Aké 3 najväčšie chyby robia ľudia pri raňajkách?

dusanplichta
1. júl 2016

Raňajky sú vraj najdôležitejšie jedno dňa. Vieme, že správne raňajky nás môžu nastaviť na celý produktívny deň. Vieme, ale aj, že nesprávne raňajky nám k energii a dobrému pocitu nepomôžu. Kde podľa vás robíme na Slovensku chybu, že nadváha a obezita rastie...Nehovoriac o výžive detí ...

janickacrazy
1. júl 2016

najvačšia chyba je, ked si človek dá na ranajky kávu a cigaretu, poznám takých, jeden z nich už skončil s vredami na žalúdku a zaujímavé, zrazu začal aj ranajkovať, no ked sa chce, všetko ide 🙂

purinkaa
1. júl 2016

@dusanplichta Najvacsiu chybu robia ludia taku, ze vobec neranajkuju..... ☹

martinkaha
1. júl 2016

Veľa jeme a málo sa hýbeme, t.j. vysoký príjem potravy a nízky výdaj energie. Raňajky by mali byť sýte, ale zdravé, bez zbytočných cukrov a nezdravých tukov. My najčastejšie raňajkujeme praženicu na kokosovom oleji, alebo syry, šunku, ryby s čerstvou zeleninou. 🙂

winnerka
2. júl 2016

Podla mna chybu robia najmä tí, ktorí vo vidine zdravej a rýchlej alternatívy z reklamy kupujú instantné kase, cerealie a neviem ake fit tyčinky. Su plne cukru a glukozovo- fruktozoveho sirupu, radšej si treba kupit čiste vločky a dochutit podla seba. Takisto aj jogurty ochutené, vačšinou len plne cukru, škrobu a emulgatorov. To uz sa radšej dat porciu zdravého tuku ( kľudne aj slaninu z domácej výroby a kopu zeleniny ) 🙂
No a potom je ešte extrem ako moj muž , da si ráno 2x kávu a asi 5 cigariet a potom az desiatu - jogurt. 🙄 🙄 🙄

mijo53
2. júl 2016

jeme veľa chleba, bieleho pečiva, malo zeleniny

zoizoi
2. júl 2016

3 chyby? Podľa mňa
• niektorý vôbec neraňajkujú
• jedia rýchlo
• nezdravé jedlá

ckatka
2. júl 2016

@dusanplichta
1.ranajkuju kávu a cigaretu
2.neranajkuju vôbec
3.jedia samé jednoduché cukry...sladké pečivo s kakaom a pod.

bajka22
2. júl 2016

1,Ranajkuju az na desiatu, alebo obed
2,Neranajkuju
3,Ranajkuju vela tukov a cukrov

jhalena
2. júl 2016

@janickacrazy @purinkaa Kazdy by mal pocuvat svoje vlastne telo. Ja neranajkujem od strednej skoly len kavu s mliekom. Vtedy to bol boj s rodicmi, lebo aj oni razili teoriu, ze ranajky su potrebne. Prisli trendy "zdrave" su na ranajky cerealie najprv kukuricne vlocky, potom ovsena kasa, ale ja citim, ze mne nerobia dobre. Nikdy som nemala problem so zaludkom. Jedine ranajky, ktore ked musim zjest a citim sa po nich dobre su typu prazenica.

ciusinka
3. júl 2016

1.Neranajkuju vobec
2.Ranajkuju len Bebe Dobre rano a podobne veci,lebo v telke povedali,ze to tak je najlepsie 🙂
3.Nevyvazene ranajky-vela bieleho peciva,ziadna zelenina

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@purinkaa nesuhlasim. Zalezi .... je to na dlhsiu diskusiu, ale viete si predstavit, ze neranajkovanie moze byt aj zdrave? Viem znie to divne a sialene, ale nerobil by som akurat, zaver z toho, ze kazdy musi ranajkovat.

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@winnerka vsetko to zacina v uvedomelosti ...suhlasim s vami a kazdy je ale zodpovedny sam za seba. Aj vas muz to zacne riesit, ak pride az problem ...a pritom je to len o tom, ze by si stacilo vytvorit iny navyk a zamenit par veci...Na zaciatku vsak musi byt najprv jasne rozhodnutie, ze preco chcem robit veci inak ...aVsetci riesime pracu, peniaze aj zdravie...ked treba..akoze v zmysle, ze potom chceme najlepsieho doktora a starostlivost, ale neriesime suvislosti, ktore su predtym a vasmu muzovi by este aj pomohli k lepsiemu vykonu, nasadeniu ...je to ale vsak vec pristupu..kazdopadne, len vam drzim palce, ze drzte sa vami nasadenej linie a benefity budete zbierat cim dalej tym viac.

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@mijo53 suhlasim, ale aj celkovo vela sacharidov cukru, ale aj smejdackeho masa a tak ...

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@zoizoi inak to rychle jedenie je sila..prave som bol na treningu uvedomelosti a premieta sa to od sposobu jedenia do vsetkeho ..sila toto, a mozno jeden zo zaciatkov, je aj jest to iste jedlo, uvedomelejsie a snazit sa v nom identifikovat chute a texturu...takto postupne pridame na to, ze napriklad fast food, je naozaj dost velky hnus a casto sa konzumuje len z nejakeho zvyku, neuvedomelosti

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@summer8 suhlasim s clankom do istej miery...a to hlavne v zmysle, ze to zalezi od cielov a celkovo aj aktualnej adaptacie metabolizmu....avsak urcite je to jeden z clankom nad ktorym sa treba zamysliet a realne zhodnotit a vyskusat..ten rozdiel.

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@bajka22 Celkovo a realne nieje az take percento ludi co tranajkuje kavu z cigaretu ...
Horsie je to vsak s cerealiami a cukrom...
Vela tuku , je problem, len ak je nespravny, alebo zle kombinovany...otazkou ostava aj to, ze co je vela ...
Ale vajcia na masle so salatom a zeleninou su uplne skvele...a komu je z nich tazko, len musi zvazit svoju enzymaticky vybavu a doplnit ak tak chybajuce zaludocne kyseliny.

zoizoi
4. júl 2016

@dusanplichta úplne s tebou súhlasím 😉👍

winnerka
4. júl 2016

@dusanplichta dakujem, ja urcite budem pokračovať v mojej ceste , pretože mi je lepšie nielen fyzicky ale i psychicky .

melynda
4. júl 2016

Ja raňajkujem na čo mám kedy chuť. 🙂