Ako zalievate svoju kávičku?

marton_popradske
Moderátor
11. nov 2017

Dobré ránko. Zalievaná káva sa zalieva na dva krát krúživými pohybmi. Viete prečo? Vraj presný dôvod neexistuje. Vymyslite ho vy. Napíšte nám do komentárov. Krásnu sobotu 🙂

katarinka2185
11. nov 2017

@marton_popradske práve som si zaliala 🙂... A miešam dvakrát do prava a trikrát do ľava.. Viete prečo? Aby sa rozpustil cukor 🙂 🙂

tinushka13
11. nov 2017

kavu si zalievam pomaly, zda sa mi ze sa mi vytvára vacsia pena 😀 😀 ine zvyky nemam.. sup mlieko.. cukor.. a uz si sedim 🙂

nastenka555
11. nov 2017

ja zalievanu kavu nepijem vobec - ale moji rodicia ano ak im ju zalievam tak taktika je "utopit" vsetku kavicku 🙂

martinablaskova
11. nov 2017

@marton_popradske aj tebe peknu sobotu.😃😃😃🖖

mijo53
11. nov 2017

ja som počula, že najlepšia káva je 7x zalievaná, tak ju takto zalievam, pomaly, aby sa pekne roztopila a bola taká jemná, nemiešam, nakoľko ju pijem bez cukru

jahodka8
11. nov 2017

Dôvod zalievania na dvakrát je, aby sme si pri zalievaní kávy pocvičili - 2x vstať, 2x zaliať, svaly sa prehrejú lepšie. 🙂

cadulka2908
11. nov 2017

Ja zalievam kavu na 3x a vtedy je dobra,ked sa cukor chvilku drzi na pene a potom razon hupne do kavy. A v miesani nemam ziadnu taktiku. Ale moj muz ten v nej miesa a miesa az ma vir.

s1m.one
11. nov 2017

aby sme kazde rozomlete zrnko kavy pekne pozdravili, s laskou pohladkali a tak ako s laskou robime kavu, tak aj chutila 🙂

zuzana814
11. nov 2017

2x : raz v smere a raz proti smeru hodinovych ruciciek, aby sme pri piti kavy mali pocit, ze zastal cas a v klude si ju mohli vychutnat ;)

janettan
11. nov 2017

asi preto, že zem je guľatá a stále sa otáča a my sa točíme a točíme 🙂 káva sa má zalievať rovno a preto pri zalievaní robíme krúživé pohyby opačným smerom 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aadrika
11. nov 2017

Preco?no lebo medved :D :D :D

malinovka333
11. nov 2017

nezalievam , mam automat

1ryba
12. nov 2017

Pretože na prvý krát nezalejeme všetku kávu a na druhý krát už zalejeme všetku kávu.
Priznám sa, že odkedy máme espresso kávovar tak sme sfajnoveli a zalievanú kávu ani instatnú už nepijeme. Niet nad čerstvo zomletú kávu.

tatianasevcikova
12. nov 2017

Pomaličky aby sa mi spravila čo najväčšia pena☕