Užívate si cestu autom s deťmi?

iva_kuzelnecitanie
Moderátor
6. aug 2020

Poznáte to. Tešíte sa na rodinný výlet, dopredu plánujete, čo treba pripraviť, zbaliť, rezervovať, dokúpiť až nastane deň D. Pripravená desiata v chladničke, ruksaky, oblečenie na kôpkach, stačí sa obliecť, umyť zuby a tvár, učesať a vyraziť. Ideálna predstava. Zobudíte deti a deň začína.

"Mami, chcem si ešte zobrať bábiku, môžem?" "Dobre." Mami, nevieš kde mám peňaženku?" "Myslím, že ju nepotrebuješ, s hracími peniažkami si tam nič nekúpiš." "Mami, nevidela si mi okuliare?" "Hmm, veru nie, ale nemáme moc času na ich hľadanie." "Mami, ja si nechcem obuť tieto topánky, začali ma tlačiť." "Tak si daj tie druhé." "Tie sa mi nepáčia." Do debaty vstúpi tatino: "Už sme mali vyraziť!" Odpoveď: "Neviem nájsť oblečenie pre bábiku a v pyžame ísť nemôže." Zhlboka sa nadýchnete a premýšľate, kde sa v dokonalom pláne stala chyba. :D

Myslím, že nikde. S deťmi je to proste vždy jazda! Konečne sedíme v aute a prvá otázka od detí znie: "Ako dlho trvá cesta?" Keďže ich vnímanie času je veľmi subjektívne, po polhodinke prichádza druhá otázka: „Už tam budeme?“ S manželom sa pozrieme na seba a vieme, že je pred nami ešte viac ako dve hodiny jazdy. Čo s tým? Poďme sa začať hrať!

Hra do auta od Kúzelného čítania sa dokáže postarať o dokonalú zábavu na zadnom sedadle vášho auta. Obsahuje kvízové otázky v dvoch úrovniach náročnosti, pestré úlohy, zvuky a veselé dopravné prostriedky. Zároveň hra deťom sprostredkuje zaujímavé a užitočné informácie, nielen zo sveta dopravy a cestovania. Deti hrou sprevádza interaktívna elektronická ceruzka, ktorá im dáva rôzne otázky a úlohy, súčasne prezrádza i správane odpovede. Môžete si ju na cesty jednoducho zbaliť do textilného vrecka a vyraziť. Určená je deťom od 4 rokov. https://www.kuzelnecitanie.sk/hra-do-auta-43/?u...
Hra obsahuje 3 herné tabuľky v tvare volantu, 1 textilné vrecko a pravidlá.

Súťažná úloha znie:
Napíšte mi, na ktorom výlete by sa vám Hra do auta naozaj zišla. A nezabudnite, že tento týždeň si ju môžete vďaka spolupráci s Modrým koníkom kúpiť so zľavou, pri použití kódu „konik8“ na eshope Albi. https://eshop.albi.sk/hovoriaca-kniha-hra-do-au...
Za odmenu u troch z vás zaparkujú posledné kusy mini-autíčkových hier do auta. 😊

------

Súťaž ukončujem. Ďakujem vám všetkým za zapojenie sa.
Hry v autíčkach zaparkujú u týchto výherkýň.

@anita
@lenuliatko84
@curcuma

Gratulujem! Ozvem sa vám do súkromnej správy.

simkids
6. aug 2020

Zisla by sa nam stale, ked ideme na chalupu 🙂 Lebo este ani nevyjdeme z mesta a uz je otazka a ako dlho este pojdeme, uz tam budeme? a pred nami dve hodiny cesty 🙂

adus29
6. aug 2020

Nám by sa zišla po ceste na výletoch a za rodinou. Keďže sme každý niekde inde a niekedy aj 500 km od seba. Hra do auta by nás veľmi potešila 🙂

anita
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie Keďže tento rok sme dovolenku pri mori vynechali, chodíme na kratšie 1-2 dňové výlety po Slovensku. Naša ďalšia cesta bude do Tatier a moji dvaja chlapci by sa určite potešili, ak by vyhrali takúto super hru do auta. Hlavne môj 6 ročný Hugo, ktorý už sleduje čo sa deje na cestách... semafory, tunel, ako rýchlo ide ocko v meste, ako rýchlo ide mimo mesta,...atď.

cacorka2704
6. aug 2020

Tak toto by sa nám hodilo ako "rit na serbel" 😁 kedze mi dcerka nechce sedavat v autosedacke a vzdy jej musim vymyslat kadejake hry a zabavat ju. Hra by nas velice moc potesila 🙂

ludkka0407
6. aug 2020

U nas hlavne na dlhsie cesty autom,ked sa vyberieme niekam na vylet.ale aj doma by bolo obcas fajn mat trochu casu a vypit si kavu aspon teplu🙂

reiterka
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie hra by sa nám zišla aby sa zabavili dve staršie dcéry, keďže tento rok máme na pláne spoznávať Slovensko

katkam123
6. aug 2020

Využili by sme nielen na cestách v aute, ale aj na záhradke. Kým by sme okopavali zeleninu, syn by sa s hrou zabavil aj sam. 😊

emily5551
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie chystáme sa na výlet na Oravu, keďže cesta trvá takmer 2 hodiny, zišla by sa nám hra pre mojich dvoch cestovateľov

nicuka
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie Na kazdom vylete za zvieratkami. Dcera miluje zvierata, tak stale vymyslame, kam na vylet. Kedze jej v aute byva zle, musim stale vymyslat ako ju zabavit a uputat jej pozornost, aby vydrzala trasu.

najk
6. aug 2020

Manzel so synom teraz mozu ist akurat tak na vylet za mnou do nemocnice, kde lezim tehotna kvoli tlaku. Maju to hodinu cesty, tak by manzel hru do auta pre syna urcite ocenil 🙂

amelie2017
6. aug 2020

Pred 2 dnami nam babina doniesla ceruzku a prvu knizku. A dcera je z nej nadsena. Hru by sme vyuzili nie len do auta, ale aj do lietadla, kedze za oboma babkami, ujom a tetami musime letiet. A potom este cestovat autom od 100 do 500 km.

sonia_wiener
6. aug 2020

My zial auto nemáme, ale urcizeby sme hru využili cestou vlakom, keď pôjdeme najbližšie pozrieť starkych. Príp. Kedykoľvek doma 🙂

martina3687
6. aug 2020

Nám by sa hodila na ceste k babke a dedovi. Všetko po ceste už má obkukane, tak nejaká novinka by sa hodila 😁

samsamsam
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie využili by sme ju na ceste za najobľúbenejším strýkom Zdenom do Banskej Štiavnice 🚙

evelin2daniels
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie nám by sa hra zišla keď cestujeme za dedkom takmer dve hodiny na Oravu a taktiež ku krstnej do Bratislavy. Malý nie je zrovna fanúšik autosedačky, tak musím stále vymýšľať ako ho zabaviť 😅 od hračiek cez pesničky a knižky atď a už mi pomaly dochádzajú nápady 🙈

ivusik29
6. aug 2020

my sme uz boli na 4 dni v Tatrach, ale chystame sa este na par jednodnovych vyletov (Pieniny, Muran, Sloevnsky raj ) snazime sa cestovat ked deti spia, co je obed, ale ked potrebujeme ist na cely den, tak je to trosku horsie udrzat dieta v pohode, tak take nieco by sa nam zislo 🙂

vsicka036
6. aug 2020

Chceli by sme ist do kontaknej zoo, co je od nas vyse 2 hodiny, starsi syn uz po pol hodine zacne, ze naco ideme na vylet a ze chce ist domov. 🤦 Takze toto bude zachrana, dakujeme velmi za tip.

lenuliatko84
6. aug 2020

My s malym cestujeme dlhe trate asi od pol roka.je zvyknuty aj na 10 hodinove cesty.teraz ma 5 rokov.buď sa rozpravame,spime alebo ppzerame videa na mobile.kedze tento rok sme doma, a cestujeme len max 3 hodiny z domu, zislo by sa nam to na cestu do podpolania

22maja22
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie dobry den nam by sa ta hra zisla pri nasej prvej stanovacke na ktoru sa velmi tesi nas 5 rocny dobrodruh a mala slecna ktora prvykrat nebude spat v postielke ale v prirode ktoru planujeme buduci tyzden mame prichystane knizky hracky od auticok po babiky ..ale toto by bolo skvele sprestrenie nasho vyletu.pekny den

konvalinka30
6. aug 2020

chodime na jednodnove vylety a a vacsinou zabavame deti pohladom z okna, co vidime, co sa tam mihlo, ake auto preslo a podobne, ale ked ideme na dlhsie nie je vzdy jednoduche ich zabavit, toto by bol dobry napad 🙂

sashka157
6. aug 2020

Casto cestujeme na vylety po okoli Bratislavy a za rodinou na vychod SVK a kedze maly nema rad dlhe cesty v aute, velmi by sme sa hre potesili 🙂

lujzamisko
6. aug 2020

U nás by sa zišla nie len na výlet ale aj na cestu ku svokre. Svokra je 400km od nás a cesta v aute je preňho veľmi dlhá.
Výlet keď ideme hodinku už sa nudi a tento volantby sa veľmi hodil . Už nad ním dlhšie uvažujem ale bojím sa o pero ako by prežilo cestu.

gradula
6. aug 2020

Zislo by sa nam to na kazdom vylete, na ktory ideme autom - mozno by bol aspon chvilku pokoj v aute 😀

vmatuscinova
6. aug 2020

nam by sa hra zisla pri dlhsej ceste k starym rodicom, 2h casu xnie na nu ideal, kedze chodime tak raz za mesiac, urcite by chlapcov potesila, obaja 2 aj takmer 5r su velki autickari

curcuma
6. aug 2020

Krásne sú to autíčka,
hovorí Lili aj jej mamička,
na cestu autom k babke by sa hodili,
chvíle cestovania k nej by sme si ešte viac užili,
čo to nové sa aj naučili,
a potom sa s ňou o to podelili ☺️

irenaliza
6. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie pri všetkých cestách keďže mam 4 dcérky a denne cestujeme na krúžky tak aj na tieto cesty lebo keď čakáme staršie a ideme po ďalšie dcérky tak by sa táto krásna hra výborne hodila a. Potom babky mame na opačnom konci republiky a cestujeme častejšie ta by som ju privítala s otvorenou náručou. L ex bo niekedy sú cesty o hafkach medzi dievka i ta. Mi položila ruku na sedačku a ta zas nohu a pozri sa oba sa na mňa zle pozrela..... A tak možno hra do auta bude našim spoločníkom a cesty autom budú rozprávkou. Krásny deň. Prajem

miri211
6. aug 2020

Na vylete za starymi rodicmi, ktorych kvoli dialke vidime malokedy ❤

25lienka25
6. aug 2020

Máme rodinu vzdialenú 300km od nás tak cestovanie s malým dá zabrať...hra by ho určite zaujala a pobavila 🤩❤

petulda333
6. aug 2020

Zisla by sa nam pri akejkolvek ceste. Nemusime ist ani na vylet. Nas syn je expert na otazky 😀 aj pocas 5minutovej cesty k babke vie polozit 100 otazok 🙉🙉