Novinky 2020

nelakuzelnecitanie
Moderátor
19. sep 2019

Aj keď sa leto v podstate ešte ani neskončilo, my už pomaly, ale isto skladáme edičný plán na rok 2020. A že sa zas postaráme o koooopu noviniek je určite jasné. 🙂

Čo by ste povedali na knižku o farbách a tvaroch?

Alebo knižkách o obľúbených povolaniach? Naučiť sa zaujímavosti z bežného dňa policajta, lekára, učiteľa, či smetiara? Ktorý malý chlapec nechcel byť smetiarom, však? 🙂

A čo takto ucelená kúzelná encyklopédia pre deti?
Námetov nie je nikdy dosť.

Aká téma by sa v Kúzelnom čítaní páčila vám?

hrasokj
19. sep 2019

Všeobecná encyklopédia je super nápad 👍 My by sme ju uvítali.

kraska66
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie skvelé niečo takéto by som potrebovala pre syna, teším sa na vydanie

nocky
19. sep 2019

Encyklopedia je vyborny napad. Zopar zakladnych faktov o vela zaujimavych veciach: napr ako rozonat stromy podla listov a plodov (nielen ovocne), ako funguje pocasie (tornado, vietor, dazd, sneh...), urcite nieco o sopkach a gejziroch, ale aj podmorsky a jaskynny svet, ako sa "rodia" nielen zvieratka (cicavce, ryby, vtaky, hmyzy...) ale aj ovocie a zelenina. Nieco aj o riekach, jazerach, moriach...(napr otazka mojho 5r syna, ze preco sa ta voda v jazere nevsiakne do zeme).
To by bolo nieco pre nas 😊

onmaria
19. sep 2019

Podľa mňa by tiež bola zaujímavá história,encyklopédia by bola topka..taká pekná,veľka..alebo zaujímavosti sveta..alebo divy sveta..alebo knihy s jednotlivymi kontinentmi,kde by boli podrobnejšie opísané zaujímavosti..
Alebo herbar,ten by bol úžasný.deti by sa naučili spoznávať aj rastlinky.
Alebo kniha o hubách tiež super,čisto opísané zase iba rôzne huby.
Alebo..moja kúzelná Biblia 👍👍👍
Tém je mnoho

heeedka
19. sep 2019

Naša najstaršia 8 ročná sa často pýta, kedy bude kúzelné čítanie - vesmír. Takže za nás vesmír. 🌒☀️🌍

smolinka024
19. sep 2019

Neviem presne ake tituly presne existuju, ale urcite by bolo pekne aj nieco ako kucharka pre deti; poznavacka slovenskych hradov - a nielen tych beznych; co takto nieco o ekologii a separacii odpadu; knizka o superhrdinoch a superhrdinkach; knizka pre maleho lekara/ zverolekara/ prvej pomoci; knizka plna experimentov; knizka protikladov; stopy, hlasy a bobecky zvierat; knizka ohrozenych druhov rastlin a zvierat; kniha riek; kniha pohori; knizka turistickych znaciek; knizka o umeni ... asi staci 🙂 neviem ci sa vam nieco pozdava 😉

katka7390
19. sep 2019

nam by sa pacili napr. aj české verzie puzzle, keby boli v slovenskom jazyku, ako je náš les alebo planéta zvierat, prípadne vymyslieť knihu s povolaniami- ucelenú. Takisto by potešila kniha s farbami, tvarmi, prípadne kniha o ročných obdobiach s počasím, klímou pre staršie deti alebo o športe.

lujzamisko
19. sep 2019

Pre nás slnečná sústava celkovo vesmír 😍😍😍

foolie
19. sep 2019

Športy a vesmír

mazura
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie pexeso pamätám ešte zo svojich detských čias. A bolo to moje druhé najobľúbenejšie hneď po písmenkách. Je to určite vec názoru, ale ja si viem predstaviť, že hudobné nástroje je téma úplne v pohode na knihu. Celkovo hudba, noty, nástroje 🙂 Raz sa určite dočkám alebo si ju napíšem a nahrám u nás v štúdiu. heh :D

06lenuska09
19. sep 2019

Nám by sa veľmi páčila knižka o vesmire😊

lubaka
19. sep 2019

Na tú logopedicku sa teším 👏 A ešte nášho takmer 5 ročného kozmonauta by potešila kniha o vesmíre a určite aj encyklopédia keďže poctivo študuje staré tatove encyklopédie

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
19. sep 2019

@lubaka Aj Vesmír bude, v novembri 😉
https://www.kuzelnecitanie.sk/vesmir/

onmaria
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie inak,ešte k tomu,čo som vyššie napísala..napadlo mi,čo takto porozmýšľať nad knihami,ktoré by sa hodili úplne všetkým deťom..skôr či neskôr..napríklad..hravá slovenčina? Slovenský jazyk ako základ každého Slováka by bolo super mať nejak takto spracovaný..kniha by mohla obsahovať napr vybrané slová,gramatiku,od najlahsej pre nižšie ročníky,po ťažšiu..vysvetlivky,plus samozrejme testy..dobrý nápad nie? A myslím,že v mnohých prípadoch by si knihu zadovážili aj dospelí,keďže niektorí majú práve s materinským jazykom značné problémy.toto mi teraz v hlave skrslo 😂

helen11
19. sep 2019

Kniha o hudobných nástrojoch by bola tiež super

elinienka
19. sep 2019

Ja by som prijala este rozpravky 😉

evkatom
19. sep 2019

Našim deťom by sa určite páčil vesmír, ďalej športy, aj spomenuté huby.

zuzikaa29
19. sep 2019

Je uz nieco na temu vyznamne vynalezy a ich objavitelia? Alebo vyznamne osobnosti z roznych oblasti (vedci, umelci, panovnici,...)? Alebo sedem divov sveta.

anezka13
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie ja mam doma 3 chlapcov, takže knižka o povolaniach by bola super a niečo pre väčších, môjmu by sa 100% páčila knižka o vesmíre, raketoplánoch a raketach ❤️

lucialka
19. sep 2019

Ahojte, vase napady su uzastne....mozno so mnou nebude niekto suhlasit, ale podla mna by bola super kniha aj o celom obdobi tehotenstva, takou hravou formou....ked sme mali braceka este v brusku, kazdy tyzden sme si so starsim synom hladali, ako nam bracek rastie, ako papa, ako vyzera, ako pribera....a strasne ho to fascinovalo, ze zachvilu pride k nam....tak taky nas napad...prajeme Vam vela sil a napadov...Vase knihy su uzastne....

lucka222
19. sep 2019

Ja by som navrhovala napríklad knihu pre väčšie deti. Kniha kde by sa hravou básničkovou formou naučili vybrané slová alebo take niečo. ☺

dazdovka
19. sep 2019

1. Velmi dolezite z hladiska znizovania spotreby a setrenia zivotneho prostredia:
Ako vznikaju veci beznej dennej potreby -> ziskavanie materialu na vyrobu, uprava materialu, vyroba, odvoz do obchodu, pouzitie, co s odpadom po dobe pouzitia.
2. Tema Zem - ako teleso vo vesmire (planetarny system, mesiac, slnecna sustava, galaxia), zlozenie Zeme, vyvoj (hor, zivota na Zemi), biosfera, vertikalne interakcie medzi (vesmirnymi) telesami a zlozkami (Zeme)
3. Tema Orientacia - v meste, na dedine, v lese, v divadle, na koncerte, na letisku, na autobusovej stanici, atd...
4. Tema Ako si poradit so vsetkym 😀

andi20
19. sep 2019

Mňa napadla taká knižka, o nebezpečných siruáciách ktoré sa môžu stať. Napríklad prečo neotvárať dvere cudzincom, neísť s nimi nikam, prečo neísť uprostred cesty, do bazena, nepiť veci označené ako nebezpečné, elektrika atď....

kliv
19. sep 2019

Teším sa na knihu Vesmír, veľmi by sa synom páčila aj kniha s témou praveku, doby ľadovej a podobne.

livizi
19. sep 2019

Kniha o vysnivanych detských povolaniach je výborný nápad, to sa bude páčiť našim dievčatám. Synovi chýba kniha o gréckych hrdinoch a bajach akéhokoľvek bojových umeniach.

kajkach
19. sep 2019

Tvary a farby by sme určite brali, no tiež by sa synčekovi páčila knižka o dopravných prostriedkoch, či zvieratka z lesa, prípadne nejaká knižočka o princeznách 🙂

intrograla
19. sep 2019

Mne by sa páčilo nejaké pokračovanie rozprávok, kniha o hodinách (učenie času), o dopravných značkách a hádanky 🙂

malinovka333
19. sep 2019

Matematika,co sa patri a co nie,slusne spravanie,ako pomahat ludom detom kamaratom,pozdravit,podakovat poprosit...

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
20. sep 2019

@zuzikaa29 Tak veru významné vynálezy zatiaľ nie sú. Super tip 👍

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
20. sep 2019

@dazdovka Tá štvorka je top 😂