Jaké bylo vaše první LEGO DUPLO?

bara_lego
9. nov 2015

Vzpomínáte, jaké to bylo, když váš miláček dostal svoje vůbec první LEGO DUPLO? Jaká stavebnice u vás vyhrála? 🙂 Kolegyně říkají, že LEGO DUPLO je závislost, a už mají doma několik boxů plných kostek. Prý se nedá vydržet jen u jedné stavebnice, je potřeba stále rozšiřovat domácí sbírku 🙂 Jedna moje kolegyně má dva malé syny a prý od té doby, co jim přinesla LEGO DUPLO Popelářský vůz, samozřejmě dvakrát, aby se kluci nehádali, tak musí pokaždé vyhlížet popeláře, když jezdí jejich ulicí 😀

LEGO DUPLO to nejsou jen kostičky, ale hlavně příjemný způsob, jak rozvíjet své děti a jejich schopnosti. LEGO DUPLO přináší dětem hru s nekonečně možnostmi, při které rozvíjí svou osobnost, sociální dovednosti, ale i kreativitu, jemnou a hrubou motoriku a schopnost řešení problémů a přemýšlení. A to vše je s LEGO DUPLO velká zábava!

lanah
11. nov 2015

Naše prvé lego duplo bolo "LEGO® DUPLO® 10553 - Moje prvé stavanie pre batoľatá".
Veľa sme z neho nepostavili, za to macko s nami precestoval celý svet. Teraz je už zmiešané s ďalšími legami, ako LEGO Duplo 10574 Postav si zmrzilinu atď.

S tou zmrzlinou sme zožali obrovský úspech. Musím odporúčať, každej mamičke. 🙂

bara_lego
autor
11. nov 2015

@lanah děkuji Vám za skvělý tip na první LEGO DUPLO stavebnici 🙂 Jistě si díky ní vzpomenete na spoustu skvělých zážitků, které jste společně prožívali 🙂Bára

demi123
11. nov 2015

@bara_lego maličká si skladka rozpráva čo je na kockach čo idú báby robiť a najradšej má smykalku máme takú aj veľkú a teší sa že sa môžu šuchať spolu na Vianoce uvažujeme nad tým kreatívnym boxom duplo 🙂a synator sníva o mobilnej policajnej stanici

svetlik1503
11. nov 2015

@bara_lego ...no ktorekoľvek kde sú zvieratká sú naše obĺubené, ale celkom sa dcérka tešila z lega moja prvá záhradka myslím....ale kedže fičí na dinosauroch tak si musíme zohnať nejaké s dinosauríkmi...

lucinka2050
11. nov 2015

Naše prvé Lego Duplo (záhradkár) sme dostali od kamaráta keď sa nám narodila malá, veľmi som sa mu potešila, keďže starší chlapci ako malí Lego nemali, postupne som jej prikúpila kvietky ktoré zbožňuje a sadu s princeznou, ale určite sme ešte neskončili DUPLO je super.

britanova
11. nov 2015

Naše deti minulé Vianoce dostali Lego DUPLO vláčik s číslami, tento rok dostanú asi veľkú sadu KREATÍVNY BOX, potrebujeme veľa kociek, lebo často sa zatúlajú pod gauč a pod.

tinika
12. nov 2015

nase prve lego duplo bola čarovna truhlica .D a potom vlačik, farma a nejake drobnosti .D

jajuska2021
12. nov 2015

U nas bolo prve lego duplo vlacik a k nemu pribudla univerzalna sada aby sme mohli postavit domcek, popripade zeleznicnu stanicu. K tymto dvom sadam pribudli zvieratka farma a aj zvieratka z lesa... A tesime sa na dalsie sady ktore budu rozrastat nasu zbierku... 🙂

squella
12. nov 2015

Domček so strechou a kompletnou vnútornou výbavou pre dievčatká, aj s rodinkou 🙂 a zažíva úspech od prvého dňa až dodnes... a verím, že ešte dlho bude 🙂

bara_lego
autor
12. nov 2015

@squella věřím v to také 🙂 a kdyby ji to přece jen jednou omrzelo, stavebnice je tak dlohověká, že určitě poslouží ke hraní i mladšímu sourozenci nebo dalšímu malému staviteli 🙂

@jajuska2021 a jaké stavebnice plánujete pořídit? 🙂)

squella
12. nov 2015

@bara_lego určite niečo, kde je šmykľavka, lebo to sa dcérke veľmi páči, už máme hojdačku a autíčka a Hello kitty verziu, ale tá šmykľavka jej stále vráta v tej malej hlavičke 🙂

bara_lego
autor
12. nov 2015

@squella 🙂)) skluzavku obsahuje stavebnice LEGO DUPLO Môj prvý domček na hranie, Lesopark i Doktorka Plyšiaková: Ordinácia na dvorčeku 🙂 Také jsem jako dítě milovala klouzačky. Vydrželo mi to až do dnes. Jen jsou trochu větší a dobrodružnější 🙂

lindana
12. nov 2015

Prvym duplom mojho syna boli tieto nadherne retro kusky, podedene po mojich surodencoch. Hybali sa a hrkali, viac mu netrebalo. Pokracovali sme rozsirovanim dedictva o dalsie retro kusky z babkinej povaly, tie su vyuzivane dodnes. Tusim uplne prvym duplom , ktore sme kupili uz pre nasho syna, bola Moja prva zahradka, pokracovali sme vlacikmi a naposledy pribudla zmrzlina, ktora je mimoriadne oblubena. Je to najme kvoli aplikacii duplo, kde zajkovi nezvysi zmrzlina a ostatni sa s nim podelia 😀 Legom to u nas zije, kvoli nemu chodil tatino tankovat na istu pumpu, aby vyzbieral vsetky lego auticka, ktore su sice pre vacsie deti, ale ved sa nepokazia 😉 Prezerame 3d lego katalogy, hrajeme sa s duplo aplikaciami a ja denne hromzim na vlacikovu drahu, ktoru musim prekracovat. Syn miluje cisla, takze som sa inspirovala na internete a zalaminovala mu predlohy na pocitanie s duplom. Duplo je uzasna vsestranna hracka, ktora nestarne a ma mnoho vyuziti. Neublizi mu voda a z vlastnej skusenosti viem, ze ani umyvacka riadu 😀 Pravidelne v nej totiz umyvam vacsie komponenty a hlavne podlozku 😀 Najblizsie si brusime zuby na duplo lesopark, tie zvieratka v nom su jednoducho uzasne, hlavne jelen s rodinkou a je v nom aj smykalka, po ktorej syn poskuluje pri kazdej navsteve hrackarstva. A tuzi aj po cervenom zajacikovi z aplikacie, toho jednoducho musim zohnat 🙂

katarinka26
12. nov 2015

Nase prve lego duplo bolo toto. A ano odvtedy sme zacali dokupovat... A kupili aj na chatu aby pocas dlhych zimnych vecerov nechybala oblubena stavebnica ani na chate 👍

bazarocka
12. nov 2015

@bara_lego ďakujem za reakciu, duplo zajačik ho zaujal veľmi chodíme s ním všade malý s ním aj spáva je to jeho obľúbená hračka, Matejko má teraz pól roka a prvé lego duplo by sme mu chceli dať pod stromček a manžel ten bol úplne štastný keď videl že jeho princeznička sa chce hrávať s autíčkami a užíval si to s ňou naplno, pridávam aj fotku kde je vidieť že zajačik s nami musí chodiť všade 😊

xnatali
12. nov 2015

Naši dostali od kamarátky LD 10517 a tento rok som objavila a pochopila čaro LD a deťom rozsirime na Vianoce tento set o ďalšie kusky 🙂

gunner
13. nov 2015

u nás to bolo na 1. narodeniny a bola to Moja prvá zoo, mala veľký úspech, odvtedy sa teší z každej novej stavebnice 🙂

papaya303
13. nov 2015

Pre chlapca odporúčam tvorivé autíčka..........veľmi variabilná stavebnica.....nám sa osvedčila........a to bolo aj naše prvé LEGO DUPLO...a možno doplníme zbierku ...o vláčik

kessinka
13. nov 2015

Úplne prvé Duplo sme kúpili väčšiu sadu kociek (10555), pretože to je základ..potom sa dokupovali najmä autíčka, tie sú u nás tiež veľmi obľúbené 🙂
Páčila by sa mi sada kde by bolo tých kociek aspoň 500, pretože kociek nie je naozaj nikdy dosť 🙂 To by sa hralo 😵

veri24
13. nov 2015

Nas starsi syn vyrastal bez lega dupla, lego si nan pockalo az ked mal 5 rokov a bolo to lego city, policajne auticko. Nasmu mladsiemu synkovi sme kupili prve lego duplo na vianoce ked mal 1,5 roka a bolo to Prva farma a malo velky uspech aj u starsieho. Odvtedy nam par kuskov lega dupla pribudlo, lebo je to hracka, ktora sa neokuka a zabavi a spoji v hre obe nase deti, hoci je medzi nimi 5 rocny rozdiel.

lubicocka
14. nov 2015

Naše prvé Lego Duplo bolo "Moja prvá záhradka". Ako som písala v ďalších príspevkoch synček Majko ho dostal ako 1,5 ročný a doteraz má veľkú zálubu v jeho stavaní-skladaní. Už sa nám za tých pár rôčkov nahromaždilo. No a už sú na to dvaja 🙂 Dcérka Jessica tiež prikladá ruku k dielu 🙂 Veľkú radosť, by im do zbierky spravil LESOPARK 🙂 😉

lubicocka
14. nov 2015

Dcérka Jessica 🙂

rheia27
14. nov 2015

kreativny box na 1ve narodeniny 🙂 dostala od svokrovcov..zacalo ju bavit asi tak o pol roka, jedine co som musela dokupit je velka podlozka, najprv ju totizto bavilo ukladat kocky vedla seba....a malinka si teraz vyklada zvieratka na domy co staviame spolu so starsou
na kazdy sviatok musi byt nejake to Duplo pre obe 🙂

denuliatkoo
14. nov 2015

Nase prve lego Duplo bolo auticko Cars a nas syn Denisko zacal pomaly skladat-spajat prve kocky lega do seba 🙂 Odvtedy kupuje nove sady 🙂 Samozrejme skladame cela rodina, dnes sme postavali tulel a zjazdovku pre auticka 🙂 A jezisko ma priniest Lego Duplo kamion Mack, len neviem, ci sa mi ho este podari zohnat 😝

waity888
14. nov 2015

Nežijeme na Slovensku, ale boli sme tento týždeň v obchode na bežnom nákupe. Manžel zbadal krabice s legom. Hovorí mi, že ja tomu nášmu synátorovi kúpim prvé lego. Ja mu hovorím, kľudne, veď lego sa nepokazí. Zobral mu lego DUPLO zvieratká. Potom farmára s traktorom, kde boli tak isto nejaké zvieratká. A lego autíčka. Celý bol nadšený. Doma si to všetko rozbalil, pozeral, poskladal, ukazoval synovi, ktorý na neho pozeral a viacej mu chutila tá krabica z lega 😀 Takže si hovorím, že toto je prvé lego pre nášho syna, ale aj pre môjho manžela...Teraz neviem, kto sa teší viac 🙂 Lego je už naspäť v krabiciach a čaká na synátora....

zanet222
14. nov 2015

lego kreativny kyblik 🙂 prve nase a jedine momentalne 🙂 este sa snad zbierka rozrastie,mame len rocik

elena123456
15. nov 2015

ja som bohuzial nemala ziadne duplo a tak som bola rada, ze sme mojmu chlapcekovi minuly rok na vianoce kupili prve duplo, taku zelenu plastovu krabicu so psikom a macickou, aj ked duplo stale nievie skladat, zvieratka z neho ma velmi rad a vklada ich do domceka z dupla alebo do auticka a vozi ich

jajuska2021
15. nov 2015

@bara_lego nestihla som este popozerat ale urcite by moje dievcata potesilo nieco dievcenske (napr. nejake babatka s kocikom, domceky, postielky... ) existuje nieco take "dievcenske" ?
🙂

bambibam
15. nov 2015

Na prvé lego duplo budeme dlho spomínať 🙂 ,teraz už s úsmevom. Pred 4 rokmi sme boli s našou dcérou v BB v nemocnici na konzultáciu , na tom by nič nebolo ,keby naše dievčatko celú cestu tam - prevracalo a preplakalo a cesta naspäť do TN nevyzerala tiež ružovo. Jediné + dňa bolo je ZDRAVÁ ,čo sme brali ako výhru v lotérii . Bola som tehotná a nehovoriac o tom ,že som priebežne toho mala dosť a naše auto ...bol ako veľký "vracajúci sáčok". Takže v Prievidzi sme pri Tesku spravili mega veľkú prestávku. Vyvetrali auto ,vyčistili koľko sa dalo , a hlavne nadýchali čerstvého vzduchu. No nakoniec sme vliezli do Teska pre vodu, vlhčené ,servítky predsa hodina pred nami 🙂 , no a tak sme sa pristavili pri hračkách ,kde naše dieťa spustilo rev ,čo rev ...sirénu zapla ...vrátili sme sa k hračkám ...natiahla prštek a ukazovala na červený traktor ... jej prvá hračka ...vec ktorú si pýtala ...deň kedy nám dala najavo ,že je dieťa, ktoré sa ničím nelíši od ostatných. V tom čase 15€ ,ale čo od radosti človek pre dieťa nespraví .Vysypali do posledného centa a 2centy ostali dlžný . Naša dcéra bola až do TN ticho a obzerala traktor a psíka . Nevracala bola ticho . Stres nastal až pred TN ...dochádzal benzín ...hľadali bloček ...sme natankovali o 10€ menej ako bol plán ...a tak sme modlili nech nás to nenechá ... a nechalo presne na kruháči pri Tesku v TN , hanba - nehanba tehotná -netehotná a tlačiť na Tesco pumpu , vtedy sme sa nasmiali ,že Traktor síce máme ,ale potlačiť musíme sami. Zavolali švagrovi ,najstaršej dcére ,nech donesú druhú plat. kartu a tak s úsmevom s lego duplom Traktor a hlavnou správou dňa ZDRAVÁ sme dorazili. Po traktore pribudli zvieratká a postupne sa to rozrástlo.

soncita
15. nov 2015

U nás zatiaľ lego nevlastníme, ale určite pre rozvoj motoriky a zábavu dcérka Lara nejaké dostane. Možno na Vianoce alebo žeby od Vás 😉