Mamy majú konečne svoj seriál!
Ahojte mamičky...
Toto je môj prvý príspevok na Modrom koníkovi, mám trošku trému. Ale o iné som sa chcela s vami podeliť 🙂
JOJka na jeseň pripravila seriál špeciálne pre vás, pre mamy. Seriál je voľne inšpirovaný knihou Kristíny Tormovej SOM MAMA, ktorú isto poznáte. Spúšťame ho v stredu, 5. septembra o 20:35 v dvoch častiach za sebou a som veľmi zvedavá, ako sa vám bude páčiť.
O seriáli si môžete prečítať tu: https://www.joj.sk/som-mama/o-seriali.
Páči sa vám námet seriálu SOM MAMA?
Stručné zhrnutie
- Televízny seriál Som mama bude vysielať TV JOJ v stredu 5. septembra o 20:35, dve časti za sebou, a je marketingovo zacielený na mamičky.
- Seriál Som mama je voľne inšpirovaný knihou Kristíny Tormovej SOM MAMA a Kristína Tormová v ňom účinkuje ako hlavná postava.
- Autorkou námětu a producentkou projektu je Michaela Cobejová; v diskusii sa uvádza, že seriál má údajne 20 dielov po 40 minút (tvrdenie neoverené) a divácke hodnotenia sú rozporuplné.
Najčastejšie otázky
Q: Kedy a kde budem môcť vidieť seriál Som mama?
A: Seriál vysiela TV JOJ (JOJka) v stredu 5. septembra o 20:35, dve časti za sebou; viac informácií JOJ zverejnila na stránke https://www.joj.sk/som-mama/o-seriali.
Q: Je seriál Som mama založený na knihe Kristíny Tormovej?
A: Áno, seriál je voľne inšpirovaný knihou Kristíny Tormovej SOM MAMA a Kristína Tormová v ňom vystupuje ako hlavná postava.
Q: Kto je autorom námětu a producentom seriálu?
A: Autorkou námětu a producentkou je Michaela Cobejová, ktorá sa podľa informácií z diskusie aj objaví v seriáli.
Q: Koľko dielov má seriál a aká je dĺžka jednej epizódy?
A: V diskusii sa uvádza, že seriál má 20 dielov po 40 minút (tvrdenie neoverené); oficiálne potvrdenie počtu dielov a dĺžky epizód treba overiť u TV JOJ.
Q: Kde nájdem recenzie a hodnotenia divákov seriálu Som mama?
A: Užívateľská hodnotenia a galérie sú dostupné napríklad na CSFD.cz (v diskusii bol zdieľaný odkaz na stránku csfd.cz s titulom Jsem mama).
Q: Ako diváci hodnotia kvalitu seriálu?
A: Hodnotenia sú rozporuplné: časť divákov označuje seriál za vtipnú oddychovku a zábavnú (pozitívne komentáre), iní kritizujú „silený humor“ a „amatérske herecké výkony“ (citáty z diskusie).
Závery z diskusie
Zhoda
- Seriál je určený pre mamičky a je prezentovaný ako slovenská televízna produkcia voľne inšpirovaná knihou Kristíny Tormovej.
- O projekte informuje oficiálna stránka TV JOJ (https://www.joj.sk/som-mama/o-seriali) ako primárny verejný zdroj.
Sporné názory
- Niektorí diváci považujú seriál za vtipnú oddychovku vhodnú pre „mamičkové“ publikum.
- Iní diváci kritizujú seriál za „silený, prestrelený humor“ a „amatérske herecké výkony“ a označujú ho za slabý na úrovni slovenských seriálov.
Otvorené otázky
- Je oficiálne potvrdené, že seriál má 20 dielov po 40 minút, alebo ide o neoverené tvrdenie z diskusie?
- Do akej miery seriál realisticky zobrazuje materstvo a či môže ovplyvniť očakávania budúcich mamičiek?
- Aká je presná úloha Kristíny Tormovej v produkcii versus herectve (uvádzalo sa, že sa čiastočne distancovala)?
Spomenuté značky a firmy
JOJ, JOJka, TV JOJ, csfd.cz, ČT1, ČT2, RTVS, Modrý koník, Facebook, Instagram
Spomenuté produkty a metódy
SOM MAMA (kniha), Som mama (seriál), Za sklom, Zahradnictví, Bohéma, Genius Einstein, Oteckov, CSFD.cz, Facebook, Instagram
Miesta a osoby
Kristína Tormová, Michaela Cobejová, Kristína Farkašová, Jiří Havelka, Kamil Mikulčík, Hajdin, Urbaníková
@extempore ja neviem, prvy? Dako nesledujem kto s kym kedy .. je mi to fuk. Aj cela "smotanka" mi je fuk.
Mne je nesympaticka velmi...a to že už ma 3.manželstvo tiez o svojom svedčí...
Nie je taká vtipna ..no a Cobejova myskim.tiez ma byt v seriali..tiez "sympatacka"...
👎
@extempore vidis.. a zbytocne sa tym zatazujes. Tak ved ked to nekdes pozerat aj zbytocne sa tu k nej vyjadrujes nie? A vlastne aj ja.. 😂 pozerat to nejdem vlastne🙈
Ja sa tiež veľmi teším a škoda, že sa tu niektoré komentáre zvrhli nejakým zvláštnym negatívnym smerom...
Mne sa to podla ukážok zdalo o nicom,ale dam tomu sancu a uvidim...ina seriály nesledujem, na SK nie su ziadne zaujimave....ale dopredu nebudem rovno odpisovať seriál..pozriem a uvidim,uprimne, K. Farkasovu moc nemusim...knizky som prečítala, dali sa,ale take ódy ako niektori na ne pisali a hovorili ja povedat za seba nemozem...ale ved co...kupila som si pokračovanie jej knizky, cize...? 🙂 účel splnený 😉
@puklica13 preco teba zaujima co pisem ja?? si pisem moj nazor a vtedy kedy ja chcem a kedy mam na to cas takze tak isto ako pises ty tak pisem aj ja ✌️ a ci ma niekto vytaca alebo ako je hadam moja vec nie?? ty ma tiez nepoznas a rozmyslas nadomnou preco pisem o niekom koho nepoznam takze o com???
@lucka_tvjoj mne sa páči ako Kristina nezostala dlžná svojej povesti (v dobrom) a seriál si určite pozriem,dúfam,že sa v ňom nájdu aj "vyslúžile" mamy ako som napr.ja 😬.Viem,že K má svoj profil aj na MK,je to inšpiratívna mama,dám tomu šancu 👍
Nepoznam farkasovu, necitala som knihu hore uvedenu a ani sa mi nechce, no na serial som zvedava, bude to dufam taky bezny zo zivota zeny,ktora pravdepodobne porodom nestratila vlastnu identitu... nevidim dovod preco by mala byt matka zrazu nejaka konzervativna,pruderna trubka ktora si nevie dat na seba nic sibnute a nic sibnute spravit... takze ma nesklamte.
@extempore presne tak, jedina matka na svete, kurna, pose*iem sa z nej, vydata za jedneho, deti ka s druhym a rozvedena s tretim. To je co za matku, ake detstvo a zazemie tym detom dala, noveho tatu? Porozvadzana lompa, hlupa, egocentricka, pribrzdena a toto ma byt VZOROM??? zeny spamatajte sa.
Joj-ka by mala hlavne mysliet na MAMY a deti, ktore sleduju ich TV a nedavat pocas hlavneho vysielacieho casu (pred pocasim) eroticke reklamy typu Muzom hned - erekcia okamzita, alebo pozvi do vane prdelku... Rodicom to jednoducho vadi a nezujima ich kolke miliony Joj-ka za to zhrabla. Na jednej strane nahana divakov serialmi, do ktorych investuje nemale peniaze no na druhej strane takto o divakov prichadza. Radsej si prepneme na iny program!!!!
Chvala bohu, že nepozerám telku, nezaujímajú má seriály, strata času, nesliedim dotyčnej Facebook ako poniektore tu, (Dočítala som sa vo vyjadreniach) toto mi vybehlo, že nová diskusia, tak sa krátko vyjadrím, stačí mi vidieť plagáty, billboardy s tým bruchom +výrazom a je mi zle, presne take iste sa v tom seriály nájdu
Na taký seriál potrebuješ dobrú herečku a nilen ti, že sa stanes mamkou dvojiciek ale nepredbieham, uvidíme


@puklica13 ??? nechapem akoze tvoje vyjadrenie. to je cisto nas nazor a kedze som s pani K mala osobne konflikt lebo som si dovolila skritizovat jej vyrobok tak ju hadam nebudem ospevovat aka je dokonala. obycajna zena ktora keby nema otca herca nikto o nu ani nezakopne 😉 takych je na svete miliony. nepocitujem k nej ziadnu nenavist ale taktiez mi nieje sympatcka takze nebudem o nej teraz vypisovat chvalospev aby som zapadla 😉