Jak rozvíjíte kreativitu svých dětí?

bara_lego
12. nov 2015

Děti dokáží dělat obrovské pokroky. Naučí se jíst, chodit, mluvit a objevují, jak funguje svět kolem nich. Stavebnice LEGO DUPLO přináší dětem hru s tvary a barvami a nekonečné možnosti, jak je navzájem kombinovat. S LEGO DUPLO můžete podniknout spoustu věcí, míchat kostky, stavět, cokoliv vás napadne, a vymýšlet pro zvířátka a figurky nekonečné příběhy. Rozvíjíte tím nejen kreativitu svého dítěte, ale také schopnost řešit problémy, a podporujete jeho emocionální rozvoj.

Co děláte vy pro rozvoj kreativity svých dětí? Hraje bláznivé hry? Budujete vesmírné rakety? S LEGO DUPLO můžete postavit úplně cokoliv. Fantazie se meze nekladou.

gabikkas
12. nov 2015

S prvou dcerou sme od malicka velmi vela tvorili, z farebnych papierov, pomocou peciatok zvieratiek sme si robili rozne obrazky, s farebnymi ceruzkami sme kreslili, nebala som sa jej v dvoch rokoch dat do ruky stetec, vytrhla som jej stranku z omalovanky a snazili sme sa vymalovat obrazok, alebo si sama kreslila so stetcom na papier, od troch rokov sme spolu zacali chodit do zakladnej umeleckej skoly, potom od 4 rokov uz zacala chodit sama a chodi tam stale, teraz som jej kreativitu podporila, tak, ze som jej kupila zazehlovacie koralky, z ktorych si podla svojej fantazie vytvara podlozky pod pohare.... v rozvoji kreativity jej pomaham aj tak, ze jej dovolim pozicat si moju satku, sal.... z ktoreho si spravi napr zavoj a je z nej nevesta, alebo princezna, alebo vila....Druha dcera nejavila zaujem o kreslenie, malovanie,ceruzku mi chytila az po 3 roku, skor ju to vobec nebavilo, po chvili odisla. Je skor technicky typ a svoju kreativitu rozvija pomocou stavebnic lega duplo.

slniecko2
12. nov 2015

Mam dvoch chlapcov a dcerku. Chlapci su technicke typy- od mala sa hrali s legom, ale ja som im kupovala nie lego duplo, ale obyčajne neznackove. Nevyhoda lega dupla je v tom, ze je v jednej krabicke malo kusov a aj tie su spravene, aby z nich hned nieco vzniklo. deti radsej stavali z obycajnych kociek a obdlznikov (myslim diely) a az tak sa podporila ich reativita. Aby som nebola negativna- teraz sa najviac vyhraju s legom obycajnym- maju miliony dielikov a bavi ich to. Dcerka sa nehra s legom, skor s plastelinou, moc nekresli, ale rada sa hra na kavickovy piknik, pripadne s babikami.

gabikkas
12. nov 2015

@slniecko2 Ja som sa original legu duplo dlho branila, hlavne koli cene vzhladom na pocet kusov, my sme mali z dracika klasicke neznackove lego, lenze to bolo uplne onicom, strasne sa nam to rozpadavalo len co to chytili do ruky, polovica im zosatala na zemi. Ked som videla tu mensiu dceru ako hodinu a pol sedela nad tymi par kockami lega dupla princezna co dostala pod stromcek od sesternice a vobec sa jej to nerozpadavalo, tak sme sa rozhodli, ze kupime lego velka veza, kde bolo 200ks kociek, aby mala z coho skladat. Najviac sa jej pacia vezicky, princezna, stolicky, okienka, dvere a ze niektore kocky maju oci, z ktorych sa daju postavit take "zivsie zvierata"

bajana
12. nov 2015

tym, ze ju podporujem v hre bez hraciek 🙂

bara_lego
autor
12. nov 2015

Milé dámy, děkuji Vám za první příspěvky v této diskuzi, která bude jistě mít stejně takový ohlas, jako diskuze předchozí🙂 Rozvíjení kreativity je velice důležité pro další vývoj díděte. A Vaše rodiny jsou nádherně kreativní a pro nás ostatní inspirativní 🙂

@slniecko2 mezi stavebnicemi LEGO DUPLO je možné najít i takové, které obsahují pouze kostky a vy pak máte možnost stavět cokoliv Vás napadne 🙂 Např.http://www.dracik.sk/6176-lego-duplo-zakladna-s...
Čím jsou však LEGO DUPLO kostky jedinečné oproti neznačkovým kostkám, je to, že jsou šetrné k vašemu dítěti. Všechny výrobky totiž splňují ty nejpřísnější normy kvality a bezpečnosti a vy se nemusíte obávat, že by si dítě při hře nějak ublížilo. Výrobce myslí na to, že malé děti hračky běžně strkají do pusinek, občas šlápnou na kostky apod., a proto jsou kostky vyrobeny tak, aby byly opravdu co nejbezpečnější. Pokud byste se chtěla na cokoliv zeptat, ráda Vám poradím🙂 Bára

katarinka26
12. nov 2015

S detmi sa hram, ale vzdy ich necham sa hrat aj ako oni chcu. - necham im vlastny priestor. Ci uz sme doma , vonku, vo vode...bdetom treba dat priestor pre ich vlastnu tvorbu, aktivitu a ja milujem pozerat akl to robia po svojom a castokrat opacne ako by som to robila ja. Toto sa mi paci aj na legu, mozes poskladat podla navodu alebo vytvorit uplne nieco ine, nove, vlastne 👍 dava to priestor vlastnej fantazii , kreativite a zrucnosti.👍

jarnicka
12. nov 2015

Pesnickami riekankami kreslime objavujeme a hlavne vela SME spolu a rozpravame as aj varime 😉

maryon1
12. nov 2015

Moja starsia dcerka bola od utleho veku velmi tvoriva.vela som s nou kreslila,vystrihovala,lepila,zbierali sme v lese susky,zalude,bukvice,gastany,vytvarali z nich svoje vytvory,vela sme citali,vymyslali rozpravkam vlastne konce...hrali sa na princezne-zo starych zaclon sme si urobili zavoje,aj vareska posluzila ako kralovske zezlo...niekedy som sa az divila,kde sa tolko napadov v jej hlavicke berie.snazila som sa ju podporovat,spolupracovat s nou,prihlasila som ju na vytvarny kruzok...
Aj kocky hrali ulohu pri jej kreativite.nestacilo jej len poskladat lego podla navodu,vzdy si stavala vlastne hrady,domceky...moje male dievcatko s hlavou v oblakoch.

linuus77
12. nov 2015

S dcerkou robime vsetko možne, odmalička. Veľa jej rozpravam, čítam, alebo vymýšľame rozprávky a príbehy spolu, dokonca mi rozpráva príbehy a básničky aj sama, všetko v nich krásne zveličuje. Miluje aj kreatívne práce, vystrihovanie, lepenie, kreslenie, vytváranie dekorácií. Robíme si aj rozne hracky z krabíc, bunkre z matracov a diek. Miluje hrat sa na divadielko, robime scenky z cervenej ciapocky, z vlka a kozliatok alebo troch prasiatok🙂 zo syncekom sa hrame vacsinou s hrackami, skladame LEGO DUPLO, alebo mu dam velky papier, obleciem mu stare oblecenie, namocim rucky do netoxickych farieb a malujemeeee 🙂 posielam fotky vytvorov co sme robili s dcerkou 🙂

slniecko2
12. nov 2015

@bara_lego ďakujem, my máme doma hádam všetky typy lega- deti ich dostali veľa a využili sme ich. Máte pravdu, že neznačkové nie sú také kvalitné, ale zase sú pre bežné rodiny dostupnejšie a to o dosť. Dcérka, ako som spomínala tá sa nehrá s legom, nebaví ju to a to dostala aj tortičkové. Chlapci sa zase aj teraz vrátia ku duplu a to majú 6 a viac rokov- nakúpili sme veľa sád a oni z toho postavia M5, drony a pod. Tomu hovorím kreativita 🙂

bara_lego
autor
13. nov 2015

Děkuji Vám za krásné příspěvky a povídání o tom, jak rozvíjíte s dětmi kreativitu🙂 Dětská fantazie je nekonečná a děti mají neuvěřitelnou představivost, až se někdy divíme, co vše je napadá🙂

Je určitě vhodné kombinovat hraní doma, venku, s kostkami, i bez nich. LEGO DUPLO kostky kreativitu rozvíjejí. S neobyčejně obyčejnými DUPLO kostkami děti můžou postavit cokoliv je napadne, od stavění věží, přes stavění domů až po stavění kosmické rakety.
Na tematických stavebnicích LEGO DUPLO můžete dětem lehce představit, jak to ve světě chodí, co vše se kolem nás děje, vlastně jim můžete s kostkami svět přiblížit. K takovému učení vnímaní okolního světa, poznávání zvířátek, profesí, dopravních prostředků - prostě, to, na co denodenně narážíme venku, jsou tematické stavebnice jedinečné 🙂
Když si tedy začnete hrát s kostkami LEGO DUPLO a začnete si vytvářet příběhy, přeneste je poté ven na ulici, do běžného života, aby si děti dokázaly představit, jak realita vypadá tam za okny 🙂

esme22
13. nov 2015

My si veľa kreslíme, hráme sa na rôzne povolania a inak prave pre rozvíjanie kreativity som jej na blížiace sa 2. narodeniny kupila lego..už sa teším ako budeme stavať hrady, domčeky, obchody atď... a budeme si pri tom vymýšľať rozne príbehy, teším sa na to 🙂

martinkaha
13. nov 2015

Ja sa odmalička mojich detí snažím s nimi vyrábať rôzne výrobky z papiera, koráliek, lepíme, nalepujeme ozdoby, očičká, trblietky... Veľakrát sú to sezónne výrobky, napr. ozdoby a pozdravy k vianociam, k veľkej noci...,alebo k ročnému obdobiu...ale aj iné, napr. zvieratká, bábky k divadielku... Plastelína je u nás tiež veľmi obľúbená, ale i farbičky, fixky, fixky na textil - deti kreslia na tričká, štetec a vodové farby, a mnoho iného... Z hračiek deti milujú lego, zatiaľ majú len Duplo, lebo sú malí. Nestavajú podľa návodu, ale to čo práve potrebujú, na akú tému sa práve hrajú...kúpalisko, parkovisko, ZOO, robot, škola, ihrisko... 🙂

rozpravkaa
14. nov 2015

Ked mi moja sestra posunula lego duplo po svojich chlapcoch, nebola som si uplne ista, ci sa s tym moje dve baby budu vobec hrat. Aj ked tatko bol nadseny! 🙂 No teraz, ked vidim, ako si vsetci traja k nemu sadnu a zacnu skladat a rozoberat vsetky tie kocky, cele hodiny neviem, ze mam doma deti! 🙂))))) A co vsetko dokazu z toho postavit! Teraz viem, ze na vianoce urcite pribudne dalsie Duplo, a ze to bude darcek, z ktore budu mat baby urcite velku radost! 🙂

irenaliza
14. nov 2015

@bara_lego s mojou najstaršou, teraz 1éročnou slečnou od malička, hráme divadlo, tancujeme a hlavne vymýšľame príbehy a postupne, teraz, keď už máme dcérky 4, tak kreativitu spolu rozvíjame- kreslením, strihaním, nalepovaním, rôznych postavičiek, príbehov a milujeme stavť kocky a Vaše lego, tie väčšie ale už aj menšie legá, cestujeme časom, máme vláčik z LEGO DUPLO, ale nie ten čo hrá a má koľajnice, ale iba také vagóniky, ale sú super, nasadneme s figúrkami a cestujeme do ZOO, ale sa hráme na rodinku a dcérky samé vymýšľajú a stavajú a tým sa rozvíjajú, staršia už napísala aj básničkku, čo je super, asi to, že od malička niečo spolu robíme je fajn a postupne sa to znásobuje a hlavne sa veľa rozprávame s deťmi, čo sa im páči, aká potavička, zvieratko a prečo, alebo naopak čo by zmenili a stavebnice sú pri výborná pomôcka, všetkým vo firme LEGO vďaka , lebo stále prinášate nové a nové vecí, čo je super, teším sa. pekný víkend.

janka.tom
15. nov 2015

U nás sú top legá všetkých variant a stavebnice Blok. Často žasnem, čo všetko z nich syn a teraz už aj dcéra dokážu vyrobiť. A nemenej dôležité sú už nepotrebné krabičky, flaštičky, vrchnáky, gombíky a ďalšie možné aj nemožné "nepotrebnosti", z ktorých vyrábame hračky, dekorácie, u nás sa fantázii medze nekladú.

majocka24
16. nov 2015

máme doma 3 lega duplo sanitku báger a vyklapacie autíčko to sú synove naj top hračky nakladať kocky bagrovať sem tam rieši uraz musí použiť sanitku vyliečiť pacienta 🙂 a tak sa s tým vie zabaviť najviac a teraz dostane policiu na Ježiška takže určite bude o zábavu viacej 🙂 legu ostaneme verný aj v budúcnosti 😀