Ako často jedia vaše deti jogurty?

daniela_malygazda
Moderátor
8. feb 2020

Kočky, ako často dávate vašim deťom jogurty? Jedia ich pravidelne? My sme mali obdobie, keď dcéra jogurty odmietala a mohla som robiť čokoľvek, aj tak ich nezjedla.
Odborníci tvrdia, že by sme našim ratolestiam mali dopriať jogurt každý deň, lebo je zdrojom vápnika, probiotík, bielkovín... Len im musíte vybrať ten správny.
Naše Ňuňu smotanový jogurt s ovocným pyré zreje v skle, a preto si zachováva všetky vitamíny a dokonca má aj bifidobaktérie BB-12®. Proste dobrota pre detské brušká. 👍

evittam
8. feb 2020

@daniela_malygazda Kde ich kupim? Vďaka

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@evittam Ahoj, kúpiš ich v Kaufland, Terno, Kraj, Fresh a niektoré COOP Jednoty ich majú. ;)

misajelka
8. feb 2020

Môj syn je jogurty denne, ako jeho mamka a ocko, pol našej chladničky tvoria jogurty 😆🍶

@evittam ja som našla aj u nás v jednote, kúpila som na skúšku, uvidíme ako bude chutiť mladému pánovi

mimuska125
8. feb 2020

@daniela_malygazda dobre ránko. Tak my papame jogurty ako kedy niekdy máme obdobie keď zjeme aj 3za deň niekdy aj týždeň nič.. Ale ja idem prikladám každý deň jogurt s peľom 😊

matapo
8. feb 2020

...kazdy den, starsi syn (10r) aj na ranajky aj na veceru, dcera (7) 2-3x do tyzdna a najmladsi syn (1) takmer kazdy den 1x. Ja tiez kazdy den zjem 1 jogurt na veceru. Zijeme v krajine kde su jogurty velmi kvalitne, ked sa zdrzujeme dlhsie na SK kupujeme selske a valasske (teda zhehneme si ich kupit do Ciech cele prepravky) na SK trhu sme co sa tyka chuti a zlozenia nenasli podobnu alternativu, aj ked valasssky je dostat kupit aj u nas. Urcite nesmu obsahova modifikovany skrob a podobne nezdravosti. Obcas sme kupovali jogurty aj v malych sklenych flaskach, ja zjem, detom moc nechutia, asi preto ze maju trochu kyslejsiu chut, preto sme ich pretsali kupovat, su drahsie a nasim detom nie su po chuti.

babatkoo
8. feb 2020

Ahoj. Moj skoro 5 rocny ich papa kazdy den, kupujem ale bez skrobov a zahustovadiel a suseneho mlieka. ;)

megan6
8. feb 2020

@daniela_malygazda my jeme jogurty každý deň a dcéra si nosí aj do školy k desiatej.

weisovameggy4444
8. feb 2020

@daniela_malygazda malá zbožňuje jogurty a jedáva ich každý deň 2x, paradoxne najradšej má biele neochutene 🙂

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@misajelka no dúfam, že bude. Ma takú lahodnú chuť. Potom napíš recenziu od mladého pána. 👍

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@megan6 do čoho jej balíš jogurty? Máš nejaký termo obal?

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@matapo Ňuňu biely je úplne bez všetkého iba mlieko, smotana a bifidobaktérie a je lahodný, takže by chutil aj deťom.

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@babatkoo a Ňuňu biely si skúsila? Ten je úplne čistý iba mlieko, smotana a bifidobaktérie 👌

megan6
8. feb 2020

@daniela_malygazda máme flašku Squeasy.Ale nosieva aj v originálnom obale.

drozdajkahra
8. feb 2020

@daniela_malygazda denne sa u nás papa ňuňu odkedy sme prvýkrát videli reklamu 😊

lenka2710
8. feb 2020

@daniela_malygazda každý deň alebo keď nie, tak každý druhý 😉

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@megan6 vložíš jej to tam, či vyleješ? Pozrela som to teraz na nete a vyzerá to dobre a je aj ekologická 👏👏👏. Je to aj funkčné?

megan6
8. feb 2020

@daniela_malygazda pre menšie deti podľa mňa veľmi dobré,pripomína mi to kapsičky napr.ovocné...

demografka
8. feb 2020

Mam vacsie deti a jogurty musia byt vzdy poruke, jeme ich tak 3x do tyzdna

livizi
8. feb 2020

U nás dvakrát denne, ráno aj večer 🙂

miiichala
8. feb 2020

Moji chlapci maju obdobie ze zjedia aj 3-4 denne potom zasa ked sa ich prejedia tak dva tyzdne ich nechcu ani vidiet

scila
8. feb 2020

@daniela_malygazda moje deti jedia jogurty väčšinou denne. Aj Malého gazdu niekedy. Rada im kupujem jogurty v najzdravšom obale - skle. Len škoda, že sa musia flaše vyhodiť a nie sú vratné, ako v Rakúsku Landliebe. Aj keď mi fľaše z Malého gazdu nevyhadzuje - zavárame do nich džemy a aj ako koreničky ich mám 😉

evalin88
8. feb 2020

Maly mi na cas prestal jest jogurty, potom zacal, radi by sme vyskusali aj tie vami popisovane, lebo su zdravsie, skusanim roznych som ale zistila ze huste, smotanove maly nechce, asi mu vadi konzistencia, redsie napr. jogurtove napoje alebo ochutene acidka mi zje. :(

kikuska555
8. feb 2020

Ja musim povedat a dost vyliat svoje srdce.
Nessina ma 10 mesiacov, prikrmy jej absolutne nejdu, to ze som z toho zufala vie snad cele moje okolie a ked peichadZa cas jedenia tak ma chyta horucka. Odmieta zeleninu, varene jedla skrarka vsetko jedlo.
Jedine JEDNO co zje KAZDY DEN S RADSTOU je jogurt ŇUŇU alebo selsky.
Takze ano denne jej davam jogurty, a dakujem vam ze ich vyrabate take skvele ❤️❤️ u nas spotreba tychlo "ňunákov" je takmer 60ks (aj starsia dcera ich jedava)

cmulinko
8. feb 2020

My máme spotrebu jogurtov veľmi vysokú. Sme 7 členná rodina a denná spotreba je minimum 10 kusov. V škole majú deti zákaz nosiť jogurty kvôli hygiene ale dcéra v škôlke má povolené lebo je tam len dokopy 3 hodiny a jedálničkové boxy majú na chladnom mieste takže jej dávam a manžel nosí do práce tiež lebo má prístup ku chladničke. My žijeme v Írsku a tu sú mliečne výrobky na vysokej úrovni... však čo tráva to stádo pasúcich sa kráv ☺️ a nič tu nepatrí štátu..všetko sa pestuje domáce na malých farmách. Nie nadarmo je to smaragdový ostrov. Priznám sa, že na SK musím čítať vždy zloženie ak chcem kúpiť kvalitné potraviny. Najväčším problémom sú práve mliečne výrobky.

kikuska872
8. feb 2020

Dcérka ma jogurt minimalne 4x do týždňa. Ma ich velmi rada, je to neoddeliteľnou súčasťou jedálnička . A my s manželom si tiez radi vychutname dobrý jogurt . ❤

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@kikuska555 Kikuska, máš to veľmi ťažké. Najhoršie je, keď dieťa nechce jest. 😓 Tak aspoň to Ňuňu nech jej ostane a chuti naďalej. A skúšala si nejaké rady ako jej zlepšiť chuť k jedlu? Existuje vobec niečo také aby sa to zlepšilo?

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@kikuska872 super, prirodne probiotika. Dcérka to vidí od vás, tak pre ňu je to tiež prirodzené. 😉

daniela_malygazda
autorModerátor
8. feb 2020

@cmulinko Írsko je nádherná zelená krajina. ⛰️Máte riadne vysokú spotrebu 👏👏👏Môžem sa ta opýtať, keď nakupujes jogurty od lokálnych farmárov koľko dní majú spotrebu?

dada91
8. feb 2020

každý deň

ukulela
8. feb 2020

u nas sa jedia jogurty kazdy den, decka od 7-8 mesiaca denne. bud pomiesany s ovocnou vyzivou,alebo kasou, s bananom, ... alebo aj do zeleninovych prikrmov som davala za lyzicku bud kyslej smotany, alebo bieleho jogurtu. neskor uz aj same jogurty na desiatu/olovrant. my sme mliecna rodina 🙂