Sledujete kvalitu hračiek, ktoré kupujete?

bara_lego
11. okt 2016

Veľa mojich kamarátok s malými deťmi premýšľa nad tým, aké hračky deťom kupujú, a snažia sa vyberať také, ktoré sa len tak nezničia a deti si s nimi vydržia hrať dlho. Som veľmi rada, že LEGO DUPLO patrí medzi ich favoritov 🙂 Ako to máte s kvalitou hračiek vy? Zaujímate sa, z akých materiálov sú hračky vyrobené? Je pre vás dôležité, aby hračky „niečo vydržali“? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

Kvalita je pre spoločnosť LEGO na prvom mieste, a tak každá kocka ešte pred tým, než sa vydá za deťmi, prejde celým radom testov. Chceme, aby hranie s LEGO DUPLO bolo pre deti maximálne bezpečné, a tak vykonávame test hryzenia, ťahu a stúpnutia na hračku. Len vtedy, keď kocky uspejú a odolajú i tým najdivokejším hrám, vysielame ich do sveta 🙂 Samozrejmosťou pre nás je, že používame len bezpečné materiály, určené i pre tých najmenších. 🙂

pribinak
11. okt 2016

ano, najma pri malych detoch, ktore maju tendenciu si davat hracky do ust. nekupujem nic v cinskych obchodoch, ani hracky. neviem z coho su vyrobene a neverim, ze tie materialy su kvalitne

blskova
11. okt 2016

som určite za kvalitu, vyskúšali sme obdobné kocky aj od iného výrobcu, ale nedržali pokope a dcéra sa zlostila. prešli sme na Lego a hoci sú drahšie, určite stoja za to. máme už niekoľko krabíc a hrá sa s nimi dodnes (má už 7) a to prežili aj pády vo forme veží a lietadiel 🙂

emily_666
11. okt 2016

učite, preto kupujeme len kvalitne a overené značky. Duplo a Lego všeobecne patria medzi jednotky na trhu čo sa týka kvality. Roky používania, hrania sa a známky poškodenia nie sú vôbec vidno. Investícia do kvality sa oplatila. 🙂

kupcovci
11. okt 2016

Zdravím, určite uprednostnujem kúpu kvalitných vecí pred ,,čínskimi smejdmi" preto si pri kupe hračiek pre moje deti čítam recenzie ktoré my pomahaju pri rozhodovani. Radšej si priplatim za kvalitu ktorá vydrží a není nebezpečná pre moje deti a toto všetko spĺňa aj Lego Duplo ktoré máme doma v obľube 🙂

lauricka
11. okt 2016

K cinanom vobec nechodim. Uz zdialky su podozrivi. Nechapem, ze tam ludia nakupuju. A nielen, ze su podozrivi, uz zdialky ich predajne aj patricne smrdia. Takze tam by som to neriskovala asi s nicim.

tomaskova
11. okt 2016

Ano snazime sa aby hracky splnali urcite kriteria. Ved deticky ich vzdy ochutnaju. Uprednostnujeme preto drevene, bavlnene hracky alebo z pevneho plastu ako je napr. l lego. Dostali sme podobne plastove kocky ako ma lego ale boli velmi nekvalitne ba az zdravie ohrozujuce. Boli na nich prestreky, na ktorych sa mohlo dieta porezat. A ze hracky pre deti :/

gala79
11. okt 2016

k "cinanovi" ? ved tam vobec netreba chodit.. staci ist do normalneho hrackarstva a min 70% tovaru je made in china... takze ani tu ziadna velka vyhra... ☹

trinity888
11. okt 2016

Samozrejme 🙂, len dostávame všelijaké hračky a s "radosťou" vyhodim niečo čo je po dvoch použitiach pokazené. I ked poviem co by radi a predsa dostanú nejakú blbosť ...
Síce uz mi maly spadol na lego koľajnice - ta sa zlomila a poškriabala ho teda riadne. Ostali mu i jazvyčky. No niesom mama ktorá sa hneď zblázni

karolin2
11. okt 2016

Áno veľa hračiek je už made in china, je to smutné, že sa to tam tak sústreďuje.

minulin
11. okt 2016

Zalezi o aku hracku ide, ale preferujeme Lego stavebnice, edukacne, a vlastnorucne vyrobene...

s1m.one
11. okt 2016

Hned ma napadlo ako ked v noci idem pozriet deti a na zemi je zatulane lego.taka bolest😉ale na tom sa vzdy smejeme.kvalitu hraciek urcite sledujeme.lego mame radi 🙂

kikusa76
11. okt 2016

Vždy kúpim originál takže verím že kvalita je na prvom mieste.

lyrrya
11. okt 2016

Ano,sledujeme kvalitu hraciek,lebo popravde,tie co dostali a stali par supiek, vacsinou do hodiny posli :-/ Ale zas mojim expertom sa podarilo zlomit aj lego duplo uz

alja20
11. okt 2016

Ano dbam na kvalitu hraciek pre svojho drobca ale aj ked kupujem hracku inemu spuntovi.poväcsine mame drevene hracky a tie plastove su z abs plastu nie lacne cinske smejdy kt.ohrozuju zdravie hrajuceho sa

eviku85
11. okt 2016

Podľa mňa deti vedia prekvapiť a zničiť občas aj snáď ,,nezničiteľné". Aj môj syn jednú lego duplo kocku zlomil. Ale pravdou je, že tieto kocky vynikajúco držia pohromade aj po troch rokov hrania, kým iné ani pri prvej stavbe. Doma máme tri druhy kociek a výhradne už dokupujeme len duplo, pretože tie ďalšie dve nám len ležia v krabici a chlapci ich použijú len ako z núdze cnosť, keď ešte niečo potrebujú dostavať a nemajú z čoho. Inak vôbec a duplo berú ako prvé.

vlocka2506
11. okt 2016

Na kvalite hračiek si dávame záležať, aj keď niektoré na pohľad nezničiteľné hračky vedia naše deti aj tak zničiť 😀

marteenka
11. okt 2016

Syn dostal na prvé narodeniny "lego". Ale názov lego ani zďaleka nosiť nemôže. Nedržalo, farba bledla. Rozhodli sme sa, ze ho podarujeme a kúpili sme Lego Duplo, a to je naozaj iný level. Synovca a netere na Duple vyrastali a už majú 10 a stále sa s nimi hráme 🙂 čistá závislosť 🙂

petronelak
12. okt 2016

ako dcera rastla k 1. roku sme jej kupili stavebnicu teda kocky podobne legu a vsak rychlo sme zistili ze "za malo muziky vela nedostaneme" kocky nedrzali pokope mali ostre hrany tak to putovalo prec a na vianoce dostala sboje prve lego duplo odvtedy na kazdy sviazok fostane lego, takze ano hladim pri vyberehraciek ci obuvi a oblecenia hlavne na kvalitu a kvantitu noe na cenu ide predsa o dobro mojich deti a radsej kupim napriklad jedny topanky ci jednu hravku drahsiu ako 5 ktore su nekvalitne

bonitka7
12. okt 2016

Snazim sa. Kupujem hracky v sieti obchodov dracik a v tescu, a pozeram na znacku, aku kupujem. Radsej menej hraciek a kvalitnejsich, nez vela vela a lacnych.

martinkaha
12. okt 2016

Samozrejme, dávam pozor na výber kvalitných hračiek. Určite nekupujem "čínske" hračky, aj keď také deti dostanú od "návštev", tak putujú buď do koša, či na charitu. Neznačkové hračky, z mojej skúsenosti, sú nekvalitné, ľahko sa rozpadnú, púšťajú farbu, vydávajú silné zvuky bez ovládania hlasitosti, atď. nehovoriac o nebezpečnom materiálovom zložení s neblahými účinkami na zdravie dieťaťa. Radšej sa na jednu kvalitnú hračku (či oblečenie) zloží celá rodina, než by sme dieťa zahrnuli množstvom "pofidérnych" výrobkov bez certifikátu.

anka3x3
12. okt 2016

Kvalitu hračiek sledujeme, je pre nás dôležitá, radšej nech máme menej hračiek, ale kvalitných, ktoré toho veľa vydržia, medzi také určite patrí aj duplo, kocky si veľa vytrpeli, keď sa synček učil základy statiky pri stavbách vysokej veže - všetky kocky to vydržali ;)

atinkaa
12. okt 2016

ano - lego, haba, janod, djeco - clovek s nimi nemoze ''slapnut'' vedla, krasne veci, Vela moznosti pre hru 😉

hippinka
12. okt 2016

Myslím že kvalita hračiek je veľmi dôležitá. Výborným testerom je môj syn. Vždy sa smejeme že má elektrické ruky. Veľmi veľa hračiek dostali a zo slušnosti som si nedovolila kritizovať ich kvalitu ale na ,, nešťastie,, skončili veľmi rýchlo pokazené v koši. Čo sa týka mňa kupujem drevené hračky a originály. Sú drahšie ale viem že napr. lego duplo uchovám ešte aj pre vnúčatá.

dusidu
12. okt 2016

Dobrý deň, súhlasím s ostatnými maminkami. Zdravie a bezpečnosť dieťaťa je na prvom mieste. Lepšie je mať pár kvalitných a pre dieťatko zábavných a motivujúcich hračiek ako kopu "na rýchlo vyrobených nepodarkov" z pre deti nevyhovujúch materiálov.

adulka691
12. okt 2016

Ano urcite sa snazim dat viac za hracku ale viem ze vydrzi a nepolame sa hned, u nas je velky favorti Lego( samozrejme ) a Mattel hracky-fisher price 🙂

ajusik86
12. okt 2016

tiež sa priklánam k názorom, že hračky, najmä pre malé deti treba poctivo vyberat a rozhodne len od overených predajcov a určite nie z čínskych obchodov.

kjistinka
12. okt 2016

lego je uplne super. ako mala som ho velmi chcela a zavidela som kazdmu, kto mal aspon jednu duplo stavebnicu. teraz ked mam deti ja, tak si cez ne plnim svoje detske sny...
no a samozrejme ma tesi, ze lego nie je ziadna cinska vyroba. a ked sa mi kamarati a clenovia rodiny snazia nahovorit, ze preco kupujem predrazene lego, ze je to taky isty plast ako fejkove lego, tak sa s nimi uz pomaly prestavam hadat o kvalite lega. nakolko tito ludia maju starsie deti a teda aj starsie hracky, je krasne vidno rozdiel medzi fejkom a klasickym legom. 🙂

terka1607
12. okt 2016

Pre mňa je kvalita hračiek veľmi dôležitá, radšej kúpim deťom jednu drahšiu vec, ako 100 vecí, čo sa hneď rozpadnú, nie nadarmo sa hovorí menej je niekedy viac 🙂 U nás je favorit samozrejme lego duplo a fisher price. Detičky mám ešte maličké tak zatiaľ iba lego duplo, ale mám schované klasické lego ešte po mne, takže o kvalite lega nemôžem vôbec pochybovať. Inak lego bola moja najobľúbenejšia hračka, na vianoce nikdy nemohlo chýbať 🙂

matricia
13. okt 2016

Sledujem kvalitu hraciek, radsej kupim auticka alebo inu hracku v overenom obchode, a dam na znacku, ktoru poznam, plati to aj u plasteliny a podobne. Ale uz sme dostali aj cinske auticka, ktore sa nam hned rozpadli, tak aspon sme sa ich zbavili. Za tu cenu, co stoji cela sada, radsej kupim jedno poriadne kvalitne🙂

zoizoi
13. okt 2016

Áno, sledujeme kvalitu hračiek. Radšej menej hračiek, ale za to kvalitných, ako veľa ,,lacných,, ktoré sa rýchlo pokazia. 😊