Súťaž o malú knižku s veľkými myšlienkami

marton_popradske
Moderátor
10. nov 2017

Krásne ránko milé dievčatá. Ako hodnotíte tento týždeň tesne pred jeho finále? Máte doma nejakú rozčítanú knihu? Ja viem, ostáva Vám pri ratolestiach málo času. Preto som sa opýtal môjho priateľa, spisovateľa Pavla HIRAXA Baričáka, akú knižôčku by nám venoval do súťaže... VESMÍRNE PRAVIDLÁ. Tak sa volá knižka o ktorú dnes súťažíme. A samozrejme pribalím Vám k tomu aj všetky tri naše zrnkové kávičky: Crema, Classico a Extra špeciál. A Vaša úloha? ... Napíšte nám, akú najlepšiu knižku ste čítali a prečo. Víťaza vyhlásim po obede. Krásny deň 🙂 - JANO

babybazar1
10. nov 2017

Dobsinsky mojej malej dobro vzdy zvitazi NAD zlom🙂

erickatt
10. nov 2017

Modlitba za Owena Meaniho. V čase ked som ju čítala, mi zomrel krsny a boli tam krásne a pravdivé myšlienky. A srdcovka navždy ostane MÔJ MACIK. 😀

madam33
10. nov 2017

Anna Karenina. Klasika, ktora neomrzi. Pekne myslienky o manzelstve, vztahoch. Rozpravka pre dospelych. Dufam, ze ju este raz precitam.

darinka60
10. nov 2017

Anna zo Zeleného domu,mám všetky diely ,ktoré putovali medzi všetkými babami v rodine❤

katusikkk
10. nov 2017

Ja uz mam skoro docitanu knihu od ozefa Kariku -Na smrt.
Bola napisana / teda napisane-boli to dve knihy/ velmi realne a az po precitani som dosla na to,ze je to Slovensky spisovatel.Jedna z naj knih ake som citala.
Inak som knihomol a citam vsetko a vsade.
Milujem encyklopedie,lebo vtedy sa citim mudra ako televizor.
Knihu Vesmirne pravidla som necitala a urcite je super uz len tym,ze vesmir nema ziadne pravidla.
Presne to si myslim aj o kave.Mala by mat nejake pravidla ako sa ma pit,ale nech si kazdy pije ako mu chuti.
Krasny kavickovsky den .😘

nelly761
10. nov 2017

Tak akoze teraz ste ma dostali do kolien Baricak je SRDCOVKA 💝 🔝 prave NAOZAJ CITAM JEHO KNIZKU. slabikar stastia Dospeli detom, deti svetu. Mam vsetky jeho,slabikare. Aaaa prosiiim usmej sa stastena dnes na.mna ked uz cely,tyzden nie dnes je ta spravna doba ako,ukoncit tento krasny tyzden s Popradskou 💝 a ta kavicka ku,knicke je ceresnicka na torte.,citat srdcovku a popritom popijat,srdcovku to je SEN 💝🔝 prosiiiiim 😊😍

simona24
10. nov 2017

Cestou do prace a z prace (kedze cestujem 1 hod tam a 1 spat) citam stale nejake knihy a teraz mam rozcitanu knihu IRENINE DETI - skutocny pribeh o zene, ktora zachranila viac ako 2500 deti z varsavskeho geta. A vecer z detmi citame klasika Dobsinskeho ludove rozpravky 🙂

iffushka
10. nov 2017

Žitkovské bohyne od Kateřiny Tučkovej. Krásna knižka plná mysticity, tajomna ale aj zaujímavých historických faktov.
Odporúčam.

janica009
10. nov 2017

Ak neratam Knihu knih, rozpravky a bajky... tak sa vzdy rada vratim ku Johnovi Steinbeckovi, vsetky jeho diela su ocarujuce, jeho laskavy, citlivy, vnimavy pristup k zivotu a ludom.

"Zo všetkých tvorov len človek pije – hoci nemá smäd, je – hoci nie je hladný, a hovorí – hoci nemá čo povedať.“

klaravesela
10. nov 2017

Knihy od Franciny Riversovej, sú písané veľmi pútavo, plné podrobných popisov historických skutočností, životných osudov a vzťahov, pričom sa dotýka stále platných problémov v medziľudských vzťahoch, ktoré sa vyskytujú stále...

puskaruka
10. nov 2017

Klasický komický román od Betty Mac Donaldovej Vajce a ja... vždy ma dokázal rozosmiať

11031981
10. nov 2017

Dobre ranko.kedze mi na citanie zostava cas az vecer.po praci,skolkarke,domacnosti,citam lahke knihy.vasilkovu a podobne.dcerke citam krtka,najkrajsie pribehy z farmi..asi som nedala zaujimavy tip,ale hlavne,ze citame a na chvilu sa nikam neponahlame..

kupcovci
10. nov 2017

Pre mna je najlepšia knižka Pupo a Fazulka ktoru čítam svojím detom.každý večer pred spaním🙂
Je plna príbehov z reálneho života škôlkarov a velmi vtipná 🔝takze sa aj s deťmi nasmejeme 🙂
A týždeň s Popradskou hodnotím veľmi kladne,dakujeme 🙂

janie80
10. nov 2017

U mna zanechala najvacsi dojem knizka Odsudeni prezit... Silna, strasna, emotivna... Sice so "stastym" koncom, ale tie zverstva napachane na nevinnych ludoch sa minimalne na ich psychike nikdy nemohli skoncit stastne...

andrea0710
10. nov 2017

Odviate vetrom I, II a Scarlett..tieto tri knihy sú už roky moje obľúbené, môj relax.

janettan
10. nov 2017

Krásne ránko všetkým, cez víkend som dočítala knihu Chatrč, bola to tak trošku zvláštna kniha, ktorá ma najskôr upútala, potom som myslela. že ju ani nedočítam a nakoniec mi po duchovnej stránke toho dala veľmi veľa. Titul najkrajšia kniha by som dala knihe Majster šarkanov , ktorej autorom je Khaled Hosseini a čítala som ju už min. 5 krát.
Deťom som včera na dobrú noc čítala Šípkovú ruženku a čarovný kvietok, ale top knihou je teraz v našej rodine šlabikár, pretože mám dcérku prváčku 🙂
Týždeň s Popradskou kávou hodnotím veľmi dobre, páčil sa mi, popradská káva a čaje patria medzi najobľúbenejšie v našej rodine. Ráno nám doma robia spoločnosť pri raňajkách aj "popradské" červené hrnčeky.
Teším sa na ďalší týždeň 🙂

bazoskaa
10. nov 2017

U mňa je top POSOLSTVO OD PROTINOZCOV nesie pekne peknú myšlienku o zmysle Života o jeho pravom význame.. Toto by malo byť povinné čítanie pre každého dospelého, určite by bol svet krajší a naše Životy ľahšie..

kristinka86
10. nov 2017

Dobre ranko.
Nebude to sem velmi patrit, ale mna najviac oslovila kniha od F.Vnuka Mať svoj štát znamená život.
A preco? Lebo nebyt minulosti, niet ani pritomnosti a buducnosti. My, Slovaci, mame tendenciu byt utiahnuti. Ale pritom mame byt na co pravom hrdi. A poznat vlastnu minulost sa mi zda dolezite. Hlavne neskreslenu. 😉
Inak, najradsej citam detske knihy a knihy o vyrobe kozmetiky. Tato ma vsak donutila poriadne premyslat a preto je u mna TOP.
Pekny dnik prajem! 😉

veroxy
10. nov 2017

Ja mam rada romany a naposledy som citala krestansky roman od Tessy Afsharovej Rubinova a Zlata zatva. Su to Krasne knihy ktore sa citali sami. Taktiez mam precitane aj skoro vsetky romany od Francine Riversovej ☺️ Su to romany , ktore maju citatela viac priviest k Bohu a zacat si uvedomovat aj hodnotu zivota. 😇😉

erikaemkina
10. nov 2017

Ja malej čítam tuto ❤❤

modoso
10. nov 2017

Je veľmi veľa dobrých kníh (teda pre mňa 🙂), no keď sa tu spomína Paľko Baričák, tak jeho Šlabikáre sú super. No najviac ma dostala kniha Plynutie. Naozaj pútavo napísaná a človek sa má nad čím zamýšľať 🙂

majocka24
10. nov 2017

Rozčitanu mám akurát tuto vlastne včera som začala len sa teším 😍

danys1
10. nov 2017

Robert T. Kiyosaki - Bohaté dieťa, bystré dieťa

tami2014
10. nov 2017

Pre mna top prave od Hiraxa- Pribeh nuza. Silny pribeh. Poplakala som si, zasmiala som sa. Urcite ju precitam este raz. Pravdaze pri dobrej kave. 😉

matazirafa
10. nov 2017

@marton_popradske trilogia 50 odtieňov, lebo tak dobre som sa nezasmiala uz daaavno 😂😂😂 a smiech lieči 🙃 dramy mame dost v reálnom živote

nikafox
10. nov 2017

Za mňa je top knižka Odviate vetrom ❤ Čítam ju viac krát do roka ❤

casperka1980
10. nov 2017

U mňa je TOP každá knižka od Francis Riversovej..

najk
10. nov 2017

@marton_popradske Dni s Popradskou kavou organizacne velmi zle zvladnute. Nikde pri sutaziach nebolo pisane, kedy sutaz konci, dokedy trva. Vitazky len tak oznacene, tema neuzatvorena, takze ak clovek necital vsetky prispevky, tak nemal ako vediet, ze sutaz skoncila. Mnohe dalej tipovali vahu, skladali basnicky uplne zbytocne.. cakala by som viac profesionality

nastenka555
10. nov 2017

u nas su to stare grecke povesti a baje - mala ich zboznuje z jedineho dovodu rozpravky su extremne dlhe a predlzuje cas na spanie, ja uz par rokov neviem docitat psa baskervillskeho - zacne ho citat - pokracovat stale vecer ked neviem zaspat - zarucene zaspim 😀

greta123
10. nov 2017

Mám rada romantiku...❤