VYHRAJ nový 3D model BETLEHEMU

nelakuzelnecitanie
Moderátor
19. sep 2019

Ešte sa len skončili prázdniny, začala škola a ani sa nenazdáme a sú tu Vianoce. My v Albi sme vianocovali už od začiatku roka. Už odvtedy sme usilovne pracovali na úplne novom type hry – 3D modele vianočného Betlehemu.

Prostredníctvom neho si vianočnú atmosféru dotvoríte 10 tradičnými vianočnými koledami v milom detskom podaní. Dozviete sa zaujímavé informácie, napríklad na čo slúžia jasličky, čo je kadidlo a myrha alebo ako to bolo s Tromi kráľmi. Nakoniec si už, ako zvyčajne, v zábavných kvízoch overíte, koľko ste sa toho o Ježiškovi naučili.

Koledy z Betlehemu si môžete pustiť napríklad pri pečení medovníčkov s vašimi malými pomocníkmi, alebo pri zdobení príbytkov vianočnou výzdobou.
Kto by si nechcel vytvoriť takú krásnu vianočnú atmosféru spolu s deťmi?

Napíšte mi, čo pre Vás znamená slovo Vianoce. Za odmenu jednej z vás pošlem tento nový Betlehem 🙂

PS.: v predaji dostupný už teraz 😉

https://eshop.albi.sk/kc-betlehem-sk/

Tak súťaž v tejto chvíli vyhodnotená. Betlehem poputuje sem: @lubica285 - gratulujem 🙂 Ostatným ďakujem za účasť 🙂

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
21. sep 2019

Tak súťaž v tejto chvíli vyhodnotená. Betlehem poputuje sem: @lubica285 - gratulujem 🙂 Ostatným ďakujem za účasť 🙂

danta22
21. sep 2019

Vianoce - pokoj, sneh, rodina, darceky, dobre jedlo, radost v detskych ociach a smutok, ze nie vsetci su to uz s nami a nemozem s nimi stravit Vianoce ☹

babeinka
21. sep 2019

Vianoce pre mňa znamenajú veľa je to čas kedy sa stretneme všetci aspoň na chvíľku je všetko akoby čarovné a prostredníctvom syna sa vraciam do detstva kedy som ja nedockavo otvárala dvere na obývačke po večeri a tešila sa z darčekov. Teraz sa teším z iskriciek v jeho očiach.

wiccca
21. sep 2019

Obcas troska zabudam na to prave caro Vianoc. Vsetko upratat, pochystat darceky, navarit, napiect. Potom som uz pri stedrej veceri padam od unavy a zaspim na polnocnu omsu. A kazdy rok si hovorim, ze tento rok to uz bude inak 😊

tami712
21. sep 2019

Vianoce - to je čas strávený s rodinou, pohoda po predvianočnom zhone ❤️

belasy_motylik
21. sep 2019

Vianoce sú pre mňa jedinečný čas, kedy je Láska tak hmatateľná, že asi každý človek opäť začne veriť v dobro ľudstva a ľudského srdca. Nuž a pravdaže koledy, tradície a všetko čo patrí k vianočnej pohode a nálade nesmú chýbať 😊🎄🎁.

kristinka19
21. sep 2019

Vianoce su pre mna o voni medovnikoch, spievani kolied, o ocakavani narodenia Jezisa Krista, nadhernej atmosfery v kostole na polnocnej sv.omsi, o stedrej veceri s rodinou a radostne vyskoty mojich deti a manzela pri rozbalovani darcekov.

aduliak
21. sep 2019

Vianoce...to je pre mňa vona medovnikov a vanilkovych roztekov.to je úžasná atmosféra,detské očakávania a všetko je také pokojnejšie,ľudia sú milší.

angielka
21. sep 2019

Vianoce sú čas kedy sa konečne po celom roku môžme zastaviť a spomaliť, je to čas ktorý trávime s rodinou v pohode a pri pozeraní rozprávok. Je to čas kedy čakáme na rozžiarené očká našich detí ak si nájdu darčeky pod vianočným stromčekom. Je to čas kedy oslavujeme príchod Ježiša Krista a čas ktorý má svoje vlastné čaro.

ivankaberrynka
21. sep 2019

Slovo Vianoce pre mňa znamená najkrajší čas v roku. Od útleho detstva som sa na Vianoce vždy veľmi tešila. Nielen na darčeky, ale aj na tú úžasnú atmosféru, vôňu po škorici, na ozdobovanie stromčeka, na sneh a na to, že budeme všetci doma spolu. A ostalo mi to doteraz. Mám vlastnú rodinu s dvomi dievčatkami a stále sa na Vianoce teším ako malé dieťa. So staršou spolu pečieme medovníčky, púšťame si pritom vianočné pesničky, navštívime vianočné trhy, na štedrý deň spolu ozdobíme stromček a rozprávame si príbeh o Jezuliatku zo starej drevenej knižky, ktorú som dostala ešte ja ako dieťa pod stromček. Tento rok akurát plánujeme prvýkrát upiecť perníkový betlehem, lebo dcérke sa betlehemčeky veľmi páčia. Juj, ale keby sme vyhrali tento krásny od Albi, tak by som to mala bez roboty 😇

sebastianmichal
21. sep 2019

Vianoce to je o slávenie narodenia Ježiška je to krásny čas strávený s rodinou, ešte keď je sneh je to očarujúce obdobie

anicka245
21. sep 2019

Vianoce pre mňa znamenajú teply voňavý byt od dobrôt, deti pri rozziarenom stromčeku, sneh za oknom aj keď posledné roky to tak nie je, ale od detstva sa mi Vianoce spájaju so snehom.. Rodina pokope a samozrejme narodenie Ježiška, naša nádej ❤️

jahodka789
21. sep 2019

Vianoce sú čas, kedy rodiny sa opäť zídu za jedným stolom. Spoločnými silami všetko chystajú, aby boli krásne. Všade to rozvoniava dobrým jedlom a medovníkmi a deti sa tešia z pozornosti dospelých a samozrejme na darčeky. Je to oslava narodenia Ježiša, takže k sviatkom patrí aj návšteva kostola. Takýto pekný betlehem by synčeka pod stromčekom iste potešil 🙂

kamca2017
21. sep 2019

🌲🌲Vianoce pre mna sú... rodina, priatelia, nádej, radosť, spomienky, pokoj a láska.🌲🌲

farenka
21. sep 2019

Ja sa na Vianoce teším celý rok. Milujem tu atmosféru, vôňu ihličia a škorice. Znamenajú pre mňa rodinnú pohodu, čas strávenie s milovanými Teším sa vždy na rozprávky ktoré nikdy neomrzia, medovníčky s teplým čajom a radosť v očiach mojich detí že konečne zas príde Ježiško. Milujem Vianoce

michellemary
21. sep 2019

Radosť z Božieho narodenia, a dni strávené s rodinou a priateľmi 🙂

jovana9
21. sep 2019

Vianoce pre mna znamenaju cas hojnosti a pokoja straveneho s najblizsimi. Je to pre mna cas "stisenia sa", kedy si najviac uvedomujem, co vsetko v zivote mam (skvelych ludi, jedlo, domov, pocit lasky, radost z darcekov a obdarovania).

weronika171717
21. sep 2019

Zienky, ten betlehem funguje len s tou ceruzkou albi, ktora stoji skoro 44 eur...ak budete objednavat musite objednat aj tu, davajte si nato pozor.

medynka82
21. sep 2019

@nelakuzelnecitanie pre mna pokoj,ziadny stres a rodina pokope.Ked si pomyslim,co sa moja mama nahanala a naupratovala.U nas su vianoce aj bez toho.

zlatica12345
21. sep 2019

ked je rodina po kope ked kazdy odpusta si jeden druhemu ked deti citia ze pride jezisko a donesie darceky im mame sa viac rady vsade vyzdoba a este moje deti rady zdobia stromcek a kupuju slatkosti na stromcek a davaju ich pom na stromcek vsade hudba znie vianocna je to nadherne a velka radost

erika_
21. sep 2019

Vianoce? ... Začínajú chaosom, stresom, naháňaním .... až na koniec pekným strávením spoločných chvíľ v kruhu rodiny 🙂.

monikawe
21. sep 2019

Vianoce sú krásny čas, ktorý proste milujem. Milujem keď sme všetci spolu, milujem keď vidím detsku radosť pri rozbalovani darčekov. Milujem vonu vianočného pečiva a vareneho vinka, milujem svetielka naa stromčeku a celu tu carovnu atmosféru. Nie som typ čo musí mať všetko dokonale upratane a tip top. Skôr sa snažím o pohodu bez stresu a čo sa stihne sa stihne čo nie, to nie. Tento betlehem by určite veľmi potešil nášho synčeka a urobil naše Vianoce zas o niečo krajsimi ;)

livi_l
21. sep 2019

Vianoce su pre mna jednoznacne casom s mojou rodinkou. Minule Vianoce som stravila kompletne cele v porodnici, preto od tohto roku budu pre mna este specialnejse 😉

jankak055
21. sep 2019

Vianoce cas s rodinou spolocna vecera vianocny stromcek umyt okna upratat zabudnut vylozit vsetky darceky 😀

tinuss88
21. sep 2019

Vianoce pre mňa znamenajú rozžiarené očká mojich dvoch detičiek. Čas strávený s rodinou, oddych, zhon, stres, ale aj pohoda. A vďaka mojej malej dcérke aj radosť z vianočného pečenia🤭

martinkaaluky
21. sep 2019

Vianoce sú pre nás láska, zábava, smiech, darčeky, veľa dobrého jedla, radosť, porozumenie, prekvapenia, rozprávky, prechádzky, teplo domova, rodina je spolu častejšie, stres, očakávania, plnenie snov, iskričky v očiach detí,..... každý rok to má jedinečné čaro a vždy sa na to obdobie neskutočne teším, lebo v mojich detičkách vidím seba tiež ešte ako dieťa 😊💗😍

5dada10
21. sep 2019

Pre nas vianoce boli stale tazke kedze zijeme.v zahranici a tavili sme ich prevazne za netom a skypovali sme z rodinou ale mame uz synceka minuleho roku to moc nevnimal ale tohto roku kedze uz bude mat rok a pol rada by som skusila nejake pernicky nieco tradicne spolu upiect aby nam az tak smutno nebolo za rodinou lebo vianoce su hlavne o pokoji v kruhu rodiny tradiciach a pokore nie o darcekoch ako to uz pomali zacina byt modernym zvykom my sme prisli na to o com su vianoce ked sme odluceny uz 9 vianoce bez rodiny tak mame uz ine priority lebo to jedine sa neda kupit laska a rodina ...

milli86
21. sep 2019

Vianoce pre mňa znamenajú ten najkrajší čas v roku a odkedy som mamou o to viac si uvedomujem ich význam.Tento rok ich už bude viac vnímať aj naša najmladšia dcérka a na to sa veľmi teším.Určite sa jej budú páčiť svetielka na stromčeku.Ale chalani sú už vo veku kedy si uvedomujú a priznajú "príbeh" Vianoc.Teším sa že všetky tieto chvíle a pocity môžeme zdieľať spoločne ako rodina 🙂 .

dudart
21. sep 2019

Vianoce sú čarovné obdobie plné zázrakov pre deti aj dospelých. Svetielka v očiach, keď každé ráno spoločne otvárame okienka na adventnom kalendári, do kt. každoročne vyrábam nejaké prekvapenie (keďže dcérka má rôzne diety) a čítame krátku vianočnu rozprávku pred odchodom do škôlky.

katarinka289
21. sep 2019

Vianoce su vzdy novy zaciatok. Dobro prislo medzi nas, vsade vladne radost a dobra nalada, uzivame si cas s rodinou...