Sledujete kvalitu hračiek, ktoré kupujete?

bara_lego
11. okt 2016

Veľa mojich kamarátok s malými deťmi premýšľa nad tým, aké hračky deťom kupujú, a snažia sa vyberať také, ktoré sa len tak nezničia a deti si s nimi vydržia hrať dlho. Som veľmi rada, že LEGO DUPLO patrí medzi ich favoritov 🙂 Ako to máte s kvalitou hračiek vy? Zaujímate sa, z akých materiálov sú hračky vyrobené? Je pre vás dôležité, aby hračky „niečo vydržali“? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

Kvalita je pre spoločnosť LEGO na prvom mieste, a tak každá kocka ešte pred tým, než sa vydá za deťmi, prejde celým radom testov. Chceme, aby hranie s LEGO DUPLO bolo pre deti maximálne bezpečné, a tak vykonávame test hryzenia, ťahu a stúpnutia na hračku. Len vtedy, keď kocky uspejú a odolajú i tým najdivokejším hrám, vysielame ich do sveta 🙂 Samozrejmosťou pre nás je, že používame len bezpečné materiály, určené i pre tých najmenších. 🙂

zuzka1803
13. okt 2016

Snažíme sa našim deťom vyberať kvalitné hračky od značiek, ktoré poznáme, prípadne s ktorými sme sa v detstve hrávali aj my /napr. Lego/ a máme s nimi dobré skúsenosti, aj keď deti sú neskutočne vynaliezavené a niekedy zničia aj nezničiteľné. 🙂 Sem-tam sa pritrafí aj hračka made in china a pod /napr. keď niečo dostanú/, ale o kvalite a výdrži hračky a prípadne bezpečnosti týchto hračiek nemôže byť ani reč 😢 . Radšej investujeme do tých, ktoré ich pobavia a aj im vydržia.

jabucko
13. okt 2016

Urcite. Je to zaklad. Radšej menej a kvalitnych. Aj tak sa hrava maximalne 4-5. Dalsie rotujem podla toho, co hi aktualne zaujima.

hela_tn
13. okt 2016

Samozrejme, ze sledujem kvalitu hračiek..preto nam hračky vydržia velmi dlho..
prednedávnom sme vytiahli lego este po mne, umyli a je stale ako nove;)))

kvietocok2
13. okt 2016

Ano sledujem, a pri mojich divochoch ocenujem nerozbitnost lega dupla. Syn si casto vysype kocky na zem a "kosi travu" 😂😂😂 takze u nas vyuzitelne po kazdej stranke 😆👍

malajezibaba1
14. okt 2016

Sledujeme a preto kupujeme najme drevenne hracky, kovove auticka a z plastovych sa nam zatial neosvečilo nič okrem dupla a fisher price hraciek ocenila by som vsak ak by aj niektory clenovia rodiny sledovali kvalitu hraciek pretoze sme uz viac krat dostali napr. Autodrahu kt. Sice vobec nebola lacna ale na prvy pohlad velmi labilna a miesto zabavy a hrania len piskot nejde mi to mami postav mi to zlomilo sa atd a do mesiaca bolo po hracke...

spring1808
14. okt 2016

Kvalita hračiek je u nás rozhodujúci faktor pri ich kúpe. Načo mám kúpiť niečo, čo sa za pár dní rozpadne, ak nie v daný deň. Tiež vyberáme, čo jej kúpime. Nepotrebujeme mať doma kopu hračiek, čo budú len do počtu, ale hračky, s ktorými strávi zmysluplne čas.
Takto sme naučili chápať hračky aj našich starých rodičov, ktorým zo začiatku bolo ľúto vyhodiť možno trošku viac peňazí, resp. sa ani nezamysleli nad tým, či a ako sa s danou hračkou dá hrať. Teraz už kupujú hračky "takýmto systémom" aj pre ostatné vnúčatá 🙂

lauricka
14. okt 2016

@gala79 ano, to je pravda, bohuzial. Ja som sa uz tiez sklamala aj v akoze dobrej predajni s hrackami, ktora si kazi meno tym, ze tiez skupuje smejdy a lacnase. Nuz, co sa da robit, ked u nas ludia to kupuju, tak co by to nepredavali.

miroslavan
14. okt 2016

Urcite ANO! Radsej menej kvalitnych hraciek, ako kopec cinskych brakov !

editpiaf
14. okt 2016

Áno určite, preto preferujem kvalitné, prípadne drevené hračky pred lacnými čínskymi plastmi. Bola som vychovávana v duchu hesla nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci. Radšej menej ale kvalitných, ako plná izba blbosti. Dokonca ja sama mam odložené ešte svoje lego, dokonca aj s krabicami, no ešte na neho musia dorast, sú to tie klasické malé kocky 😉

lekristinka
14. okt 2016

Snazime sa radsej menej a kvalitnejsie pokial sa da. A lego je fajn. Pravidelne konci vo vani, kde sa s figurkami a autickami Šimonko hra 🙂 Do rana sa vysusia a pokracujeme v he na suchu 😀

ela_norisova
14. okt 2016

Na kvalitu hračiek dosť pozerám, nekúpim hocijaký šmejd len preto, že je to lacné. Moje deti majú veľmi rady "hand made" hračky. No tie tiež prejdú drobnohľadom, aby som mala istotu, že naozaj stoja za to.

dorotka66
15. okt 2016

U nas je najdolezitejsi bezpecny a nezavadny material 😉 som rada ze lego to berie za samozrejmost.

bara_lego
autor
15. okt 2016

Je skvělé, že k hračkám takto přistupujete. Ať jde o jakékoli hračky, kvalita by měla být podle mě vždy na prvním místě. Mám radost, že spousta z Vás bere LEGO DUPLO jako příklad hračky, která je kvalitní a vydrží vlastně všechno. 🙂

majik66
15. okt 2016

davame si pozor, co kupujeme, hlavne kde je to vyrobene....nemam rada no name znacky, plastovu cinu. radsej nieco overene...

evamajercak
15. okt 2016

Keď som bola malé dieťa, vždy som sa veľmi tešila na Vianoce, pretože len na Vianoce som sa mohla tešiť z krásneho darčeka v podobe hračky Lego 😉 za celé detstvo som dostala tri krabice, nie je to veľa, ale mám ho doteraz 🙂 Veľmi sa teším, že Lego je značka, ktorá svoje hračky neustále vyvíja, prináša niečo nové a ponúka tak pre deti, rodičov i starých rodičov množsvo hier a rodinnej zábavy. Pre nás je Lego vlastne druhom spoločenskej hry, pretože sa hráme všetci.. a dokonca vždy aj detská návšteva 😉 moja láska k Legu nikdy nevyhasla a preniesla som ju aj na moje deti i manžela 🙂 deťom teda kupujeme Lego a oni ani nič iné nechcú. Vieme, že keď majú sviatok a idú Vianoce, tak u nás je najlepším a najvďačnejším darčekom práve Lego... to ich poteší vždy 😉 Každý rok v januári a v júli pravidelne v detskom hračkárstve vypýtame aktuálny Lego katalóg a všetci s radosťou a zatajeným dychom sledujeme najhorúcejšie novinky. Najradšej by sme mali doma všetko, čo je v katalógu 😉 Škoda len, že to nie je možné. ☹ Obdivujem prácu ľudí, ktorí denno-denne pracujú na tvorbe takých úžasných hračiek pre naše deti a aj pre nás 😉 Lego je skutočne úžasná a kvalitná hračka, predstavuje neodmysliteľnú súčasť našej rodiny 😉 Na záver už len k téme, že aj ja súhlasím s názorom, že v prípade hračiek určite platí: menej je viac. A Lego okrem kvality ponúka aj niečo navyše: veľa kreativity a radosti z hry a stmeluje celú rodinu 😉 Zbožňujeme Lego 💗

zuzana814
15. okt 2016

Ano, tu na MK som v skupine Nebezpečné hračky a výrobky nielen pre deti. AJ SK obchodna inspekcia na stranke zverejnuje nebezp. hracky ;)

petrapod
15. okt 2016

V tomto pripade sa drzim hesla radsej jedna poriadna ako desat nekvalitnych. Ano a lego je u nas na poprednom mieste 🙂 a velmi dufam ze este aj moje vnucata budu mat tu moznost skladat si lego;)

fidorka221
16. okt 2016

Deťom najviac kupujem drevené hračky a čínskym vyrobkom sa z diaľky vyhýbam. Aj keď deti niečo dostali horšej kvality a hracka vykázala známky skorého opotrebovania tak som ju buď posunula inam alebo vyhodila.

janaka27
16. okt 2016

Ano.