VYHRAJ nový 3D model BETLEHEMU

nelakuzelnecitanie
Moderátor
19. sep 2019

Ešte sa len skončili prázdniny, začala škola a ani sa nenazdáme a sú tu Vianoce. My v Albi sme vianocovali už od začiatku roka. Už odvtedy sme usilovne pracovali na úplne novom type hry – 3D modele vianočného Betlehemu.

Prostredníctvom neho si vianočnú atmosféru dotvoríte 10 tradičnými vianočnými koledami v milom detskom podaní. Dozviete sa zaujímavé informácie, napríklad na čo slúžia jasličky, čo je kadidlo a myrha alebo ako to bolo s Tromi kráľmi. Nakoniec si už, ako zvyčajne, v zábavných kvízoch overíte, koľko ste sa toho o Ježiškovi naučili.

Koledy z Betlehemu si môžete pustiť napríklad pri pečení medovníčkov s vašimi malými pomocníkmi, alebo pri zdobení príbytkov vianočnou výzdobou.
Kto by si nechcel vytvoriť takú krásnu vianočnú atmosféru spolu s deťmi?

Napíšte mi, čo pre Vás znamená slovo Vianoce. Za odmenu jednej z vás pošlem tento nový Betlehem 🙂

PS.: v predaji dostupný už teraz 😉

https://eshop.albi.sk/kc-betlehem-sk/

Tak súťaž v tejto chvíli vyhodnotená. Betlehem poputuje sem: @lubica285 - gratulujem 🙂 Ostatným ďakujem za účasť 🙂

johankahanka
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Vianoce pre mna znamenaju cas straveny s rodinou a to nielen tou najblizsou ale aj vzdialenou 🙂 tesim sa na tie iskricky v ockach deti ked znesieme z povale krabicu so stromcekom a ozdobami, na spolocne pecenie 🙂

lulabelka
19. sep 2019

My máme na Vianoce takú nezvyčajnú tradíciu - kým bola dcérka maličká, vždy po večeri sme išli okolo paneláku hľadať Ježiška a keď sme sa vrátili do vnútra, darčeky už boli pod stromčekom. Už je väčšia a vie ako to s darčekmi chodí, ale podporuje v tejto tradicii aj mladšieho brata. Zatiaľ sa nám ešte nikdy nepodarilo ísť s ním hľadať von Ježiška, lebo každučký rok sa oblečie do vetrovky, obuje sa, vychystá sa von a potom sa od nadšenia povracia 😀 čiže Ježiško prinesie darčeky kým sa slávnostne okúpe 😅

neznamaznama
19. sep 2019

Vianoce? Chaos, pohoda, stres, radosť, panika, darčeky, hádky, rozžiarené očká, spálená ryba, prskavky, koledy, rozprávky, pečený čaj, kniha, sneh, stromček, svetielka...................

marybell
19. sep 2019

Vianoce- kúzelný čas straveny s rodinou, návšteva príbuzných, dobré jedlá a maškrty, samozrejme darčeky hlavne pre deti aby sme videli ich žiarivé očká a spokojné tváričky, už sa neviem dočkať

karmen118
19. sep 2019

Vianoce pre mňa znamenajú tú úžasnú atmosféru, ktorú človek zažije raz do roka 🙂. Začína to vianočným pečením, vôňa perníčkov je po celom byte, deň pred Vianocami sa zdobí večer stromček, keď už deti spia, ráno sú potom nadšené. A hlavne po roku sa stretneme cez sviatky skoro s každým z rodiny, deti si rozbaľujú darčeky - žiaria im očká, tešia sa z darčekov, zo stromčeka, obdivujú vianočné ozdoby. V rodine máme teraz viac malých detičiek včetne našich dvoch, tak je to krásne pozorovať ich radosť a nadšenie zo všetkého vianočného 😇. A aj to ako svietia od radosti oči starkým, babkám aj dedkovi, ktorí sa tešia už z pravnúčeniec 😍. A keď napadne sneh, to bude ešte viac radosti, deťom sme kúpili na tajnáša sánky, synček je ešte malý,ale dcérka bude veľmi prekvapená a natešená, keď nasneží a ocino ich vytiahne z pivnice 😎

sperka
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie je to pre mňa láska, láska v rodine, láska na ulici, láska v obchodoch. Napriek všetkým stresom a uponáhľanom čase sa viac na seba usmievame, zastavíme, navzájom pomôžeme. Je to pre mňa čas strávený s mojimi milovanými, je to obdobie detskej radosti, na stole hojnosti. Je to čarovný čas. Na pár dní, ale stojí za to! ❤️🎄🎁👨‍👩‍👧‍👦💏

cilkau
19. sep 2019

stravený s rodinou,pohoda, stres, radosť, darčeky, hádky, sneh, vianočný stromček,vianočné výzdoby,🌜🙂👦👧🎁

denism13
19. sep 2019

Vianoce sú tým najkrajším obdobím v roku, od detstva sú pre mna čarovné, akoby zastal čas, všetci sú k sebe milší, deťom žiaria očká...mám rada toto obdobie už od samých príprav, ked spolu zdobíme byt, vyťahujeme z krabíc všeky tie ligotavé dekorácie, vyrábam s dcérkou vianočné vence a ikebany, pečieme spolu koláče / perníčky väčšinou aj na tri krát-lebo sa do Vianoc vždy pojedia 😇/,píšeme list Ježiškovi, vyberáme a staviame stromček...potom príde Štedrý den -pri večeri sa všetci zídeme, rozbalujú sa darčeky / deti výskajú a chichocú sa od radosti/ potom sa ide na polnočnú omšu do kostola a ďalšie dni si spokojne leňošíme, jeme samé dobroty, pozeráme rozprávky...a tento rok budú naše Vianoce ešte krajšie, pretože nám pribudol nový člen do rodinky- náš 5 mesačný synček a už sa neviem dočkať ako celé toto čarokrásne obdobie prežijem znova prvýkrát jeho očkami 😇👶🎁

goldie3
19. sep 2019

Vianoce pre mna znamenaju cas lasky, spomienok a najma nesputanu radost nasej malej sibalky ked prvykrat uvidi balicky od Jeziska pod stromcekom 😉

irali
19. sep 2019

je to čas pokoja, strávený s rodinkou, radosť v očiach detí . (pre mňa ale aj smútku, vždy myslím aj na rodičov, ktorí odišli do neba)

ludkka0407
19. sep 2019

Vianoce?nadherny cas,kedy sa narodil Jezis (aj ked vieme,ze nie na Vianoce😉),ten najvacsi dar zo vsetkych.ozdoby na stromcek,chaos v dome a hlavne cas straveny stisenim sa do seba,v kostole pri jaslickach,so sirsou i blizkou rodinou a detmi,ked to vyjde,tak aj sankovackou a gulovackou.a hlavne sa mi paci,ze ludia su na seba akysi milsi,viac sa usmievaju a uzivaju si atmosferu.to caro sa u nas znasobi,kedze nam pribudol este dalsi clen rodiny😉

livizi
19. sep 2019

Vianoce, to sú pre nás sviatky pokoja a lásky. K Vianociam patria vianočné koledy, vianočné pečenie, vianočný stromček, celá rodina pokope spolu, štedrovečerná večera, darčeky, rozziarené očká a polnočná omša. A tiež sneh a Tri oriešky pre Popolušku.

ferihegy
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Vianoce pre mna predstavuju maximalny pokoj duse. Moja rodina = moje vsetko.

zzzuzzzu
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie ... Vianoce su pre nas vzacnou chvilou cakania na Jeziska 💙 ... Zacina adventom, predsviatocnymi pripravami a spolocne stravenym casom, ale najma podla moznosti bez stresu a s usmevom, pretoze kde je usmev, 💙 je doma 😉 ...

kristina2412
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Vianoce pre mňa znamenajú najkrajšie obdobie v roku. Teším sa na čas strávený s rodinou, na výrobu adventneho venca, pečenie s mojimi dcérami, návštevu baletu Luskacik a vianočné trhy s priatelmi. Od kedy sa mi narodili dcéry všetko je na Vianoce akési radostnejšie a carovnejsie♥️

jankabacova
19. sep 2019

rodina, pokoj, láska

kajkach
19. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Na Vianoce sa tešíme celý rok, akurát mi dnes Claudi povedala, že videla padať hviezdu a praje si, aby boli Vianoce stále. Púšťame si doma vianočné pesničky, všetko dekorujem do vianočného, pečieme koláče <3 Je to najkrajší čas v roku. Užívame si to celá rodinka, krásne tradície a momenty spoločné. Teraz keď už sú deti je to ešte krajšie, vidieť ich radosť z darčekov. Už dva týždne schovávam v práčovni darček pre malú ktorý sa mi podarilo kúpiť za super cenu. Není to jednoduché, keďže dar je ozaj veľký :D Prirkývam ho prádlom a dekami, aby si ho nevšimli deti už som ho aj stužkou previazala. S mužom máme dohodu, že len jeden darček každému, lebo dostanú aj od babičiek. Stromček staviame už 2.decembra, každý deň si ho zasvietime :D úplne úžasný býva Mikuláš ktorého volajú moji rodičia domov <3 aj s čertom <3 už týždeň vyberáme s mužom vianočný stromček a svetlá lebo ten čo máme je čaptavý a dvakrát už spadol :D Robime anjelov v snehu, dedkovia ich vozia na sánkach, babky pečú medovníky... <3 U nás milujeme Vianoce

jachin
19. sep 2019

Rozprávky, pokoj, stromček, polnočná omša, výzdoba, dobré jedlo, betlehem, sneh, atmosféra

marianna775511
19. sep 2019

Vianoce, to su pre mna sviatky pokoja a pohody v rodinnom kruhu, ale az po splneni si vsetkych tych "vianocnych povinnosti".

beatrix85
19. sep 2019

Je to zázračný čas, kedy sa človek dokáže na chvíľu zastaviť, pozrieť sa nielen na iných ale aj do svojho vnútra. Čas kedy si si pripomíname, že Ježiš Kristus sa narodil pre všetkých a v láske spája rodiny a blízkych.

shilou
19. sep 2019

Prenádherný Betlehem 🙂

Ja si pamätám ešte z detstva, ako sme mali taký podobný /samozrejme tento je krajší/ pod stromčekom. Prvá vec ako sa stromček vybral z pivnici a osadil v strede obývačky, sme pod neho dávali podobný Betlehem. Ten sa nám žiaľ nezachránil a po čase sa doslova rozpadol. Dodnes na to rada spomínam a škoda, že u mojich detí sme nezaviedli takú tradíciu. Takisto so svojimi rodičmi, resp. s mamou a babkou sme robili domáce salonky a kolekcie na stromček. Tie sa už na druhý deň začali topiť a strašne sa to lepilo na to pozlátko.😅
Vianoce milujeme všetci. Deti už od jari odpočítavajú dni do ďalších Vianoc.😂 Vždy keď príde leták z hračkami, už krúžkujú na Vianoce.😂 Nevadí, že je ešte leto. Samozrejme dovtedy už niečo iné chcú.
S deťmi pečieme suché koláčiky a perníčky /len tieto sú u nich naj/. Stromček zdobíme ako kedy. Keby bolo na deťoch, ešte by u nás stál ten z minulého roka.
Vianoce sú sviatky lásky a pokoja a hlavne to, že sa všetci stretneme pri jednom stole. Nechceme aby niekto bol ukrátený tak trávime ich takto:
o 10-11tej odchádzame k mojim rodičom a sestre a tam sme do tej 15- 16tej.
Potom sa presunieme k manželovým rodičom o tej 16tej a sme do 20tej.
Po 20tej prichádzame domov, takže deti v 1deň zažijú až trojaké tradície.

Takto fungujeme odkedy sa poznáme a ostalo to takto aj po svadbe.

biankalea
19. sep 2019

Milujem Vianoce....je to čas strávený s rodinou ktoru milujem...iskricky v detských očiach, radosť z darčekou. .polnočná omša....skvelé jedlo. Vianoce sú pre nás stále kúzelné a odkedy máme detičky sú ešte krajšie. Nadovšetko si vážim čas strávený s rodinou a Vianoce k nim určite patria.

krokodilkajmanka
19. sep 2019

Vianoce = rodina. Milujem vianoce, asi preto, že moji rodičia robili vždy všetko pre to, aby boli čarovné. A ja sa teraz snažím ísť v ich šľapajách, aby si aj moje deti spájali vianoce s láskou a rodinou.

editjal
19. sep 2019

Viamoce pre mňa sú hlavne mať pri sebe moju rodinku nič viac mi netreba

dada125
19. sep 2019

Vianoce=rodina, radosť, šťastie, láska, vôňa pečeného a plné brušká ešte mesiac po Vianociach 🙂

visi1006
19. sep 2019

U nas je to nádherný čas strávený s rodinou. Detičky su o rok staršie a tak si všetko budu viac užívať a uvedomat si všetko dianie, tešiť sa s darčekov a ja sa už teraz teším ako im budú žiariť očká.

anka2103
19. sep 2019

Tento betlehem je neuveriteľný, čarovný, no úplné Vianoce 👼👼👼.
Vianoce.....To sú rodina, sneh za oblokom, koledy, pečenie s deťmi, no krásne chvíle strávené všetci spolu v láske a pri rozprávkach 🤫😊💕👨‍👩‍👦‍👦

helen11
19. sep 2019

Vianoce znamenajú pre mňa veľa, je to predovšetkým akýsi čarovný čas strávený s rodinou, keď sme naozaj všetci doma spolu a nikto nejde do práce ani do škôlky ani nikam. Ak, tak spoločne, napríklad do kostola. Ale žiaľ je to aj chaos a trošku stres, aby bolo všetko dokonalé (a pritom nikdy nebude). Krásny výraz detí z toho všetkého, svetielok, stromčeka, darčekov...a pritom aj nechapavý výraz, keď si lámu hlavičku, ako to ten Ježiško mohol vedieť, že chceli práve to pod stromček a ako to sem priniesol a prečo to vlastne robí?
A veľa krásnych vôní, ihličie, z pečenia koláčikov, punč...
A potom žiaľ aj ťažká atmosféra plno ľudí v krásne vyzdobených obchodoch. Normálne sa v období, vianoc (ak sa to dá) vyhýbam obchodom veľkým oblúkom, len chodíme večer pozerať vyzdobené výklady a výzdobu mesta. A zbožňujem večerné vianočné trhy.