VYHRAJ nový 3D model BETLEHEMU

nelakuzelnecitanie
Moderátor
19. sep 2019

Ešte sa len skončili prázdniny, začala škola a ani sa nenazdáme a sú tu Vianoce. My v Albi sme vianocovali už od začiatku roka. Už odvtedy sme usilovne pracovali na úplne novom type hry – 3D modele vianočného Betlehemu.

Prostredníctvom neho si vianočnú atmosféru dotvoríte 10 tradičnými vianočnými koledami v milom detskom podaní. Dozviete sa zaujímavé informácie, napríklad na čo slúžia jasličky, čo je kadidlo a myrha alebo ako to bolo s Tromi kráľmi. Nakoniec si už, ako zvyčajne, v zábavných kvízoch overíte, koľko ste sa toho o Ježiškovi naučili.

Koledy z Betlehemu si môžete pustiť napríklad pri pečení medovníčkov s vašimi malými pomocníkmi, alebo pri zdobení príbytkov vianočnou výzdobou.
Kto by si nechcel vytvoriť takú krásnu vianočnú atmosféru spolu s deťmi?

Napíšte mi, čo pre Vás znamená slovo Vianoce. Za odmenu jednej z vás pošlem tento nový Betlehem 🙂

PS.: v predaji dostupný už teraz 😉

https://eshop.albi.sk/kc-betlehem-sk/

Tak súťaž v tejto chvíli vyhodnotená. Betlehem poputuje sem: @lubica285 - gratulujem 🙂 Ostatným ďakujem za účasť 🙂

onmaria
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie
Vianoce sú pre mňa čas,
keď sa všetci stretneme,
Vianoce sú čochvíľa zas,
keď sa zídeme pri Betleheme.

Napečieme koláče,vysmažíme kapra,
každé dieťa teší sa,na darčeky čaká..

Vianoce sú pre mňa čas,
keď sa všetci zastavia.
Vypnú svoje mobily
a s deťmi stromček postavia.

Vianoce mám veľmi rada,
už teraz sa teším.
Zase ma prepadla tá vianočná nálada,
darčeky zatiaľ ale neriešim.

luchajda
19. sep 2019

Vianoce pre mna predstavuju velku zodpovednost.... rada by som detom zabezpecila take Vianoce ako dakedy moji rodicia nam... nemozem sice splnit vsetky ich sny a tuzby, no snazim sa aby sa citili stastne a milovane 🙂 varime spolu, pecieme a samozrejme pozrieme si aj rozpravku 🙂

henuskah
19. sep 2019

Vianoce sú pre mňa najkrajšie obdobie v roku. Milujem vianočnú atmosféru, výzdobu, pečenie, varenie či vianočné filmy a rozprávky a hlavne, že sme spolu doma. Deti sa tešia z darčekov, tá radosť v ich očiach je najviac a to je na tom to najkrajšie, keď sú šťastné a zdravé 😍

happy31
19. sep 2019

Radostny smutok za casom za nami a tym pred nami.za tymi, kt.tu nie su a tymi.kt.do rodiny pribudli. Vdaka, neha ...tisic svetielok a pokoj na dusi. Vianoce su laska.

anickai
19. sep 2019

Vianoce odkedy som dospela neznamenaju darceky ale cas straveny s mojou rodinou a blizkymi. U detoch su samozrejme darceky na 1.mieste. Babka vzdy hovorila tuto vetu:
Ja si prajem len jedno. Aby od stola ludia neodchadzali ale prave naopak prichadzali. /zivot a smrt/ Uvedomila som si to, az ked babka zomrela. Dala by som hocico za to, aby bola spat. Cely rok ju spominame a prave na Vianoce najviac. Vzdy si spomenieme na to dobre, aj na to zle co za cely rok nas postretlo. Vianoce su lasky pokoja ale aj zhonu najma pri vareni, peceni a zhananim darcekov. Urobit viac radost inym, ako samym sebe. Vianoce su magicke. Carovne.

pooppy142
19. sep 2019

Vianoce sú pre mňa najkrajšie obdobie v roku,trávime ich spolu ako rodina. Pečenie s deťmi, pozeranie rozprávok,oddych, prechádzky, zdobenie stromčeka a robenie výzdoby... Potom tá radosť detí z darčekov je krásna 🙂

mischel218
19. sep 2019

Vianoce??? Stres z rozmýšľania čo komu "Ježiško prinesie", zháňania darčekov na poslednú chvílu (aj to sa občas prihodí 🤷‍♀️) pečenia - u nás minimálne 10druhov sladkého 🤦‍♀️ upratovania, chystania slávnostnej večere atď.... ale ten stres sa premení na obrovskú radosť zo snehu (ak bude), zdobenie stromčeku a kapra vo vani 😉 a tú úžasnú atmosféru čo vládne všade okolo, a poločná omša, samozrejme nesmú chýbať koledy, už sme si dnes s dcérkou nacvičovali 😁 a keď sa celá rodinka z mužovej strany stretneme u jeho babky - to je taká tradícia 😉 a rozprávky a v neposlednom rade darčeky 😍

saba2012
19. sep 2019

Vianoce sú pre mňa sviatky pokoja a rodiny, kedy sa deťom plnia tajné želania... 🎄🎁👨‍👩‍👦‍👦

lucia1805
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Vianoce sú pre mňa najkrajším obdobím v roku a znamenajú pre mňa veľmi veľa, každý rok sa na ne teším ako malé dieťa a strašne si ich užívam 😊❤️Sú pre mňa v prvom rade sviatkami pokoja a radosti z narodeného Ježiška. Zbožňujem vianočnú atmosféru, vianočné koledy v kostole a čo je najdôležitejšie - naplno si užívam čas strávený so svojou rodinou, rodičmi a súrodencami, ktorí sú rozlietaní po celom svete a aspoň vtedy si môžem užívať ich prítomnosť nielen cez internet ako po zvyšok roka. Milujem Vianoce a milujem svoju rodinu ❤️😘

vonava007
19. sep 2019

Vianoce sú, keď sme všetci doma,spolu. Splnil sa nám sen, ze môžeme vytvárať spomienky našim deťom, nám ich vytvárali rodičia, a o tom to presne je.

ivki7
19. sep 2019

Vianoce su pre mna krasne ale aj stresujuce.my si ich ani neuzivame v svojom ale u rodicov polovicky potom mojich potom u babky ... a ked to vsetko obehame je novy rok ale tento rok sa tesim kedze krpata ma uz 3r som moc zvedava ako sa bude tesit min rok to este moc nechapala ale tesila sa.

madeleine
19. sep 2019

Už dlhe roky je to hlavne pohoda. Ignorujeme špinu na oknách, prach na policiach a vodný kameň na batériách, zhasneme a zapálime sviečky. Pustíme deti pod stromček tešiť sa z darčekov a my si vychutnávame príjemnú spoločnosť, radosť z krásneho večera a plné brušká po celodennom pôste. Píšem deťom rozprávky na každý adventný deň, aby pre nich Vianoce postupom času, keď budú mať schopnosť tomu rozumieť znamenali aspoň toľko ako pre mňa - stelesnenie lásky v tých najbližších.

lula313
19. sep 2019

Tento rok budú pre nás Vianoce úplne iné a budú mat pre nás úplne iný vyznam. Pre mna sú Vianoce vynimocny okamih, pretože môžem byt s rodicmi. Tatino sa popasoval s rakovinou(tie minule sme sa dozvedeli diagnózu, tak boli veľmi ponure). Teraz cakame dalsi prírastok do rodiny, dcerka bude prvýkrát ozdobovat stromcek, takze to budú pre nás asi najkrajšie sviatky

miiichala
20. sep 2019

Vianoce pre mna a moje deti znamena ze tatinko nepracuje a je konecne s nami doma. Je stale mimo domu takze,ked je s nami viac dni po sebe vtedy sme najstastnejsi a prave vtedy su Vianoce. Ze sme konecne spolu

zuzikaa29
20. sep 2019

Vianoce pre mna znamenaju lasku.

ninka1609
20. sep 2019

Vianoce pre mňa znamenajú najkrajší deň v roku... Rodina po kope... Vianočná atmosféra... Vôňa medovníkov zdobenie stromčeka spoločná večera a darčeky... To všetko patrí k slovu Vianoce.... Zbožňujem ich😘

sprituska
20. sep 2019

Advent a vianoce su tie najkrajsie sviatky v roku a odkedy mame syna tak si ich uzivam rovnako ako ked som bola dieta ja. Pre syna cely november chystam adventny kalendar plny aktivit. Tento rok s nim planujem piect uz aj medovniky a nie je nad to, ked si pod stromcekom najde, nieco co sa mu paci😍u nas sa stedry den oslavuje od rana. Rano mame sviatocne ranajky v trojici a rozbalime si darceky, na obed ideme svokrovcom a na stedru veceru k mojej babicke, kde sme spolu s mojimi rodicmi aj sesternicami s ich rodinami... je nas tam 11. Toto su pre mna vianoce a neviem si predstavit, ze to niekedy bude inak

ask
20. sep 2019

Vianoce su pohoda. laska, pokoj a radost🙂 ❤

missy89
20. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Keď sa povie Vianoce, teším sa na pečenie s mojimi drobcami. To teplo a vôňa koláčikov v celej kuchyni, hrajú vianočné koledy a chalani sú celučkí od múky 😄

megan6
20. sep 2019

@nelakuzelnecitanie pre mňa Vianoce znamenajú pokoj,rodinu a teplo domova.

ivusik29
20. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Vianoce znamenaju pre nas narodenenie maleho Jeziska, ktory sa opat zrodil aj v nasom srdci a samozrejme je to najkrajsi cas, cas s rodinou v klude nie v zhone, cas byt spolu a uzivat si tu jedinecnu atmosferu okolo stromceka a tento rok aj s druhym prirastkom, ktory este len pride na svet 🙂

majik66
20. sep 2019

Pre mna a nasu rodinu znamenaju Vianoce,kedy sme este viac spolu. Pecenie pernickov, zdobenie stromceka s Vianocnymi koledami v pozadi patri k najkrajsiemu predvianocnemu casu.
Betlehem vyzera super. Moja dcerka 3r. a syncek 6r. by sa mu urcite potesili. Mame asi 8knih kuzelneho citania a je to perfekne vyuzity cas pre nase deti. Aj my sa novym veciam priucime 😀

dajana555
20. sep 2019

Vianoce sú pre mňa najkrajšie obdobie v roku.Vianočný vysvietený stromček,sviečky,vianočná večera,koláče.Krásne pokojné obdobie ,ktoré si vychutnám jeden krát v roku

eunikka
20. sep 2019

Vianoce sú pre mňa takým čarovným obdobím. Spomínam na všetky tie krásne Vianoce zo svojho detstva a zároveň si vždy užívam tie so svojimi deťmi. Doma je pekne útulne a teplo, voňajú, medovníky, do toho hrajú vianočné pesničky. V telke idú miliónkrát videné a predsa milované filmy a rozprávky. Stretávame sa i s rodinou, ktorú vidíme počas roka menej často, snažíme sa dodržiavať tradície. Zbožňujem stromček na ktorom sú všetky možné ozdoby, tie od mojej babky, "ukradnuté" od našich ako pripomienka môjho detstva i výrobky mojich detí zo škôlky a školy. A hlavne vždy mám dovolenku, nie je to o naháňaní sa, o strese o nutnosti 100% poriadku. A ak nasneží, tak to je ako sen 🙂

evka1247
20. sep 2019

Vianoce sú pre mňa RODINA, RODINA a ešte raz RODINA. Konečne sa stretneme všetci.Dobré jedlo,darčeky.

martina2ve
20. sep 2019

Vianoce boli cele roky pre mna "sviatkom" zhonu, stresu, chaosu a vlastne nikdy som sa na ne netesila... priam som ich vobec nemala rada, darceky sa kupovali len aby sa nepovedalo, a vzdy po stedrovecernej veceri som treskla dverami a cakala kedy tento "skandal" skonci.. trvalo to Od detstva asi do mojich 20 rokov.Ano aj ako dieta som si uvedomovala ze vianoce boli iba o darcekoch a jedle+chaos a stres nesmel v nasej rodine chybat...
A funguje to takto doteraz u mojich rodicov.
Potom som sa stala mamou ja a robila som vsetko preto aby moje dieta nikdy nevnimalo vianoce ako som ich vnimala ja. Neskor som stretla svojho manzela, ktory mi ukazal ako to funguje v inych rodinach a som mu velmi vdacna❤️ Teraz sa na vianoce vzdy tesim a este sa mi nestalo zeby sme doma zazivali akekolvek stresy a nahanacky za darcekmi.

xvejkax
20. sep 2019

Vianoce pre mňa znamenajú,aj keď v dnešnej uponáhľanej dobe čas,kedy vyšla nad Betlehemom čaro-krásna hviezda a oznámila ľuďom narodenie Ježiška,ktoré si do dnes pripomíname týmto pekným zvykom a zanechanim posolstva,čas lásky,pokoja,mieru,keď sme všetci spolu a keď sa ľudia snažia v tento čas byť na seba dobrí ❤,aj keď by to malo byť po celý rok a nie len na Vianoce...🎄

xlolax80
20. sep 2019

@nelakuzelnecitanie vianoce su pre mna rodinna pohoda v kruhu rodiny, spojena aj s navstevou kostola.

macik166
20. sep 2019

Keď sa stretneme 4 generácie rodiny pri jednom stole je úúúúúúúžasnéééééé. Kostol, sviatočná večera a iskričky v očiach detí pri rozbaľovaní darčekov. A tá vôňa. Vôňa Vianoc a dobra. Je všade. A viete čo sa u nás ráta? Rozprávanie príbehov starých a prastarých mám, aké to bolo kedysi na Vianoce. A bolo to krásne aj keď jednoduché. Neboli legá, ani autíčka na ovládanie, ani hovoriace knižky, ani tip - top bábiky. Mali metre snehu, tuhé zimiská, vrecia naplnené slamou na ktorých sa klzali. Namiesto darčekov sa skrývali orechy do sena a deti tie orechy v tom sene hľadali. Chcem pre moje deti vytvoriť vždy čarovné Vianoce, aby mali na čo spomínať a rozprávať ďalším generáciám.