Hrajú vaše deti hry na telefóne či tablete?

bara_lego
12. okt 2016

Vedeli ste, že existujú i LEGO DUPLO digitálne aplikácie a hry? Môžete sa napríklad previesť vláčikom a skontrolovať DUPLO figúrkam lístky. 🙂
Aký máte názor na digitálne hry pre vašich najmenších? Hrajú sa vaše deti s tabletom či telefónom, alebo na to majú podľa vás ešte dosť času? A aké hry vám pre ne pripadajú vhodné?

pivonia14
13. okt 2016

Myslim si,ze vsetko s mierou a to plati aj pri tabletoch a telefonoch.Mame jasne urcene hranice pri hrani s tabletom,lebo aj tym sa uci a dnesnu dobu nezastavime.Ked jej to budem zakazovat bude to neskor horsie.Tablet je u nas 3xtyzdene na 15minut😊

petronelak
13. okt 2016

NIE myslim ze su este nato male a maju na take veci cas

lilitela
13. okt 2016

@bara_lego naopak , my mame stiahnute vsetky duplo aplikacie a dcera sa s nimi hrava. Par krat do tyzdna po cca hodinke. Hry su mile, so zvieratkami, ine jednoducho vysvetluju nejaky proces napriklad vypomoc kamosom. Hrava aj ine aplikacie na rozvoj pisania a logiky. Kedze mi pracujeme doma aj s detskymi casopismi, citame knihy, obcas malujeme kreslime, momentalne skladame Friends, tak sa rozhodne nebojim negativneho vplyvu. Naopak, zijeme v digitalnej dobe, som rada ze rozumie zakladom obsluhy tychto technologii, pretoze bude pravdepodobne s tym pracovat cely zivot. Teda minimalne ja by som sa bez pc neuzivila, ani moj manzel. Ja jednoducho nevidim rozdiel medzi tymto a znalostou napr cudzieho jazyka.

mija5252
13. okt 2016

Bianka bude mať 3 roky a v žiadnom prípade nehrá hry na tablete a telefone ale z času na čas si pozrieme fotocky z čoho ma veľkú radosť 🙂

adka90
13. okt 2016

Ja som proti hraniu deti s tabletom či mobilom.Nehovorim že mu sem tam keď niečo súrne potrebujem urobiť nepustim na 15 minút detské pesničky ,ale hry aa drobec nehrá.Na to má ešte čas a keď vyrastie tak sa za počítačom či mobilom nasedi až až 🙂

angelika4
13. okt 2016

@lilitela presne ako píšeš! u nás tiež má syn ,,voľný,, prístup k počítaču k telefónu už od malička (samozrejme s rozumom) - ,,voľný,, prístup lebo nikdy tam nie je dlho (10-15 min, niekedy ani pár dní si to nezoberie do rúk) , a vidím len výhody : má náučné hry, na rozvíjanie logiky, nie je z neho závislák a pomaly už lepšie ovláda počítač ako ja čo v dnešnom svete je základ.

lyrrya
13. okt 2016

Moj syn sa hra aj na telefone, ale vacsinou to ma ako odmenu, po treningu, vtedy je vacsinou ko a citat este nevie,tak polihuje na gauci a vtedy moze. Ale inak sa snazime to obmedzovat,lego duplo apky mam stiahnute v mobile. Super sa s nimi prehra

1mirka1
13. okt 2016

ano hra sa aj na tablete, je taka doba a nie je to len o nezmyselnych hrach ale aj o hrach ktore deti potrebuju k vyvoju do doby ktora ich caka ci sa nam to paci alebo nie.
Su situacie kde vyuzivame tablet a hry alebo aplikacie su rozne staci ako sa povie vsetko s mierou a spravnej forme nezaskodi nikomu 🙂

ciusinka
13. okt 2016

Moj syncek ma rok a 8 mesiacov a tablet ani mobil na hranie hier mu nedavame a ani tak skoro este neplanujeme,ma na to este dost casu 🙂Teraz sa hrame hry na rozvijanie motoriky-skladame,vkladame,hrame sa s autickami,nakladame,prekladame a veeela vela si citame knizky-tie moj syncek miluje,bud mu citam alebo ukazujem alebo on mne ukazuje a ja mu musim hovorit co je co 🙂Na tablete alebo mobile sa zahra este dost,ked bude velky 🙂

vonava007
13. okt 2016

@bara_lego vidim, ze mamicky su zvacsa proti hre deti na tablete. My s manzelom nie. Nas syn ma diagnozu autizmus. A prave prostrednictvom tabletu sa nam s nim podarilo dorozumiet sa. Velmi si vazime, ze dokaze ovladat taku vec. Ma len 5 rokov. Nema tablet kazdy den a ked ho aj ma tak pri nom vydrzi asi 25 minut. Uplne prva prvucicka hra ktoru sa naucil hrat bola prave Lego Duplo Trains. Najskor sa iba pozeral, my sme mu ukazovali ako to funguje a casom sa to naucil hrat sam. Ste mali vidiet aki sme boli pysni 🙂 Takze nam sa aplikacie Lego Duplo veeeeelmi pacia🙂

lussyka
13. okt 2016

@bara_lego má 8 rokov, onedlho 9... má mobil, aj tablet... strieda si to..raz hrá to, potom zas to... dozeráme však aké hry hrá a každý deň môže byť hodinu... vždy ked sa naučí tak si môže zahrať... nevidím na tom nič zlé, pokiaľ je to v miere..určite by sme nedovolili aby hral celý deň, alebo aby nám dal pokoj tak mu šupneme tablet...

jabucko
13. okt 2016

Hry nie. Regulujeme to s muzom. Maximalne si pozera pod dozorom fotky alebo videjka, kde je sam natoceny. Zastavame nazor, ze ma Cas na tieto "radovanky " aj neskor a nech spoznava set vokol Seba zatial 🙂

kupcovci
13. okt 2016

Mladšia

kupcovci
13. okt 2016

@kupcovci mladsia ma 1,5 roka astrsi 4 cize u nas taketo hry nepreferujeme radsej sa hrame spolu von popripade dnu nieco tvroime 🙂

lilitela
13. okt 2016

@angelika4 ono zalezi aj od veku. Otazky by mali byt lepsie formulovane. Jasne ze mamina 4-5 a viac rocneho napise ano a mamina rocneho, ze nie. Moja sa uplne prvykrat zahrala na tablete tiez az niekedy po prvom roku. Praskala nejake baloniky prstekom a klikala na zvieratka co vydavaju zvuky. Ved je to jedno ci kupim knizku so zvukmi alebo zapnem tablet.

katkeska
13. okt 2016

Tablet detom podla mna,ak vobec,musia rodicia detom davkovat...postaci par minuet denne...pri skaredom pocasi odkukavame anglicke nursery rhymes ;)

dusidu
13. okt 2016

My pc do rúk deťom (2 r. a 4 r.) zatiaľ nedávame. Malá zo začiatku bola naučená na rozprávky z mobilu pri jedení, ale úspešne sme to vrátili do normálu, malý radšej papá pri knižke 🙂 Keď treba spríjemniť dlhé chvíle doma, keď sú chorí, pozerajú rozprávky z DVD na TV, príp. malá má rada počúvacie rozprávky. Vidím na synovcovi, že sa pri hraní hier na mobile vytvára len závislosť, nič pozitívne v tom nevidím a okrem toho si kazíme oči 🙂 Treba vybehnúť radšej voooon 🙂

aalishka
13. okt 2016

Lego duplo hry su vyborne! Mame ich na tablete aj mobile. Nie su na kazdodennom poriadku, ale samozrejme ze sa najdu situacie kedy sa nam perfektne hodia, napriklad pri dlhej ceste autom.

gabikas82
13. okt 2016

Áno 5 ročná dcérka už tablet používa na hranie. Samozrejme nie celé dni. Je taká doba, kedy takéto veci sú pre deti samozrejmosťou. Neviem prečo by som jej to mala zakazovať. Treba ísť s dobou, a deti učiť tomu, čo v terašej dobe je bežnou vecou.

alja20
13. okt 2016

Nas maly mal tablet v ruke len ked sme boli mimo domova dlhsie a neprialo pocasie a hral aplikacie duplo najviac sa mu pacil vlacik a zvieratka co chystali oslavu medvedovi.inak tablet maly v rukach nemava.

miroslavan
13. okt 2016

U nas je problem velky vekovy rozdiel medzi nasimi chlapcami...starsi ma 10 - zacinajucu pubertu a maly ma 2,5 a straaasne rychlo sa uci-hlavne to, co by nemusel 😀 Takze perfektne ovlada vsetky pubertacke "odpisi" ako trhni si, daj si odchod, ty trapos a veela dalsich "haluzi" ked sa hrava s bratom a jeho kamosmi ked k nam pridu...a kedze ich vidi aj pri pc, tabletoch ci telefonoch, je aj v tejto oblasti az prilis skuseny a niekedy sa mi zda, ze uz teraz ovlada viac ako ja 😀 Ale ked sme doobeda spolu sami doma-vsetky tieto aktivity idu mimo nas!!!

yollanda
13. okt 2016

U nas tablet nie je, na mobile len fotky pozeraju

hela_tn
13. okt 2016

Dcéra ma skoro 4, na mobile ci tablete sa hráva cca od 2 rokov, pár minút denne..
Zbožňuje hry od lego duplo, najmä Ice cream, kde zajko chce zmrzlinu a musí za ňou docestovat..museli sme kúpiť všetky sady, co su tam použité, aby mohol aj "v skutočnosti" ist na zmrzlinu a zažiť to, co v hre;))
Istý cas bola velmi obľúbená hra vláčik /ako prvá/ aj velmi rýchlo pochopila dcéra ako sa hra..
No analogické je u nas obľúbená hra food, tak ako tam upratuje o dušu stánok, tak to asi nikde nie;) a mne sa na tejto hre velmi paci, ze musí podla predlohy vydávať tovar;)

barby1982
14. okt 2016

Nas Samko ma 2 roky a hra sa na tablete. Najviac ho bavia puzzle a lego hry: vlacik, cirkus a zvieratka. Ale samozrejme, ze sa moze hrat len rano, kym mu pripravime ranajky.

vlocka2506
14. okt 2016

my tablet nemáme a o lego duplo aplikácii som ešte ani nepočula. s manželom máme ešte staré typy mobilov. samozrejme, že objavili na nich hry, kt. hrávajú ako angrybirds a syn teraz najnovšie hraje na manželovom mob. snažím sa deťom vymýšľať nejaké hry, nejako ich zaujať, no nie vždy sa podarí hl. keď sú chorí. syn, 5r. začal akurát tento týždeň hrať hry na notebooku a veľmi ho to chytilo, takže je úplne mimo reality, čo sa mi nepáči. aj sa zlostí, keď sa mu nedarí a keď poviem pauza, tak ani nepočúva. ťažko ho odlepiť od hry! zatiaľ sme našli len také detské jednoduché (puzzle, priraďovačky, logické...) a vymaľovanky, to ho veľmi baví. no vidím, že týmto smerom sa nemôžme uberať. už aby sme boli zdraví a mohli ísť von. dcéra 2,5r. zase zbožňuje spievankovo, takže ak je prípad núdze, tak sa pozerá tv. je to veľmi pekne spracované, aj sa niečo naučia. syn pochytil aj nejaké anglické slovíčka, takže sa teším.

spring1808
14. okt 2016

Náš ocinko, pc obľubenec, dal dcére raz hrať hru Kocúra Toma. Nevedeli sme ju od toho dostať, až plakala. Odvtedy sme si povedali, že toto teda nie a viac sme jej hry nedali hrať. Rozprávku jej sem tam pustíme, ale tiež s mierou, pretože sme sa tiež presvedčili, že jej to nerobí dobre. Radšej jej pustíme rozprávku na TV a skutočne všetko obmedzene.

yanka1979
14. okt 2016

Ahojte,moje deticky su ovela zdatnejsie ako ja, co sa tyka hier na mobil,tablete alebo pocitac.. tatikov sluzobny mobil, ked sa zapne vyzera ako mobil 8 rocneho dievcatka..same monstrerky,Hallo Kittinky a rozne ine detske hry..omalovanky a mandaly a syn mal 1,5 roka a uz si vedel zapnut na tablete rybky..

ela_norisova
14. okt 2016

U nás nemáme ani dotykový mobil, ani tablet. A deti vediem k tomu, že tieto veci nie sú pre život dôležité - dá sa bez nich žiť a prežiť. Mobil deťom do ruky s manželom nedávame - máme totiž pravidlo, že mobil je súkromná záležitosť, rovnako ako listové tajomstvo a druhý človek a dieťa už vôbec nie, by do neho nemalo "liezť".
Na hru sú predsa "klasické" hračky, technika len brzdí rozvoj kreativity a fantázie detí. Podsúva im "naprogramované" videnie "reality", pričom "hravý" svet dieťaťa býva bez jej zásahu originálnejší a jeho prežívanie bohatšie.
Nie, u nás nemajú deti prístup k počítaču, pretože počítač nemá slúžiť ako "hračka". Snažíme sa tiež obmedzovať čas strávený pri televízore na minimum.

papalinka7
14. okt 2016

Nehráva sa,občas si pozrie obrázky áut a duplo cez Google ale baví ho to chvíľku iba

henikav
14. okt 2016

Nasa mala ma 3 a pol roka, ma vlastny tablet aj pc. Tablet pouzivame najcastejsie v aute na rozpravky, ale rada si pozera aj fotky, obcas pozera fotky aj na mojom mobile, no a na pocitaci si zase doma obcas pozrie rozpravku, alebo si nieco vymaluje, alebo sa zahra,ale to su skor take aktivity uz v posteli tesne pred spanim, kym ja este dokoncujem nieco v kuchyni ci okolo velkaca. Inac ovela radsej lieta po zahrade, ci roztahuje skutocne hracky