Recepty

miriam_nutrilon
Moderátor
28. feb 2018

Kde hľadáte recepty na príkrmy pre vašich drobcov, pre vaše dojča či batoľa? Kedy ste začali s prikrmovaním?
Zatiaľ vám môžeme dať tip na: https://goo.gl/HCLD6L

majocka24
28. feb 2018

@miriam_nutrilon zacali sme v 6 mesiacoch a receptami sa inspirujem vzdy aj tu na MK alebo na nete popripade z knižiek receptov pre deti 😊

jarnicka
28. feb 2018

@miriam_nutrilon moj specialny spargla s telacim masom , polievka super strukovinova mrkvu petrzlen kalerab nakrajame nadrobno same varit po chvilke pridame noc predtym namoceny cicer bielu Mali fazulku preplachnute pseno pohanku cervenu sosovicu a ovsene blocky vsetky do makka uvarime nakoniec trosku spenatu a petrzlenovej vnatky.

peta399
28. feb 2018

@miriam_nutrilon my zatial len zaciname s prikrmom jedno a dvojzlozkovym.. ale nechame sa inspirovat na nete, aby sme vedeli dopredu co nas caka😄

mivalik
28. feb 2018

Ja sa chystám už o mesiac na prvé príkrmy. Extra knihu ale kupovať nebudem. Veľmi veľa receptov je aj na internete. Budem sa ale riadiť a radami našej pediatričky a skúsenosťami kamarátok.

miriam_nutrilon
autorModerátor
28. feb 2018

@peta399 Tak drzim palceky, aby vsetko drobcovi chutilo! 🙂 V tomto case asi zavadzate rozne druhy zeleninky a masko. Nezabudnite zaradit aj rybku, vajicko a lepok, medzi ukonc. 4.-7. mesiacom. Podla najnovsich poznatkov odbornikov na detsku vyzivu sa odporuca zaradit aj tieto potraviny uz v tomo obdobi. To pomaha znizovat vyskyt potravinovych alergii u deticiek. Prajem vam pekny den🙂

miriam_nutrilon
autorModerátor
28. feb 2018

@jarnicka Dakujem vam, ze ste nam napisali a urcite ste inspirovali viacere mamicky. A ukazali, z akych roznych surovin sa da varit pre drobca, aby to mal pestre a zdrave 🙂

miriam_nutrilon
autorModerátor
28. feb 2018

@mivalik Dakujem vam, ze ste prispeli do nasej temy. Presne tak, teraz je uz vela receptov pre deti na internete a v tych zaciatkoch prikrmovania je najlepsie pocuvat pediatricku. O zaciatkoch prikrmovania sa mozete tiez blizsie dozvediet tu: https://www.nutriklub.sk/clanok/zavadzanie-prik... Zelam vam vydareny den🙂

katriona1
28. feb 2018

dceru jsem začala prikrmovat od 6 mesíce a syna ted od ukončeného 4 mesíce, varit pro deti me velmi baví, tak jsem si i vytvorila album s recepty pro ty nejmenší i pro vetší, inspiraci hledám ruzne na internetu, nebo si upravuji klasické recepty, tak aby byly vhodne pro malé deti 🙂

miriam_nutrilon
autorModerátor
28. feb 2018

Mamicky, velmi chutne a jednoduche recepty najdete aj tu: https://www.nutriklub.sk/clanok/12-receptov-pre... Inspirujte sa 🙂 Sú vhodne aj pre deti s alergiou v rodine.

miriam_nutrilon
autorModerátor
28. feb 2018

@katriona1 Wau! Vyzera to vsetko velmi lakavo, farebne, chutne a urcite to zaujme detske ocka 🙂 Urcite ste inspirovali vela mamiciek 🙂

tatianasevcikova
28. feb 2018

Ja som začala keď mala Alžbetka skoro 5 mesiacov....zo začiatku to nebolo bohvie čo ale teraz sa vie skvelo napapať....moja mamina vraví naťapkať☺️snažím sa inšpirovať aj tu na MK ale aj na internete v rôznych fórach❤️

marecek1
1. mar 2018

Ohľadom príkrmov som sa vždy poradila s našou pediatričkou - pri každom dieťatku to bolo iné, staršia dcérka bola napr. dojčená málinko, viac-menej hneď na UM, HA - tú som začala prikrmovať od ukončeného 4. mesiaca, mladšiu dcérku, keďže bola dojčená dlhšie, som začala prikrmovať neskôr. Inšpirácie na recepty hľadám na nete - inak aj vo Vašom Nutriklube, keďže sme používali výrobky Nutrilon, tiež od lekárky som dostala brožúrky s návodmi, ako začať...., s kamarátkami si dávame navzájom tipy, čo našim detičkách chutí... možností je veľa.