Aký je váš obľúbený kávový rituál?

dusanplichta
27. jún 2016

Ako ste na tom vy a vaša káva ? 🙂 Podeľte sa s nami o vašu kávovú chvíľku dňa 🙂

natalym
27. jún 2016

@dusanplichta Hej skúšame aj iné, samozrejme.

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@amyqce no tu asi nemam co dodat, ked mate take zarucene argumenty a funguje vam to...Len by som tu instatnu zvazil a celkovo kvalitu ...
Zivot je kratky na to aby sme pili zle vino ....a kavu 🙂

amyqce
27. jún 2016

@dusanplichta suhlasim, len ked uz mi lezie kofein krkom, tak instantna je na chut. viem ze nie je dobra ☹

kupcovci
27. jún 2016

@dusanplichta odkedy mám druhé dieťa tak inak kávu ako jednou rukou ani nepripravujem keďže malá je taká mala ,,prisavka".Mozno sa budete čudovať ale ja mám najradšej klasickú zrnkovu kávu, taky ranní preberak 🙂

limoncino
27. jún 2016

@dusanplichta bez cukru s mliekom, nie veľa, len tak "na farbu"

zuanach
27. jún 2016

Cerstvo pomleta a v podobe espressa

michala.s
27. jún 2016

Strcim prazdnu paku do kavovaru, dam ju nahriat spolu s hrncekom na kavicku. Ked uz mam ten pocit, ze je to tak ako ma byt, tak strcim paku pod mlyncek, nameliem si cerstvu kavicku, utlacim tamperom a vyextrahujem si svoje milovane espresso, bez mlieka a bez cukru

buckeye
27. jún 2016

cerstvo rucne namleta (naj mam rada brazilskuu, alebo etiopsku) a nasledny aeropress, este pokukujem po vákuum pote🙂

betunka39
27. jún 2016

@dusanplichta narychlo preto,lebo rano vstavame o pol siestej😊kym sa vstci 6 vychystame do pol siedmej,tak sa to inak neda stihat.A ked mala nechce vstavat,tak niekwdy tu prvu kavu pijem az v praci.No a tam to je tiez take vselijake.Niekedy ju pijem teplu,ale casto na nu zabudnem a pijem o hodinu,ked sadnem k PC.Najradsej ju pijem v kludd a na ranajky.Mam rada klasickeho turka,bez cukru,ale musi to byt dobra kava,lahodna,nid horka a prpalena.Mozem popradsku a jacobs.Ale najcastejsie pijem instantu bez cukru s mliekom,alebk aj bez,podla nalady a chuti.A tiez to musi byt jemna kava.Dcerka ma rada caro s mliekom,alebo kakavko.

sofia288
27. jún 2016

pre mňa je káva relax! už ako mala som chodila k mamke a kričala kavuuuuuu kým mi ju nedala ovoňať :D milovala a milujem vôňu kávy. stále som ju pila s mliekom a trošku cukru no teraz mám nový rituál a to na miesto mlieka si dávam kokosový olej a škoricu!

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@kupcovci to je velmi dobrý krok piť zrnkovu, preferujete aj určitú značku alebo striedate a experimentujete, čo vám chutí?

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@michala.s tak tu sa našla aj profička, krasna príprava iba si ju pekne vychutnávať, aké espresso si radi vychutnávate ? mate oblubeny odrodu ?

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@sofia288 vau ! kto vás také nové finty naučil ? že kokosový olej a škoricu ?

michala.s
27. jún 2016

@dusanplichta kupujeme v praziarni v trencine a rozne druhy skusame. Zatial moja najoblubenejsia bola indonesia, ale maju vela chutnych odrod

kupcovci
27. jún 2016

@dusanplichta najviaci chutí popradská káva extra special sem tam vyskusam aj niake novinky ale stále sa aj tak vraciam k tejto značke 🙂

bluka2
27. jún 2016

Moj ritual je presne opacny ako zvykom v Taliansku. Rano si dam rychle malicke espresso a nejako poobede, k veceru v kaviarni cappucino alebo teraz ladovu kavu

stellamaris
27. jún 2016

@dusanplichta ja mam kavu najradsej neprekvapkavanu,ale klasicky zaliatu vodou a sladim kokosovym cukrom a mandlovym mliekom 😉 so stipkou skorice,lebo mam doabetes,si ju vychutnam aj v zdravej variante 😀

ciusinka
27. jún 2016

Kav vypijem cez den viacero,no najradsej mam ranny kavovy ritual,ked urobim ranajky pre seba aj pre synceka,uvarim si kavu do mojej oblubenej ruzovej salky s bielymi bodkami a potom so syncekom ranajkujeme(ako tomu ja hovorim-nase romanticke ranajky 😀) a ja si kavu popritom vypijem-to je jedina kava pocas dna,ktoru vypijem teplu 😀

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@kupcovci ako kazda dobra kava je zrnkova...len neodporucam TURKa, ci ako my na vychode hovorime Šuter 🙂 Priilis velka pecka kofeinu a vyluhovanych drevin....treba prekvapkat, chemex, hario, alebo filter...lahodnejsia, akuratne kofeinova...
Povzbudenie ktore sa da ziskat z kavy nie je len o kofeine! Ale o hlbke chuti, a akuratnom zlozeni vdaka spravnej priprave...polyfenoly, flavonoidy a nie horke zbytocnosti

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@michala.s tak toto je hotovy Barista 🙂 Este podpichnem, ze kolko mililitrov ma espresso? a aka je dlzka extrakcie ? Skusali ste uz z dvojitej kavy pripravit jedno espresso...hutnejsie ?

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@limoncino tak na farbu je dobre naslahane pre finalne machiatto 🙂

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@buckeye fuuha ake pokrocile toto 🙂 zaujimave chute, lebo Brazilia je sladka a Etiopia ma zase svoju Aciditu...
JA mam radsej jednoduche HarioV60 ked ideme prekvapkavat..alebo samozrejme Aeropress.
Vacup je podla mna dost uz komlikovany a ta kava nema az taku hlbku chuti, co ano ?
Skusali ste uz ekvador ?

michala.s
27. jún 2016

@dusanplichta robim si iba klasiku 7g na 35ml vody, doba extrakcie zatial nie je u mna jednotna, zalezi od utlacenia, ale vacsinou je to okolo 30-35sekund. Dvojite espresso som si este nerobila, skusalisme ale nechutilo tak dobre

limoncino
27. jún 2016

@dusanplichta naslahane mlieko mi nerobí dobre na.žalúdok a okrem toho, odmalička neznášam chuť teplého mlieka 🙂

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@betunka39 jasne to chapem...treba deti naucit nech vam pomelu cerstvu kavu a tak si mozete dat pekne prekvapkat...par detailov sa da zmenit a mozete sa dostat do noveho sveta kavy. Ako ale ked mam vybrat, tak radsej popradsku...viem ako s kavou pracuju a aj ked to nieje moja salka, tak lepsia ako jakobs urcite

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@michala.s tak sa skuste dostat s 9 g na 25 sekund...vsetko zalezi od hrubky mletia...
nad 30 sekund uz horkne, prepaluje sa ...
nad 30 ml, bud o nieco viac kavy , ale drzat to pod 30 sekund extrakcie
Je to pekna hra a cvik 🙂

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@limoncino tak studene kokosove pre farbu 🙂 alebo smotanku ?

buckeye
27. jún 2016

@dusanplichta ano aj tu, ja si ich striedam podla nalady a podla toho na co mam momentalne chut, pripadne, co si k nej dam, vacuum pot sa mi paci hlavne, koli technologii, ja som clovek z labaku a banky a skumavky, hold srdcovka a vacuum poty su take pekne 😀

michala.s
27. jún 2016

@dusanplichta mame nie uplne spickovy stroj, aj mlyncek musel manzel upravovat, ale nateraz sme spokojni. Kava je chutna a najviac potesi, ked si spravime lepsiu kavu ako nam spravia oni z tej istej kavy

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@stellamaris ako fajn, ale preco treba sladit? Asi horku kavu mate, alebo zbytocne dlho extrahujete, ci ?
ci uz zvyk na vasu chut? Este ten kokos cukor, ze ma dobry GI a skorica to vykompenzuje.
Skusali ste uz nasu cejlonsku ?