbat na to, covypije. Hlavne na obsah cukru nielen v napojoch, ale aj v jedle

blackcat8885
14. jún 2014

Môj syn zatiaľ pije iba nesladený čaj a vodu.Ked bol chorý,nechcel piť nič a prave vtedy som mu dala riedenu ovocnu šťavu od Hipp a vypil to.Potom bol trochu problem vratiť sa k vode a čaju,pár dní štrajkoval a pil málo no teraz ked je smadný,je mu jedno čo pije.Dúfam,že ked bude starší vyhnem sa kupovanie sladených nápojov a určite budem obsah cukru v nich sledovať

tmavovlaskakatka
14. jún 2014

My pijeme iba vodu z vodovodu 🙂

kikuleenka
14. jún 2014

@lidka_hipp nie, nesledujem 🙂 Hanka pije iba cistu vodu a sypane caje 🙂

lulistek
14. jún 2014

my pijeme cajiky, bazovy sirup od babky, agatovy, zihlavovy sirup od starkej, aj sypane caje sme donedavna pili, ale ja si myslim ze netreba sledovat kolko cukru je v tom, da sa to predsa regulovat, dat menej cajika a ochutnat aby nebol sladky. Malej smakuje aj cista voda, ked je clovek smadny pije hocico 🙂 dzusiky som zatial nedavala - da sa to spocitat na jednej ruke ak som dala ochutnat 🙂

aisia
14. jún 2014

my pijeme mliečko, čistú vodu , nesladené čaje 🙂 a keď nie je v dosahu maminky samozrejme sa to odkontrolovať nedá, prípadne sa príkazy odignorujú, že "predsa nebude piť čistú vodu"- svokra sladí o dušu sirupom a kupuje džúsiky 😠

lenocka77
14. jún 2014

Veľmi dbám na to, aby obsah cukru v nápojoch synčeka bol čo najmenší. Pije čistú vodu, ale najradšej má bylinkové čaje, ktoré sladím špaldovým sirupom. S prijímaním tekutím problém našťastie nemáme, klop, klop. Musí mať dve fľašky, aby si vždy vedel vybrať, na čo má práve chuť 🙂 Zúbky umývame od prvé zúbka.

sjuz
14. jún 2014

Nase deti piju vodu z vodovodu. okrem nej este vypiju riedeny 100% jablkovy dzus. ine nic, takze moc sledovat toho nemusim.

pekkka
14. jún 2014

Samozrejme ze ano.najčastejšie pijeme prefiltrovanu čistú vodu.
No keď si v obchode môj chrustik vyhľadá ovocnu stavu Hipp neprotestujem 🙂

rossio
16. jún 2014

Detí pijú čaj od narodenia a sú zvyknuté že v ňom nieje cukor ani nič iné. Inač tiež pijú čistú vodu drobček, prípadne 100% ovocné štavy a zúbky si čistia pravidelne 😉